Afery w Sochaczewie?

/ 39 odpowiedzi / 4 zdjęć
Znalezione w Dzienniku Trybuna, dodatek donos. Nie mają wersji elektronicznej ale artykuł napisał koleś z Fundacji Lex Nostra i na ich stronie też jest ten artykuł. Ponoć mają być opisane 3 historie dotyczące rzekomo afer w Sochaczewie... ma ktoś pomysł czego to może dotyczyć? link do fundacji http://fundacja.lexnostra.pl/malego-miasta-czar/
Już dzisiaj w donosach pierwszy konkret , można to zeskanować i wrzucić na stronę. Może to później ukaże się w formie papierowej e-sochaczew.

(2015/02/27 13:50)
Co to w ogóle jest?
Język jak ze spiskowej teorii dziejów. Zero konkretów puki co a tylko używanie wielkich słów uderzających w emocje. (putin, ukraina, układ, wojna, sługusy)
A potem wybawcy ze stowarzyszenia (bezinteresownie, rozwój...)

Nie to żebym bronił obecnych włodarzy. Po prostu nie lubię tego rodzaju pseudo dziennikarstwa.

(2015/02/27 14:16)
Trzeba dać człowiekowi czas do działania,może wreszcie coś drgnie w kwestii poplecznictwa i układzików.Trzymać kciuki.

(2015/02/27 14:46)
@GRZECH ma rację. Też nie lubię takich artykułów - to takie "cedzenie" konkretów (jak w sprawie Durczoka ;)). 
Jest konkret - to proszę "prosto z mostu", a nie takie zajawki.  
Sprawy jak najbardziej wymagają wyjaśnienia więc do rzeczy, Państwo, do rzeczy!!!

(2015/02/27 15:07)
To jest niestety obecny sposób prowadzenia polityki i działania mediów.
Insynuacje, pomówienia, opowiadanie o posiadanych rzekomych dowodach i o moralnie odpowiedzialnych.

Dziennikarstwo kiedyś zestawiało fakty do naszej analizy. Teraz narzucają nam co mamy myśleć na podstawie zmyślonych historii lub skrzętnie zmanipulowanych faktów.

Dobry przykład podałeś. To co robi wprost to jest wręcz szczyt tego złego dziennikarstwa. Dajcie im człowieka a znajdą na niego haka. I tydzień po tygodniu będą rzucali jakiś ochłap.

(2015/02/27 15:51)
@GRZECH - no tak mi się jakoś ze stylem Wprost skojarzyło.
Poczekajmy jednak chwilę. Może warto doczekać sie jakichś konkretów. Nie oceniajmy tak szybko dziennikarza, bo jeszcze nie znamy tego, co nam chce przekazać. Dla mnie to są sprawy bardziej istotne od tzw. "sprawy Durczoka" i muszą być przekazane konkretnie i obiektywnie. Tego oczekuję od Macieja Lisowskiego - autora artykułu.
Pożyjemy, zobaczymy

(2015/02/27 16:27)
Tak jak pisywałeś wcześniej:poczekać,pomyśleć potem pisać.Więcej dobrego niż próżna dyskusja.

(2015/02/27 17:00)
 Jakieś dyrdymały, jakieś domysły, ale nie wiadomo o co temu człowiekowi chodzi, a i obawiam się że On sam tak naprawdę nie wie bo w artykule zero konkretów.

Tu można przytoczyć słowa pewnego Redaktora lokalnej gazety:"  Dziennikarz niedouk szukający taniej, brukowej sensacji  robiący z igły widły, snopek z źdźbła słomy tylko tym razem temu  pseudo dziennikarzowi  słoma z butów wyszła.

(2015/02/27 17:15)
Deluxe -OLAF
Czy piszesz o dziennikarzu z Ziemi Sochaczew? 

(2015/02/27 19:02)

Deluxe-

gorzej to widzę. To będzie próba wybielania Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej. Proszę bardzo, niech się bronią. Tylko, że mają trochę za paznokciami. Nie wszyscy członkowie, to wiadomo. Ale część decydentów z tego ugrupowania sporo namieszała nie licząc się z nikim i niczym. O wielu sprawach i sprawkach nigdy się nie mówiło, bo nie było dowodów. Były rozkazy (tak, rozkazy) "na gębę", a więc dowodów brak. Parę osób skrzywdzili, parę osób chcieli skrzywdzić.

Teraz, po odsunięciu od władzy padł na PZS blady strach. Nie wiem kim są te trzy osoby.Sądzę, że jedną z nich może być była dyrektorka z Załuskowa, która może być ofiarą tych rozgrywek.  Ale jeśli będzie się beatyfikować panią Sobottę z DPS, to będzie to bardzo nieuczciwe pseudo dziennikarstwo. Kto trzeci, nawet nie śmiem myśleć...

(2015/02/27 19:11)
Napisałem "pożyjemy, zobaczymy", ale bardziej pasuje: przeczytamy, ocenimy. 

(2015/02/27 22:50)
Nie ma się co podniecać, ale mi przyszło do głowy jak wszyscy wynajęci komentatorzy pisali niedawno na forum i gazecie o naszym niby legalnym lokalnym tygodniku. Też miało to być nieprawdą, a Ci co uważali, że "Ziema Sochaczewska" jest jest nielegalna to mieli być zwykli oszczercy i w ogóle to wszystko jest dobrze. A teraz co?
Ja nie wiem jak jest, ze sprawą Pana Grefkowicza, ale po uważnym przeczytaniu wersji z "Trybuny" wynika, że przedstawiono mu zarzut wyssany z palca. Sprawa jest śmierdząca i rozwojowa, w kontrowersyjnym świetle stawia nasze organy ścigania i władze.
Pachnie chyba grubymi odszkodowaniami, tylko ciekawe kto będzie płacił. Piszę w liczbie mnogiej, bo przecież ten Grefkowicz nie jest jedynym, który został tak potraktowany,

(2015/02/28 00:09)
Czemu na blogu gasira.nie mogę dać komentarza? Pytam.się tu bo biorąc pod uwagę powiązanie redaktorów.z tym.osobnikiem nie uzyskam odpowiedzi w inny sposób. 

(2015/02/28 21:12)
Figa ty jesteś najbliżej, więc może dasz odpowiedź.Liczę.na.ciebie Moniko f. 

(2015/02/28 21:16)
Pani Moniko figut, vel figa Oczekuje odpowies i na moje pytanie. Ewentualnie pan redaktor Maciejewski również może odpisać :) (ten od szczura na patyku)

(2015/02/28 21:20)
Redaktorzy tego "zacnego forum" może w końcu odpowiecie? Wiem, że jestem użytkownikiem, który nie pisze po waszej myśli, ale forum jest od tego aby przedstawiać swoje myśli!!!! 
Mnie zastanawia czemu nie mogę komentować bloga gąski (prawnika,  który podobno ma tu udziały). Jak ktoś pisze po waszej myśli momentalnie pojawia się wpis z podziękowaniami, ale w moim przypadku jest.ignorancja!!!!! Czemu k....wa nie mogę komentować wiejskiej gąski???!!!!

(2015/02/28 21:47)
@jarl - "Czemu na blogu gasira.nie mogę dać komentarza?"

Bo nie umiesz? ;)
Bo Ciebie nie lubi? :)
Bo zwykle nie piszesz na temat? :)
Bo za dużo rymujesz i tragizujesz na swój temat? :)

Widzisz teraz ludzie pomyślą, że największa afera w naszym mieście polega na tym, że @jarl nie może wpisać komentarza na blogu @gąsiora. A wszystko to za sprawą podstępnej redakcji e-sochaczew.pl. :)))))))))))))))

(2015/02/28 22:52)
W :Polsce niema innych afer poza aferami Placformy Łobywatelskiej, a tych nie sposób zliczyć i wymienić!!!

(2015/02/28 23:03)
Wbienko,  zabawne :) tak jak skasowanie blogów Osieckiego i malolepszego przed wyborami samorządowymi :) 
A mnie dalej nurtuje pytanie, czemu nie mogę komentować wiesniackiego bloga :)

(2015/02/28 23:13)
I znów próbowałem ale nie mój komentarz nie idzie :)Nawet z słowem "test" :)

(2015/02/28 23:17)
Pani figut, może dowiem się od pani Czemu tak jest? Bo informacja od informatyka.z żwirki i Wigury mnie nie satysfakcjonuje :) 

(2015/02/28 23:20)
Znów.próbowałem, ale.wieśniaka.z.chodakowie nie mogę.komentować :) Eee, żeby nie było ja.miastowy.nie jestem :)
No redakcyjo wytlumaczycie mi o.co.chodzi? Czy znów jakiś pedał będzie was bronił w imię lewakach wartości :)

(2015/02/28 23:31)

@jarl, a po co Ty chcesz komentować jakiś wieśniacki blog? Co Ty nie masz co w domu robić? Twórczość byś podszlifował.

Albo wiesz co? Jak już masz wielką nieodpartą potrzebę, napisz tu, co Ci na sercu leży, a ja Ci gościnnie przekopiuję do mojego komentarza. Tylko mam warunek: pisz na temat, bez rymów i bez obraźliwych tekstów :). W ramach walki o wolność wypowiedzi udostępnię Twoją opinię na swoim koncie z adnotacją, kto jest autorem - taki będę "luj", jak mnie określił @Deluxe. A co mi tam.

jest stosowana czasami na blogach dla zachowania kultury dialogu i porządku, więc czasami dobrze jest pomyśleć, czy warto kozaczyć u kogoś "w gościach" bo gospodarz może się wkurzyć.

(2015/02/28 23:51)
wbienko
Przed wyborami administracja e-sochaczew hurtowo wywalała nieprzychylne wpisy, a teraz „niektóre” osoby otrzymały „spersonalizowane bany”. Wygląda to tak, że można wpisywać komentarze na pierwszej stronie, a po przejściu na drugą nad zdjęciem z aliasem pojawia się symbol „;” i nie można już dodawać postów (screen poniżej). 
WYWALACIE, BLOKUJECIE - wasz portal, wasza sprawa, ale przynajmniej nie kłamcie, że tego nie robicie!

(2015/03/01 08:10)
@Zirgu2 - "WYWALACIE, BLOKUJECIE "
Sorki do mnie ta uwaga???? Ja Cię wywalam i blokuję??? Nie ten adres :))))

Wg tej logiki też mnie zbanowali :)))))))))))))
Powód może być bardziej prozaiczny.Może webmaster posiał babola w skryptach :)

(2015/03/01 19:28)