utworzono: 2011/05/25 17:36

Katalog nieuczciwych pracodawcow

Post został dodany w grupie:

Praca Sochaczew zapraszamy do grupy poświęconej karierze w Sochaczewie. Działania związane z aktywiz…»

38 użytkowników
277 wątków
★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Witam.Proponuje załozyc spis nieuczciwych pracodawcow,ktorzy patrza tylko jakby wykorzystac pracownika i najlepiej mu jeszcze nie płacic! prosze o wpisy kogo sie wystrzegac..

wysłano: 2011/05/25 19:04
TERAZ TO RACZEJ PROŚCIEJ ZAŁOŻYĆ SPIS UCZCIWYCH PRACODAWCÓW,BO TERAZ PRAWIE KAŻDY PATRZY JAK TU OSZUKAĆ SZAREGO ROBOLA...
POZDRAWIAM

wysłano: 2011/05/25 19:15
JAK JUŻ ROZMAWIAMY O PRACODAWCACH TO OSTATNIO BYŁEM ŚWIADKIEM JAK SZEF BARDZO POWAŻNEJ FIRMY NA ULICY POKOJU ???? TRAKTOWAŁ PRACOWNIKA,A RACZEJ PRACOWNICĘ,MYŚLĘ ŻE CO NIEKTÓRZY TRAKTUJĄ LEPIEJ ZWIERZĘTA...

wysłano: 2011/05/25 22:22
powiedz co to za firma????? i jakie to było zdarzenie???

wysłano: 2011/05/26 10:25
No widze ze w socho to sami uczciwi mieszkaja,czy moze ludzie boja sie mowic ze zostali oszukani??

Reklama

wysłano: 2011/05/26 10:59
Boją się albo się wstydzą, że się dali zrobić w ciula. W naszym kraju obowiązuje coś takiego jak kodeks pracy, o którym często ludzie zapominają a niektórzy pracodawcy świadomie pomijają. jak sie o swoje prawa nie walczy to się zostaje oszukanym.

wysłano: 2011/05/26 18:37
A MOŻE KTOŚ POWIE GDZIE JEST TAKI PRACODAWCA GDZIE SIĘ PRACUJE W/G KODEKSU PRACY,I DA UCZCIWIE ZAROBIĆ???CHYBA KAŻDY JE ŁAMIE,A JAK SIĘ KTOŚ ODEZWIE,TO POWIE ŻE NA TWOJE MIEJSCE JEST DZIESIĘCIU.NIC TYLKO POZAZDROŚCIĆ TYM CO PRACUJĄ USTAWOWO PO 160 GODZ.. MIESIĘCZNIE I GODZIWIE ZARABIAJĄ ..
POZDRAWIAM..

wysłano: 2011/05/26 18:37
WŁAŚCICIEL NA D.....

wysłano: 2011/05/26 21:21

Rafał czy ty aby nie przesadzasz..;) w ciula??? Ci ludzie często nie mają środków by walczyć o swoje prawa, jak wiesz prawo broni tylko oszustów, złodziei, bandytów...

A tak na marginesie czym tu się chwalić.

Załóżcie listę uczciwych pracodawców tak będzie łatwiej i reklama dla uczciwej firmy.

pozdr.

wysłano: 2011/05/26 21:21
wysłano: 2011/05/27 01:04
Proponuje kolejną kategorię - pracodawca nie doceniający pracownika!

Reklama

wysłano: 2011/05/27 19:36
A MOŻE POWIESZ LUNA KTO TAK CIĘ DOCENIA.A MOŻE TY DOCENIASZ???

wysłano: 2011/05/30 11:25

Rafał czy ty aby nie przesadzasz..;) w ciula??? Ci ludzie często nie mają środków by walczyć o swoje prawa, jak wiesz prawo broni tylko oszustów, złodziei, bandytów...

Absolutnie się karol997 nie zgadzam. To jest ogólny pogląd nie do końca prawdziwy. Po jakiego grzyba komu środki do tego by przeczytać kodeks pracy i wiedzieć jakie prawa mu przysługują? Po co środki do tego by wiedzieć, że jak się przyjmuje człowiek do pracy to powinien podpisać umowę? Później zdziwiony jest, że go po dwu tygodniach zwolnili i nie zapłacili a żadnej umowy nie było, albo natyrał się jak wół na nadgodzinach i okazuje się, że żadnych nadgodzin nie było. Ci nieuczciwi to wykorzystują a takich niestety masa. I masa tych, którzy na to się godzą. Wiem, że niektórzy muszą jakoś zarabiać, bo nie maja innych środków do życia, ale to napędza takich oszustów, którzy okradają nas wszystkich nie płacąc podatków zatrudniając na czarno itd. Jednak skoro mają ludzi, którzy się na to godzą to dlaczego mają tego nie robić zwłaszcza kiedy coś takiego jak uczciwość nie ma dla nich żadnego znaczenia. Ja uważam, że zawsze trzeba walczyć o swoje. Nie o wszystko się da, bo jak nieuczciwy to i pewnie pomysłowy i sprytnie obejdzie niektóre przepisy (np. u mojego brata w pracy były zwolnienia grupowe, aby nie płacić odprawy to zwalniano miesięcznie po 19 osób i już się nie należała odprawa). Nie wiem może to tylko moja mowa teraz, bo ja w podobnej sytuacji nie jestem, ale wydaje mi się, że gdyby jakiś jełop mną pomiatał tylko dlatego, że jest moim pracodawcą to bym sobie na to nie pozwolił.

wysłano: 2011/05/30 11:56

Napisałem o ludziach, którzy nie mają środków na zakładanie spraw z powództwa cywilnego w sądach. Ludziach, którzy w desperacji ratując własną rodzinę zgadzają się na każdą umowę i każde warunki. I jeszcze jesdno nie każdy posiada kodeks pracy, dostęp do internetu, czy czyta dokładnie umowę a są i tacy pracodawcy jak wspomniałeś  dla których uczciwość nie ma żadnego znaczenia i koło się zamyka jak widzisz. Często spotykałem się z takimi przypadkami gdzie po fakcie ludzie opowiadają jak zostali oszukani, jak stracili zarobione grosze.... ale cóż jesli akceptujemy zatrudnienie na czarno to jesteśmy sami sobie winni... są jednak przypadki w których pracodawca mówi że po okresie próbnym czyli umownie 14 dni podpisze umowę po czym zwalnia pracownika z przyczyn bliżej nieokreślonych. Takich przypadków jest mnustwo i jest to moim zdaniem cwaniactwo i chamstwo.

pozdr.

wysłano: 2011/05/30 14:44
Moim zdaniem również. Sam zostałem kiedyś tak zwolniony. Mój kierownik mówił, że jak najbardziej jestem debeściak i podpisze ze mną umowę a ostatniego dnia pracy okazało się, że tej umowy nie ma. Mało tego jełop zrzucił wszystko na swojego dyrektora a ja w kadrach widziałem listę ludzi do nie przedłużania umowy, która napisał tenże kierownik :) Jako, że byłem jeszcze młody i emocje ciężko było utrzymać na do widzenia rzuciłem mu coś o kolorze jego włosów i członku męskim w nazwisku, ale wg prawa było wszystko jak należy. Natomiast co do czytania kodeksu pracy i braku internetu to jak ktoś chce to zawsze kodeks znajdzie. No i jak ktoś umowy nie czyta to tez sam sobie jest winien.
Podsumowując przypadek przypadkowi nie równy :)

wysłano: 2011/05/30 16:14
Witam.Co sadzicie o firmir SIDA Z UL.SZAJNOWICZA?? pracował tam ktos? prosze o opinie na temet tego pracodawcy..

wysłano: 2011/06/01 13:37
Nadgodziny, których nie można odebrać nie są zgodne z prawem.

wysłano: 2011/06/02 08:05
firma BIG PLAND-naprawa plandek w kozuszkach przy trasie a2,zatrudnionych kilka osob,oczywiscie nikt nie zarejestrowany! Gdy zapytasz sie własciciela czy dostaniesz jakas umowe po kilku dniach juz tam nie pracujesz!

wysłano: 2011/06/03 10:41

Chyba bardziej budujący byłby temat katalog uczciwych pracodawców. Może przedsiębiorcy zabiegali by o to żeby się w nim znaleźć. Póki co z potocznych opinii ciągle się słyszy o dziwnych sytuacjach dziejących się w firmach. Podwójne listy płac... przeciąganie w czasie terminu wypłaty... Ogólnie mówiąc naruszanie Kodeksu Pracy.

wysłano: 2011/06/03 12:46
no moze byc i uczciwych,tylko chyba takich wielu nie ma,jesli wogole sa??

wysłano: 2011/06/03 14:03
Jesli chodzi o Firmę SIDA to jest porządna i uczciwa Firma, znam właściciela to napewno nie jest oszust !!!
ale Ciebie napewno XYX nie zatrudni za duże problemy stwarzasz !!!

wysłano: 2011/06/03 15:24
Jesli chodzi o Firmę SIDA to jest porządna i uczciwa Firma, znam właściciela to napewno nie jest oszust !!!
ale Ciebie napewno XYX nie zatrudni za duże problemy stwarzasz !!!

wcale nie chce zeby mnie zatrudniał,nawet o to nie zabiegałem,słyszałem tylko ze smieszne stawki daje pracownikom.  Słyszeliscie moze cos o SPAW-MONTER z młodzieszyna?

wysłano: 2011/06/07 00:04
konto usunięte
Hmmm... co do firmy "SIDA" to z tą uczciwością bym nie przesadzał bo wykorzystuje pracowników jak tylko się da... a co do sposobu wynagradzania pracowników też można byłoby wiele powiedzieć na ten temat... Może przy wykonywaniu prac zleconych są solidni ale przeciez nie o to tu chodzi... Chociaż każdy może mieć swoje zdanie, a co do znania właściciela a pracowania to też są dwie różne rzeczy

wysłano: 2011/06/07 14:49

Na pewno nieuczciwi są zarządcy pewnego medium sochaczewskiego... nie będę mówiła o kogo mi chodzi, bo chyba wszyscy wiedzą co w trawie piszczy :))

pozdrwaiam

wysłano: 2011/06/09 08:55
jak widze temet nie ma duzego powodzenia,chyba jednak społeczenstwo nadal woli siedziec cicho i byc wyzyskiwanym niz pietnowac oszustow!

strona główna forum