600-Lecia Buduje się Nowa Stacja Benzynowa!!!

/ 92 odpowiedzi / 13 zdjęć
szanowny tadeusz,jak zwykle rozniecasz ogień,jak wiesz konkretnie co tam ma być to napisz ,a jak nie to nie klep głupot,sorki ale czasami mnie to denerwuje takie bzdet klepanie,a może wszyscy się udajcie do ratusza i tam wam wyjaśnia i napisz co tam i kiedy będzie ,miłej nocy pozdrawiam.

(2015/09/29 21:14)
A jeszcze jedno wam napisze ktos teren kupil i sobie inwestuje a co tam bedzie to chu....j was to intetesuje.!!!!! Co bedzie to bedzie i gown...o wam do tego . Lepsze wszystko niz te doly i krzaki a w nich menele i smieci . A to wszystko w centrum . 

(2015/09/29 21:28)
Gza brawo za merytoryczną wypowiedź. Dziękuję ci za swoje światłe wypowiedzi.Czekam na więcej. Twój fan
Wracając do tematu, stacji benzynowej nie będzie ale stacja LPG już być może i tu się zgodzę. Będzie to wtedy w zgodzie z prawem. Chociaż dalej nie widzę interesu i byznesu dla tego cuda w tym miejscu z takim sąsiedztwem.

(2015/09/29 21:57)
janek111 a stacja LPG przy Warszawskiej? Może kawałek dalej niż tutaj, ale też blisko Orlenu a zdaje egzamin.

(2015/09/30 10:49)
Stacja benzynowa hmmm nie wydaje mi się,poza tym stacja benzynowa na Boryszewie stoi dosłownie obok Biedronki a nie wiele dalej z tyłu są bloki............i tam jakoś szumu nie robicie że zmiecie Biedronke z powierzchni ziemi :)

ps: Poza tym ten teren należał albo i należy do właściciela Carmen-u ale nie jestem pewien.

(2015/09/30 11:12)
Mi budowlańcy powiedzieli, że budują lotnisko... 

(2015/09/30 15:07)
Ja bym pozostał przy fabryce skrętów (z tytoniu oczywiście) i cygar (w technologii kubańskiej) :)

(2015/09/30 15:29)
tadeusz temat rozbujał a ciekawe czy już doszedł co tam naprawdę będzie.Czy może już był u władz się dowiedzieć czy strach nie pozwolił.

(2015/09/30 15:38)

Oświadczenie

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi inwestycji prowadzonej na trzech sąsiadujących ze sobą działkach przy al. 600 Lecia (naprzeciw pawilonów handlowych, w okolicy marketu Kaufland) i obawami mieszkańców, że obok osiedla powstaje stacja paliw, Urząd Miejski pragnie przekazać kilka istotnych informacji.

Na początku września na pustych dotychczas działkach przy al. 600 lecia rozpoczęto budowę bliżej nieokreślonego obiektu. Ponieważ nikt nie występował do ratusza z prośbą i wypis czy wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, o wyjaśnienia burmistrz zwrócił się do starostwa. Interweniował w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego i to już dwukrotnie.

Pierwsze pismo z prośbą o przeprowadzenie pilnej kontroli legalności prac burmistrz wysłał do PINB 8 września. W odpowiedzi Inspektora z dnia 18 września czytamy, że na wniosek miasta przeprowadził kontrolę i stwierdził, iż dwa znajdujące się na wskazanych działkach budynki są przebudowywane. 16 września PINB wydał inwestorowi dwa identyczne postanowienia nakazujące wstrzymanie prac budowlanych. Ponieważ prac nie przerwano, 29 września ratusz ponownie zwrócił się do PINB o kolejną kontrolę i podjęcie tym razem skutecznych działań.  

Należy dodać, że plan zagospodarowania przestrzennego obejmujący omawiane działki przy al. 600 lecia nie dopuszcza uciążliwych usług. Na części tego terenu można ulokować usługi nieuciążliwe (do takich prawo nie zalicza stacji paliw), na drugiej części nieuciążliwe usługi i budownictwo mieszkaniowe.

(2015/09/30 15:55)
O, i mamy konkret. Samowolka budowlana.

(2015/09/30 16:13)
Dobra reakcja magistratu, ale zaskakuje postawa starostwa, które od miesiąca milczy. Czy wszystkie 3 działki objęte są planem zagospodarowania przestrzennego?

(2015/09/30 17:14)
Nie chce żeby wyglądało że się czepiam Panie jerzyk ale czy jako były vice nie powinien Pan wiedzieć że miejscowe plany zagospodarowania miasta są ogólnodostępne w internecie na stronie bip? Naprawdę nie chcę się czepiać ale udziela się Pan jako ekspert i wytrawny samorządowiec krytykując burmiszcza i starostwo na każdym kroku a wygląda tak jakby brakowało Panu elementarnej wiedzy?
Szanuję Pana jako człowieka ale brakuje mi u Pana podstawowej wiedzy, czy się mylę? Nie chciałem tego pisać ale sam mnie Pan zmusił.

(2015/09/30 22:01)
Dobra reakcja magistratu, ale zaskakuje postawa starostwa, które od miesiąca milczy. Czy wszystkie 3 działki objęte są planem zagospodarowania przestrzennego?

Ale przyznaje że co do postawy starostwa to również mam niesmak bo skoro wydali decyzje o wstrzymaniu robót a roboty trwają to ktoś tutaj kogoś nie traktuje poważnie a tak nie powinno być. Zgadzam się Panie jerzyk z panem w tym aspekcie.

(2015/09/30 22:06)
Nie dam wiary tłumaczeniom pana Wachowskiego... w tym mieście przy tej władzy czym innym jest oficjalny dokument a zupełnie czym innym jest wiedza i działanie urzędników... W Starostwie mamy ludzi od burmistrza... to on stworzył tych urzędników i obsadził nimi Starostwo... Taka postawa to wyłącznie mydlenie oczu opinii publicznej... jestem pewny że doskonale wszyscy urzędnicy wiedzą ci miejscy i powiatowi którzy sprawą się zajmowali i żywo interesowali co tam powstaje... 

(2015/09/30 22:16)
Panie janek111, nie twierdzę, że wiem wszystko, ale BIP zawiera tylko to co się do niego wprowadzi. Czy Pan może znalazł tam informację, której mi brakuje?Jest ona bardzo istotna dla procedury wydania pozwolenia na budowę i powinna być przydatna starostwu. Pochodzi z zakresu wiedzy elementarnej. Decyzję o wstrzymaniu robót wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, ale to nie on wydał pozwolenie na budowę, tylko Starostwo Powiatowe.

(2015/09/30 22:46)
Pegaz to nie tylko GAZ.... 

(2015/09/30 23:09)
Decyzję o wstrzymaniu robót wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, ale to nie on wydał pozwolenie na budowę, tylko Starostwo Powiatowe.

No chyba, że Panie Jerzyk,  że nie było wydanego pozwolenia na budowę, a wszystko na to wskazuje skoro:1. PINB wstrzymał budowę a to nie dzieje się od tak bo ktoś ma widzimisię że chce wstrzymać budowę i punkt drugi: 2. na tablicy informacyjnej nie ma wpisanego numeru pozwolenia na budowę a proszę mi wierzyć że każdy wpisuje jak ma pozwolenie wszystkie te informacje (numer pozwolenia, dane projektanta, numer tel. do kierownika budowy) bo za brak kompletnego wypełnienia tablicy kierownik budowy również odpowiada wobec czego nikomu się nie opłaca powiesić nie wypełnioną tablicę skoro już ją kupił.
Zgodnie z informacjami na stronie BIP UM działki o których jest mowa mają miejscowe plany tak jak napisano w oświadczeniu magistartu. Są to tereny:a. zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszeniem nieuciążliwej zabudowy produkcyjnej i usłogwej (2.47 MNp)b. tereny usługowe przeznaczone do realizcji obiektów usługowych o uciążliwości nie wykraczającej poza granice własności (2.30 U)
Poza tym nie ma czegoś takiego w prawie budowlanym jak remont budynku. Może być rozbudowa, przebudowa czy nadbudowa ale nie remont. Wobec czego starostwo nie mogło by wydać pozwolenia na budowę na "remont budynków" jak to wpisano na tablicy. Dlatego twierdzę po analizie samej tablicy, że ta budowa nie ma żadnego pozwolenia i robi ją ktoś kto ma dużo kapusty na kary i mandaty.

(2015/09/30 23:14)
Pegaz to nie tylko GAZ.... 

To jest pegaz przez Z na końcu a Inwestorem jest jest Pegas przez S na końcu i są to dwie różne firmy. Mona sprawdzić KRS bo to spółka zo.o.

(2015/09/30 23:15)
Tadzio na spokojnie. Żadnej stacji tam nie będzie tak czy inaczej.

(2015/09/30 23:17)
Jasne sprawdzaj sobie KRSy i inne panie''janek111'' .... (jak byś był z innej planety człowieku a nie z Polski) i naucz się czytać ... ja nie piszę o inwestorze... ja piszę o budowie stacji... 
Je nie gdybam... i się nie domyślam... nie muszę... 
a magistrat tylko udaje niewiedzę... 
ktoś stawia stację benzynową... a urzędnicy udają że nic nie wiedzą... takie ''nic nie widzę nic nie słyszę''... wysyłanie oficjalnych pism i zapytań... ponagleń... itd... medialna zabawa taka????
Nie wspomnę że jak Nowak postawi garaż lub wytnie drzewo na swojej posesji bez pozwolenia to siadają na nim i jego wypłacie jak na czereśni... 

(2015/09/30 23:26)
@janek111
Pana interesuje tablica budowy i jej zapisy, a mnie działania urzędów. Oczekuję stanowiska starostwa w sprawie, a nie Pańskich przypuszczeń. Dostrzegam u Pana nie tylko elementarną wiedzę, ale z tymi planami miejscowymi jestem ostrożny, bo nie znam granic obszaru inwestycji. Nie zaglądam na plac budowy, a starostwo ma chyba dokumenty? 

(2015/10/01 06:43)
A zwróciliście uwagę że na tablicy jest napisane że prace budowlane dotyczą remontu istniejących tam zabudowań? Na to nie trzeba pozwolenia. W praktyce wykorzystują istniejący fundament i do niego nawiązują nowe budynki. ;)

(2015/10/01 08:51)
@GRZECH- to taka zupa na gwoździu ,wrzucić do garnka z wodą -gwoździa,potem dla smaku trochę soli,pieprzu,dodaj kartofelki,kawałek mięska i co?nie można się najeść zupą z gwoździa? najpierw rozbudowują stare chałupiny-mają do tego prawo,potem je nadbudują,utwardzą teren-mają prawo i jak nikt ich nie powstrzyma zbudują co chcą !nie w takich miejscach stacje paliw widziałem (jeżeli to jest stacja paliw)  zapomniałbym dodać-postawią małą figurkę kogoś świętego ,Sting pokropi i kto im zabroni budować co chcą na  świętym terenie?

(2015/10/01 09:18)
W takim razie ''zupa z gwoździa'' jest stałym elementem polityki urzędników novoosieckich...

(2015/10/02 10:29)
tadeusz sorry ale już się nudne robi te novoosieckie pisanie,bez urazy dla ciebie ale ile można ?

(2015/10/02 12:35)