a co tam u Wawrzyńca ?? - PanDa

/ 43 odpowiedzi / 11 zdjęć
takie refleksje sobie snuje po paru mało przyjemnych doświadczeniach - niestety ...
ktoś z rodziny miał pogrzeb w centralnej parafii, i jak to wszędzie biurokracji nie brakuje i w kościele, ale przez kancelarie udało się przeczołgać nawet 100 upustu dał jakiś młody ksiądz, ale co było potem? W prezencie chyba dopowiedział, że za kościelnego i organistę zapłaćcie sami ... i o ile u księdza udało się zejść do 600 zeta, to już z pomocnikami nie było tak łatwo - bo drogo... bo wydatki... i ani mowy nie ma! - WYDARLI 500 zł !! sprawa by się rozeszła po kosciach, ale nie mogłem zrozumiec jak to czarni opuścili, a jest ich więcej do podziału łupów tylko ci dwaj jak sępy!! Podpowiedział mi znajomy, żeby policzyć ile takich płatnych usług świadczą w ciągu roku i ... z nudów policzyłem - można się doliczyć na ich stronie - ile mają tych pogrzebów w całym roku (no za śluby to nie wiem ile biorą, czy więcej czy mniej, ale policzyłem tak samą stawke... wyszło na rok prawie 200 akcji tj. 200 x 500 zł = 100.000 !! - zdębiałem!! jest ich dwóch i nie wiem jak się dzielą, ale wychodzi po 50.000 hmm - biednie na 12 miesięcy po 4 tysiące z haczykiem ... no na waciki normalnie ... i to za co?? jeden pobrzęczy na górze 2 się pokęci na dole ...! PanDa bo bieda w kraju ...chcieli zapytać księdza po kolędzie, ale się strasznie spieszył - był taki łysiejąco lokowany... chyba na kolędę po kolejne koperty ... i tyle w temacie, może Wy macie lepsze doświadczenia ...?
Tych dwóch musi jeszcze odpalić działkę proboszczowi za utrzymanie etatu.Zapomniałeś jeszcze o opłacie pomnikowej i czynszu za grób co kilka lat.

(2015/03/03 07:24)
 No tak, tego się można było spodziewać: W roku wyborczym będą nagminnie podsycane  wyssane z palca wątki  na temat Kleru,Kościoła,Radia Maryja, TV TRWAM itd. Potem ta hipokryzja wyłazi tym iż ci którzy dorwali się do władzy(KORYTA) nie posiadali żadnego programu wyborczego poza programem Wojny Polsko-Polskiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(2015/03/03 09:33)

WIT
plastek, nie musisz płacić proboszczowi  "opłacie pomnikowej i czynszu za grób co kilka lat."
można skorzystać z cm. komunalnego , tam za darmo .........  albo sprawdź cennik,  utrzymanie cmentarza kosztuje , ludzie znoszą tony kwiatów i zniczy - zamiast symboliki pokazówka -sąsiad postawił 5 zniczy to my 10 dużych i jak można zauważyć jest masa śmieci za których wywóz proboszcz płaci. A co do kosztów pogrzebu - a  gdzie jest prikaz żeby korzystać z kościoła - można pochować bez - po świecku.

(2015/03/03 09:54)
dlatego sądzę że powinno tak być jak na zdjęciu-nie pomniki za kilkanaście tysiecy-oszczędność miejsca i pieniędzy

(2015/03/03 09:59)
To w Polsce taki katolicki cmentarz? Szok.

(2015/03/03 11:49)
@GRZECH - a jaki tam znowu szok? Zdrowy rozsądek:)

(2015/03/03 12:23)
Kościół, katolicyzm i zdrowy rozsądek? Jakoś mi to nie gra razem ;)

Nie w Polsce.

(2015/03/03 12:46)
robroy to imponujące, ale że taki apartamentowiec po zajściu ci się marzy?

Wracając do tematu, to nigdy nie spotkałem się w tej parafii, może w innych tak ale na pewno nie w Wawrzyńcu aby któryś ksiądz czy Proboszcz przymawiał się do tzw. " Co łaska", raczej Proboszcz wyraża wdzięczność i Szczerze dziękuje za hojność ofiarodawców
 za dużo filmów oglądacie chyba:

-Ładne buty Ojcze,zamszowe?
-Nie!,.. Za swoje!!!!

-Proszę księdza ile się należy?
- Co łaska +Vat

Dziewczynko a ty umiesz się żegnać?
-Taak, proszę Księdza!,Do widzenia!!!
:)))

(2015/03/03 16:32)
ja dodam tylko,że moje dzieci - nie uczęszczające na lekcje religii w sochaczewskiej podstawówce są szykanowane przez uczniów ale i nauczycieli. Czyżby z ambony za mało słów o tolerancji i szacunku do drugiego człowieka? Ja zgodnie z konstytucją chcę żyć w kraju świeckim........

(2015/03/04 09:53)
Ja nie bardzo rozumiem takie pojęcie kraj świecki czy nie świecki, mamy w Konstytucji rozdział Państwa od Kościoła i wolność słowa i wyznania jako gwarancję. Jeżeli napotkała pani/pan takie incydenty, to na pewno są takie instytucje gdzie można to zgłosić aby się tym zajęły. Nikt nie może być szykanowany ani z powodu swojej wiary ani też gdy jest niewierzący. Swoją drogą osobiście nie daję wiary w te szykany.
 Kolejny przykład pretensji skierowanych pod złym adresem, bo przecież to szkoła miała zapewnić wolność wyboru aby dzieci które nie chcą chodzić na lekcję religii miały w tym czasie lekcję etyki.
 Kolejny raz kiedy PANI MINISTER PO DAŁA CIAŁA BO ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ TĄ SPRAWĄ KRĘCI LODY PISZĄC JAKIŚ IDIOTYCZNY NOWY ELEMENTARZ ZA 600000 ZŁ To miało być  zdaje się w ramach realizacji programu" tanie państwo"

(2015/03/04 10:01)
U mojego syna w szkole (nie w Sochaczewie) jest tak, że lekcje etyki są, tyle że ....o 17.00, bo inne godziny nie pasują nauczycielowi. Efekt jest taki, że ponad połowa klasy nie chodzi na religię tylko włóczy się gdzieś, bo religia jest w środku dnia, a mało kto jest chętny kilka godzin czekać na zajęcia dodatkowe.
A co do elementarza to nie wiem czy masz na myśli ten nowy, który już działa w pierwszych klasach, czy ten elektroniczny. Sam pomysł z książkami za free jest super, tak jak to było za naszych czasów, co do zawartości nie wypowiadam się.
Jak większość pomysłów w ogólnym zamierzeniu są dobre, ale gorzej z realizacją.

(2015/03/04 13:47)
Myślę, że to przesada mówić, że jak dziecko nie chodzi na lekcje religii to jest szykanowane.To nie prawda. Znam przypadki takich dzieci i to wszkole sochaczewskiej i nikt im tego nie wypomina.

(2015/03/04 14:31)

(2015/03/04 19:42)

(2015/03/04 19:42)

(2015/03/04 19:43)
Słyszałem o pomyśle Lustracji obyczajowej księży, co o tym sądzicie ?

(2015/03/04 19:50)
Tych co donosili na kolegów do SB i na parafian nie udało się do końca zlustrować politycznie.  To może lustracja społeczno obyczajowa odpali i wyjdzie szydło z worka. Polsce dziś potrzebna jest taka lustracja, słowem co pod kiecą piszczy ? 

(2015/03/05 20:49)
lustracja obyczajowa i podatkowa!
tylko co to da? nie ma w tej chwili wladzy ktora by sie za do wziela.. nie miejcie zludzen czy na wiejskiej czy w palacach siedzi jedna klika.. czy w garniaku czy w purpurze .. jedna klika
poza tym spoleczenstwo to ciemnogrod dalej wierzy w.... ksiezy a oni wmawiaja im ze wierza w boga.. bog nie potrzebuje ani pałacy ani twojej kasy gamoniu.. trzeba byc ciemniakiem zeby myslec o bogu jako istocie wszechmogacej, panu wrzechswiata, wszystkiego co istnieje (a nie jestesmy nawet w stanie ogarnac swiadomoscia jakich rozmiarow jest wszechswiat) .... i myslec jednoczesnie ze 2 zety wrzucone na tace w niedziele jest ważne... a dzien wczesniej wydalismy na wodke 50 zeta ..... rece opadaja jakie wyobrazenie o wierze maja ciemniaki... ale sami sobie winni bo maja wolna wole i rozum.. jesli daja sie nabierac tej czarnej masie to ich sprawa.. wiec nie obrazac mi sie tu... tylko zaczac myslec.

(2015/03/06 10:02)
Czegoś się chłopie objadł że tyle żółci w Tobie?

(2015/03/06 10:44)
slowa przeciwko kosciolowi - wylewanie żółcislowa ojca dyrektora oraz jego dzialania niejednokrotnie jawnie kompromitujace - wszystko w imie boga.. nie nam to oceniac
hehehe... kolejny schemat katolibanow

(2015/03/06 11:33)
Facet nie psiocz bo jak już dzięki placformie stracisz swoje źródło utrzymania jest tam 6 miejsc pracy   pod drzwiami wejściowymi   parafii abyś mógł zarabiać "na pandę"

(2015/03/06 14:34)
Kacperskyy, nasze "plucie żółcią" wygląda mniej więcej tak jak na tym rysunku ;)

(2015/03/06 20:13)

(2015/03/06 20:21)

(2015/03/06 20:27)
 Widać że sondaże spadają bo lemingi  uruchamiają przemysł pogardy, spiralę nienawiści i atak na kościół. Jednak to nie Kościół okradł kolejny już raz Emerytów i Rencistów podczas rewaloryzacji tylko rząd  Tuska i obecnie Kopacz. Każdy Emeryt potrafi liczyć i   bez  żadnej agitacji kościelnej  będzie głosował przeciwko tej złodziejskiej władzy!

Przestańcie już zaśmiecać to forum bo to nic nie pomoże i  macie jak w banku:

PO teraz już wszystko będzie przegrywać!!!

(2015/03/09 09:45)