1% DLA NERO!!!!!

/ 22 odpowiedzi
Jak co roku PROSIMY o 1% Waszego podatku. 

Fundacje Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt "NERO" 
Jak co roku prosi o przekazanie 1% podatku 

Działam od 2008 roku w tym czasie:
-znaleźliśmy wspaniałe domy dla ponad 360 zwierząt psów i kotów 
- kilkadziesiąt bezpańskich zwierząt znalazło u nas bezpieczną przystań do czasu znalezienia im nowych właścicieli 
-większości z nich sfinansowaliśmy leczenie i sterylizacje. 
-przeprowadziliśmy dziesiątki wizyt przed i po adopcyjnych.
- wspieraliśmy finansowo i materialnie dla przytuliska dla zwierząt
- przeprowadzamy interwencje dotyczące niehumanitarnego traktowania
zwierząt - braliśmy udział w likwidacji pseudohodowli 
-zbudowaliśmy tymczasowe miejsce pobytu dla zwierząt, składające się z pięciu boksów i dwóch kojców dla szczeniaków 
-stworzyliśmy grupę wolontariuszy/ domów tymczasowych/, którzy przyjmują zwierzęta potrzebujące szczególnej opieki, socjalizacji itp. do czasu adopcji 
-przeprowadzamy akcje uświadamiające na temat opieki nad zwierzętami dla dzieci ze szkół podstawowych połączone ze zbiórkami darów dla potrzebujących i porzuconych zwierząt 
-organizujemy darmowe szkolenia/ psie przedszkole, pies domowy/ dla nowych właścicieli, którzy adoptowali nasze zwierzęta 

Bez państwa pomocy nie dalibyśmy rady realizować naszych zadań.
Dziękujemy serdecznie za wsparcie!

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt „NERO”
Ul. Młynarska 43 96-500 Soc
haczew 
KRS: 0000317840 
Nr. Konta: 67 1020 1185 0000 4802 0174 4093

ja1
1% tak, a jak pies został zgłaszany to nie chcieliście pomóc.

(2014/02/03 22:50)
Po raz kolejny wyjaśniam, że Fundacja NERO nie prowadzi schroniska. Psy znajdujące się pod naszą opieką są umieszczane w domu tymczasowym - a dokładniej na mojej posesji w boksach i w mieszkaniu. Pozostałe psy i koty są w płatnych domach tymczasowych i hotelach. Z racji ograniczonych środków w hotelach możemy umieszczać ograniczoną ilość zwierząt ( obecnie miesięcznie płacimy za te miejsca 2780,-).Nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich niechcianych zwierząt. Jest w mieście schronisko, które jest przez miasto opłacane. Fundacja utrzymuje się tylko z datków od darczyńców, a 1% to podstawa do być albo nie być. Z racji ograniczonych możliwości, obecnie nie odmawiamy tylko w przypadku gdy istnieje zagrożenie życia zwierzęcia.   

(2014/02/03 23:46)
Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt „NERO”
Ul.Młynarska 43  96-500 Sochaczew 
KRS: 0000317840 
Nr. Konta: 67 1020 1185 0000 4802 0174 4093

(2014/02/04 08:46)
Dzieci w szkołach głodne, emeryci butelki zbierają a kundle w hotelach-psia wasza mać.

(2014/02/04 13:10)
Właśnie tak!
Dowiedziałem się niedawno, że dzieciaki z ubogich rodzin z Chodakowa uczęszczające do świetlicy KLEKS w tym roku na wyjazd wakacyjny mogą nie pojechać, ponieważ UM słabo wspiera świetlicę. Prowadzący ją opiekunowie (nie nauczyciele na etatach w szkołach) pracyją na zmianę, pół roku na świetlicy, pół roku na bezrobociu!!!

To jest jedyna szansa dla niezamożnych rodzin, aby wysłać dzieci na chociażby skromny wakacyjny wyjazd!

Szanowni sochaczewianie jak nie zadbamy o dzieciaki to kto zadba o zwierzęta?
Na pewno nie ci młodociani wałęsający się po ulicach i wiszący na trzepakach, bo ci będą kraść żeby sobie dragi kupić.
A jak jest w Chodakowie każdy wie. :(

(2014/02/04 14:31)
czasem lepiej dać na psy,bo są wierniejsze od ludzi.

(2014/02/04 15:26)
Wątek jest o przekazaniu 1% na Fundację Nero a nie o głodnych dzieciach, emerytach czy świetlicach. Niech każdy sam decyduje na co odda pieniądze. Ja chętnie swój 1% oddam Fundacji, tym bardziej, że mamy pieska, który był pod ich opieką :)

(2014/02/04 15:50)
Niech może Ci, ktrym tak bardzolezy na sercu los dzieci, pokazali przekazy ile sami przekazali na te dzieci. Oni najczęściej się tylko mądrzą i nie daja na nic.

(2014/02/04 17:57)
Niech może Ci, ktrym tak bardzolezy na sercu los dzieci, pokazali przekazy ile sami przekazali na te dzieci. Oni najczęściej się tylko mądrzą i nie daja na nic.

matasekwoja napisz gdzie i kiedy możemy się spotkać, a przyjemnością pokarzę ci swoje zeznania podatkowe z ostatnich kilku lat.
Co wicej mogę pokazać ci również przelew na fundację Nero i jeszcze kilka innych przelewów na pomoc innym potrzebującym osobom i chorym dzieciakom.

Nie należy osądzać innych swoją miarą!

(2014/02/05 10:27)
Najistotniejsze jest by nie zmarnować możliwości pomocy przekazując swój 1%. Są to środki bardzo pomocne w działaniu na kazdym polu - czy to dotyczy dzieci czy zwierząt.

(2014/02/05 13:03)
Jeśli tak to wierzę Ci na słowo. Należysz jednak do wyjątków,ponieważ najczęściej ci co dużo mówią o pomocy dzieciom, nie robią faktycznie nic. Szczególnie teraz przed wyborami każdemu politykowi od lewa do prawa leży los dziecka. Organizacji, które należałoby wspomóc jest bardzo dużo, a ten 1 proc. od większości z nas  to bardzo mało. Na coś trzeba się zdecydwać.

(2014/02/06 18:04)
Najistotniejsze jest by nie zmarnować możliwości pomocy przekazując swój 1%. Są to środki bardzo pomocne w działaniu na kazdym polu - czy to dotyczy dzieci czy zwierząt.

Całkowicie się pod tym stwierdzeniem podpisuję. To bardzo istotne - "nie zmarnować"!
Potrzebujących jest naprawdę wielu i nie można o tym zapominać. Każdy wybór zależy od nas, a na forum tylko przypominamy o różnych możliwościach. To pomaga dotrzeć do liczniejszego grona osób. 
Powodzenia w zbieraniu darowizn, aby ten rok nie był gorszy od poprzedniego.
Z poważaniem - KB

(2014/02/08 15:07)

ja1
Każdy może założyć taką fundację i wysyłać psy do hotelików. Tak samo jak dla ludzi, może być hostel/hotel za 50zł albo za 500zł. Żeby pozyskać zaufanie powinniście dać informacje za co i ile płacicie. Zważywszy na fakt, że jak się okazuje powiat sochaczewski pełen jest cwaniaczków i przekrętów a afera goni aferę.

(2014/02/08 21:18)
O tym co robiliśmy cały ubiegły rok napiszę po złożeniu wszystkiego do tzw kupy.Na razie szukam własciciela tego psiaka, który od Sylwestra mieszkał pod lasem przy pewnej posesji.

(2014/02/14 21:20)
O tym co robiliśmy w ubiegłum toku napiszę wkrótce, dziś szukam włascicieli psika który od Sylwestra koczował pod lasem koło pewnej posesji.

(2014/02/14 21:22)
do ja1 ,jak tak myślisz to załóż fundacje i rób tak by o tobie było tylko słychać pozytywnie.

(2014/02/15 08:13)

gaj
Przyznam że podziwiam Tych co założyli Fundację Nero. Są aktywni. Nawet na tym forum można to zauważyć. Widać że zależy im na tym by rzeczywiście pomagać.

(2014/02/15 08:57)

ja1
OK, więc czekamy na wykaz za 2013.

Zgłoszony przeze mnie pies też czekał na właściciela w tym samym miejscu, w którym został wyrzucony. Spotkała mnie nieprzyjemna rozmowa z opryskliwą "babą", (bo ona nie może pomóc, żeby radzić sobie samemu, itp. itd!), stąd moje MEGA zniesmaczenie.

(2014/02/16 19:03)
Tak bardzo chcecie sprawdzać małą fundację pomagającą opuszczonym, rannym zwierzętom, a jakos nikt nie zażądał  , w myśl przepisów o dostępie do informacji publicznej/informacji dlaczego 20 potężnych topól /przektój 200 cm, wys.40 mUM/ oddał  za darmo.Za to drewno można utrzymać KLEKSA przez rok albo i dłużej. Tu sa publiczne pieniądze. KLEKS nie dostanie, bo się nie podzieli.Atakujecie NERO podobnie jak Owsiaka. Nie checie nie dajcie, albo róbcie konkurencję dla NERO.Ja ich podziwiam i seredecznie pozdrawiam i 1roc.przekażę.

(2014/02/16 20:43)
Dziękuję za miłe słowa, są one wsparciem. Niestety dość często spotykam się z atakami, a przecież miasto ma schronisko i to ono ma w pewnym sensie obowiązek zajecia się zwierzakiem w mieście. Nigdy nie odmawiam pomocy gdy chodzi o zagrożenia życia. Niestety kiedy ktoś dzwoni i zgłasza pozostawionego psa, odsyłam do schroniska albo do UM.Fundacja jest przygotowana na przetrzymywanie pięciu, no powiedzmy ośmiu psów. Tymczasem mam ich w domu tymczasowym 35 i w płatnych tymczasach 18. Kilka psów jeździmy i karmimy w terenie. Można się oburzać, że psy siedza w hotelach, ale są to własnie takie psy, które zostały zgłoszone i nie można ich było zostawić bo by nie przeżyły. ja1, proszę mieć pretensję do tych, którzy pozostawiaja zwierzaki. Nawet gdybym wykupiła Bieszczady, nie zapewniłabym dostateczna ilość miejsc dla porzuconych, niechcianych, starych, nieudanych prezentów, nierozsądnie rozmnożonych.... zwierząt. Niestety, Fundacja jest dla niektórych zsypem dla niechcianych zwierząt.

(2014/02/17 01:06)