10 milionów

/ 11 odpowiedzi / 3 zdjęć

w konkurencyjnym portalu (też bywam) napisali że budowa umocnień cmentarza na Traugutta będzie kosztować 10 (słownie dziesięć) a nawet ponad! milionów złotych -Kramnice 7-8 mln.,zamek 5-6 mln. most i okolice (drogi) 6 milionów a wzmocnienie skarpy na 200 metrach cmentarza ma kosztować 10 milionów?? czy jest na sali kumaty w budownictwie który pomógłby mi zrozumieć jakie są koszty kilkunastu pali wzmacniających grunt i muru zaporowego? nawet nie podejrzewam że remont będzie obejmował cały cmentarz zarządzany przez parafię  Wawrzyńca,ogrodzenie,scieżki ,oświetlenie ITP.ITD.,dla mnie to trochę ,o jakieś 9 milionów) za dużo,ale co ja się tam znam

koszty kosmiczne ale czemu takie ?,chyba sie domyślam a większosć zapewne wie czemu.

(2016/03/05 10:49)

@dragon36-im więcej wiesz tym dłużej będziesz przesłucjhiwany ! postaram się zrobić fotki,podobno na tym brzegu pozwolono już postawić nowe groby,zaczynam myśleć że w TAKIE KOSMICZNE koszty włączą cmentarz (Kirkut) zydowski

(2016/03/05 11:06)

robroy cmentarz dawniej konczyl sie jak boczna brama od Cmentarnej reszta był szrot smieci itd..,teraz sa efekty pazernosci i sprzedazy miejsc na wilczych dolach hihiihhi

(2016/03/05 11:35)

byłem na miejscu,zrobiłem zdjęcia ale one nic nie wniosą-pokażę wam sytuację słowami--chyba trochę pojąłem dlaczego umocnieniia mają kosztować 10 milionów- to więcej jak wzmocnienie mostu !),otóż mniemam że mur oporowy i umocnienia będą na ścieżce wzdłóż Bzury,(można zrobić spacerek i ocenić) ,to jest w odległości od skarpy cmentarza jakieś -50 metrów,dlatego będzie mur (jak napisali w konkurencyjnym portalu) wysokości 10-12 metrów,(plus umocnienia podziemne) i długości 200 metrów (boki też trzeba doliczyć),trzeba to wypełnić piachem i innymi składnikami-(bateria mi w kalkulatorze siadła więc liczę pod kreską)- 50X200X10 = 80 tys. m3 -nawieść,ubić ,utwardzić,całkowita powierzchnia użytkowa-wychodzi mnie jakieś (200 długości X 50 szerokości) 10 tys. m2,dzieląc to na powierzchnię kwater (3m2),cmentarz wzbogaci się o jakieś 3 tys. miejsc pochówku,odliczając na alejki może ze 2000 grobów? nie miałem znajomego pogrzebu i nie wiem po ile taki plac cchodzi?- (tam już chowają jak ktoś ma grób ropdzinny)eżeli zarządca sprzeda miejsce po 1000 zł to ma jak znalazł 2 miliony,w przedsprzedaży to pójdzie w dwa miesiące,uffff.,miasto trochę odzyska?

(2016/03/05 14:34)

o tyle będziemy mieli większy cmentarz na Traugutta

(2016/03/05 15:37)

w morde

(2016/03/05 15:41)

ostatni raz

(2016/03/05 16:08)

miasto ksiedzu cmentarz lata,ksiąz se buduje ogrody ,wkoło jest wesoło siedza w lawkach rece składaja spiewy itd.....jajca normalne ,wybory ,itd... miasto super malo pisac normalnie kosmos ...hiihihihih

(2016/03/05 19:26)

W Chodakowie osuwa się skarpa przy ul. Kolejowej na której mieszkają ludzie... mają tam domy i dorobek całego życia... a burmistrz mówicie że chce wydać 10 000 000 zł (dziesięć milionów złotych) na powiększenie cmentarza w Sochaczewie!!!!!!!!!!!!!?????????????? mamy dwie osuwające się skarpy... taką na której żyją i mieszkają z całymi rodzinami ludzie i taką na którą trafiają ludzie po śmierci... co jest ważniejsze nasz Drogi Burmistrzu Piotrze Osiecki... naprawa tej skarpy gdzie mieszkają żywi ludzie czy naprawa i powiększenie tej skarpy gdzie mieszkańcy trafiają po śmierci...????? Po co powiększać ten cmentarz w Sochaczewie skoro mamy przestronny cmentarz miejski na ''Wypalenisku'' !!!

(2016/03/06 19:30)

super tadeusz to prawda .

(2016/03/06 20:53)

chłopaki,to są tylko moje domysły --(no bo jak utopić taką kasę w tak ograniczony sposób?),jakby naprawdę tak było to inwestor,czyli miasto pobiłoby rekord świata w głupocie,może gdzieś są udostępnione bardziej szczegółowe plany zagospodarowania tych 10 milionów? może pobudować ze dwie kładki dla pieszych i rowerzystów przez Bzurę?

(2016/03/07 05:41)