Anonimowi snajperzy

/ 5 odpowiedzi

W ostatnim czasie na poziom dyskusji w portalu coraz większy wpływ mają wypowiedzi osób anonimowych. Coraz więcej jest snajperów zza węgła „odważnych” bo strzelają sami będąc niewidoczni. Nierzadko też ci „bojownicy o wolność i demokrację” mają dopiero od niedawna zarejestrowane konta.

Ma to dość przykry skutek dla normalnej dyskusji, a szczególnie dla możliwości bardziej racjonalnego podejmowania wyborczych.

Mam duży szacunek dla osób, które mają odwagę wypowiadać się pod własnym imieniem i nazwiskiem. I wydaje mi się, że taka postawa powinna być w portalu promowana, gdyż to ona sprzyjałaby kształtowaniu się prawdziwego Społeczeństwa Obywatelskiego.

Wielu ludzi, z którymi rozmawiałem, w tym szanowanych i znanych na naszym terenie, właśnie opisywana sytuacja zniechęca do rejestrowana się i zabierania głosu na forum internetowym. Obawiają się agresji, fałszywych oskarżeń, niezasłużonego zmieszania z błotem, jeśli tylko będą mówić coś nie po myśli anonimowych strażników własnych interesów…

Cóż Zen, do odważnych świat należy... Poza tym nie do końca liczy się KTO coś pisze, tylko CO pisze. Nie ma katastrofy, ale zgadzam się z Tobą, że jest kilka kont, które powstały we wrześniu i październiku i nagle są aktywne na portalu... Ale znam też kilka osób, które konta założyły przed wyborami głównie po to by pomagać swoim faworytom. Gorzej jeżeli potrafią tylko opluwać konkurencję. Ale... Jest ciekawie :)

(2010/11/09 00:59)
A więc tak drodzy Panowie ... Ja mam np drugie konto od kilku lat w portalu, ale wolę się z niego nie wypowiadać, bo niestety, ale Sochaczew jest miastem ... samo sobie dopiszcie lub dopowiedzcie ...

(2010/11/09 07:52)
Ale wstydzisz się własnych poglądów czy jak?

(2010/11/09 09:42)
jest jeszcze kwestia ochrony swojej tozsamosci w sieci.
po takim profilu, albo po nicku, mailu, etc osoba ktora nie jest specjalista, a jedynie jest bardziej ciekawa od innych moze naprawde duzo sie dowiedziec. ponadto obecnie pracuje nad projektem w firmie ktora duzy nacisk kladzie na anonimowaosc swoich pracownikow w sieci. jak napisalem jestem tu tylko na czas projektu i niekotre zasady mnie nie dotycza. ale inni maja calkowity zakaz fb, etc, etc.

powyzsze to oczywiscie jedynie margines tematu o 'snajeprach' ale takze nalezy zwrocic na to uwage

(2010/11/09 09:53)
W gruncie rzeczy masz racje co do wyszukiwania informacji na temat osób.
Jak to pisał Mitnick łamie się ludzi a nie systemy.
Dlatego trzeba umiejętnie dozować informacje osobiste które się publikuje na różnych portalach i uważać kogo się wpuszcza do znajomych. Nie na ilość ale na jakość znajomych stawiać :)

(2010/11/09 11:56)