Afera DPS u Elżbiety Jaworowicz

/ 73 odpowiedzi / 11 zdjęć
Nie wiem jak Wy, ale ja jestem wstrząśnięty tym co zobaczyłem. 
Najpierw wielkie gratulacje dla osób, które odważyły się mówić. Zmowa milczenia wokół tej afery powoli pęka, choć wciąż widać, że jest ciężko. 
Wystarczy popatrzeć na sochaczewskie media. Ciekawe ile z nich napisze o programie. 
Teraz trzeba sobie zadać pytanie co dalej? Jak rozbić tę sitwę, o której mówiono w programie. Jak uwolnić od nich Sochaczew i powiat. 
Jakie macie pomysły. Wiadomo, są wybory, ale jak przekonać ludzi, by przestali się bać. 
W programie jedna dziennikarka mówiła wprost, że pan Ciura próbuje zastraszać. Mam wrażenie, że nawet pani Jaworowicz ważyła każde słowo. 
Druga sprawa, że pan Ciura nie jest sam. Ktoś go popiera, ktoś z nim współpracuje. Ma swoich ludzi. Przecież to nie tylko starosta Koryś. Choćby pan Gaik ramię w ramię przez cztery lata szedł z panem Ciurą. Pan Podsędek. Pani Pawlak. Pan Żelichowski. Oni wszyscy się razem wspierają. Zasłaniają się sądem, że wyrok jeszcze nie zapadł. 

Jak rozbić ten układ. Jak mu się przeciwstawić. Co wy na to?

Żeby nie był gołosłownym. Znalazłem to zdjęcie na e-sochaczew. To z rajdu sprzed parunastu dni...

(2014/10/09 23:03)
To także z e-sochaczew sprzed parunastu dni...

(2014/10/09 23:06)
Piotr Osiecki był wicestarostą kiedy dochodziło do tych zdarzeń... nie kontrolował Justyny N-S... dla czego nie reagował? Czy nie wiedział co tam się dzieje? (jak sam twierdzi) - to czyni go całkowicie niekompetentnym do zarządzania czymkolwiek. Jeśli zaś wiedział, to aż strach zapytać, dlaczego w porę nie reagował?

(2014/10/09 23:07)
Afera wybuchła chyba w styczniu albo lutym, jak mówili w programie. Co od tego czasu robili panowie Gaik, Żelichowski - oni są w powiecie? Dlaczego ten pan Ciura jeszcze tam jest. Dlaczego wciąż go popierają. To jest pytanie. 
Parę razy na mieście widziałem panią Pawlak w towarzystwie pana Ciury. I to było niedawno. To jest pytanie, co miała z nim do ustalenia. To nie była oficjalna uroczystość, na której zawsze można kogoś spotkać. Szli ramię w ramię i mocno dyskutowali. Było widać, że świetnie się czują w swoim towarzystwie. 
Jak rozbić te powiązania. Dlaczego ten pan wciąż jest wicestrostą?

(2014/10/09 23:15)

(2014/10/09 23:30)
Pewnie, że będą i takie zdjęcia sprzed lat. Ten pan Ciura przecież nie urodził się wczoraj. 
Od stycznia wiadomo o aferze. Nie spadł mu włos z głowy. Kto go wspiera? 
To wie każde dziecko - pan Gaik, pan Żelichowski, pani Pawlak. 
Sprawdzę to i opiszę, czy były próby odwołania pana Ciury. Kto był za jego utrzymaniem na stołku.

(2014/10/09 23:39)
Pan Ciura, pani Justyna N-S i jeden z miejskich radnych. Wszyscy członkowie Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej. 

(2014/10/09 23:49)
Pan Ciura, pani Justyna N-S i pani Pędziejewska. Wszyscy Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej

(2014/10/09 23:51)
Pan Ciura, pani Justyna N-S i pani Pawlak. Najwyraźniej dobrze czują się w swoim towarzystwie.

(2014/10/09 23:52)
no tacy ludzie do rządzenia miastem ,to dopiero by wyprowadzili temat.

(2014/10/10 07:59)
danielkow-1978
No widzę ,że ratlerki Osieckiego próbują kąsać tymi spiłowanymi ząbkami . Walą we wszystkich , czyli tych co chcą zmienić to miasto na lepsze i usunąć Osieckiego . OSIECKI , przypominam Ci ratlerku też ma w tym swoje 5 groszy , ponieważ to za niego przez całą kadencję dyrektorką była Osoba , której coś się zarzuca . Zobaczymy jak to się skończy , bo w/g prawa nie ma wyroku , nie winnego.Po drugie z daleka śmierdzi czyim wysłannikiem jesteś , wszystkich chcesz wrzucić do jednego worka . A tak nawiasem ciekawe , który to Twój z kolej  Nick.

(2014/10/10 08:23)
Och pachnie mi tu Bidonem - rzecznikiem obecnie Nam panującego. Mam nadzieję ,że już nie długo.

(2014/10/10 08:39)
Bidonem czuć na kilometr. Idąc tym tropem wszyscy są winni nawet  ci którzy stali obok wicestarosty lub jechali z nim w rajdzie rowerowym.

(2014/10/10 08:54)
co by tu nie pisać ,ale jak by tak ubrać tych pensjonariuszy w to co niby se dyrekcja kupowała to by chyba byli najlepiej ubranymi ludźmi w domach pomocy w Polsce.

(2014/10/10 09:41)
najciekawszy byłby widok jak by babcie założyły stringi hihihhihihi

(2014/10/10 10:04)
Czy jak ja widziałem zdjęcie DPS czy tych ludzi na portalu to też jestem winien? :O

(2014/10/10 10:10)
no i olfa trzasnal se selfie :D admini blagam usuncie to.... mialem jesc sniadanie!

(2014/10/10 10:11)

Dla mnie stawa afery DPS jest ogromnie bulwersująca i obrzydliwa cały proceder miał trwać od ponad 5 lat. Od to co rzekomo robiono ze staruszkami za kadencji tych dwóch wicestarostów odpowiedzialnych za nadzór za tą placówką nie mieści się w głowie. Zarówno Piotr Osiecki (wicestarosta) jak i Janusz Ciura (wicestarosta) obydwaj Panowie w tym czasie byli odpowiedzialni za nadzór nad tą placówka, a jak podają media za Osieckiego miało się wszystko zacząć. Obydwaj panowie powinni zniknąć z przestrzeni publicznej i nie pełnić żadnych publicznych funkcji. 

(2014/10/10 11:40)
Ciekawe czy Elżbieta Jaworowicz będąc w Szkole w Wyczółkach została poinformowana o ekscesach byłego dyrektora Zbigniewa Pakuły który mimo wyroku sądu pracy został nagrodzony awansem przez Piotra Osieckiego 

(2014/10/10 11:41)

Dziś od rana dzwonią do mnie znajomi z całej Polski i dopytują o więcej szczegółów. Większość pyta dlaczego Ciura nie wyrzucił Justyny NS, kiedy już sprawa stała się oficjalna, czyli 1,5 roku temu. Niestety w programie nikt nie powiedział, co łączyło te dwie osoby. A to najważniejsze. Nikt nie wierzy, że Ciura o niczym nie wiedział, niektórzy idą dalej...

Do Jaworowicz napisały w tej sprawie aż dwie kancelarie adwokackie, oni za darmo nie pracują. Ciekawe kto płaci za usługi prawnicze? może całe Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej?

(2014/10/10 12:06)
Ciekawy jestem czy takie sekscesy spodobały by się samemu Burmistrzowi Osieckiemu gdyby dotyczyły kobiety na której mu zależy... czy gdyby poszkodowana była z nim spokrewniona również dał by Pupilowi ulubionemu awans na dyrektora 4ry razy większej szkoły i posadę w radzie nadzorczej?  Pytam na forum czy szkoła w wyczółkach to jakieś miejsce patologiczne? w kilka miesięcy dwa programy telewizyjne???  

(2014/10/10 12:06)

Kto odpowiadał bezpośrednio za nadzór nad tą placówką jest sprawą bezdyskusyjną. Osiecki dodatkowo się chwalił swoimi osiągnięciami z zakresu polityki społecznej kiedy był wicestarostą. Jak widać  było czym. Obaj ci panowie (Osiecki i Ciura) są dla mnie już niewiarygodni.

(2014/10/10 12:38)

A dlaczego w tym wszystkim pomijacie tak zanaczącą postać, jak Jerzy Żelichowski. O nim cisza, a jaką miał funkcję w radzie powiatu za którą brał pieniądze? A gościł się u Justyny NS w najlepsze.

(2014/10/10 13:08)
myślę, że nie ważne " to z kim  i dlazego " to sprawa smienia każdego z nas, byle  to nie stanowiło przyzwolenia do niecnych czynów. 

(2014/10/10 14:26)
Gdybym był staruszkiem i klientem takiego domu, to po takich ekscesach personelu, najazdach Policji i mediów, rozważył bym poważnie zmianę adresu. Przecież ci ludzie nie mają spokoju, a i czy personel to nie powinien zajmować cię klientami, a wywiadów udzielać w czasie po pracy? Skoro ściganiem przestępców zajęła się już prokuratura. A poza tym to gdzie oni byli przez ostatnie 10 lat ?

(2014/10/10 14:51)