A gdzie doradca P. Osieckiego za 3,5 tys. miesięcznie?

/ 15 odpowiedzi

W 2011 r. Piotr Osiecki wspólnie z Robertem Małolepszym informowali na stronie Urzędu Miasta o zatrudnieniu za 3,5 tysiąca złotych miesięcznie niejakiego Piotra Kownackiego, którego opozycyjne media nazywały „politycznym spadochroniarzem”, a którego kompetencji bronili burmistrz Osiecki i jego rzecznik. P. Osiecki przekonywał, że Kownacki dzięki tym niesamowitym (czytaj poniżej) kompetencjom ściągnie do Sochaczewa inwestycje i nowe miejsca pracy. Pytam, gdzie ci inwestorzy, gdzie nowe miejsca pracy i gdzie Kownacki za 3,5 tysiąca złotych miesięcznie?

Już tak dla śmiechu zamieszczam poniżej fragment wywiadu Roberta Małolepszego z Piotrem Osieckim:

- Tym niemniej nie uniknie Pan pytań o zasadność zatrudnienia Piotra Kownackiego nawet jeśli jego zarobi są trzy razy niższe niż sugerowała jedna z gazet. [pyta Robert Małolepszy]

- Piotr Kownacki to były szef kancelarii prezydenta RP, były prezes Orlenu, wiceprezes jednego z największych polskich banków, przez lata wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli, pełnomocnik rządu ds. reformy samorządowej. Na każdym z tych stanowisk zdobywał doświadczenie, które chce wykorzystać dla dobra Sochaczewa. Ani ja, ani nikt inny w Sochaczewie nie poznał nawet ułamka liczby ludzi z najwyższych sfer biznesu, polityki i gospodarki, których poznał Piotr Kownacki. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat dla Sochaczewa nie pracował nikt, kto zajmował tak wysokie stanowiska państwowe i biznesowe, jak mój doradca. Jego kontakty są bezcenne. Zamierzam je wykorzystać. Przede wszystkim przy pozyskiwaniu inwestorów, dla których właśnie tworzymy ofertę. [odpowiada Piotr Osiecki]

- Na czym ona ma polegać? [pyta Robert Małolepszy]

- Kilka dni temu ogłosiliśmy nasze plany stworzenia w Sochaczewie podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeśli uda nam się zrealizować ten projekt, a obserwując z jakim zainteresowaniem się spotkał we władzach strefy, sądzę że jest to bardzo realne, nasze miasto stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem do inwestowania. [odpowiada Piotr Osiecki]

alez panie o. czy to....: "były szef kancelarii prezydenta RP, były prezes Orlenu, wiceprezes jednego z największych polskich banków, przez lata wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli, pełnomocnik rządu ds. reformy samorządowej."

.....ma swiadczyc o jego kompetencjach??? tym bardziej ze po tym laduje w dziurze jaka jest sochaczew i zgodzil sie za 3,5 kola pracowac?? to jakis joke jest? he he

o czym to swiadczy jedynie? ze chlop ma znajmosci i kolesie pchaja go ze stanowiska na stanowisko i pan zrobil to samo :)

jesli napisal by pan: "byly dyrektor marketingu Google, dyrektor handlowy HP polska lub wiceprezes ds rozwoju w Microsoft" .... wtedy szacun..

(2014/11/25 15:08)
parę dni temu się zastanawiałem właśnie nad panem doradcą, czy on cały czas jest tu na etacie? Czy on w ogóle był choć raz, no może 10 razy w Sochaczewie?

(2014/11/25 15:36)
Mnie zastanawia w ilu miastach był na etacie takiego "doradcy".

(2014/11/25 15:49)
@Klaudyna, wybacz, ale muszę się skończyć śmiać ;)

Kwota 3 500 zł za człowieka z takim CV (były szef kancelarii prezydenta RP, były prezes Orlenu, wiceprezes jednego z największych polskich banków, przez lata wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli, pełnomocnik rządu ds. reformy samorządowej), to chyba jakaś promocja była! Nie wiem czy wiesz ile rocznie zarabiają np. prezesi Orlenu, więc taką kwotę potraktujmy "jako koszt dojazdu do Sochaczewa".

Ale skoro jesteś tak zdecydowana szukać "nadmiernych wydatków" u naszych władz, to polecam oświadczenia majątkowe osób zatrudnionych w POWIECIE. Znajdziesz tam np. byłego już radnego powiatu zatrudnionego jako członek zarządu nie za 3,5 tys., ale 3x więcej (10 500 zł miesięcznie) czy inne "gwiazdy" zarabiający jak nieźli managerowie w wielkich korporacjach:
http://sochaczew-powiat.bip.org.pl/?tree=1070
http://sochaczew-powiat.bip.org.pl/?tree=1072

Nie mam nic do wysokości zarobków, ale zobacz jak wyglądają drogi powiatowe (koszmar!) czy jak wygląda sytuacja w szkołach im podległych (koszmar 2!). Skoro nie ma na takie wydatki to może nie ma co rozpieszczać naszych kochanych urzędników z nadania politycznego.

(2014/11/25 15:55)
są do wzięcia jako doradcy-Kalisz,Kurski,Ziobro,Palikot,Hofman z Kamińskim i z tym trzecim, i  jeszcze paru innych,Kownacki już się wypalił.Doradcą został z polecenia  J.Kaczyńskiego,na fali współczucia po L. Kaczyńskim,a jak czytam życiorys  to od razu staje przed oczami scena z "Poszukiwany-poszukiwana"-MÓJ MĄŻ ,Z ZAWODU DYREKTOR :-)))

(2014/11/25 16:25)
Nie no, uświadomcie mnie ludzie. Naprawdę ten pan brał przez 4 lata, przez 12 miesięcy w roku 3,5 tysia? Brutto, czy netto?  Pracował u nas na miejscu, czy "zdalnie"? A jakie są owoce jego pracy? Jakie problemy pomógł rozwiązać?

(2014/11/25 19:27)
Waldek, miej chłopie serce! W powiecie w ciągu 4 lat liczne grono "fachowców" rżnęło budżet po 9-11.000 brutto miesięcznie, Starosta rozdawał podwyżki i super pensje zasłużonym działaczom (w ciągu 4 lat wzrost wydatków na administrację o 51%!), a ty się zastanawiasz czy koleś, który zarabiał miliony w Orlenie skusił się na sochaczewskie 3500!? ;) Poczytaj sobie deklaracje majątkowe to włosy staną Ci dęba i przekonasz się np. że DPS to instytucja, która przede wszystkim pozwala dobrze zarobić szefowej.

(2014/11/25 19:57)
Ależ ja mam serce. Mam też rozum, a ten od dłuższego czasu każe mi nie ufać politykom. Mam nadzieję, że na życzenie nowego starosty odbędzie się profesjonalny audyt w powiecie opisujący takie patologiczne praktyki. Tu troszkę kaski na bok, tam trochę kaski dla swoich. A to wszystko nasze pieniądze, które przeciekają w jakiś szemranych układach polityczno-towarzyskich.  Mam jednak wątpliwości, czy miasto było od takich praktyk wolne - na co wskazuje ten przykład. Uważam, że taki audyt powinien być również zrobiony w mieście na wniosek nowego burmistrza (od warunkiem, że stary nie będzie nowym - bo wtedy można o tym zapomnieć). Bo jak inaczej można ocenić obiektywnie dokonania "władzy", zapewnić w przyszłości transparentność jej działań i poprawić sposób komunikowania się ze społecznością lokalną. Do tego potrzeba jednak szczerości, praworządności i uczciwości, a to - można stwierdzić ze smutkiem - towary deficytowe.
Serce mówi, że tak powinno być. Rozum jest pełen wątpliwości.

(2014/11/25 20:50)
Oj cwana bestyjka z Ciebie;-)Audyt w mieście pod warunkiem, że nie stary burmistrz (PO) tylko nowy (BC). A jak audyt nic nie wykaże to co powrót Osieckiego? Kombinuje szczęśliwego dobrze ;-)

(2014/11/26 07:23)
Czubacki na burmistrza i audyt w mieście.
Osiecki na staroste i audyt w powiecie.

Niech oba audyty znajdą brudy i niech się nasza okolica przeczyści.

Tylko to są marzenia. Żaden nie zacznie wojny na audyty bo wie że ma trupy w szafie których nie chce pokazywać światu.

(2014/11/26 12:05)
@Zirgu2
Uzasadnię, dlaczego tak napisałem.Nie sądzę, że zostając burmistrzem p.Osiecki patronowałby audytowi swojej poprzedniej kadencji. Sorki, ale nie mam zaufania do polityków oceniających samych siebie. Rzetelność i obiektywizm idą wtedy w odstawkę na 100%. Audyt by wykazał jedno - "było pięknie". Widziałeś kiedyś polityka, który powiedział "tak, pomyliłem się, przepraszam", albo "moja decyzja w tej sprawie była zła", albo "tak, zakombinowałem, wstyd mi"?Wyobraź sobie że były wicestarosta patronuje audytowi DPS :):):). Co by taki audyt wykazał?

(2014/11/26 21:08)
@wbienko

Żebyśmy nie toczyli jałowych sporów - i tak wszystko wyjaśni się 30.11.
Ale tak do zastanowienia: jak to się dzieje, że wszystkie lokalne afery "wychodzą z Powiatu"?
Przypadek, raczej WONTPIE i NIESONDZE ;)

(2014/11/27 09:48)
Zigru2,po twoim zapale do krytyki powiatu można wnioskować,że masz jakiś osobisty żal do tej instytucji.Czy też,pracujesz dla Pana Osieckiego.O Urzędzie Miasta jakoś bardzo skromnie nas informujesz.

(2014/11/27 10:18)