A parking przy szpitalu ma się dobrze i funkcjonuje

/ 18 odpowiedzi / 3 zdjęć
Pamiętam , jak Osiecki na swojej stronie wyborczej promował swoje hasło
   Parking przy szpitalu musi być bezpłatny
W tej wypowiedzi wspierała go ówczesna Pisowska opozycja , i co parking funkcjonuje i ma się dobrze. Ciekawe jak czują się ludzie którzy w te i inne wyborcze brednie uwierzyli , i oddali swój głos na obecną władzę . Jestem przekonany , że to nie koniec nie wywiązywania się z obietnic. I jak twierdził Kurski , były poseł PiS i  eurodeputowany , że 
     Ciemny lud wszystko kupi
jak widać i w naszym mieście ma zastosowanie.
A jak tam parkometry w centrum? Kiedy będziemy musieli zacząć płacić kary za ich nie zamontowanie?

(2015/03/03 12:57)
...ciekawy temat.

Jestem bardzo ciekaw czego tu się dowiemy??? :)

(2015/03/03 13:32)
Pamiętam , jak Osiecki na swojej stronie wyborczej promował swoje hasło
   Parking przy szpitalu musi być bezpłatny
W tej wypowiedzi wspierała go ówczesna Pisowska opozycja , i co parking funkcjonuje i ma się dobrze. Ciekawe jak czują się ludzie którzy w te i inne wyborcze brednie uwierzyli , i oddali swój głos na obecną władzę . Jestem przekonany , że to nie koniec nie wywiązywania się z obietnic. I jak twierdził Kurski , były poseł PiS i  eurodeputowany , że 
     Ciemny lud wszystko kupi
jak widać i w naszym mieście ma zastosowanie.

stawik12

Może zamiast tworzyć jakieś "wymyślone historie" warto doczytać, że okres wypowiedzenia umowy trwa do końca marca (do tego okresu parking jest płatny), co?
A może świadomie wprowadzasz ludzi w błąd wiedząc o tym fakcie, tak samo jak "wymyśliłeś" sobie "odszkodowania dla ajentów parkingu", co?
Twój wpis - link: Starosta Sochaczewski obniża stawki za pobyt w DPS Młodzieszyn! (3 od dołu)

(2015/03/03 13:56)
@stawik12
W czym rzecz? Sam piszesz, że "parking funkcjonuje i ma się dobrze".
To pozytywne, że w naszym mieście coś jeszcze funkcjonuje i ma się dobrze ;)
Tak na marginesie chodzi chyba o okres wypowiedzenia umowy, który jeszcze trwa.

(2015/03/03 14:03)
|Dokładnie wbienko, parkin jest i bezpłatny i płatny, jest porządek, zawsze znajdzie się miejsce do zaparkowania. Pełen Profesjonalizm.

Z niecierpliwością oczekuję kiedy staną parkometry w ścisłym centrum miasta, wszak nie wszędzie jest tyle miejsca co koło hipermarketów gdzie jest duża ilość miejsca na parking.  Chyba zacznę zbierać podpisy aby  miejsca parkingowe przy ul. Warszawskiej,Wąskiej,Reymonta i Traugutta.Narutowicza czyli ogólnie  ścisłe centrum miasta  były płatne, bo chwili obecnej zaparkować w centrum to nie lada sztuka.

(2015/03/03 16:20)
parking przed pawilonem psychiatrycznym ( za bramą )zamkniety nawet dla pracowników świeci pustkami ...służył pracującym tam od chwili powstania ..teraz pracownicy parkują "przed"- bojkotując szpitalny haracz i jednocześnie zajmując miejsca dla innych ...żałosne decyzje dyrekcji świadczą o tym jak traktuje swoich pracowników

(2015/03/03 19:12)
Zirgu2
Ja mam nie co inne informacje . Umowa została prawdopodobnie podpisana na 5 lat . Zerwanie grozi karami . Poczekamy do końca marca i zobaczymy kto ma racje, może Ty , a może Ja.

(2015/03/03 20:59)
Zirgu2
P.S Mam nadzieję , że pamiętasz również rozmowę rzecznika z właścicielem terenu po cegielni w Boryszewie - arabem lubiącym fortepiany ,( stąd jego znajomość z obecnym burmistrzem) , i terminu rozpoczęcia inwestycji . I też poczekamy i zobaczymy , czy termin zostanie dotrzymany.

(2015/03/03 21:13)
Zirgu2
Ja mam nie co inne informacje . Umowa została prawdopodobnie podpisana na 5 lat . Zerwanie grozi karami . Poczekamy do końca marca i zobaczymy kto ma racje, może Ty , a może Ja.

To umówmy się, że jak będziesz miał "sprawdzone", a nie "prawdopodobne" informacje to się nimi podzielisz, ok? Bo na razie to jest to festiwal domysłów podszyty złymi intencjami. Umowy zawsze są podpisywane na "okres", czyli na czas określony lub nieokreślony (logiczne). I zawsze jest okres wypowiedzenia (logiczne). Pytanie o odszkodowanie jest zasadne, ale z jakiego tytułu. Ajent/firma zarządzająca parkingiem nie poniosła ZNACZĄCYCH inwestycji (dwie budy + dwa szlabany do takich się nie zaliczają), więc nie zakładam, żeby w grę wchodziły jakiekolwiek odszkodowania. JEŻELI ZAŚ POJAWI SIĘ JAKIEŚ ROSZCZENIA TO TRZEBA POGRATULOWAĆ ZDOLNOŚCI NEGOCJACYJNYCH poprzedniej ekipie, która dopuściła do podpisania takiej umowy.
Pożyjemy, zobaczymy.  

(2015/03/03 21:30)

Zirgu następny temat który po Novoosiecku czyli KŁAMLIWIE starasz się przedstawić...

Czy ajentem parkingu została pierwsza lepsza osoba z ulicy? 

Kto podpisał umowę niech ponosi odpowiedzialność czemu mają ponosić ją obywatele naszego powiatu?  

Takie niekorzystne umowy podpięte obłudną wyrafinowaną polityką podpisuje się wyłącznie po to w tym naszym ''sochaczewskim bagienku'' aby nikt nie wiedział po co?... a jak nie wiadomo po co.... to wiadomo... po co... 

Prawo w Sochaczewie jest... ale tylko dla tych co mają władze, pieniądze, i popierają novoosiecką politykę kadrową...  

[...Qrwa...] Jak żyć w tym zastraszonym i patologicznym mieście?

(2015/03/04 08:23)
@Zirgu2

"...Pytanie o odszkodowanie jest zasadne, ale z jakiego tytułu.." - odpowiem Ci...odszkodowanie z tytułu nieuzyskanych dochodów.

Kary w takowych umowach są z reguły naliczane za niewywiązanie się z przedmiotu umowy, a odszkodowania za jak wyżej.

Jeśli w umowie był zapis dotyczący jej wcześniejszego (przedterminowego) rozwiązania, to zapewne były również określone kwoty przysługujące wykonawcy z tytułu nieuzyskanych dochodów i to byłby dobry wariant, ponieważ teoretycznie, ktoś kto publicznie deklaruje, że po przejęciu władzy rozwiążę umowę zdaje sobie sprawę z jakimi kosztami to się wiąże.
Dużo gorszym wariantem byłaby sytuacja, gdyby umowa nie regulowała tej kwestii ponieważ wtedy wykonawca pójdzie do Sądu żądając odszkodowania w wysokości przychodów jakie mógłby osiągnąć w czasie trwania umowy. Znam przypadki kiedy wykonawcy wygrywali takie sprawy.

Wykonawca był wybrany w drodze przetargu. Załącznikiem do SIWZ powinien być wzór umowy więc wszystkie jej zapisy były jawne....

(2015/03/04 11:32)
Zirgu2

O TRZEBA POGRATULOWAĆ ZDOLNOŚCI NEGOCJACYJNYCH poprzedniej ekipie, która dopuściła do podpisania takiej umowy

Przypominam Ci ,że tym podpisującym i decydującym był dyrektor szpitala , który ma się dobrze w tej ekipie . Sytuacja przypomina mi opowieść o koniu trojańskim .

(2015/03/04 12:25)
To są tylko i wyłącznie wymysły Waszej wyobraźni.
Nigdy i nigdzie nie padło hasło JAKIEGOKOLWIEK odszkodowania z tytuły wypowiedzenia umowy
, więc póki co Wasze lęki o stan finansów powiatu są bezzasadne. 
Możecie spać spokojnie ;)

(2015/03/04 14:32)

''Zirgu2'' to nie o troskę chodzi lecz o hochsztaplerów politycznych którzy z za biurek a pod nosem mieszkańców zrobili sobie zakłamane gniazdo przedsiębiorczości urzędniczej pod szyldem pseudo (społecznego interesu) troski o mieszkańców... Poklepując się po ramieniu knują intrygi novoosieckie transPutinowską szkołą unicestwiania ludzi i niszczenia demokracji... wykorzystując do tego celu majątek powierzony im przez wyborców zachowują się jak patologiczni maniacy bez szacunku do publicznej własności i wszelkich wartości które jeszcze 5lat temu były najważniejsze... teraz układ ludzi chorych na władzę zamyka usta wszystkim niewygodnym... Temat tego parkingu... no cóż tak jak pisałem wkupne do novoosieckiej grupy... prezent dla nowych władz od ''zabójczo lojalnej'' dyrekcji...

(2015/03/04 15:08)
tadeusz,

Jedno magiczne słowo: K O N K R E T Y !

Podaj fakty, przywołaj nazwiska, oszacuj straty z tego wynikłe. Wczytuję się w Twoje posty i powiem jedno - masz lekką rękę do pisania, ale TAM NIE MA ŻADNYCH KONKRETÓW. Jest mnóstwo pustych haseł, jeszcze więcej demagogii, jakieś niesprecyzowane podejrzenia.
Czekam więc cierpliwie na K O N K R E T Y ;)

(2015/03/04 15:23)
W tej chwili jedyne konkrety to to że konkretnie mamy zniszczoną opozycję kosztem społecznym, na wyłączną korzyść przedsiębiorczych pseudo urzędników... Uwierz mi Robert-cik czekam cierpliwie... :) Ufam że niedługo wyjdzie szydło z worka a wtedy worek niegodziwych praktyk urzędniczych się rozsypie... czekam cierpliwie :) bardziej cierpliwie od Ciebie :) 

(2015/03/04 15:41)
tadeusz, już 15 miesięcy piszesz na tym portalu o "przekrętach" ekipy Osieckiego i jakoś nie udało Ci się zdobyć choćby jednego, lichego, ale konkretnego dowodu. Czekam więc cierpliwie na dzień w którym takowy się u Ciebie pojawi ;):)

(2015/03/04 15:56)
Jedyne co piętnuje w swoich wypowiedziach to brak urzędniczej uczciwości w starannym wykonywaniu obowiązków, poplecznictwo, wytykam pozorny wymuszony kościelnym establishmentem patriotyzm który jest wykorzystywany wyłącznie marketingowo... Wytykam mało uczciwy pełen lenistwa styl rządzenia kapitałem społecznym Sochaczewa, całkowitą ignorancję zarządzania finansami społecznymi i majątkiem należącym do 35 tyś obywateli Sochaczewa...  Krytykuje zaś mordowanie samorządu politycznymi manipulacjami, i wykorzystywanie władzy do personalnych wendett niszczących społeczne zaangażowanie ludzi którzy nie popierają polityki prowadzonej przez wyłącznie przedsiębiorczych urzędników... 
oPiSywaniem przekrętów nigdy się nie zajmowałem od tego są dziennikarze śledczy którzy zaczęli się kręcić w Sochaczewie zwabieni zapachem novoosieckiej polityki personalno-finansowo-kadrowej... jej stylu i głębi zakorzenienia w strukturach urzędniczych... co może doprowadzić niechybnie do sytuacji w której porozmawiamy sobie na ''ciekawe'' tematy:)... Wystarczy że znajdą kilku zapomnianych i oszukanych byłych novoosieckich:)...         

(2015/03/04 17:27)