600-Lecia Buduje się Nowa Stacja Benzynowa!!!

/ 92 odpowiedzi / 13 zdjęć
Chyba że jest to mobilna stacja paliw "na kołach" a wtedy nie potrzeba pozwolenia na budowę bo nie ma budowy stacji paliw. 
Muszę przyznać, że nie doceniłem inwestora. Mądra bestia, który w tym momencie obszedł prawo zgodnie z prawem bo miał takie prawo :).
Współczuje mieszkańcom bo wydaje się że ani burmistrz ani starosta nic tutaj nie poradzą z tego względu że inwestor nie musi się nic o nich pytać.

(2015/10/20 11:03)
Szanowny ''janek111'' jak niby wyobrażasz sobie ogromne zbiorniki z paliwem 30 metrów od bloków??? porozstawiane jak butle z gazem??? Mamy wszech władzę PiS i SFS w Sochaczewie jak ją zdobyli to inna sprawa... mają narzędzia mają przychylną prokuraturę... a w sprawie nie robią nic!!! 

(2015/10/20 11:23)

Cudo na kołach. Na naczepie zamontowany zbiornik, obłożony blachą trapezową i pomalowany na jaskrawe kolory. To jest stacja benzynowa w Sochaczewie. W tych przewoźnych zbiornikach znajdzie się około 50 000 litrów benzyny pod oknami bloku i blisko ulicy. Zgodnie z przepisami stacje kontenerowe nie mogą być budowane na obszarze zabudowanym. Co się może stać w sytuacji kryzysowej widać w poniższych linkach:

http://www.fakt.pl/warszawa/pozar-na-stacji-benzynowej-w-sokolowie-podlaskim,artykuly,566109.html

Groźny wypadek miał miejsce w Sokołowie Podlaskim. Po godz. 14 wybuchł pożar na jednej z tamtejszych stacji benzynowej. Ogień rozprzestrzenił się na pobliskie pola ale sytuacja jest już opanowana. Pożar objął powierzchnię około hektara.  Strażakom w kilka godzin udało się ugasić ogień.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ghana-pozar-stacji-benzynowej-90-osob-nie-zyje/fzec80

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Wybuch-i-pozar-obok-stacji-paliw-w-Plocku,wid,17742146,wiadomosc.html?ticaid=115ca0

http://www.gazetalubuska.pl/artykuly-archiwalne/art/7793705,pozar-stacji-benzynowej-w-gorzowie,id,t.html

https://pl-pl.facebook.com/tvbrodnica/posts/568982746561808

http://www.cda.pl/video/182456ef

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/391443,nowy-dwor-gdanski-pozar-na-stacji-benzynowej,id,t.html?cookie=1

(2015/10/20 12:00)
przepraszam że zapytam ,ile osób piszących w tym wątku mieszka w bloku ,lub domku  obok nowobudujacej się stacji paliw.

(2015/10/21 11:07)
A to pytanie to w jakimś celu?

(2015/10/21 14:47)
Szanowny ''GRZECH'' użytkownik ''Router'' jako mieszkaniec Rybna i gorący zwolennik burmistrza Osieckiego zapewne swoim pytaniem sugeruje że mieszkańcy Sochaczewa którzy nie zamieszkują  budynków sąsiadujących z ową bezczelnie postawioną stacją benzynową tuż pod oknami... nie powinni się wypowiadać w tej kwestii... otóż Sochaczew jest naszym wspólnym domem za który na nieszczęście w chwili obecnej odpowiadają ludzie którzy nie są jego mieszkańcami... tak więc mówiąc dosadnie ''WALI ICH'' to... co... gdzie... i jak... powstaje...  jakim kosztem zdrowia... i czyim??? o całkowitym braku bezpieczeństwa nie wspomnę....

(2015/10/21 18:09)
tadeuszu Router  mieszka poza miastem i go to wali,może chodzi mu o to że zamiast tu pisać powinni się zebrać i procesją wybrać do odpowiednich władz w tym temacie,chyba starostwo wydało pozwolenie to tam własnie czy nawet pod UM.

(2015/10/22 09:42)
Starostwo nie wydało pozwolenia bo takowego zapewne nie ma. Póki co w polsze nie ma wymogów uzyskiwania pozwolenia na budowę dla postawienia przyczepy na kołach. Już pisałem że inwestor to mądry lisek, któremu ani burmiszcz ani starościna nic nie mogą zrobić zgodnie z prawem. Według prawa zapewne to coś to nie jest stacja paliw bo to nie budynek ani zbiorniki zakopane też nie są. To jest po prostu wóz Drzymały, któremu żaden urzędnik nic nie zrobi bo inaczej złamałby prawo... Ale Tadek zaraz znowu wklei grafikę z "teorią ewolucji" i będzie obwiniał wiadomo kogo.

(2015/10/23 17:54)
taduszowi to chodzi aby dowalić władzy ,a nie tam co i gdzie się robi.

(2015/10/24 09:39)
szanowny ''Router'' urzędnicy i cała władza w ich ''rąsiach'' pokazała na kilku przykładach że potrafi wyeliminować niewygodne dla niej jednostki... ufam że jeśli nie mają nic wspólnego z tą stacją to sobie doskonale z tym problemem poradzą...   

(2015/10/24 11:58)
oczywiście,cala władza miejska ,jak i ta obecna Polska nadaje się obaj wiemy do czego.Mam nadzieję ze po 25 wiele się zmieni ,a za kilka lat i  więcej.

(2015/10/24 12:44)
w Sochaczewie po 25tym nic się nie zmieni... układ władzy jeszcze się umocni... dlatego jestem przekonany że jeśli choć trochę władza wykorzysta swoje szerokie ''rąsie'' to nie pozwoli aby kilkudziesięciu rodzinom zamieszkującym w bliskim sąsiedztwie budowanej stacji obrzydzić jedyne miejsce ich życia... bo trudno patrzeć przez okno i zastanawiać się kiedy dojdzie do wypadku... a jakie będą jego konsekwencje czując przez 24h na dobę zapach ropy... i oleju napędowego na przemian z gazem... STRES zabija po woli... i niewidocznie... obrzydza życie... sugerował bym aby każdy zastanowił się jak by zareagował gdyby obok jego domu powstał taki obiekt o wątpliwym bezpieczeństwie... dopiero w tedy dotrze do ograniczonych główek nowoosieckich rozmiar tej kuriozalnej inwestycji... Dochodzi do tego również obniżenie wartości mieszkań nawet gdyby Ci biedni ludzie zdecydowali się na wyprowadzkę... kto zapłaci dobrą cenę za mieszkanie z widokiem na stację benzynową tudzież na wolno stojące prowizorycznie blachą zabezpieczone zbiorniki...  

(2015/10/24 13:09)
szanowny tadeusz,oczywiście że nic się nie zmieni bo klika siedzi i tyle,jedynie wytępienie szarańczy i zastąpienie nowym nieskazitelnym składem poprawiło by sytuacje w kraju,chociaż też nie wiem czy by nie zaczęli kombinować dla siebie i swoich rodzin jak obecna ekipa.

(2015/10/24 15:05)
Szanowny ''dragon'' tak długo karmiony jesteś propagandą novoosiecką ukierunkowaną wyłącznie na fałszywy błogostan opisywany w Ziemi Sochaczewskiej że straciłeś wiarę... wiarę w ludzi... ludzi którzy Cię otaczają... a otaczają Cię fantastyczni mieszkańcy Sochaczewa którzy nie są urzędnikami pazernymi na władzę... to smutne... ale uczciwi ludzie są niszczeni w Sochaczewie właśnie za pośrednictwem propagandy... czysta manipulacja tłumem... w Sochaczewie niezwykle skuteczna...

(2015/10/24 17:59)
Starostwo nie wydało pozwolenia bo takowego zapewne nie ma. Póki co w polsze nie ma wymogów uzyskiwania pozwolenia na budowę dla postawienia przyczepy na kołach. Już pisałem że inwestor to mądry lisek, któremu ani burmiszcz ani starościna nic nie mogą zrobić zgodnie z prawem. Według prawa zapewne to coś to nie jest stacja paliw bo to nie budynek ani zbiorniki zakopane też nie są. To jest po prostu wóz Drzymały, któremu żaden urzędnik nic nie zrobi bo inaczej złamałby prawo... Ale Tadek zaraz znowu wklei grafikę z "teorią ewolucji" i będzie obwiniał wiadomo kogo.


Przewoźne dystrybutory paliw są dopuszczane przez prawo, ale dla ściśle określonej grupy podmiotów. Na pewno nie ma ma tej liście ogólnodostępnej sprzedaży detalicznej.

(2015/11/12 12:57)
Szanowny ''zetski'' zastanawiam się jak takie stacje funkcjonują... na jakich zasadach...  w Broniszach (lub Morach) przyglądałem się pracy takiej stacji... sposób w jaki podłączony jest zbiornik z paliwem wprawił mnie w zdumienie... z drugiej strony podjeżdżają klienci detaliczni.... jak na obrazku...

(2015/11/14 08:42)
Podłączony zbiornik z paliwem...  dokładniej widać...

(2015/11/14 08:45)