Archiwalne ogłoszenia na esochaczew

/ 2 odpowiedzi


witam,

pytanie do znawców tematu, administratorów strony esochaczew:

czy istnieje jakaś możliwość przejrzenia "dokopania się" do ogłoszeń które były kiedyś zamieszczone na esochaczew a już są niewidoczne w zakładce ogłoszenia?

pozdrawiam

A po co? portal nie jest aż tak długowieczny żeby jako ciekawostki traktować co sprzedawano i za ile-czym handlowano 30-40 lat temu -tak,oglądnąłbym (po usunięciu danych teleadresowych),nawet te nasze Echa i Ziemie są za młode żeby wprowadzić taki kącik nostalgiczny

(2012/01/16 17:39)
dzisiaj może trochę śmieszą ale to urok starych ogłoszeń


"Ilustrowany Kurier Codzienny" z lat 1924 - 1925

Mam lat 34, brunet, przystojny, podobać się mogę bez najmniejszej krytyki, kupiec energiczny do pracy, chętnie wstąpię w związek małżeński z postępową izraelitką z modernego typu, która posiada interes lub środki do interesu. Zgłoszenia pisemne do Admin. Kuryera pod "Przystojny".

Dwie młode, zamożne panie z towarzystwa, pragną nawiązać korespondencye z dwoma inteligentymi panami (mile widziani będą ziemianie). Cel matrymonialny nie wykluczony. Zgłoszenia pisemne do Adm. Kuryera pod "Szatynka-rozwódka", "Panna-blondynka".

Kawaler, żyd, inteligentny, towarzyski, młody, - właściciel kamienicy w mieście powiatowym zagłębia naftowego, składającej się z wygodnego pomieszczenia i dobrze prosperującego interesu, - ożeni się natychmiast z panną sympatyczną, uszczęśliwi ją. Posag wymagany. Poważne zgłoszenia pisemne do Adm. Kuryera pod "Dobra partya 17".

Który z starszych panów, wybitnie inteligentny, zamożny, najchętniej z prowincyi - pozna kobietę odpowiednich zalet. Cel matrymonialny. Zgłoszenia pisemne do Admin. Kuryera pod "Samodzielna".

Stęskniony do życia rodzinnego, dobry chłopczyk, lat 26, urzędn. instytucyi handl., pragnie dać wyrozumiałej, uczciwej niewieście, pedantce do lat 24, szatynce lub brunetce, zupełne zadowolenie życia, jednak dla wspólnego dobra, prosi o pożyczenie na rok 1.000 dolarów, ostatecznie 500 dolarów.

Brunet, lat 27, szatyn, lat 25, blondyn, lat 24, urzędnicy, wszyscy na rządowych stanowiskach, sympatyczni i przystojni, pragną zawrzeć znajomość z młodemi i niebrzydkiemi panienkami, celem wymiany myśli. Małżeństwo niewykluczone, dyskrecya zapewniona.

Ożenię się z panną poważnie myślącą do lat 20, która mi dopomoże do ukończenia wynalazku, pożyczając mi 400-500 złotych. Fotografia pożądana, zwrot, dyskrecja. Poważne zgłoszenia do Adm. Kuryera pod "Młody technik".

Pragnę poznać i poślubić inteligentną, muzykalną - bezwzględnie uczciwą, starszą, do lat 30, majętną pannę. Panie szybko decydujące się, ale zaraz już! Proszę ze względu na moje stanowisko o łaskawe złożenie oferty do Adm. Kuriera pod "R. Inspektor 11.913".

Panna, urzędniczka państwowa, lat 28, brunetka, przystojna, sympatyczna, z ładną wyprawą, gotówką dwa tysiące złotych - wyjdzie odpowiednio za mąż. - Urzędnicy państw. pierwszeństwo.

Sympatyczna brunetka, urzędniczka lat 26, izr., zapozna szlachetnego, sympatycznego towarzysza. Wyznanie obojętne. Zgłoszenia pisemne do Adm. Kurjera pod "Oleńka".

Szczęście istotne i pogodę ducha wraz z wyprawą i posagiem, pragnie wnieść istotka dobra i miła, mężczyźnie na stanowisku. Zgłoszenia: Biuro ogł. Sienna 12, pod "Cenny charakter".

Źle jest mi samej na świecie i oto dlaczego pragnę znaleźć wśród wiru labiryntu ludzkiego duszę pokrewną, mężczyznę lat średnich, kulturalnego, o głębokiej inteligencji, dobroci, i losy swe z jego połączyć. Zgłoszenia pisemne do Adm. Kurjera pod "Djana".

Kawaler, kupiec, katolik, lat 29, przystojny, - współwłaściciel kilku kamienic w Poznaniu i poważnej instytucji handlowej - poszukuje wysokiej, inteligentnej i odpowiednio zamożnej towarzyszki życia. Zgłoszenia pisemne z fotografią, której zwrot ręczę słowem honoru skierować do Adm. Kurjera pod "Importer".

Kupiec, posiadający swój własny interes handlowy - poszukuje w celu matrymonialnym panny lub wdówki bezdzietnej średniego wzrostu, do lat 26. Posag od 5 do 7 tys. zł wymagany. Zgłoszenia pisemne nadsyłać do Admin. Kurjera pod "Kresy".
PODKREŚLENIE I ZAKOLOROWANIE FRAGMENTU OGŁOSZENIA-MOJE:-)))

(2012/01/16 17:50)