utworzono: 2013/04/29 19:05

DPS MŁODZIESZYN

Dzień dobry !

Zdecydowałam zarejestrować się i napisać bo trafia mnie szlak jak czytam tą lokalną obłudę i fałsz. Moja koleżanka jeszcze jakiś czas temu pracowała w sochaczewskim, a w zasadzie młodzieszyńskim DPS-ie  jednakże podległym starostwu sochaczewskiemu. Nic by w tym dziwnego nie było no bo jak  - każdy gdzieś pracować musi. Ale nie w tym rzecz. Na jednym ze wspólnych wieczorków (babskich) koleżanka chyba wypiła o jeden kieliszek szampana więcej niż zwykle bo się otworzyła, a co ciekawego powiedziała. Jak dla mnie to obrzydliwe co tam się dzieje. Jak to określiła koleżanka, „jaśnie pani dyrektorka DPS-u” (przepraszając mnie jednocześnie gdyż także jestem dyrektorką jednego z działów rządowej agendy) pracuje jak i kiedy chce, co dla mnie w tak wysoko hierarchicznie postawionej instytucji jest niezrozumiale, do ludzi odnosi się jak do zwierząt, choć ponoć te traktuje zdecydowanie lepiej. Organizacja wigilii dla pensjonariuszy  była wręcz powalająca – na jednej sali pensjonariusze (ludzie starsi, schorowani godni szacunku) mający na stolach rybkę po grecku i inne tanie posiłki i napoje . W drugiej zaś Sali  tzw. „vipy”,  lokalna śmietanka „polityczno”- stowarzyszeniowo- towarzyska ze starostwa wraz z zaprzyjaźnionymi radnymi z rady miasta, a na stołach koniaczek , jedzonko z nie z marketu , ale z firmy cateringowej – za czyje  to wszystko pieniądze, a za pieniążki należące do pensjonariuszy „Domu pomocy  społecznej”  w którym na co dzień  oszczędza się na serwetkach, na pampersach itp. Tak, tak, do pensjonariusz ! opieka przesyła pieniążki na pensjonariusza, prywatni też płacą za człowieka , nie dla „vipa”, raz jeszcze nie dla a za ! Zachowanie niby „vip’ów” jest bardzo podobne do zachowania hien zerujących na padlinie,  tu zaś na nie swoich pieniądzach.  Nie oszczędza się tylko na wyżerki dla  miejscowych „dygnitarzy” siedzących ileś lat przy żłobie i w trakcie wyborów samorządowych wciskających kit ludziom jakie to chcą dobrodziejstwa dla nich zdziałać. Na wymioty już zbiera jak czytam artykuły jaki to burmistrz zły , albo jaki to starosta zły, może tak dość ?! Dość publicznych  udawanych kłótni, a w radach nadzorczych i tak razem siedzicie, dość przepychanek i może dość imprez cudzym kosztem a czas zacząć płacić za swoje zachcianki własnymi pieniążkami ??!! Może czas by  jej wysokość  była obecna w pracy i nie traktowała  DPS-u jak prywatne ranczo , ale  zaczęła szanować ludzi tam pracujących i  zakwaterowanych bo to dzięki nim tam pracuje. Niech pamięta , ze im wyżej siedzi tym upadek bardziej bolesny a jak się nikogo nie szanuje to walnie o glebę wcześniej czy później z wielkim hukiem. Ja staram się o tym nie zapominać.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/29 19:39
Byłam kiedyś przez kilka dni w DPS Młodzieszyn na kursie opiekunki. Więc tak:
-Budynek ładny, nowoczesny, wyposażony i CZYSTY...bez przerwy sprzątany. Ok, to się chwali. Dla osób obcych to idealne miejsce dla starszych osób.

Ale na tym koniec pozytywów.

Druga strona medalu to pensjonariusze. 
-Starsi, zaniedbani, brudne i przetłuszczone włosy u pań, obrzydliwe paznokcie u nóg. Nie obcinane. Odzież fatalna, zwłaszcza u tych osób, które nawet nie wiedzą co się z nimi dzieje. Bielizna w stanie opłakanym. 

Na piętrze na korytarzu światło na czujnik, starsi ludzie nie potrafią co chwila włączać kontaktu, więc siedzą po ciemku...kiwając się niczym dzieci w sierocińcu.
Nikt z nimi nie rozmawia....są sami.

Personel:
-ten zwykły sprzątający nawet miły, gorzej z tymi trochę wyżej. Terapeuci niemili, czasami odnosiłam wrażenie, że nienawidzą tych starszych ludzi. To po co tam pracują jak nie MAJĄ CIERPLIWOŚCI !

A pani dyrektor, no cóż....przemykała czasami korytarzem niczym księżna...i jej zmartwieniem było to, że firanki nie są powieszone synchronicznie w oknach....l

JEŻELI NIE MUSICIE, TO NIE ODDAWAJCIE TAM NAJBLIŻSZYCH !!!

LEPIEJ ZA TE PIENIĄDZE POSZUKAĆ OPIEKUNKI DO DOMU

(kiedy słucham w radiu FAMA wywiadu z kierownictwem, jaka to świetna placówka, to chce mi się śmiać!!!)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/29 20:57
jeżeli to co czytam jest prawdą to powinien się ktoś tym tematem zająć.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/29 22:12
Tu jest odpowiedź którą zacytuję a która widnieje pod pod sondą na burmistrza:

W DPS, zatrudnia się radnych miejskich, którzy są w opozycji do burmistrza. Pracuje tam nie tylko Pan Kisiołek, ale też Pani Kozbuch oraz córka pani radnej Kossakowskiej (tej z zarzutami prokuratorskimi za sfałszowanie podpisu nieżyjącego człowieka w celu wyłudzenia od miasta mieszkania komunalnego).

Karol

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/29 22:26
Niestety, to prawda. Pan Starosta jest powiadomiony. Teraz będzie trzeba udać się do telewizji, bo do tej pory Pan Starosta nic nie zrobił. Pani Bogiel zjawiła się na jakiejś niby kontroli, poprzeglądała paragony, jedzonka , które niby kupuje się tym starszym Ludziom, za ich pieniądze i tyle. Ale ciekaw, czy zauważyła, że paragony są z bardzo różnych miejsc i sklepów???
Wywieźli tych Ludzi w las i myślą, że nikt się nie dowie. Rodziny tych starszych Ludzi zainteresujcie się swoimi bliskimi. Nie pozwólcie, żeby się nad nimi znęcali. A pan były policjant, to w jakim charakterze tam pracuje? Główny śledczy? Postrach? Wielu pracowników jest zastraszonych. Dyrektorka i kierowniczka poniżają ich, traktują jak szmaty!! 
A odzywki do Ludzi, którzy mają być otoczeni opieką to : "...żryj ty stara k...", "leż ty stara k...". Jedzenie często lądowało u psa. 
Kto się tym wreszcie zajmie??? Tyle osób wie i co dalej ????? "... nie ma zbrodni bez kary..."!!!!!!!!!!!!

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/04/29 22:46
 Pani Dyrektor obstawiła się ludźmi, którzy ja chronią: były policjant, żona byłego policjanta i ich córeczka, obecnie jej nie ma, ale za swej bytności traktowała tych starszych ludzi gorzej jak zwierzęta. Tym powinna zająć się prokuratura. Pewnie trzeba będzie zacząć od telewizji.

Jeszcze raz zwracam się do Was Rodziny tych Starszych Ludzi: Nie dajcie się znęcać nad waszymi bliskimi. Nie pozwólcie, by ich okradano, by za ich pieniądze pasły się hieny!!! 
W okolicznych miejscowościach huczy o tym, co tam się dzieje. 

Cierpienie tych Ludzi jest ogromne.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/05/09 14:38
wiecie co - prawde piszecie ale to sie znowu odbije na zwyklych pracownikach
znowu beda nagany , jakies zebrania na ktorych to pracownikow zastrasza sie i informuje ze 
nie wolno im rozmawiac o DPS pod grozba zwolnienia.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/05/09 22:56

zgłoś naruszenie

strona główna forum