1% podatku

/ 2 odpowiedzi

Taki komunikat znalazłam na stronie Radia Maryja. Trochę go zmodyfikowałam dla naszej potrzeby.

CZY KTOŚ COŚ WIE NA TEN TEMAT? cZY TO PRAWDZIWA INFORMACJA?

 

   Dla osób, które w poprzednich latach nie składały zeznań podatkowych do urzędu skarbowego, a chciałyby w tym roku wesprzeć jakąś organizację OPP ( np. Fundację Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt NERO KRS 0000317840) oraz dla tych z Państwa, którzy takie zeznanie składali, ale nie będą korzystali z żadnych ulg podatkowych przewidzianych w 2016 r. Ministerstwo Finansów, wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom, planuje – już w tym roku – wprowadzenie rewolucyjnego rozwiązania, które  umożliwi Państwu przekazanie 1% podatku bez konieczności składania ze- znania podatkowego.

 Na pytanie: co trzeba będzie zrobić? – odpowiedź brzmi: naprawdę niewiele. Wystarczy, że między 15 marca a 10 kwietnia 2017 roku, złożą Państwo w urzędzie skarbowym krótkie oświadczenie (wielkości połowy kartki formatu A4) na formularzu PIT-OP, w którym oprócz swoich danych osobowych podacie jedynie numer wybranej przez Was organizacji pożytku publicznego. Jeśli zechcą Państwo wspomóc Fundację Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt NERO będzie to KRS 0000317840 .

 Formularz PIT-OP będzie można złożyć zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej, czyli zanosząc do urzędu skarbowego lub przesyłając pocztą. Nie trzeba martwić się o dokument z ZUS-u lub KRUS –u, nie trzeba będzie wyliczać kwoty jednego procenta podatku. To zrobi urząd skarbowy, który też bez naszego udziału przekaże kwotę jednego procenta podatku na rachunek bankowy wskazanej przez nas organizacji pożytku publicznego.  To naprawdę będzie bardzo proste.

Osoby, które za rok 2016 będą wspólnie rozliczać się z małżonkiem lub korzystają z ulgi rehabilitacyjnej także nie będą już mu- siały sporządzać zeznań podatkowych. Wystarczy, że złożą do urzędu skarbowego w formie elektronicznej wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego na formularzu PIT–WZ, w którym również będzie można podać numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego i oczywiście może to być numer KRS Fundację Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt NERO czyli KRS 0000317840 . Po złożeniu tego wniosku urząd skarbowy w ciągu 5 dni roboczych poinformuje Państwa o sporządzeniu tzw. wstępnego zeznania podatkowego na wskazany we wniosku adres poczty elektronicznej. Tak wypełnione wstępne zeznanie podatkowe będzie można zaakceptować bądź odrzucić lub nawet nie robić niczego, co także będzie oznaczało akceptację.


Planowane przez Ministerstwo Finansów rozwiązania sprawiają, że w tym roku każdy – bez wyjątku naprawdę każdy – może w łatwy sposób dołączyć do nas,
--

Najwidoczniej nikt o tym nie słyszał, a można ten komunikat przeczytać na stronie pewnego radia.

(2017/03/04 09:30)
to jest tak jak z muzyką disco polo ,nikt nie słucha a słowa każdy zna,ważniejsze są głupoty niż szlachetne w tym przypadku cele.

(2017/03/04 10:08)