Amerykańska ustawa 447. Czy Polska zapłaci Żydom 300 miliardów USD?

/ 10 odpowiedzi / 3 zdjęć
Jeśli kogoś interesuje kwestia amerykańskiej ustawy 447 i związanych z tym roszeń amerykańskich organizacji żydowskich do Polski za mienie bezspadkowe w wysokości 300 miliardów USD, polecam posłuchać tego wywiadu (1:03 h):
https://www.youtube.com/watch?v=oJhFbHnwEoY

Dowiemy sie z niego, czy rzeczywiście nie mamy się czego obawiać (jak to mówił ostatnio minister Czaputowicz) że ta ustawa jest wewnętrznym aktem prawnym nie mającym przełożenia na Polske. Co robił nasz rząd w tej sprawie (zamiatanie sprawy pod dywan licząc na to że się opinia publiczna nie dowie) jak starał sie bagatelizować to zagrożenie.
Z tego wywiadu dowiemy się także w jaki sposób amerykańskie organizacje żydowkie wymusiły na Szwajcarii zapłatę 1,5 miliarda USD i że ten sam mechanizm zaczynają stosować stosować w stosunku do Polski rządając zapłaty 300 miliardów USD (mowa o tym zaczyna się od 26 minuty).
Prepraszam ale to forum raczej nie powinno służyc do uprawiania polityki przez jakiegoś gamonia lecz bardziej powinno służyć sprawom dotyczącym miasta i jego mieszkańców oraz okolic Sochaczewa

(2019/03/29 15:06)
@max-ton
A dlaczego nie?
Post jest w zakładce "partie polityczne" więc ten temat jak najbardziej tutaj pasuje, bo dotyczy tego co robi (a raczej czego nie robi) nasz Rząd.
Jeśli natomiast Ciebie ta sprawa nie interesuje - to nie czytaj tego wątku i go nie komentuj. Ale też nie odbieraj też innym możliwości zapoznania sie z tym tematem - bo może akurat kogoś to interesuje.

Naprawdę uważasz że kwestia zapłaty 300 mld USD roszczeń amerykańskim organizacjom żydowskim nie dotyczy naszego miasta i jego mieszkańców?
Biorąc pod uwagę jak duża była społeczność żydowska w Sochaczewie przed II Wojną Światową, jesteś pewny że Twój dom lub mieszkanie nie znajduje się na gruncie który przed wojną należał do żyda?
A co jeśli zmarł/zginął bezpotomnie i za jakiś czas przyjdą do Ciebie smutni panowie i powiedzą Ci że masz się wynosić ze swojego domu/mieszkania bo przed IIWŚ ten grunt należał do żyda który nie zostawił spadkobierców i teraz na mocy amerykańskiej ustawy 447 ten grunt przechodzi na własność amerykańskiej organizacji żydowskiej?

Im więcej ludzi będzie świadome tego jak wielkie zagrożenie dla Polski niesie ta ustawa - tym większe szanse na to że Rząd przestanie bagatelizować to zagrożenie i pod wpływem opinii publicznej zacznie coś robić żebyśmy nie podzielili losu Palestyńczyków lub Indian.

(2019/03/30 00:38)
Wielki protest Polonii w USA przeciwko ustawie 447 (1:04h):
https://www.youtube.com/watch?v=oCMXM8Y67h0

Zachęcam do wysłuchania wywiadu z Witkiem Rostowskim (działaczem Polonijnym w USA) o tym w jaki sposób Polonia chce protestować przeciwko ustawie 447.
Kiedy, w jakich miastach i w jaki sposób nasi rodacy zza oceanu chcą głośno zaprostestować przeciwko tej ustawie.

(2019/03/30 07:54)
Gorąco zachęcam do obejrzenia tego filmu (13:04 min):
https://www.youtube.com/watch?v=p3tJmF_4yik&t=95s

lub do przeczytania tego artykułu:
https://wprawo.pl/2019/04/16/coraz-wiekszy-nacisk-usa-ws-roszczen-zydowskich-michalkiewicz-ujawnia-notatke-msz-wideo/

Zarówno film jak i artykuł dotyczą notatki polskiego MSZ z dnia: 28.10.2018 r. która to notatka dotyczy rozmowy między:
  • Jacekiem Chodorowiczem - pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych do spraw kontaktów z diasporą żydowską,
  • Thomasem Yazdgerdi - specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu,
o ustawie 447 i roszczeniom żydowskim za mienie bezspadkowe.


Krótko, tę notatkę można opisać tak:
Amerykanie oczekują, że Rząd RP będzie prowadził tajne narady z żydami na temat kwot, jakie Polska ma im wypłacić za mienie bezspadkowe.


Poniżej cytuję fragmenty notatki:
  • "sprawa restytucji musi być rozpatrywana w horyzoncie czasowym 2019 r. jako roku wyborczego w Polsce",
  • "strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie do wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy JUST, strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu",
  • "podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskich, przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym, mających na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat",
  • "strona amerykańska nie oczekuje i nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym, natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania niemające wymiaru publicznego i formalnego”.

I jak teraz ta notatka ma się do tego co mówił Pan Minister Czaputowicz 14.03.2019 r. z mównicy sejmowej o ustawie 447:
"Należy wyraźne zaznaczyć, że ustawa ta jako część wewnętrznej legislacji amerykańskiej nie rodzi żadnych obowiązków dla innych państw, w szczególności nie stanowi podstawy prawnej do wysuwania roszczeń prawnych w stosunku do mienia w Polsce, które zostało odebrane przez nazistowskie Niemcy lub sowiecką Rosję w czasie II wojny światowej oraz przez władze komunistyczne po jej zakończeniu"


Czy to oznacza że nasz Rząd uspokaja nas publicznie mówiąc że ustawa nie stanowi dla nas zagrożenia, a jednocześnie po cichu dogaduje się z żydami?


No i na koniec, chciałbym zachęcić do obejrzenia jeszcze jednego filmu (0:33 min):
https://www.youtube.com/watch?v=U4WrC3qnoVU

Jest to zaproszenie Pani dr. Ewy Kurek - polskiej historyk, badaczki stosunków polsko-żydowskich - na prostest przeciwko ustawie 447 który odbędzie się 11.05.2019 r. (sobota) o 14:00 przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

(2019/04/18 08:03)

(2019/04/18 08:04)
Polska uchwaliła i wypłca emeryturu dla ok 50 tys. zydów mieszkających poza granicami Polski,(dane z dnia uchwalenia),jest to kwota ok. 100 euro,znaczący rabin powiedział że wysokość i ilość biorców jwst niezadowalająca,nie wiem jak jest na dzień dzisiejszy ale pewnie brat Adama M. -stalinowski prokurator -Szechter pobiera ten datek emerytalny a dostanie następny,brała do śmierci kat UB Wolińska,brał Solomon ,chociaż nie mieli wymaganej ilości lat przepracowanych w służbach,tak samo jak arcy Głódź -służby w wojsku-w generalskim stopniu -co jogurt gwarancji a emerytórka leci

(2019/04/23 16:25)
To można powiedzieć że zaliczkę już sobie wzięli.

(2019/04/28 07:35)