01 sierpnia - niewłaściwe zachowanie

/ 27 odpowiedzi
W ciągu kilku ostatnich lat banda łysych debili w sobie tylko rozumiany sposób obchodzi rocznicę powstania warszawskiego, odpalając race czy wywieszając flagi klubowe.

Jak dla mnie tym debilom coś się pomyliło, to nie czas i miejsce na takie obchodzenie dnia wybuchu powstania warszawskiego.
@wszystkieryskitofajnechlopaki3
To "prawdziwi patrioci" z kręgu honorklubu-mecz-zadyma-mecz-zadyma-honorklubu. Teraz okazjonalnie dochodzi do tego Powstanie Warszawskie. Z Największej Tragedii Narodowej "jaja" sobie robią organizując paradę klubową. Myślę, że większość z nich nie ma bladego pojęcia jak przebiegało Powstanie i dlaczego zebrało takie "żniwo". Panowie, uniesienia emocjonalne na bok i do książek.
Swoją drogą świętowanie kolejnych rocznic PW przypomina coraz częściej naiwny zabawowy heppening niż refleksję nad tragicznym losem miasta i ludzi, których dotknęły skutki błędnych decyzji militarno-politycznych przywódców z jednej strony i siła rażenia ciężkiego uzbrojenia i zdegenerowanych sadystów na usługach Hitlera z drugiej strony okraszone elementami cynicznej gry Stalina z kolejnej. 

(2015/08/04 17:40)
Byłem i widziałem, że niestety większym zainteresowaniem wśród zebranych cieszyły się race i okrzyki kibiców niż cała reszta imprezy. Zastanawia mnie też po co ponowie Małecki i Osiecki zabierają głos. Pięknie mówią o patriotyzmie ,poświęceniu dla ojczyzny itp. a w tym wszystkim nie ma słowa prawdy.

(2015/08/04 20:21)

x2x
Kompletnie nie rozumiem dlaczego przeszkadza Wam obchodzenie rocznicy Powstania Warszawskiego.
Wielokrotnie uczestniczyłem zarówno w warszawskich jak i lokalnych uroczystościach i nigdy nie odniosłem wrażenia, że ktoś sobie robi jaja. Oczywiście kibicowskie wątki są mocno w to wkomponowane ale bądźmy szczerzy - czy jakiekolwiek inne środowiska przejawiały zainteresowanie i rozkręcały swoistą "modę" na uczczenie tego ogromnie ważnego dla naszego kraju wydarzenia?
Wyjątkowo w tym roku byłem poza tym wszystkim więc pytam - co takiego wydarzyło się u nas w Sochaczewie, że jesteście oburzeni?

pozdrowienia

(2015/08/04 21:57)
Nie przeszkadza mi obchodzenie rocznicy powstania warszawskiego, tylko sposób obchodzenia przez niektóre środowiska, które czują się "lepszymi polakami".

(2015/08/04 22:02)
Wilk wolny wyje, pies na smyczy skowyczy.

(2015/08/04 22:59)
No właśnie o formę chodzi. O Powstaniu pamięta się jako o chwili emocjonalnej euforii. I taką emocjonalną euforię z roku na rok z coraz większym natężeniem się serwuje. Po paru dniach nikt już do tego nie wraca, a po 63 dniach niewielu kojarzy co się stało i dlaczego. A na kwaterę na Woli jeszcze w latach sześćdziesiątych często przenoszono odnajdowane kości ofiar. No cóż, ale dla niektórych też "prawdziwych patriotów"  teraz to dobre miejsce, aby pobuczeć, pogwizdać i politycznie pomanifestować.
Powstanie Warszawskie to trudna i smutna karta w naszej historii. Trzeba pamiętać o jego ofiarach, pamiętać i próbować zrozumieć to, co się wydarzyło przed i po 1 sierpnia '44. I nigdy, przenigdy tego nie powtarzać. Romantyczne zrywy mają zbyt wielką cenę.
Mitologizowanie tej daty nie zmieni faktów, które wraz z nią się zapoczątkowały. Naiwną strategię wynikającą z braku informacji, beznadziejną walkę bez broni z przypadkowym zaopatrzeniem, hekatombę ludności cywilnej, bezkarne bombardowanie miasta z ziemi i powietrza i jego śmierć po 2 października.
Na zarzuty, że nie nie jestem patriotą i nie "czuję ducha" odpowiadam - jestem patriotą, ale Powstanie Warszawskie i jego skutki to fakty, to polska lekcja, której nigdy nie będę kojarzył jedynie jako radosnego młodzieńczego romantycznego zrywu prowadzącego do ..... . Ani jeden cel strategiczny i polityczny nie został ostatecznie osiągnięty. 

(2015/08/05 00:39)
czytajac was az rece opadaja!!! wbienko powiedz mi gdzie ty widziałeś parade klubową?? czy były jakiekolwiek przyspiewki klubowe?? moze cztery zwrotki hymnu zaśpiewane prawie tylko przez kibiców to parada klubowa??  gdyby nie wspólna inicjatywa kibiców i grupy muzealnej ktokolwiek by obchodził rocznice PW w naszym miescie?? może jeszcze to że 1 września palimy znicze (SLG PamietaMY) na grobach nieznanych żołnierzy to tez parada klubowa?  
a co do wszystkieryski....zacytuje Wojciecha Cejrowskiego ,,...ja z panem nie będę rozmawiał, bo z debilami sie nie rozmawia..."

(2015/08/05 08:16)
Oczywiście że wspomniane race i banery są nie na miejscu.......jeszcze parę lat a rocznice jak ta będą reprezentowane jedynie przez kółka/kluby/stowarzyszenia itd.
Brakuje tam jeszcze wielbicieli ,,tęczy,, trzymających się za ręce ! chcecie świętować przyjdźcie i świętujcie tą rocznice a wasze ,,przynależności,,zostawcie w domach na ten czas.

Na przyszły rok przyjdę z flagą Łódzkiego Widzewa którego kibicem byłem 10 długich lat ;) i co wtedy ???? staniemy grzecznie obok siebie ? czy może usłyszę gwizdy od tych wszystkich patriotów ??? 

(2015/08/05 10:25)
W bloku obok mieszka pan Wojciech wczoraj grzebiąc przy aucie w garażu,zaczął opowiadać siedząc na balkonie o powstaniu w którym walczył.
Jednocześnie był 1 sierpnia na placu i był zszokowany tym co z roku na rok dzieją się z tą rocznicą,ujął to w sumie dość podobnie czyli chcecie świętować to świętujcie ale nie afiszujcie się z tym do jakich grup przynależycie....chodziło właśnie o te race i banery.

(2015/08/05 10:33)
ble ble ble kazdy obchodzi to jak chce to popierwsze po drugie gdyby nie Ci"Debile" to nic by nie było a panowie by siedzieli przed tv i narzekali ze nie ma zadnych uroczystosci trzeba sie cieszyc ze młodziesz pamieta i obchodzi a w jaki sposób czy to ważne? NIe robia nikomu krzywny a Panom jak przeszkadza jestem wielce Ciekaw jak za rok wyjada Panowie z własna inicjatywa moze kwiatami? 

(2015/08/05 11:00)
sHisha

Dobrane towarzystwo Wojciech Cejrowski i kibice legii - nic dziwnego że wiesz jak obchodzić rocznicę powstania warszawskiego.
Powstańcom należy się cisza i szacunek - ale ty tego nie zrozumiesz.

Pewnie za kilka miesięcy będziesz bronił debili z marszu niepodległości po kolejnej awanturze z policją ( na marginesie mam nadzieje że tym razem policja spałuje wszystkich debili i postawi ich przed sądem, który skarze "patriotów" po min. 5000 zł. )

(2015/08/05 12:03)
Ale ja nie powiedziałem że wolno im świętować ! tak samo twierdził pan który tam walczył jako nastolatek.........niech zostawią swoje slogany/banery itd itd w domu i przyjdą uczcić to jak należy.
I nie chodzi tylko o kibiców lecz o każda osobę która tam się udaje ;) natomiast sprawa wyzywania ludzi od łysych debili to już inny sprawa.
Niech każdy sobie kibicuje komu chce,może tam przyjść zarówno wielbiciel PO jak i PIS,Chrześcijanin jak i ateista to bez znaczenia,ale niech do jasnej cholery nie afiszuje sie do okoła co lubi komu kibicuje czy kogo wyznaje !

Takie trudne to zrozumienia ????

(2015/08/05 12:09)
a co do wszystkieryski....zacytuje Wojciecha Cejrowskiego ,,...ja z panem nie będę rozmawiał, bo z debilami sie nie rozmawia..."

sHisha jak już cytujesz pana Cejrowskiego to po prostu cytuj a nie wymyślasz. Pan Cejrowski powiedział to w kierunku pani Senyszyn a nie do jakiegoś pana i powiedział
z głupkami nie ma co dyskutować, przed głupkami trzeba się bronić [...]ja z Panią nie rozmawiam, bo z głupkami nie ma sensu dyskutować [...] ta grupa, którą reprezentuje Pani profesor nazwana została przeze mnie głupkami i z nimi nie ma sensu dyskutować. Przed tym się trzeba bronić

Powiedział to, o ironio, w programie "Warto rozmawiać" :)
wbienko powiedz mi gdzie ty widziałeś parade klubową?? czy były jakiekolwiek przyspiewki klubowe??

To, że nie było przyśpiewek o Legiuni nie oznacza, że nie można by nazwać tego paradą klubową. Wystarczy Wasz transparent z herbem i barwy. Zupełnie nie wiem po co. Bardziej tam przyszedłeś oddać hołd czy zamanifestować swoją przynależność, sympatię czy miłość klubową? Co to wszystko ma wspólnego z tym co wydarzyło się i działo 71 lat temu? Po cholerę to? Czy to naprawdę ważne by pokazać kto jakiemu klubowi kibicuje? Po to tam przyszliśmy? No chyba nie po to. Ktoś może zarzucić mi, że jestem widzewiakiem i stąd moja taka a nie inna opinia. OK tylko, że to nie tylko moja opinia. Mam wielu znajomych, którzy tam byli i nie mają nic wspólnego z kibicowaniem jakiejkolwiek drużynie piłkarskiej a mówią dokładnie to samo.
Inna sprawa, która mnie zirytowała na pl. Kościuszki to przemówienie Pana Małeckiego. Sorry Maciek, ale było to żenujące i obrzydliwe po prostu. Wykorzystywanie takich sytuacji do kampanii wyborczej jest delikatnie mówiąc nie na miejscu. Chwila oddania hołdu powstańcom i wszystkim tym, którzy zginęli w tamtych dniach a tu gadka o Wyborczej, o Komorowskim? Podsumowanie o trzecim pokoleniu żołnierzy AK, którzy dzisiaj rzekomo walczą z trzecim pokoleniem Nazistów, było już całkiem paskudne i głupie. Obawiam się, że za rok już się tam nie pojawię a hołd oddam w swój sposób.
Dziwi mnie to i przestaje mi się podobać, że w tej chwili Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą się tak można by powiedzieć upolitycznia.

(2015/08/05 13:04)
Taki wszechobecny brak umiejętności dostosowania zachowania do sytuacji jest codziennością i jakoś mnie nie dziwi ale takie prawo demokracji... politycy kłamią przy każdej okazji na to nawet nie zwracamy uwagi... kibole przy każdej okazji ostentacyjnie czują się jak na boisku... skoro takie zachowanie wpisujące się w mentalność pewnych środowisk które te zachowania przenoszą na dni w których spłycamy chwilę szacunku do ostentacji to zaraz striptizerki wyjdą na ulicę... lub wędkarze z wędkami... może rolnicy powinni zajechać ciągnikami lub kombajnami wraz z motykami i kosami... Ludziska trochę więcej oleju do głowy... Korzystajmy z demokracji z szacunkiem... a jeśli takie obchody spodobały się samym nielicznym bohaterom powstania jeśli oni nie widzą w tym nic złego??? jestem ciekawy... może ktoś z redakcji poprosi o wywiad któregoś z żyjących bohaterskich powstańców. Jestem ciekawy takiej oceny... sam mając dystans do różnych zachowań kierował bym się oceną w tej dziedzinie wyłącznie tych którzy mają prawo to ocenić... kreując tym samym następne lata w których będziemy pamiętać o tych co oddali życie i je narażali abyśmy teraz mogli wyjść odpalić racę pokrzyczeć od święta... na co dzień od ręki mandat więc... do roboty redakcjo... przedstaw nam opinię samych powstańców...  

(2015/08/05 13:28)
@sHisha
Nie miałem na celu aby ubliżyć Waszej grupie, ani podważać sensu Waszej obecności na tym spotkaniu. Jeśli to tak zabrzmiało - przepraszam. To dobrze, że pamiętacie. Proszę tylko o skromniejszą manifestację swoich sympatii klubowych, co z pewnością nie umniejszy Waszego odczuwania patriotyzmu. Może dla Was "środki stadionowe" to normalność, dla innych niezbyt, szczególnie w takich okolicznościach. To coraz trudniejsze dobrać stosowną formę do treści. Ludzie przestają o to dbać, wolą na każdym kroku eksponować siebie, o czym może świadczyć cytowane wystąpienie p.Małeckiego - jeśli faktycznie tak mówił - to popłynął. Jak mówił pewien znajomy ksiądz: jak się czasami nie ma nic do powiedzenia,  to lepiej kazanie przemilczeć i nie przeszkadzać ludziom w refleksji nad Słowem. Politycy nawet nie próbują do tej cennej maksymy nawiązać.
@sHisha Jeśli w jakiejś formie reprezentujesz SLG to proszę też, aby w Waszym wyrazie manifestacji sympatii klubowych zabrakło miejsca na pacykowanie sprayami napisu SLG na każdym obiekcie z kawałkiem czystej ściany. Niepaskudzenie przestrzeni publicznej to też postawa patriotyczna.

(2015/08/05 16:20)

x2x
z innych podwórek:

http://niezalezna.pl/69551-kibice-uratowali-obchody-rocznicy-powstania

http://www.extrazdunska.pl/aktualnosci/2534-uczczono-pamiec-uczestnikow-powstania-warszawskiego

Wrocław, Zduńska Wola - i tak można mnożyć. Kolokwialnie mówiąc ból dupy objawia się przede wszystkim u starych widzewiaków. Można to zrozumieć - cały czas w cieniu Legii jednak.
Zwróćcie jednak uwagę na graf w łódzkich barwach i motywem powstańczym, który jest na Żeromskiego - przy bloku Narutowicza 5 bodajże.
Jedyny czerwono biało czerwony malunek, który jest cały, nikt go nie przestrzelił i ma się dobrze. Znamienne?
wbienko - bardzo, bardzo dobrze mówisz. Mimo, że różnimy się w ocenie Powstania, nie sposób dyskutować z tym, co stało się później. Być może bardziej przemawia do mnie romantyzm a nie pragmatyzm. Jednak z ogólnym Twoim wywodem zgoda.
Natomiast wiem jedno - mnóstwo małolatów właśnie od 1.08 zaczyna swoją styczność z naszą historią. Uczy się patriotyzmu, wielu pozytywnych zachowań, bierze udział w akcjach charytatywnych.
A, że nie są święci? I tak wychodzi to na plus - w przeciwieństwie do zgorzkniałych, starych malkontentów siedzących przed telewizorem i psioczących na wszystko i wszystkich

pozdrawiam

(2015/08/05 18:29)
Widać, że dla niektórych lokalna rywalizacja między Widzewem a Legią jest dla najważniejsza co przy okazji pozwala im fantazjować ;) Tłumaczenie typu czasami się zdarzy, że coś złego zrobią, (nabazgrzą coś na stacji PKP, albo pobiją kogoś, bo ma inny szalik, myśli co innego, albo o losie "wygląda na pedała") ale przecież biorą udział w różnych akcjach charytatywnych kojarzy mi się zawsze z takimi wypowiedziami starszych pań/panów w TV mówiących o jakimś chłopaku czy rodzinie, w której coś się stało złego "taki dobry chłopak był do kościoła przecież co niedzielę chodził". Zgodzę się z tym, że czasem ta styczność z historią zaczyna się tylko dlatego, że małolat jeździ na mecze, bo w szkole jak to w szkole a rodzice w domu albo mają gdzieś historię albo sami niewiele o tym wiedzą. Tylko jakiego uczą się patriotyzmu wśród kolegów kibiców? Niestety zazwyczaj (nie mówię, że zawsze) jest to patriotyzm, który sprowadza się głównie do nienawiści do innych. Kochać Polskę znaczy każdy kto myśli inaczej to zdrajca a przede wszystkim rząd i Platforma Obywatelska :D Czcić powstańców, żołnierzy wyklętych, Jana Pawła II to przecież podstawa. Myślisz inaczej? Masz deko odmienne zdanie o Powstaniu Warszawskim lub nie uważasz Żołnierzy Wyklętych za bohaterów? To jesteś lewak i zdrajca narodu albo należysz do trzeciego pokolenia nazistów :( Taki niestety patriotyzm. Z jednej strony hołd powstańcom i flaga z małym powstańcem a z drugiej WHITE LEGION i "runy wikingów" na tejże :)))))))) albo krzyże celtyckie. Na pokaz to wszystko jest niezależnie od klubu, choć zawsze uważałem, ze Legia w tych pokazach przoduje. Może dlatego, ze jako widzewiak zawsze na legionistów najbardziej zwracałem uwagę więc z tym przodowaniem przyznaje się mogę nie być obiektywny :)
Nadal nie widzę potrzeby w pokazywaniu swoich sympatii klubowych podczas 1 sierpnia czy zapalania zniczy na jakichś historycznych uroczystościach. Pokaz, pokaz, pokaz niezależnie od klubu, który to robi.

(2015/08/06 11:57)
@Szczawiu
Niestety to co opisujesz to też prawda. Mam nadzieję, że to środowisko też dojrzeje. Łatwo dołączają do takich grup młodzi ludzie budujący sobie jakąś własną ideologię ze zmieszanych fragmentów innych idei/ideologii. W związku z tym łatwo łączą sobie patriotyzm koniecznie w wersji martyrologiczno-wyklętej z elementami nacjonalizmu, rasizmu, ksenofobii, a to wszystko pod barwami plemiennymi klubów sportowych. W tego typu grupach takie mieszanki łatwo powstają i są piorunujące.Nie można jednak generalizować. Może jednak są w stanie zbudować coś innego. @Szczawiu, trzeba wierzyć w człowieka :) choć zamieszczony przez Ciebie film zdaje się temu przeczyć. W tym kontekście słowo "bydło" to obraza dla bydła.A może nasi młodzi patrioci zamiast walczyć z tęczą na Placu Zbawiciela zrobią jakąś akcję przeciwko handlarzom dopalaczy? To z punktu widzenia polskiej racji stanu gorsza plaga niż homosie, lewaki, wyborcze, platformy i tefałeny, które tak zwalczają? ;)

(2015/08/06 21:23)
ciekawe kur.. gdzie ci patrioci byli na wyborach na burmistrza?
banda krzykaczy i półmózgów i nic wiecej.. jest okazja to załozymy szaliki i pokrzyczymy a czy to bedzie rocznica powstania czy rocznica zjazdu PZPR to w dupie to maja... tacy ot "patrioci"

(2015/08/12 08:41)

x2x
w przeciwieństwie do ciebie kretynie i półmózgu coś przynajmniej robią. twoje działania ograniczają się do wymiany klawiatury od komputera, przed którym siedzisz i wypisujesz swoje "mądrości" w każdym temacie.

(2015/08/15 12:08)
tylko potwierdziles to co napisalem :) nie wazne czy pedaly, czy ksieza czy komuchy czy kapitalisci.. aby cos robic... tłumaczac to na nasze: aby komus dojeb** a najlepiej policji... patrioci za dyche

(2015/08/16 18:19)
x2x
Poznaję język Olafa , który to już nick?

(2015/08/17 07:34)

x2x
tylko potwierdziles to co napisalem :) nie wazne czy pedaly, czy ksieza czy komuchy czy kapitalisci.. aby cos robic... tłumaczac to na nasze: aby komus dojeb** a najlepiej policji... patrioci za dyche

jak zwykle marna manipulacja i nadinterpretacja czyichś słów - ale jesteś kretynem i półmózgiem wygniatającym fotel przed monitorem. To ci półmózgu i kretynie zastępuje prawdziwe życie.
@mopseko - jesteś tu niecały rok i już rozróżniasz style użytkowników? Pogratulować

(2015/08/17 23:42)
uuuu widzę, że kulturalnie się zrobiło :) Tak po polsku po prostu

wbienko ja oczywiście w człowieka wierzę, bo znam swój przykład kiedyś za czasów dwudziestolatka machającego szalikiem na meczu a dziś niemalże 20 lat później. Wiem tez, że nie wszyscy sie łapią na ten "kibicowski" patriotyzm dlatego dodałem "nie mówię, że zawsze" :)

(2015/08/19 15:44)