Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu i problem ze smogiem

/ 8 odpowiedzi
Mamy problem ze smogiem w okresie zimowym i to jest fakt. Pytanie, czy można coś z tym zrobić? I dlaczego tak mało się robi w tym kierunku?
Na razie chyba tylko zakładać maseczki i włączać oczyszczacze w mieszkaniu.
Brakuje jakiejś skutecznej polityki wymiany pieców - jest jedynie program "Czyste powietrze", który jest ogólnopolski. Wtedy trzeba robić "przetargi" na najtańszego wykonawce
Ulga termomodernizacyjna to odpis od podatku - też państwowa.
Mam wrażenie, że miasto nie robi nic, ale też czy ma na to pieniądze?

(2019/02/09 17:31)
A co najlepsze, zmień sytuację. Podróż do innego kraju, aby się zrelaksować i odetchnąć świeżym powietrzem. Lepiej jest tylko z wyprzedzeniem monitorować stopę euro na stronie kursy-euro.pl, aby uzyskać korzystniejszą wymianę.

(2019/02/24 17:44)
a Ty typeczku od ciepłej partyjki będziesz tak co chwila nowe tematy zakładał z konta adrian pool i sam sobie odpowiadal?

(2019/02/24 20:05)
Niestety pudło, Adrian Pool to nie ja. Szkoda, że podejrzewasz mnie o takie rzeczy. Zauważ, że ten temat został założony zanim w ogóle byłem w ciepłej i wiosennej partii ;)

(2019/02/24 21:41)
A komentuje temat, bo sam aktualnie wymieniam piec u siebie i trochę się zawiodłem

(2019/02/24 21:42)
Tak samo przypadkiem o upadlosci konsumenckiej akurat miales ochote sie wypowiedziec i o kolarstwie... nie ściemniaj naczelnemu trolowi z forum

(2019/02/24 23:21)
No niestety ale smog jest bardzo duży.I nie wiem czy cokolwiek się tutaj zmieni.... Niby są plany walki ze smogiem ale tak naprawdę nie kara się za bardzo osob, które palą kiepskim paliwem....

Tak więc obecnie staram się raczej ćwiczyć samodzielnie w domu. Skompletowałam sobie zestaw do takich domowych ćwiczeń, co nie jest wcale takie drogie. Zerknijcie sobie tutajhttps://trainingshowroom.com/422-trening-w-domu
W sklepie mogą pomóć Wam w skompletowaniu urządzeń do ćwiczeń w domu :)

(2019/11/15 07:17)
Wybaczcie drodzy państwo, że wtrącę. Temat ostatnimi czasy bardzo popularny, ale w Unii i w Polsce ukierunkowany szczególnie w jednym kierunku ! Mianowicie na pozbawienie Polski i Polaków naszego największego dobra naturalnego, czarnego złota jakim jest węgiel kamienny. W tfu „kochanej unii” oraz kochanej Polsce politycy i dziwne bo „ekolodzy” (nazwałabym ich raczej ekoterroryści) obrali kierunek – węgiel (zmiana pieców w gospodarstwach domowych i likwidacja elektrowni węglowych ?!) przemilczając fakt, że po Polsce średnio dziennie przemieszcza się ponad 7 mln ciężarówek zwanych potocznie „TIR”, doliczyć do tego z pewnością 3 - 4 mln tych do 3,5 t (może i więcej) to mamy ponad 11 mln z czego ½ to stare kopciuchy – wiem bo jeżdżąc widzę nie raz nie wspomnę, że jak na czas nie włączy się filtra to smród za nimi aż dusi !!! MY POLACY DAJEMY SOBIE PRAĆ MÓZGI ! Namawiają na instalowanie pieców gazowych głównie powód ? – widoczny gołym okiem ! za rok max 2 ruszą pełną parą „nord steramy” z gazem, a fryce z makrelką i żabojady z makaronikiem będą się z nas ponownie śmiać i nas doić jak dojne krowy.
Podjął kiedyś temat jeden z ministrów SLD ale go sprzątnęli – zabili kto ? Tylko idiota by się nie domyślił, ale winnych nie ma bo są miliardowe zyski ! Minister wpadł na pomysł który opisując w wielkim skrócie brzmi – TIRY NA WAGONY !!! To jest alternatywa, a nie wymiana pieców, ale za takie pomysły się znika z ziemskiego padołu !?
Żal, że Naród który ma taką historię gryzie się między sobą zamiast się zjednoczyć nawet w bólu i nie pozwolić sobą manipulować ! Kiedyś mawiano ”mądry Polak po szkodzie” – totalna bzdura! Patrząc na „polską scenę polityczną” na to co robią Polki i Polacy sobie nawzajem tylko za różne poglądy polityczne (a jedni i drudzy nazywają siebie sami – demokratami) to cieszę się, że do grobu mam bliżej niż dalej, żal patrzeć, słuchać i oglądać. Zal, że jedne Polak drugiego Polaka za kilka ojro (kiedyś srebrników) utopiłby w łyżce wody, XXI wiek, a w środku europy państwo, w nim Naród z wiecznymi korzeniami europejskimi dający sobie wmawiać ze „musi dołączyć do europy” – europa, a na pewno środek europy to my Słowianie i zacznijmy mieć wreszcie wlasną godność i przestańmy lizać odbytnice jak nie rusom to germanom, jak nie germanom to ickom amerykańskim ! Pozdrawiam życząc miłego świętowania i wypoczynku w sobotę i niedzielę

(2019/11/15 08:21)