Basen - nowy cennik.

/ 14 odpowiedzi / 2 zdjęć

Hej zobaczcie nowy cennik wstępu na basen. 15% zniżki z Kartą mieszkańca... :)

prosze mnie poprawci jesli sie myle.. czy z tego cennika wychodzi na to ze z karta mieszkaca place tyle co do tej pory bez karty mieszkanca? w momencie wdrozenia karty mosir podniosl cene normalnego biletu tak zeby po zrabatowaniu wyszlo na to samo co bylo bez karty do tej pory? patrze i nie wierze.. po prostu nie wierze...

(2016/01/28 14:50)

@kacperskyy

No niestety, liczby nie kłamią.

Miasto dało nam trójpak, podwyżkę, obniżkę i Kartę miejską.

Już zaczynam się gubić w tych dobrodziejstwach. Innym takim trójpakiem było dla przykładu podwyższenie podatków, podwyższenie opłat za śmieci i 1 000 000, 00 zł dopłat dla firmy śmieciowej od miasta.

Zastanawiam się nieraz, jak długo mieszkańcy będą ślepi i głusi  na takie trójpaki.

(2016/01/29 09:17)

Z całego dobrodziejstwa Sochaczewskiej Karty Mieszkańca najbardziej interesowała mnie zniżka na basen, jest bowiem tak drogi, że dobre i 15 % mniej. Teraz wychodzi na to, że Karta jest mi potrzebna tylko po to, by nie płacić jeszcze więcej. To jakieś jaja.

I jeszcze jedno, od długiego czasu bulwersuje mnie podawanie cen w groszach za minutę. Przecież to również jawne nabijanie się z mieszkańców. Raz, ma się im wydawać, że koszt kąpieli to groszowa sprawa, dwa ukrywa się przed nimi, ile faktycznie zapłacą, bo konia z rzędem temu, kto umie sobie te grosze przeliczyć na złotówki po np. 1 godz. 17 min. korzystania z basenu. I przy kasie zawsze niemiłe zaskoczenie. 

(2016/01/29 10:15)

@Klaudyna

Tabelka specjalnie dla Ciebie :-)

Rzeczywiście szaleństwo ogromne! 60 groszy (w stosunku do poprzedniego cennika) zaoszczędzone na rodzinnym wyjściu na basen... (ceny dla dzieci się nie zmieniły)

A dla porównania ceny w Płocku

http://mzos.ump.pl/wp-content/uploads/2014/10/Cennik-01.2016.pdf

(2016/01/29 11:41)

To miasto robi się naprawdę drogie i jak widać nie są wstanie tego zmienić figlarne pomysły UM.

Wychodzi na to, że  jedynymi poszkodowanymi, właściwie powinienem napisać sponsorami urzędników i mieszkańców, są sami mieszkańcy.

(2016/01/29 12:14)

sluchajcie to ze to miasto nie jest przyjazne mieszkancom to widac na kazdym kroku, czy cos sie zmienilo od lat? nic i zapewne sie nie zmieni bo dzieki zlej gospodarnosci nie ma na nic kasy... wszystko jest łatane po łebkach, na co brane są kredyty itd..

czy miasto sie rozwija? trudno zaprzeczyc. bo pod rozwoj podciagniemy ilosc otwartych hipermarketow oraz magazynow? ale to ludziom jakos nie polepsza estetyki, nie zaspokaja checi spedzenia milo czasu itd... 

jezeli ja to rozumiem to nie sadze zeby nie rozumial tego p burmistrz po studiach i z takim doswiadczeniem samorzadowym. wiec gdzie jest problem?

(2016/01/29 12:26)

prosze mnie poprawci jesli sie myle.. czy z tego cennika wychodzi na to ze z karta mieszkaca place tyle co do tej pory bez karty mieszkanca? w momencie wdrozenia karty mosir podniosl cene normalnego biletu tak zeby po zrabatowaniu wyszlo na to samo co bylo bez karty do tej pory? patrze i nie wierze.. po prostu nie wierze...

Witam serdecznie,

Szanowny Panie Kacperskyy, tak jak napisałem to w innym wątku ceny biletów na pływalni Orka nie zmieniały się od roku. Program Sochaczewska Karta Mieszkańca (SKM) docenia i promuje mieszkańców, którzy płacą podatki w Sochaczewie. To właśnie adresaci tego programu zapłacą mniej za wstęp na basen, gdyż swoimi podatkami dokładają się do utrzymania pływalni, boisk, centrum kultury, sekcji sportowych, hal, muzeum itd. Natomiast mieszkańcy spoza terenu miasta zapłacą 2 grosze drożej za minutę, w stosunku do poprzednich cen.  Dla przykładu, miesiąc temu mieszkaniec Sochaczewa za wejście na basen zapłaciłyby 14 gr/minutę, a od 1 lutego 2016, gdy okaże SKM, 13 groszy/minutę. Czy to jest podwyżka?

(2016/01/30 16:54)

Witam serdecznie,

Szanowny Panie Kacperskyy, tak jak napisałem to w innym wątku ceny biletów na pływalni Orka nie zmieniały się od roku. Program Sochaczewska Karta Mieszkańca (SKM) docenia i promuje mieszkańców, którzy płacą podatki w Sochaczewie. To właśnie adresaci tego programu zapłacą mniej za wstęp na basen, gdyż swoimi podatkami dokładają się do utrzymania pływalni, boisk, centrum kultury, sekcji sportowych, hal, muzeum itd. Natomiast mieszkańcy spoza terenu miasta zapłacą 2 grosze drożej za minutę, w stosunku do poprzednich cen.  Dla przykładu, miesiąc temu mieszkaniec Sochaczewa za wejście na basen zapłaciłyby 14 gr/minutę, a od 1 lutego 2016, gdy okaże SKM, 13 groszy/minutę. Czy to jest podwyżka?

Ale w jaki sposób SKM docenia i promuje mieszkańców? Czy obniżką jest brak podwyżki?

(2016/01/30 23:07)

pozwole sobie dublowac moj post z innego wątku o SKM.

nie wziął pan pod uwage ze rodowidy sochaczewianin zameldowany tu od wieków z dziada pradziada, wcale moze nie bedzie chcial wziac tej karty?? bo po co? w skarbowce jest, w dowodzie jest, zameldowanie jest.. po co ma tracic na to czas??? takiemu wlasnie lokalnemu patriocie zasadziliscie podwyzki na basen. to jest uklon w strone mieszkancow??? nie dosc ze place tu podatki, wypelniam dziesiatki formularzy, place za dowód jak panstwo chce go wymienic, to jeszcze mam wypelniac jakies papierki zeby podwyzka basenu poszla o 1 grosz dla mnie? moze wogole kazcie nosic opaski na ramieniu?

dla mnie to taki szantaz - albo kochany nasz mieszkancu wezmiesz karte albo dowalimy ci podwyzki na basen a zaraz pewnie tez biletow MZK i inne.

(2016/02/01 08:18)

Szanowny Panie Rzeczniku!

Jako autor wątku, bardzo dziękuję za włączenie się do dyskusji, ale…podsumujmy.

W 2016 roku wzrosły ceny za korzystanie z basenu dla określonej grupy osób w określonych godzinach o około 14,30%.

Osoby, które posiadać będą Sochaczewską Kartę Miejską (SKM) uzyskać powinny (zgodnie z retoryką UM) 15% zniżki na basen.
Na podstawie zamieszczonej przez mnie powyżej tabeli, stwierdzić należy, że nieprawdą jest twierdzenie, że posiadanie SKM gwarantuje nieograniczone korzystanie z sochaczewskiego basenu posiadaczom SKM ze zniżką 15%.

Czy zgadza się Pan z wyciągniętymi przez mnie wnioskami?

Pozdrawiam.

(2016/02/02 15:23)

Szanowny Panie Rzeczniku,

jeszcze jedno pytanie.

Zgodnie z nowym cennikiem, dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności pozbawione zostały prawa do bezpłatnego wejścia na basen.

Dotychczas dzieci z takowym orzeczeniem oraz ich opiekunowie korzystali z prawa do darmowego wejścia na basen.
Pytanie, czy faktycznie nasze dzieci i my jako ich opiekunowie zostaliśmy pozbawieni tych uprawnień?

Pozdrawiam

Ps. Podziekowania dla dyrekcji MOSiR za wymoianę słuchawki w łazience dla osob niepelnosprawnych. :)
Swoją drogą, szkoda że nie został wymieniony rownież uchwyt do niej, a właściwie przydal by się drugi niżej, żeby dzieci  mogły same korzystać.

(2016/02/03 14:29)

Szanowny Panie Krzysztofie,

Ad. 1. Rachunek jest prosty, 15% zniżki od obowiązującej ceny na pływalni Orka (zgodnie z uchwałą o Sochaczewskiej Karcie Mieszkańca). Obecna cena 16gr/min - 15% = 13gr/min. Stara cena 14gr/min.

Ad. 2. Wszystkie zniżki obowiązują w dalszym ciągu, zarówno dla dzieci i ich opiekunów.

Pozdrawiam

Piotr Kierzkowski

p.o. Rzecznika Prasowego

(2016/02/04 10:15)

@kacpersky z dowodem było by zbyt prosto i wielu chętnych a tak można liczyć na to,że wiele osób nie wyrobi sobie karty.(z wielu przyczyn) Miasto wykona gest bez większych strat w przychodach.Pan rzecznik przynajmiej się stara.

(2016/02/04 10:33)

co tam basen,latem będzie za darmo kąpielisko nad Bzurą i park w Chodakowie.

(2016/02/04 11:02)