Ateiści są bardziej inteligentni...

/ 24 odpowiedzi / 4 zdjęć

http://odkrywcy.pl/kat,1037741,title,Ateisci-sa-bardziej-inteligentni-od-wierzacych,wid,15898346,wiadomosc.html?smg4sticaid=619291

Zacytuje Kazimierza Łyszczyńskiego – polskiego filozofa skazanego na śmierć za ateizm, autora traktatu De non existentia Dei -        („O nie istnieniu Boga") To jedna bardzo inteligentna postać historyczna Polski, Ateista, niestety niedoceniony.

"Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary w Boga na swoje uciemiężenie; tego samego uciemiężenia broni jednak lud, w taki sposób, że gdyby mędrcy chcieli prawdą wyzwolić lud z tego uciemiężenia, zostaliby zdławieni przez sam lud."

-Traktat „De non existentia Dei, 1674r.

Aha. Kumam to. W skrócie pisząc - kółko się zamyka i działa jak perpetum mobile, bo lud sam się uciemięża w kółko i nie chce się spod uciemiężenia wyzwolić. Ps. nie jestem ateistą. 

(2017/05/17 06:28)

Ateiści są tak samo głupi i inteligentni jak wierzący.

To nie wiara albo jej brak czyni człowieka inteligentnym.

 

(2017/05/17 06:32)

@Mitutoyo - w samo sedno

(2017/05/17 10:00)

http://odkrywcy.pl/kat,1037741,title,Ateisci-sa-bardziej-inteligentni-od-wierzacych,wid,15898346,wiadomosc.html?smg4sticaid=619291

Zacytuje Kazimierza Łyszczyńskiego – polskiego filozofa skazanego na śmierć za ateizm, autora traktatu De non existentia Dei -        („O nie istnieniu Boga") To jedna bardzo inteligentna postać historyczna Polski, Ateista, niestety niedoceniony.

"Prosty lud oszukiwany jest przez mądrzejszych wymysłem wiary w Boga na swoje uciemiężenie; tego samego uciemiężenia broni jednak lud, w taki sposób, że gdyby mędrcy chcieli prawdą wyzwolić lud z tego uciemiężenia, zostaliby zdławieni przez sam lud."

-Traktat „De non existentia Dei, 1674r.

 

 

To Maszu Zakładasz kolejne tematy na forum "sensacyjne" by podpuścić część forumowiczów do jałowej dysputy.

Jutro może założysz temat - "Dlaczego moi kolorowi gejowi koledzy z antify są fajniejsi niż ONR-owcy" albo kolejny wjazd na katolików?

Patrząc na Twe wypowiedzi wnioskuję, że MOŻESZ być albo lokalnym trollem, albo idiotą który łyka wszystko z gazety wybiórczej i innych dziwnych  internetów jak pelikan i na siłe chce zainteresować tym innych.

 

(2017/05/17 23:05)

Co w tym złego, że się dyskutuje? Każda akademicka debata jest w zasadzie dla laików "jałowa" a przecież pokazuje bądź obnaża bardzo dużo. Przykład - debata oxfordzka i wypowiedzi sędziego-dublera prof Morawskiego. Pokazał nam kim jest.

Shitmonster pokazuje, że woli swoją klatkę.

(2017/05/18 08:07)

Pewnie że, są :)

Choćby dlatego że nie wierzą w bajki i legendy :)

Shitmonster

Dlaczego ludzie czytający GW czy tego typu "dziwnych  internetów " są idiotami ???

Piszesz jak zwykły prymityw nie uznający ludzi o innych poglądach :)

(2017/05/18 09:36)

co z tego ze pokazał co z tego ze mówią i obnażają a kaczor i macier robia dalej swoje.. gucio z tym robicie... tego juz sie nauczyli wiec wasze opinie maja w dupie, mozecie wyzalac sie na forum, fejsach i innych.. to dobry wentyl bezpieczenstwa i ONI to wiedza... pomażesz na fejsie i dalej idziesz ogladac na wspolnej a oni robia swoje.. tacy jestesmy.. moze w godzinie proby jak juz dosiądą nas jak muchy gówno pojdziemy po rozum do glowy.

(2017/05/18 09:49)

.

(2017/05/20 06:15)

.

(2017/05/20 06:38)

Widze dodajecie memy to i ja dodam  - bo podobno wracacie na ulicę .

(2017/05/20 12:54)

@Shitmonster-z dziewczyną idziesz?

(2017/05/20 15:53)

@Shitmonster-z dziewczyną idziesz?

 

ja tak, ale to zdjęcie Twoje z Twoim chłopakiem. 

Nie pij już trunków z niewiadomych źródeł.

 

(2017/05/20 17:22)

Rozmowa małżeńska.

Ż:  kochanie, jakie imię wybrałeś dla naszego synka?

M: Tomasz.

Ż: Czemu akurat Tomasz?

M: Nie chciałaś w D...ę TO MASZ!!!

 

(2017/05/21 08:21)

A ja powtórzę za Arkadiuszem Jakubikiem pytanie do wierzących " Jak już wszyscy po śmierci zmartwychwstaniemy to co będziemy robić?"

(2017/05/21 18:39)

Nie długo będą kawały o ateistach zamiast o świadkach Jehowy :)

Dziwi mnie to, że osoby nie wierzące, krytykujace narzucanie wiary przez Kościół sami próbują narzucać swój tok myślenia nie widząc w tym nic złego. 

Ateizm też jest wiarą, wiarą w nie istnienie Boga. Dlaczego jest wiarą ? Bo istnienie Boga nie zostało naukowo wykluczone. Więc mnie bawią te wasze rozterki i wywody. 

Probujecie udowodnić coś czego nie możecie :)

A twierdzenie, że ateiści są mądrzejsi jest niczym innym jak próbą dowartościowania siebie, chęcią czucia się lepszym od innych.

(2017/05/22 09:44)

gucio tam, inteligencja nie zalezy od tego czy w cos wierzysz czy nie... mysle ze autorowi chodzilo o cos innego :) np to ze osoba idąc to ksiedza - nota bene faceta z krwi i kosci nie rozniacego sie niczym od strazaka, pracownika zakladu oczyszczania miasta czy sprzedawcy oprocz wykonywanego zawodu - slyszy 3x puk puk w konfesjonal i wierzy ze idzie do nieba :) albo wierzy w to ze trzeba sie zamartwiac i zyc w ubóstwie to sie pojdzie do nieba

jeśli jest bóg czy jakaś siła w co wierze i jest mocą nieogarnioną ludzkim umyslem jak mowia nam księża.. stoworzyła wszystko co istnieje a czego nie poznalismy nawet w 0.00000000001% jest alfą i momegą - to wierzycie w taki banał ze spowiadasz sie facetowi w drewnianej pakamerze a boga to obchodzi? albo obchodzi to czy sie modlisz i jak sie modlisz albo gdzie sie modlisz? ze wazne sa dla niego wywalone palace ze zlota na kazdej wiosce i spaślaki ktore mowia ze trzeba zyc w ubóstwie a sami maja służace, kucharki i jezdza samochodami za pare set tysiecy i ciesza sie przywilejami ktorych wiekszosc z nas nie bedzie miec nigdy.

o taką głupote chodzi... ze od wieków dają sie wodzić za nos najwiekszej zalegalizowanej mafii na swiecie.

myslisz ze jak nie pojdziesz do grubego co niedziela wysluchac przedstawienia to pojdzies do piekla? ze dla boga wazniejsze jest to niz to jakim ty czlowiekem jestes?

(2017/05/22 10:47)

Jeżeli ktoś chce korzystać z usług księży i chce za to płacić to czemu jest gorszy?

Jedni korzystają z usług psychologa aby zmienić swoje nastawienie do życia i zrozumieć swoje problemy A inni korzystają z usług księdza. Jeżeli wizyta w kościele czy spowiedź sprawia że czują się lepiej to niech korzystają.

Poza kościołem katolickim są cerkwie, meczety, sale świadków Jehowy. 

Jeżeli ktoś chce płacić za usługi duchowe niech to robi. 

Jak widać powyżej największym problemem jest zazdrość osób, które nie płacą za te usługi.

Niektórych boli że są ludzie, którzy mają kasę nie robiąc za wiele :)

Jest popyt to jest podaż:)

(2017/05/22 11:25)

i bardzo dobry wątek poruszyłeś jarl... idąc tym tropem:

A) psycholodzy, fizioterapeuci, wrózki, psychiatrzy, trenerzy personalni i wszelkego rodzaju polepszacze naszego ducha i psyche przestają placic podatki, zbieraja na tace przed wejsciem, do tego dostają sowite dofinansowania od państwa, ziemie itd i WARA urzędowi skarbowemu od tego

B) księża skoro to zwykly biznes niech przestają kraść i płacą uczciwie podatki za wszystko, niech te służki i kuchareczki opłacają umowami o prace odprowadzają ZUSY KRUSY SRUSY... 

w koncu zyjemy w panstwie gdzie kazdy obywatel jest rowno traktowany i nie ma elit? co nie? :) na samo slowo elita w stosunku do kosciola to juz mi sie zygac chce ale tak jest.. to jest elita, jedna z kilku jakie mamy w tym kraju.

(2017/05/22 12:35)

Każda parafia płaci zryczałtowany podatek od dusz. Im więcej parafian tym wyższy podatek. Od utrzymania porządku są kościelni, którzy przeważnie są zatrudnieni na umowie o pracę. A co do zatrudniania na czarno to jest to problem nie tylko kościoła, w wielu sektorach gospodarki jest to powszechny proceder. 

Księża prowadzący katechezę również są zatrudniani na umowę o pracę i nie mają żadnych ulg podatkowych. I w tym temacie dodam, że nauczanie katechezy nie jest obowiązkowe w szkołach. Gdyby rodzice nie wyrażali zgody na uczęszczania dziecka na lekcje religii to nie byłoby zapotrzebowania na te etaty.

(2017/05/22 13:56)

cytuje:

"Kościoły są zwolnione z podatków lokalnych i tych od nieruchomości. Ponadto duchowni nie płacą podatków od czynności cywilnoprawnych, od spadków i darowizn, oraz zwolnieni są z opłat celnych.

Za to dodatkowym bonusem jest to, że kościelne rozgłośnie radiowe zyskały status nadawców społecznych i zwolniono je z opłat koncesyjnych. Z racji swojej dominującej roli najbardziej korzysta na tym Kościół rzymskokatolicki."

Jak policzył Money.pl, same dotacje państwa dla katechetów, na katolickie uczelnie, szkoły i przedszkola oraz kapelanów to rocznie 1,65 mld zł.

Kościół nie gardzi pieniędzmi z Brukseli - Rekordziści jeżeli chodzi o pozyskanie unijnych pieniędzy to Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Dostał ponad 44 mln zł na budowę swojej siedziby. Z kolei ojcowie paulini z Jasnej Góry otrzymali ponad 25 mln zł na remont bazyliki w swoim klasztorze.

i tu jeszcze:

"456 milionów i 739 tysięcy zł – taką sumę na finansowanie podmiotów kościelnych w 2013 roku przeznaczono z budżetów poszczególnych ministerstw. Warto jednak dodać, że nie cała powyższa kwota przeznaczona była na potrzeby Kościoła Katolickiego. Autorzy zestawienia zaznaczają, iż na owe 456 milionów i 739 tysięcy zł składają się także wydatki na inne kościoły i związki wyznaniowe"

Prawie połowę całej omawianej kwoty stanowią wydatki poniesione przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które łożyło na działalność katolickich uczelni (ok. 180 mln zł) oraz materialne wsparcie dla ich studentów (ok. 34 mln zł). 

 

i to ma byc normalne?? poza tym moze i placa jakies ryczałty.. ale taksówkasz czy fryzjer to gorszy sort i im szybciutko wpakowali kasy fiskalne a czarna mafia nadal ryczałcik co? bez powodu? stary nie wciskaj ciemnoty.

(2017/05/23 08:00)

Właśnie jak ktoś z przedmówców powiedział, że wierzący nie narzucają swoich poglądów, gorzej z tymi niewierzącymi którzy chcą przekonywać do swoich racji. 

Zwodowo zajmuję się księgowością i podatkami, też księży i parafii. Z przywilejów dla osób duchownych korzysta wielu biznesmenów. Ten proceder był bardzo popularny na początku lat 90 gdzie byli zwolnieni z cła i masowo były importowane ze stanów samochody na legalnie zarejestrowane związki wyznaniowe. Teraz tych przywilejów tak wielu nie ma. 

Mam wrażenie że wiele osób wypowiada się na tematy o których nie ma zielonego pojęcia. Najwięcej przywilejów podatkowych mają rolnicy i to tam jest najwięcej szarej strefy. Nielegalne zatrudnienie, brak podatków przychodowych czy dochodowych, czy coś co boli mnie najbardziej  czyli KRUS.. 

(2017/05/23 08:48)

nie znudziło się wam pyszczyć jeden na drugiego? moja racja jest mojsza od twojszej?

(2017/05/23 09:06)

robroy, nie przekunuje do niczego, chcesz wierz, nie chcesz to nie, zwracam tylko uwagę co wiąże sie z kosciolem katolickim, jaka tam idzie kasa i dawno ktos juz poznał sie ze to niezły biznes a wiara to przy okazji. do tego w zadnej grupie zawodowej nie ma tak olbrzymiego procederu pedofilii.

a ktora grupa jest bardziej agresywna to idz pod pałac 10 kazdego miesiaca. poza tym jesli nie chodzilo by o władze i kase to kosciol nie pchał by sie do polityki.

czuwaj ojcze dyrektorze na jasnej wierzy w toruniu! spocznij.

(2017/05/23 11:02)

a to tylko szczyt góry lodowej....gosciu zachowuje sie jak pan i wladca i nikt kur**, nikt w tym kraju nie jest w stanie mu nic zrobic.

"Ojciec Rydzyk odmawia informacji o tym, ile publicznych pieniędzy dostał od rządu PiS. Odmawia, choć zgodnie z prawem i pod groźbą więzienia odmawiać nie powinien. Wyjaśnień brak, są za to zaskakujące zarzuty wobec tych, którzy informacji żądają"

http://www.tvn24.pl/tam-jest-mur-tajemnicy-miliony-zlotych-na-fundacje-i-media-rydzyka,742845,s.html

7. NIE KRADNIJ, 8. NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA.....

tak drogie robaczki, najwniaczki... dajecie się rąbać tej mafii na kase i te przykazania dotyczą tylko was.. zeby łatwiej was było trzymać za gęby.. elit żadne prawa nie obowiązuja. 

"Ubóstwo jest zalecane wszystkim, każdy chrześcijanin ma być ubogi, każdy – ponieważ Chrystus był ubogi, a każdy z nas ma obowiązek naśladować Jezusa, jesteśmy w końcu Jego uczniami. Każdy chrześcijanin ma być ubogi albowiem, prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, niż bogaty wejdzie do Królestwa Niebieskiego. Czy zatem bogaty nie będzie zbawiony? Nie, nie będzie."

(2017/05/25 07:59)