ginekolog - forum Sochaczew

utworzono: 2007/02/27 17:41

ginekolog

Post został dodany w grupie:

Grupa lekarze Sochaczew ułatwia uzyskanie z pierwszej ręki informacji na temat lekarzy różnych specj…»

32 użytkowników
108 wątków
SubskrybujSubskrybujeszAnuluj subskrybcję

wysłano: 2013/02/19 11:13
Polecam dr Warzęchowskiego w Alfie lub dr Jalowskiego.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/06/14 12:40
Witam, 
Bylam przejazdem w sochaczewie będąc w ciąży i źle się poczułam. W miejscowym szpitalu na dyżurze była doktor Papierowska. Miła i bezpośrednia kobieta, od razu poznała co się stało i zareagowała. Lubię konkrety, nawet jeśli nie są przyjemne - moim zdaniem to lekarz wysokiej klasy uczciwy wobec pacjęta i znający się na swojej pracy. Nie " olała" mnie mimo iż możliwe że więcej się nie spotkamy ( olewanie pacjęta niestety jest czeste w doraźnych wizytach daleko od miejsca zamieszkania...). Polęcam dr Papierowską wszystkim, którzy lubią konkrety i fachową opinię.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/06/14 13:07
konto usunięte
Ale numer Papierowska dobry lekarz?-to chyba żart,ta pani to powinna pracować w ubojni a nie w szpitalu.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/06/17 15:46
Witam, 
ostrzegam przed panią doktor Buczek. 
Jest miła i serdeczna jak jesteś w gabinecie i płacisz. 
Miałam krytyczną sytuację i jako jej pacjentka zadzwoniłam natychmiast po fachową poradę.
Pani Buczek odpowiedziała mi - " ale ja nie wiem jak pani pomóc....nie mam czasu. Proszę sobie poradzić samemu ..." 
Porażka  , jak dla mnie lekarz nie ma prawa tak postąpić.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/06/19 13:22
Witam - ja również przestrzegam przed Dr Buczek - jest miła tylko w gabinecie i jak wszystko jest ok, zresztą kto by nie był miły kasując po 130-140 zł za 10-15 min - schody zaczynają się jak jest jakiś problem - prowadziła moje dwie ciążę - pierwsza poronienie w 6 tygodniu - nie miałam żalu bo podobno tak się zdarza, zresztą od początku nie było wszystko ok - druga ciąża -również u niej bo zajęła sie mną w szpitalu - ale pytałam czy jakieś badania trzeba zrobić przed zajściem- twierdziła że nie bo wszytko jest w porządku, więc była ciąża i radość, do czasu - tydzień przed koszmarem wizyta również wg pani dr ok - aż do 24 tyg dziecko przestało się ruszać - ostry dyżur szpital usg brak akcji serca i cały koszmar następujących po sobie zdarzeń - przyjmowała mnie dr Papierowska i mimo całej tragedii okazała naprawdę wiele ciepła, czego nie można powiedzieć o dr prowadzącej ciążę która nie okazała żadnego zainteresowania, żadnego słowa przepraszam, jedyne na co było ją stać to pytanie przed wyjściem do domu to- czy chcę coś na uspokojenie - sama niech se weźmie, zresztą nie lepsza jest pani dr D. która odbierała poród nie spiesząc się i mówiąc żeby ją zawołali jak się zacznie na dobre bo i tak z tego nic nie będzie (dodam tylko że dziecko było zdrowe a wystarczyło żeby mi przepisała jeden głupi lek). dziś minął rok po tym koszmarze, dla mnie rok wyjęty z życiorysu i spędzony na grobem mojego maleństwa, nabrałam więcej dystansu do tego wszystkiego - i jak dla mnie to niech ta pani zmieni zawód by nie zrobić nikomu więcej takiej krzywdy ja mi - może niech uprawia warzywa albo coś..... - bo bezproblemowych ciąż w dzisiejszych czasach nie ma - a taka książkową to i arkuszerka poprowadzi

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/06/19 18:20
Kosciuczyk prywatnie przyjmuje w nowym gabinecie z nowoczesnym sprzetem(usg również) w budynku przy ul.Dywizjonu 303 w dawnym klubie garnizonowym.
Nie mam żadnych zastrzeżeń co do tego Pana.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/06/19 23:14
WITAM NA FORUM NA WSTĘPIE CHCIAŁBYM NAPISAĆ ŻE CO PACJENT TO OPINIA DLA LEKARZA 2 CIĄŻE MOJEJ ŻONY PROWADZIŁ DR.KOŚCIUCZYK NIE MAMY DO NIEGO ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ MIŁY UPRZEJMY I TO NA NFZ A NIE PRYWATNIE W PORÓWNANIU Z DR ŚLIWICKIM TO NIEBO A ZIEMIA WYSTARCZY ZOBACZYĆ KIEDY SIE MOŻNA DOSTAĆ NA WIZYTE DR SLIWICKI ZA TYDZIEŃ A DR KOŚCIUCZYK ZA MIESIĄC ALBO I DŁUŻEJ!!!!!!!!! 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/06/21 09:26
JESZCZE JEDNA SPRAWA DODAJE NA TEMAT DR. KOSCIUCZYKA NIE MA RÓŻNICY CZY PRYWATNIE CZY NA NFZ BO BYLIŚMY I PRYWATNIE I NA NFZ I JEST TAK SAMO UPRZEJMY WYTŁUMACZY CO I JAK TAKŻE JEST OK. A NA TEMAT DR. ŚLIWICKIEGO TO PROSTY JEDEN PRZYKŁAD :JEDNA Z PACJENTEK DR.ŚLIWICKIEGO W CIĄŻY POSZŁA W ZASTĘPSTWIE DO DR.KOŚCIUCZYKA NA WIZYTE TO BYŁA BARDZO ZDZIWIONA ŻE KAZAŁ JEJ NA FOTEL DO BADANIA USIĄŚĆ BO U DR.ŚLIWICKIEGO NAWET NIE SIADAŁA TYLKO SŁOWNIE JAK SIE CZUJE ITP......CHYBA MÓWI TO COŚ!!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/06/21 09:26
wysłano: 2013/08/18 21:44
WITAM MAM PYTANIE ODNOSNIE KOBIET KTORYM LEKARZEM PROWADZACYM CIAZE BYL DR.WRONISZ,JAK TO WYGLADA Z BADANIAMI CZY KIERUJE DO SZPITALA I SA REFUNDOWANE PRZEZ NFZ CZY TRZEBA WSZYSTKO PRYWATNIE ROBIC?

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/08/18 21:57
Z prywatnego gabinetu robisz prywatnie badania czyli za nie płacisz, usg ma na miejscu.  Tak było 3 lata temu.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/18 22:02

Trzeba robić prywatnie. Prowadziłam u niego początek ciąży. Zdecydowanie odradzam tego lekarza-z wielu względów: po pierwsze umawia pacjentki nawet po 2 na jedną godzinę, a po drugie i najważniejsze-podchodzi do pacjentek rutynowo i nie sprawdza się gdy się coś złego dzieje. A po trzecie-pacjentki prowadząc u niego ciążę liczą, że lepiej się nimi zajmie w szpitalu-tak nie jest.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/19 13:06
Nie zgadzam się z przedmówczynią. Poza faktem, że rzeczywiście czasami trzeba się naczekać pod drzwiami gabinetu. Ale długo się czeka, ponieważ pacjentki są w gabinecie długo.Zdarzało się też, że 2 pacjentki były zapisane na tę samą godzinę. Osobiście nie mogę narzekać na rutynowe traktowanie. Wierzę, że inne (gł. ciężarne) pacjentki też były szczegółowo badane podczas ok. pół godziny spędzonej w gabinecie.
Co do traktowania przez tego lekarza (czy nawet innych) podczas pobytu w szpitalu - nie mam żadnych zastrzeżeń.
Za badania zlecone przez prywatny gabinet oczywiście trzeba płacić :(.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/19 16:23
To mnie zaskoczylyscie myslalam ze skoro pracuje w szpitalu to daje skierowanie i mozna zrobic badania na nfz, na wizyte raz  w miesiacu  i usg moge sobie pozwolic prywatnie ale przerazaja mnie te koszta zwiazane z badaniami krwi itp niewiem jak czesto trzeba robic  badania krwi bo jest to moja pierwsza ciaza ale wydaje mi sie ze chyba czesto???Nie zamierzam tez rodzic w naszym szpitalu za duzo sie nasluchalam wic moze znacie jakiegos lekarza ktory przyjmuje prywatnie ale reszta innych badan jest na nfz.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/19 19:16
Jeżeli decydujesz się na prowadzenie ciąży i usg prywatnie, to powiem Ci, że koszty badań są dużo niższe i wykonywane chyba co 2 miesiące, nie co miesiąc. Co do usg, to takie płatne szczegółowe z opisem były, o ile dobrze pamiętam, tylko 3.

Dr Wronisz przyjmuje też w przychodni w szpitalu. I tam wszystko jest na NFZ.

Co do rodzenia w miejscowym szpitalu... Gdyby przyszło mi rodzić w tym roku, pewnie miałabym obawy w związku z tym, co przeczytałam na niniejszym forum kilka miesięcy temu. W zeszłym roku byłam jednak bardzo zadowolona (może poza dwoma incydentami z pielęgniarkami, o których nie warto pamiętać, bo każdy miewa gorsze dni:), a przecież generalnie personel okazał się miły i pomocny).

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/19 22:04

Lekarza można ocenić czy jest dobry, czy nie w momencie, gdy się coś złego dzieje. Jeśli ciąża przebiega bezproblemowo-każdy lekarz będzie dobry. Znam 2 przypadki z mojego najbliższego otoczenia, gdzie Dr Wronisz popełnił podobny błąd-niestety zagrażający życiu dziecka. Naszczęście czujne ciężarne zdążyły na czas do innego lekarza.

Dodam jeszcze, że osobiście podczas wizyty zapytałam doktora, jaki jest cel pierwszego usg-to była moja pierwsza ciąża i nie wiedziałam-doktor odpowiedział mi: "nie będę tego tłumaczył, nie udzielam wykładów medycznych.

W tym mieście jest naprawdę wielu ginekologów. Nie warto wyczekiwać kilka godzin po drzwiami, płacić za to i jeszcze ryzykować-bo za ryzykowne uważam prowadzenie ciąży u dr Wronisza.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/20 11:55
Każdy przypadek jest inny i każda opinia cenna... Moja ciąża przebiegała rzeczywiście bez większych problemów. Gorzej już było z jej rozwiązaniem, a i tu nie mogę narzekać.

Agnieszko, kogo polecasz więc na przyszłość i w razie komplikacji? Bo chyba o każdym ze znanych mi sochaczewskich lekarzy słyszałam jakąś niepochlebną opinię.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/20 21:17
Dziewczyny wiec pomozcie choc troche kazda opinia jest inna,chcialabym miec zaufanie do lekarza prowadzacego moja ciaze,dziecko jest najwazniejsze,u kogo wy prowadzilyscie ciaze i bylyscie zadowolone??

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/20 21:40

Prowadziłam ciążę u Dr Warzęchowskiego w klinice Alfa. Wizyty miłe, niestresujące, bez opóźnień. Moje ciąża przebiegła bez problemów, więc trudno mi jest tego lekarza polecić, bo naszczęście nie miał okazji "wykazać się".  Nie wiem kogo polecić, ponieważ w moim otoczeniu większość osób niestety chodziło do Wronisza-stąd wiem kogo odradzić.

Ze względu jednak na komfort wizyt i fakt, że Warzęchowski jest z warszawskieego szpitala-drugi raz też bym do niego poszła.

Dodam, że te szczegółowe, obowiązkowe usg też robiłam w Alfie. Tutaj tez lekarz przyjeżdża z Warszawy.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/21 11:57
witajcie,jestem w temacie bo moja zona  rodzila dziecko w Sochaczewie.poród odbierał Jalowski  bo miał akurat dyżur.......suuuperrr!!!!!i jaj i żona polecamy Go jako lekarza,ciążę prowadziła Dałek,żoną  ją chwali choć ma nowoczesne podejscie do tematu.najgorszy minus to zachowanie pielęgniarek na położniczym.i Papierowska,Dałkowa i Jalowski zachodzili pytac o stan zdrowia dzidzi i żony a pielęgniary,świete krowy z łaską na wezwanie przyszły.dzięki Bogu ,nie wszystkie.......

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/21 14:33

Kredka - chodząc prywatnie zawsze zapłacisz za badania zlecane przez lekarza. Niestey ciąża, jak już podsumujesz pod koniec, to całkiem spory wydatek, ale nie warto żałować. Co do kosztów badań - -tylko pierwsze i ostatnie będą dość drogie (ok. 200-300 zł każde), pozostałe (krew i/lub mocz) to już będą groszowe sprawy, choć uzbiera się z nich pokaźna suma. Plus koszty wizyt, usg (w tym usg szczegółowych), testu Pappa, itp... Do tego jak zdecydujesz się na indywidualną opiekę położnej (1,5 tyś), to w sumie równowartość niezłych wakacji ;)

Przyłączam się również do przedmówczyń w kwestii dr. Wronisza. Na początku ciąży też chodziłam do niego, ale później przeniosłam się do Wawy. Nigdy nie weszłam o umówionej godzinie wizyty, baa, siedzenie w tłumei ludzi na schodach o 22 i później to norma! Trochę to żałosne, biorąc pod uwage, że większość tych kobiet była w zaawansowanej ciąży. A po wejściu do gabinetu ani przepraszam, ani pocałuj mnie w noc. Nic.

Inna sprawa, że jak wybierzesz lekarza spoza naszego miasta, a przypadkowo trafisz do nas do szpitala, to przygotuj się na to, że zostaniesz potraktowana jak wróg publiczny... Wiem, przeżyłam. Miejmy nadzieję, że sytuacja zmieni się na dniach, wraz z przyjściem z Wawy nowego ordynatora.

Z Sochaczewa polecam dr. Warzęchowskiego - przesympatyczny lekarz, bardzo pomocny i przede wszystkim profesjonalista!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/21 17:09

Karoll, a bedzie nowy ordynator na położniczym w Socho?Fajnie by było..

Mam takie zdanie, że jaki gospodarz taki oddział..Moje pierwsze dziecko rodziłam 10 lat temu kiedy ordynatorem był genialny lekarz z Milanówka, dr Sankiewicz, pełna profeska i pielęgniarki były miłe i uczynne. Niestety, był spoza układu i próby zreformowania oddziału zakończyły sie tym, że wrócił do Milanówka.

Drugie dziecko rodziłam już w Wawie, bo zależało mi na znieczuleniu a tego w Sochaczewie nie ma. Ciąże prowadził dr Warzęchowski w Alfie, zlecał dużo badań i czułam się "doopiekowana".

O Wroniszu wiem tyle, ze straszne do niego kolejki..Płacisz kupę kasy i czekasz godzinami..paranoja..

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/21 18:44

K. : Mało tego, że tajemnicą to nie jest, to jeszcze rewelacyjna informacja dla nas wszystkich;)nowy ordynator (poprzednio zatrudniony na Inflanckiej) powinien jakoś na dniach (lub może nawet już) zaczynać pracę w naszym szpitalu. Podobno wraz z nim ma się też pojawić nowy personel, też z Warszawy. Pozostaje mocno trzymać kciuki, żeby mu się udało doprowadzić ten oddział do porządku!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/21 21:12
Czyli jest jakaś pozytywna informacja dotyczaca naszego szpitala,moze nawet bedzie mozna decydowac sie na porod w nim jesli zmieni sie ordynator ;-) To prawda chodze do dr, Wronisza i kolejki sa zawsze jest to naprawde flustrujace na korytarzu duszno i trzeba czekam minimum godz zanim sie wejdzie wiec kobietom ciezarnym jest jeszcze gorzej ;-( musze sie zdecydowac na ktoregos bo czas goni ale kazda opinia jest cenna 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/21 21:54
A ja mam pytanie, o panią ginekolog, ale nie znam nazwiska.
Wiem, że to jedyna kobieta przyjmująca w przychodni na Piłsudskiego w wieżowcu.
Czy to miła i przyjemna doktor?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/22 09:04

Ja całą ciążę prowadziłam u dr. Kościuczyka. Plus jest taki że przyjmuje w przychodni na ul. Kraszewskiego więc nie trzeba cały czas prywatnie ale można też na kasę chorych. Fakt na początku ciężko trafić z wolnymi terminami w przychodni, ale jak lekarz powiedział co jaki czas będę miała wizytę to zapisywałam sie z wyprzedzeniem i może przez całą ciążę prywatnie byłam ze 4 razy. W drugiej połowie ciąży panie zapisywały już z automatu. Posiada nowoczene USG i z tego co słyszałam robił dodatkową specjalizację właśnie z badań USG. Dodatkowo, pielęgniarki które pracują w tej przychodni pracują również w szpitalu więc to już jakieś znajome osoby przy porodzie ;)

A co do zmiany ordynatora to chyba najroszsądniejsza decyzja nowego Dyrektora szpitala. Ten oddział naprawde potrzebuje świeżego spojżenia. Głównie przez obecną Panią ordynator ten dział ma tak złą opinię, większość kobiet które miały z nią doczynienia nie wypowiada się pochlebnie. No i czas skończyć z tak zażyłym "koleżeństwem" wśród lekarzy.

zgłoś naruszenie

strona główna forum