Artur Komorowski dyrektorem Sochaczewskiego Centrum Kultury

/ 8 odpowiedzi


kolejne zaje*iste rozwiazanie naszego burmistrza, ktore moze powodowac przypuszczenia czym sie kieruje: sympatiami lub antypatiami a nie interesem miasta.
na tyle co sie na tym wszystkim znam to teoretycznie aktualna pani dyrektor jest raczej w okresie chronionym (jakies tam lata do emerytury) wiec nie mozna jej zmienic ani pensji ani jej zwolnic.
"Wręczenie wypowiedzenia zmieniającego pracownicy w wieku przedemerytalnym jest co do zasady niedopuszczalne. Na zasadzie wyjątku przepisy prawa pracy wymieniają kilka sytuacji, w których jest to jednak możliwe, przy czym żadna z nich bezpośrednio nie pozwala na obniżkę pensji chronionej pracownicy z powodu zatrudnienia w firmie kolejnego pracownika. Obniżenie pensji takiej pracownicy jest więc możliwe jedynie za porozumieniem stron (w każdym czasie) lub w drodze wypowiedzenia zmieniającego wręczonego po upływie okresu ochronnego, chyba że wcześniej zaistnieją przesłanki dopuszczające wypowiedzenie zmieniające w trakcie okresu ochronnego (np. pracownicy zostanie przyznana renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy). "
w takim kontekscie jesli nie zachodza przeslanki do zmiany pensji o ktorych mi nie wiadomo to domniewam ze cel takiej zmiany to chec pozbycia sie czlowieka i zastapienia go "swojakiem".... a cel biznesowy? tylko strata bo trzeba placic dwie pensje dyrektorskie..

Pracownicy już powinni się trząść.

(2015/09/01 11:22)
sorki ale nie kumam o co chodzi ,zwolnili obecnego dyrektora w wieku emerytalnym i okresie chronionym?a powołali nowego?,coś chyba nie tak ,no ale u nas wszystko możliwe,kilka etatów to już standard.

(2015/09/01 11:44)
jesli jest w okresie chronionym to zwolnic nie moga, wiec aby mogl nowy dyrektor zajac miejsce poprzedniego to temu ostatniemu musieli by zmienic stanowisko na inne ale z ta sama pensja.

(2015/09/01 11:46)
Sochaczewska kultura od dawna potrzebowała świeżego oddechu.Potrzebny był człowiek, który nie będzie administrował ale także sam był kulturalny.To, żeby utrzymywac pracownika do emerytury bez względu na umiejętności nie jest tłumaczeniem. Często immunitet radnego nie pozwala uczynić żadnego ruchu w instytucjach samorządowych.Teraz można było to zmienić i chwała burmistrzowi za to.

(2015/09/01 13:16)
chwała jemu.. ale zapomnialas dodac.. za nasze pieniadze.. a no taaak! pewnie czesc z tych pozyczonych 25 000 000 idzie na pensje dwojga dyrektorow :)

(2015/09/01 15:19)
To normalne i oczywiste że jak zmienia się władza to  wywala się wszystkich nieudaczników i zmienia na ludzi kompetentnych którzy chcą coś robić

(2015/09/01 20:00)
''kacperskyy'' napisał i miał rację: chwała jemu.. ale zapomnialas dodac.. za nasze pieniadze.. a no taaak! pewnie czesc z tych pozyczonych 25 000 000 idzie na pensje dwojga dyrektorow :)


Dokładnie tak się ma sprawa i od momentu emisji tej ogromnej kasy lwia część... na całą resztę grubo przepłacanych wyższych urzędników... podobno naszych instytucji publicznych... podobno... z racji tego iż nikt od 5ciu lat nie odczuł aby te instytucje były nasze... czyli mieszkańców i dla mieszkańców czytamy tylko o tym w jednej gazecie... czyli w jednym zdaniu ujęta... grupa wzajemnie wspierająca adorację polityczno-publicznych powiązań...   

(2015/09/01 23:46)
A jesteś w stanie to udowodnić  np. przed Sądem?

(2015/09/02 17:33)