600-Lecia Buduje się Nowa Stacja Benzynowa!!!

/ 92 odpowiedzi / 13 zdjęć

Novoosiecka władza wydała pozwolenie na budowę następnej stacji benzynowej przy ulicy 600lecia... Ciekawy jestem jakie i to dobro społeczne kierowało urzędnikami novoosieckimi... czyimi interesami się kierowali że w centrum powstaje kolejna bomba biologiczna... o ile Statoil sąsiaduje z cmentarzem i hipermarketem tak ta nowa stacja będzie sąsiadować z blokami mieszkalnymi!!!!! i domkami prywatnymi!!!!!!  

W każdym cywilizowanym kraju... w każdym mieście takim małym jak Sochaczew nie dopomyślenia jest budowa w ścisłym centrum stacji benzynowej... prawdziwy gospodarz każdy prawdziwy zablokował by decyzję Starostwa o budowie takiej bomby biologicznej!!!


Ale nie burmistrz Osiecki :/ on nie zrobił nic...

a gdzie to się buduje?
tam koło przystanku?

tutaj?

(2015/09/29 09:55)
Tak... ciekawe czy Spółdzielnia Mieszkaniowa powiadomiła mieszkańców o ''kukułczym jaju'' jakie sprezentowały im władze ''Miasta'' i ''Powiatu''...  

(2015/09/29 10:00)
Mam nadzieję, że to nie jest prawdą, że nie chodzi o lokalizację ze zdjęcia, bo świadczyłoby to tylko o bardziej liberalnym podejściu obecnej władzy miejskiej do interpretowania przepisów i ignorowania mieszkańców. Pomysł budowy stacji benzynowej w tym miejscu pojawił się już dawno, ale za kadencji poprzedniego burmistrza nie było zgody na lokalizację takiej inwestycji w pobliżu osiedla mieszkaniowego. Przepisy i urzędnicy się nie zmienili, zmieniły się władze.

(2015/09/29 10:46)
Nie, no nie wierzę!!! Jesteście pewni? A na 'kiego w...a potrzebna tam stacja paliw???  
To może jeszcze obok jakiś supermarkecik do kompletu???
P.S. sorki z "retorykę" :)

(2015/09/29 12:42)

Wyciąg z planu zagospodarowania przestrzennego- dotyczy działki 2.47 MNp:

"3) Tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczeniem nieuciążliwej zabudowy produkcyjnej lub usługowej, oznaczone symbolem MNp, które przeznacza się do utrzymania istniejącej i realizacji projektowanej:

- zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wraz z niezbędnymi do jej funkcjonowania budynkami gospodarczymi i garażami,

- zabudowy usługowo-produkcyjnej o uciążliwości nie wykraczającej poza granice własności, realizowanej w formie budynków wolnostojących parterowych lub w ramach kubatury budynku mieszkalnego:

a) zagospodarowanie działki musi uwzględniać pełne pokrycie potrzeb w zakresie parkowania pojazdów związanych z funkcjonowaniem usługi produkcji,

b) w obrębie korytarzy elektroenergetycznych dopuszcza się realizację budynków oraz innych obiektów budowlanych na warunkach właściciela linii, po przebudowie linii (poprzez skablowanie) niniejsze ograniczenia w zabudowie nie obowiązują,

c) zakazuje się realizacji obiektów mogących znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu przepisów szczególnych z wyjątkiem sieci infrastruktury technicznej,

d) o ile w dalszym ciągu niniejszej uchwały nie ustalono inaczej usytuowanie, wielkość i forma architektoniczna obiektów produkcyjnych i usługowych oraz budynków gospodarczych i garaży nie może naruszać mieszkaniowego charakteru zabudowy poszczególnych działek."

Wiadomo, że zmieni się klimat akustyczny oraz mikroklimat tego obszaru i wpłynie to szczególnie na dzieci w porze wieczorowej kiedy powinny odpoczywać.

(2015/09/29 12:54)
Pracownicy placu budowy wiedzą co budują... tam powstaje stacja benzynowa. która będzie truła i uprzykrzała życie okolicznym mieszkańcom... 

(2015/09/29 14:21)
Tak obiektywnie patrząc, to jak stacja truje mieszkańców? Normy bezpieczeństwa są dosyć mocno wyśrubowane, jedyne realne zagrożenie to wybuch, ale to też marginalne, bo dawno już nie słyszałem, żeby jakaś stacja benzynowa wybuchła.
Nie to żebym bronił tej inwestycji, bo skoro jest niezgodna z planem zagospodarowania to nie powinna stanąć, ale samą jej obecność nie uważam za szczególnie niebezpieczną.

(2015/09/29 15:36)
Panie tadeusz siejesz pan ferment poparty autorytetem bobów budowniczych? Wstyd i plama na honorze by mi nie pozwoliła zachowywać sie jak przekupka na targu rozpowiadając ploty powstałe w przydrożnej oborze.
A teraz trochę ironii dla lokalnych spragnionych wrażeń mątw: Mi pracownicy placu budowy powiedzieli że budują tam zoo dla dzikich małp. Niesamowite, nareszcie będziemy mieli parę klatek żeby zamknąć na obserwacje wybitne okazy.
Aaa i Panie jerzyk, litości, Pan wytrawny działacz samorządowy i w dodatku były "vice" powinien mocniej stąpać po ziemi i nie łapać się na haczyk tak łatwo bo przecież doskonale Pan wie, że nie jest możliwe wybudowanie tam stacji paliw właśnie ze względów prawnych. Przecież doskonale również pan wie że wydanie zgody na lokalizację takiej stacji w tym miejscu to jest prawne, polityczne i stanowiskowe harakiri dla każdego kto by przy tym uczestniczył.
Rozumiem że sezon jest wybitnie nudny ale trochę rozsądku by się przydało.

(2015/09/29 15:57)
Panie ''janek111'' podpieram się autorytetem osób pracujących przy budowie stacji paliw przy ul. 600lecia gdyż Ci mają wgląd w dokumentację budowlaną i wiedzą co mają budować... w sumie to ci ludzie mają więcej w moich oczach autorytetu niż novoosiecka władza która pozwoliła na wybudowanie w tym miejscu stacji benzynowej... jeszcze jest czas aby zatrzymać budowę... nie jest możliwe???? Takie rzeczy tylko u novoosieckich są możliwe!!!! 

(2015/09/29 16:28)
tadeusz nie wierz ludziom,każdemu co innego gadają.

(2015/09/29 16:39)
''bartosz9'' napisał: Tak obiektywnie patrząc, to jak stacja truje mieszkańców? Normy bezpieczeństwa są dosyć mocno wyśrubowane, jedyne realne zagrożenie to wybuch, ale to też marginalne, bo dawno już nie słyszałem, żeby jakaś stacja benzynowa wybuchła.
Nie to żebym bronił tej inwestycji, bo skoro jest niezgodna z planem zagospodarowania to nie powinna stanąć, ale samą jej obecność nie uważam za szczególnie niebezpieczną.


Zmienisz szanowny ''bartosz9'' zdanie jak wybudują Ci stację pod domem ... lub może odrobina empatii dla mieszkańców pobliskich bloków i domków a każdy zacznie się nad tym bardziej zastanawiać... ''Mądry Polak po szkodzie''... a mieszkaniec Sochaczewa przed szkodą będzie teraz gdybał i filozofował ewentualnie obrażał... a po szkodzie potulnie będzie dalej łykał makaron nawijany na uszy...  

(2015/09/29 16:40)
chodziły słuchy że teren ten kupili właściciele "Carmena",może powstaje tam fabryka skrętów tytoniowych?

(2015/09/29 16:41)
Logicznie to jakie uzasadnienie ekonomiczne miałaby budowa małej stacji paliw w miejscu około 500 m oddalonym od sieciowej stacji paliw ze stacją obsługi pojazdów, myjnią, i przejazdem do hipermarketu?
tadeusz no bądź poważny, chyba w to nie wierzysz? 
No bądź facet i przyznaj szczerze , że kompletny baran ładowałby się w taką kosztowną inwestycję (kilkanaście ładnych setek tysiecy pln) w dodatku,inwestycję która jest niezgodna z przepisami w tym miejscu (a może za to beknąć) i oczekiwał że zwróci mu się to za 8-10 lat bo za miedzą ma giganta statoil, który będzie go wciągał nosem z cenami jak będzie chciał. No tadeusz nie rób sobie już jaj... takich radosnych byznesmenow nie ma już w socho...

(2015/09/29 17:12)

Wydaje się, że nie trzeba mieć szczególnej wyobraźni jak się mieszka z dziećmi 24 godziny przy stacji benzynowej. Szczególnie wieczorami i nocą, jakie czynniki oddziałują i jak się zmienia klimat akustyczny i mikroklimat (przepisy zakładają również pewien procent wyziewów), wzrasta zagrożenie pożarowe, również mają miejsce awarie (jest to nieuniknione). Jednak są i inne sprawy jak np. krajobraz centrum miasta. Taka strefa powoli wymiera i dobry gospodarz miasta o tym wie planując jego rozwój. Wystarczy popatrzyć na inne miasta i zobaczyć gdzie władze lokalizują takie inwestycje. Sochaczew dla swojego rozwoju nie posiada dobrych terenów w centrum, a tu już się robi centrum - stacja benzynowa degraduje to miejsce (obniża jego wartość).

(2015/09/29 17:17)
Oooo, i @robroy uderzył celnie :)
Będzie tam zapewne też sala dla pań rolujących cygara na swoich "puszystych" udach na wzór tych z Kuby (wyspy jak wulkan gorącej).Skręty dla ludu, cygara dla koneserów. 
No bo stacja benzynowa, komu tam i po co? :)

(2015/09/29 18:11)
Widziałem tablice informacyjną. Jest tam mowa o rozbudowie budynków nie wiem jakich :) ? Jeśli tak nazywa się budowę stacji benzynowej ręce opadają.

(2015/09/29 18:40)
@szakul,tam stały dwa "domki" po byłych właścicielach,wiesz jak takie domki można rozbudować?a zbiorniki pod ziemią można nazwać -oczyszczalnie-ekologiczne ścieków przydomowych-

(2015/09/29 19:05)

(2015/09/29 19:10)
zrzut ekranu z google maps,tam w głębi stoi taka druga chałupina,można zbudować nowe WTC 1 i 2,zdjęcia z maja 2013,jest jeszcze taki pawilon blaszany który wybudowali Armenii,ale interes nie wypalił

(2015/09/29 19:12)
a tak nawiasem mówiąc ,gdzie chłopaki z dronami?nagrać minutowy filmik i zobaczymy czy to jest plac zabaw,skręcalnia cygar na udach dziewic- jak chce @wbienko,(erotoman jeden),czy wykopy pod stację, paliw?,filmik,filmik,filmik !!

(2015/09/29 19:41)
Panowie to COŚ ma nosić nazwę ''PEGAZ''...  

(2015/09/29 20:35)
@ tadeusz Ty coś wiesz chyba a cedzisz wiadomości,po kropelce,po kropelce,nale wreszcie pełną szklanę

(2015/09/29 20:44)

(2015/09/29 20:48)
@janek111
Panie janek111, właśnie kiedy byłem "vice" tacy mocno stąpający po ziemi pojawili się z podobnym pomysłem, ignorując przepisy. Podobał im się teren za przystankiem autobusowym. Nie znaleźli zrozumienia.
Co powstanie teraz, to się okaże. W studium w tym obszarze jest wielofunkcyjna zabudowa usługowa (gdzie mieści się już istniejąca stacja benzynowa) oraz obok zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. Pomiędzy nimi wąski pas zieleni miejskiej. Jeśli chodzi o plany to jest ich kilka i obejmują kolejne (nie wszystkie) fragmenty tego obszaru. 
Sądzę, że radni z tego rejonu miasta sprawdzą czy wyrażane na forum obawy są zasadne.

(2015/09/29 21:03)
Ludzie co wy wogule pierd...cie bomba jaka bomba piszecie ze nigdzie nie ma w centrum stacji paliw ze nigdzie miedzy blokami . Siedzicie tu kur...a tylko na tej wsi i gown.o  widzicie  jest w ch.....j miast gdzie sa zaje...ste wielkie osiedla miedzy ktorymi stoja duze stacje paliw albo miedzy blokami mniejsze tkzw stacje gazowe.  A nie tak jak tu taka mala popierdulka a juz kur...a piszecie o ile bedzie tam stacja bo np zbiorrnikow paliw nie widzialem zeby tam wkopywali . Banda popierd...ych sochaczewskich kretynow tylko kur...a nazekac a jak nic nie robia to tez zle zastanowcie sie cymbaly lepiej popiszcie co wam obiecali a czego nie robia . Ulice coraz to bardziej rozk....wione !!!!!!  O tym popiszcie !!!!! Banda zjeba..ych nygusow tylko toooo tamtoooo nie pasuje ciagle.

(2015/09/29 21:03)