AVANS, MEDIAEXPERT, EURO AGD RTV - PORÓWNANIE

/ 16 odpowiedzi
Zapraszam do dyskusji i porównania sklepów AVANS, MEDIAEXPERT, EURO AGD RTV

Przed Świętami odwiedziłem wszystkie trzy moim zdaniem ( pod kątem jakości obsługi) wygrywa AVANS...

od razu podchodzą sprzedawcy - pytają się , doradzają... nie jest to tak nachalne jak było kiedyś...

W MediaExpert - naliczyłem pięciu sprzedawców stojących przy lodówkach i rozmawiających sobie - a Klient potrzebował pomocy przy telewizorach... - nikt nie podszedł...

Euro AGD RTV - mają duży ruch i chyba za mało sprzedawców - może dlatego ciężko mi było poprosić kogoś o pomoc i doradztwo...

Szkoda że w cenach nie jest tak dobrze. Drukarka w Avans droższa o 130 zl niz w innym sklepie

(2013/12/27 13:48)

nie do końca. Jak szukałem prezentu dla żony to w Avansie był tańszy. Jedno jest droższe, coś innego tańsze.

Co do obsługi to faktycznie w Avansie super, zawsze ktoś podejdzie i zapyta czy pomóc. I to nie jak tylko wchodzisz na dział, ale poczekają, aż się rozejrzysz i dopiero wtedy. W Media Ekspercie miałem podobnie jak Przemek - nikt do mnie nie podszedł. Jak zapytałem dlaczego cena w sklepie jest inna niż podana w internecie to nie potrafiła mi pani odpowiedzieć. A w Euro nie byłem to się nie wypowiem

(2013/12/27 14:04)
No to normalne, że część produktów będzie w danym sklepie znacznie tańszych czy też po prostu tańszych, a w innym już to będzie droższe. Oni też muszą z czegoś żyć, nie mogą sobie zabierać "chleba". Tak samo jest z mechanikami samochodowymi (troszke inna bajka no ale przykład) ceny są porównywalne mniej więcej. W super marketach tak samo, w jednym znajdziemy kawe za 5zł a w drugim taka samą za 8 czy 10zł. Post kieruje do koleżanki BUNIOLA. 

(2013/12/27 14:30)
Jeśli chodzi o ceny to zdecydowanie najlepiej to wypada w Avansie, wystarczy przejrzeć ich gazetkę, dużo produktów w naprawdę dobrych cenach, wystarczy porównać z ceneo, co do Mediaexpert można przejechać się na ich "sztucznych promocjach", pozawyżane ceny, przekreślone i niby super promocja bo 300zł taniej niż normalnie, przykład pralka w "super" cenie wg nich bo 1099zł, przeceniona z 1499zł, a w Euro i w Avansie normalna  cena, bez promocji to 1049zł, pewnie nie jeden człowiek się nabierze, a o ich nocnych wyprzedazach możecie poczytać niżej, co do Euro ciężko się wypowiadać, są za krótko, ale obsługa zdecydowanie zajęta wszystkim innym oprócz klientów na sklepie... no i niestety mały wybór, chociażby poszukiwanej przeze mnie pralki...

http://www.hotmoney.pl/Klienci-oskarzaja-MediaExpert-Zawyzyliscie-ceny-przed-promocja-a32666/3#comments

(2013/12/27 22:55)
polecam media,a najlepiej przez stronę kupować wtedy jest taniej .

(2013/12/29 11:46)
Avans -  najlepsze ceny, dobra lokalizacja. Faktycznie obsługa jest profesjonalna, potrafią doradzić i nie są nachalni.
Media Expert -  ceny faktycznie nie za specjalne, do tego średni wybór....
Euro -  niezłe ceny, ale też miałam podobne wrażenie, że trochę mało sprzedawców -  no ale ja trafiłam tam w I tygodniu po otwarciu. Mało gier
Jest w naszym mieście jeszcze MIX ELECTRONIX -  ale tu odradzam zupełnie, no chyba, że traficie na kierownika, łebskiego gościa , który faktycznie zna się na rzeczy. Pani, która tam sprzedaje raczej mało obeznana, a młody człowiek sprawia wrażenie wiecznie zblazowanego... Pewnego dnia byłam tam i kręciłam się między regałami, a oni we dwoje starali się sprzedać komuś TV mając bardzo mgliste pojęcie o jego danych technicznych.... 
Nie sądzę, że każdy musi znać się na wszystkim, że do pracy w sklepie ze sprzętem AGD, RTV powinno się przyjmować specjalistów w dziedzinie, ale czasem wystarczy jakieś szkolenie, albo zwyczajne zaangażowanie pracowników tym co robią, bardziej wiarygodni i ogarnięci przyciągną klientów.
Jeśli się nie mylę AVANS ma chyba podział wśród pracowników na działy -  pan od kompów doradzi jaka matryca będzie najlepsza, a pan od odkurzaczy, który sprzęt wybrać dla alergika, pani od żelazek podpowie, którym da się prasować w pionie itd. To dobre rozwiązanie, które powinno znaleźć się w każdym sklepie. Wtedy sprzedawca nie będzie bardziej zdezorientowany niż klient :))

(2013/12/29 12:52)
Z tego co wiem to MIX Electronix juz splajtowało.... tak słyszałem.

także pozostaję trzy markety typowo AGD RTV

(2013/12/30 16:00)
Ale oprócz marketów są jeszcze inne sklepy, np. Oriontech na Kuznocinie. Kilka razy tam kupowałem, można się dogadać co do ceny i jest fachowa pomoc. Wiadomo, nie ma takiego wyboru jak w marketach, ale ściągają na zamówienie. I często tamci sprzedawcy wiedzą więcej na temat sprzętu niż w marketach...

(2013/12/30 16:10)
Przed świętami również wybrałam się na zakupy w zakresie elektroniki ( mój stary tv padł i chciał nie chciał trzeba było wymienić), zazwyczaj takie zakupy robiłam w Avansie no ale skoro teraz jest większy wybór to postanowiłam się przejechać w kilka miejsc sprawdzić ceny, doradztwo itd. Po całodziennym rajdzie i tak na koniec wróciłam do sklepu Avans. Faktycznie ceny najniższe w Sochaczewie, w Euro na dziale rtv mieli ceny częściowo takie same częściowo wyższe o ok 100-150 zł, natomiast bezkonkurencyjnie Avans wygrywa jakością obsługi. W Media Expert dopiero po jakimś czasie ktoś do mnie podszedł i chciał doradzać, trochę miałam wrażenie że chce koniecznie sprzedać mi tylko jedną markę tak jakby inne nie istniały ( może mają jakieś założenia że np sprzedajemy Sony a reszty nie ) potem kurs do Euro gdzie ceny niezłe, sporo ludzi aczkolwiek mało kto kupował a personel jeszcze trochę mało obyty bo nie bardzo wiedzieli jak i co mi doradzić. Na warszawskiej już po 5 minutach podszedł do mnie Pan i w miłej rozmowie wszystko mi w miarę prosto i sensownie wyjaśnił ( nie bardzo się na tym znam więc tym lepiej że mówili prostym językiem ). Tam też finalnie dokonałam zakupu sprzętu, cena o 100 zł niższa niż w Euro a i obsługa bardzo miła i pomocna. 

(2013/12/31 13:45)
Avans i MediaExpert to tak naprawdę jedno i to samo, ten sam właściciel, ceny będą się oczywiście różnić, warto kupować przez internet, jak ktoś się boi z opcją przesyłki, to z odbiorem w sklepie. Sporo taniej wychodzi.

(2014/01/01 11:19)
własnie tak zakupy tam zrobiłem i cena między sklepem a stroną internetową ten sam towar tyle że czekam dwa dni ,ale jest 127 złoty taniej.

(2014/01/01 12:43)
Z tego co wiem to MIX Electronix juz splajtowało.... tak słyszałem.

także pozostaję trzy markety typowo AGD RTV

Ma się dobrze -  chociaż nie wróżę , że długo. Tyle , że przeniesiony na Hanki Sawickiej

(2014/01/01 16:36)
Jak wiele osób pisze - Avans wygrywa pod względem jakości obsługi - zgadzam się w 100%.

W MediaExpert - obsługa nie interesuje się klientem, do tego wiele razy trzeba dobrą chwilę, żeby ktoś do kasy raczył podejść. Ale na plus trzeba zaliczyć to, że jak szukamy konkretnego sprzętu, a nie ma go na wystawie, to czasami mają jeszcze inne modele np. telefonów/mp3 schowane pod gablotami - wystarczy zapytać sprzedawcę, czy jest jeszcze coś poza tym, co widać.

Euro AGD RTV - byłem tylko kilka razy i też odniosłem wrażenie, że jest za mało osób do obsługi. Jeśli chodzi o towar, to jest mniej więcej to, co w powyższych sklepach. Jak szukałem dysku zewnętrznego na prezent, to akurat tu znalazłem najtańszy.

(2014/01/03 10:19)
A ja mam odmienne zdanie na temat obsługi w Avansie, mało profesjonalne doradztwo, przed świętami kupowałem telewizor, pan nie potrafił powiedzieć czym różni się jeden model od drugiego, chciał mi sprzedać najdroższy, jak zapytałem co on ma w sobie takiego, oprócz wysokiej ceny, zaczął czytać z karteczki z ceną... z ceny sam sobie mogę przeczytać... poszedłem zatem do Media Expert, i tam miłe zaskoczenie, sprzedawcy profesjonalni, od razu podszedł pan, który widać było po pierwszych słowach zna się na rzeczy, doradzil, opowiedział wszystko ze szczegółami, do tego był bardzo miły i pomocny, przy kasie pani również miła, z poczuciem humoru. Wyszedłem usatysfakcjonowany, żeby wszędzie pracowali tacy sprzedawcy jak w Media Expercie, to od razu kupowanie staloby się milsze. Na następne zakupy też na pewno wybiorę Media Expert.

(2014/01/03 23:25)
Widze ,że chyba pracownicy z ME wzieli sie za autoreklame :)

(2014/01/04 13:13)
Media expert ,ostatnio tam robiłem zakupy,nie powiem akurat złego zdania ,sprzedawca wytłumaczył doradził,ogólnie jestem zadowolony.

(2014/01/04 13:26)