Apel do redakcji e-Sochaczew.pl w sprawie komentarzy

/ 14 odpowiedzi / 2 zdjęć
Wolność słowa jest podstawą demokracji. Prawo do krytyki jest integralną częścią wolności słowa. Krytyka jest potrzebna demokracji jak powietrze. Krytyka jest potrzebna przede wszystkim władzy. Jeśli władza jest mądra to nie boi się krytyki. Widać nasza władza samorządowa taka nie jest. Skoro oni tego nie rozumieją to ich sprawa. Ja apeluję do redakcji portalu e-Sochaczew.pl aby nie publikowała materiałów pod którymi autor wyłącza możliwość komentowania . Proszę również o poparcie tego apelu przez innych uczestników forum.
Oczywiście popieram.

(2015/01/12 20:03)
Popieram.

(2015/01/12 20:55)

zen

(2015/01/12 21:56)
Jestem od pierwszego wyłączenia komentowania zdecydowanym przeciwnikiem tej możliwości. Być może dla redakcji prostszą byłaby rezygnacja z funkcji komentarze: "czy można komentować newsa?". Nie wykluczone, że niektórzy zapominają włączyć tę funkcję i wówczas blokowanie pozostaje aktywne. W przypadku propagandy miejskiej, a ostatnio również powiatowej, wyłączanie komentarzy jest celowe i stało się znakiem firmowym. To się nazywa poprawianiem wizerunku. :)

(2015/01/12 22:06)
Namawiam głęboko do zaprzestania tego procederu.

(2015/01/12 22:30)
Podpisuję się, popieram. Aczkolwiek, jak już we wcześniejszych postach na ten temat wspominałem blokadę można obejść :).

(2015/01/12 23:04)
To nie o to chodzi by coś obchodzić , ale o zasadę. Ja nie apeluję do tych którzy boją się komentarzy ale do redakcji portalu. Równe zasady dla wszystkich. Kto wyłącza komentarze nie powinien mieć tu miejsca.

(2015/01/12 23:26)
pełno frazesów-wolność ,demokracja,ble,ble,ble,ktoś informuje o czymś i nie ma zamiaru wysłuchiwać bzdur które mają do powiedzenia idioci z forum !! dyskusje zaczynają się o braku przystanku autobusowego,już trzeci post nadmienia o złej jakości pieczywie w piekarni X,za chwilę włącza się ktoś z zadawnioną raną do byłego urzędnika i drapie,drapie...jeżeli bym coś miał opublikować też wyłączyłbym możliwość dopisków ! Redakcja niech pomyśli o umieszczeniu przy komentarzach forumowiczów ikonek z plusem i minusem-dziesięć minusów i komentarz sam znika,zresztą to wszystko to guano,ciekawe i ważne czy Piechociński sprzeda Hindusom kopalnie bo usilnie o to zabiegają,kupili huty i przędą, teraz chcą kopalni,a nasi "redaktorzy" reżymowi mówiąc o protestach górniczych wymieniają tylko przywileje,trzynastki.....,wszyscy wyłączyli komentarze o prawdziwych przyczynach protestu-,handlu Polskimi kopalniami
autor nie zabrania komentowania powyższego postu

dopisek-był kiedyś tzw. Hyde Park na tym forum,tam można było pisać o tym co leży na wątrobie,komentarze do konkretnych artykułów nie przypominały dyskusji jaką widzicie w TV,gdzie czterech gada przekrzykując się i nic nie można zrozumieć

(2015/01/13 05:14)

(2015/01/13 05:58)
Demokracja polega na wysłuchiwaniu "bzdur".Polega też na odpowiedzialności za słowo. Ale najważniejsze jest to że można te "bzdury" pisać.

(2015/01/13 09:10)

@pwalda - otóż to.

@robroy - coś ty taki stronniczy ;). W zasadzie demotywator powinien być szerszy,znacznie szerszy. Powinno się tam znaleźć miejsce dla pewnego radyja, telewizji co ma trwać, tzw. niezależnych -dziennikarzy, portali i gazet, Matek Kurek, PiS-ów (to nie ci ostatni u nas współrządzą i współblokują?). A Ty tylko oklepane przykłady - onety, tefałeny, itp. Rozszerz horyzonty :)))).

Tak na marginesie. Wolność słowa, to nie tylko możliwość wygłaszania swojej opinii, to też m.in prawo do bredzenia (casus @Olafa). Z samego bredzenia nic szkodliwego nie wynika. Szkodliwość jest wtedy, gdy bredzenie zaczyna być przyjmowane jako "prawda objawiona" i staje się idee fixe dla autora i konsumenta "przekazu". Wszystko zależy od odbiorcy, nie od bredzącego.

(2015/01/13 11:59)
do -wbienko-dzień dobry !-ogólnie zasadniczo mnie się rozchodzi o to że każdy temat,nawet poważny i merytoryczny  rozbija się falą tsunami na forum-poszukaj jakiegokolwiek artykułu (postu) z 50 wpisami,wejdź na z góry zaplanowany post (np 38 )i spróbuj odgadnąć czego dyskusja dotyczy -stawiam parę piw że nie zgadniesz ! -a co dotyczy demotów-wiem że jeszcze ileś tam obiektów powinno się tam znaleźć, ale wkleić na forum można do 100 Kb., a taki tatuś grzybiarzy czy Sławoj Flaszka to mają po 300 Kb.-no może Sławoj ostatnio to ze 150dyskusja dotyczy wolności słowa na forum i demokracji,zawiera lokowanie produktu

(2015/01/13 16:20)
@robroy
Faktycznie tematy się czasem rozmywają. Czasami sam niepotrzebnie podejmowałem Szlachetną Akcję Uczłowieczania Dialogu Z Inkarnacjami @olafa. Teraz już z doświadczenia wiem, że na próżno - moja wiara w człowieka została nadwyrężona:)))). Jak masz coś ciężkiego pod ręką to prześlij mi. Walnę się w czoło, aby raz na zawsze zapamiętać, by trzymać się tematu i nie wchodzić w jałowe dyskusję ze "ścianą".
Wracając do tematu,  to Admini i Redakcja są chyba na nartach, bo jakoś nikt nie przejmuje się naszymi apelami. Ni be, ni me, ni kiss me w ...... .
Pzdr.

(2015/01/14 13:11)
ależ ty -wbienko przeklinasz, ! (albo masz zamiar?)

(2015/01/14 21:38)