#BABY SHOES REMEMBER-Buciki Pamięci

/ 11 odpowiedzi
Właśnie mija niedziela 25 sierpień, wielu ludzi pewnie było dziś w kościołach ciekawi mnie czy jest ktoś, kto pomyślał ile funkcjonariusze tej instytucji przez lata zrobili krzywdy Polskim dzieciom. Właśnie dziś w Polskich miastach po raz drugi miał miejsce międzynarodowy projekt #BABY SHOES REMEMBER -Zbrodnia zapomniana, to zbrodnia popełniona ponownie, to należy pamiętać.
JA!!!!

I to nie tylko będąc w kościele.
Wczoraj oglądając film, myślałem o dzieciach skrzywdzonych przez aktorów.
Oglądając wiadomości, miałem przed oczami dzieci skrzywdzone przez dziennikarzy.
Puszczając moją ulubioną płytę, myślałem o dzieciach skrzywdzonych przez muzyków.
Patrząc na wiec wyborczy, modliłem się za dzieci skrzywdzone przez polityków.
Oglądając mecz, ubolewałem nad dziećmi skrzywdzonymi przez sportowców.
Itd, itd.

Nie wiem dlaczego akturat skupiłeś się wyłącznie na księżach, skoro pedofile są w każdej grupie społecznej. To ta równość o którą tak walczysz??

Pamiętaj o jednym: to nie ksiądz został pedofilem, tylko pedofil został księdzem.
I tę zasadę można zastosować do każdej grupy społecznej.

(2019/08/26 06:30)
Widzę, że marcpro wiernie odtwarza nam tutaj partyjno-kościelny przekaz... według Wiadomości TVP to wśród murarzy jest najwięcej pedofili a nie wśród księży :-D

(2019/08/30 22:53)
To nie jest powtatrzanie partyjno-kościelnego przekazu.

Tylko piętnowanie jednej grupy społecznej za przestępstwa które zdarzaja się w każdej grupie społecznej to jawna: dyskryminacja, nietoleracja, uprzedzenia i MOWA NIENAWIŚCI.

A z tym chyba Ty i całe Twoje tęczowe środowisko walczycie.

(2019/08/31 06:46)
Panie Jaworski,a jakie ma pan zdanie na temat Tęczowego Miusic Boxu i pana Sadowskiego?Czy ta sprawa mieści się w tym międzynarodowym projekcie?

(2019/09/03 22:36)
Marcpro

Odpowiem ci: dlatego, że aktor, dziennikarz, pisarz, kierowca, kasjer - pójdzie za to siedzieć i wśród znajomych sąsiadów jest spalony a mafia kościelna przenosi takiego delikwenta do innej parafi gdzie dalej dotyka dzieci za kolana i siusiaki.

Również dlatego, że jest to oprócz polityków jedyna uprzywilejowana grupa społeczna stawiająca się ponad prawo, ponad społeczeństwo. Niby skromność ale jeśli skatalogowałby wiarę jako branżę to myślę, że w zestawieniu Forbes'a zostawiłaby mocno w tyle Google, Microsoft i Coca-Colę pod względem wartości marki.

Ale tobie wmawjają, że Bóg pieniądza i władzy nie potrzebuje. Hipokryzja w najczystszej postaci.

(2019/09/04 11:24)
pierwsza-krew -> Ty to rozumiesz, ja to rozumiem... ale są jeszcze w polskim spoleczeństwie osoby dla których ksiadz to postać niemalże swięta...
jestem ateistą i do wiary (jakiejkolwiek) nic nie mam - możesz sobie wierzyć w gościa chodzącego po wodzie cz też innego obiecującego dziewice po smierci...
ale do Kościoła jako instytucji + ludzi w nim pracujących mam wiele zatrzeżeń (delikatnie rzecz ujmując)... dlatego że żyjąc w Polsce nie mam szans aby nie mieć kontaktów z tą skompromitowaną instytucją. A tak nie powinno być w panstwie świeckim...

(2019/09/04 14:02)
@pierwsza_krew
Mi również nie podoba się to że księża nie są karani za pedofilię.
Uważam tak jak Ty, żekażdy przypadek pedofilii powinien być surowo i bezwględnie karany.
Nie ważne czy jesteś księdzem, czy znanym reżyserem Romanem P.

(2019/09/05 08:22)
Różnica pomiędzy księżmi a reżyserami polega na tym, że nikt na siłę nie wciska reżyserów do szkół aby nauczali przedmiotu nad którym nikt nie ma kontroli co tam tak naprawdę jest nauczane. Poza tym reżyserzy nie protestują zaciekle przeciwko edukacji seksualnej w szkołach bo na tych lekcjach dzieci mogłyby się m.in. dowiedzieć kiedy ktoś się dobiera do nich i że wtedy powinny to jak najszybciej zgłosić. Reżyserzy też nie roszczą sobie praw do bycia moralnymi "przewodnikami" narodu i nie próbują narzucić ludziom jak żyć, co robić a czego nie robić. No i przede wszytkim ilość ujawnionych przypadków pedofilli wśród księży a wśród reżyserów to przepaść, dlatego te porównanie jest mocno z doopy, aczkolwiek nachalnie przepychane przez propagandę prawicowo-katolicką

(2019/09/06 09:11)
Bo wszystkie te dzieci to "wspólnicy w grzechu cudzołóstwa"

(2019/09/09 07:50)
@Kriss
Pełna zgoda co do tego, że liczba ujawnionych przypadków wśród księży jest wyższa niż wśród reżyserów.
Ale pamiętaj o tym ze:
  • Odsetek osób o skonnosciach pedofilskich w społeczeństwie wynosi 1-3% i są to w przeważającej większości mężczyzni,
  • Księdzem może być tylko mężczyzna, natomiast reżyserem może być też kobieta,
  • Populacja (liczba ) księży jest znacznie większa niż reżyserów.
Nie bronie tutaj księży, ale logiczne jest, że przypadków pedofilii wśród księży będzie więcej niż wśród reżyserów.

(2019/09/17 09:14)

(2019/09/17 09:15)