bestialstwo bez granic - zastanów się kto obok Cie

/ 81 odpowiedzi / 6 zdjęć

Do lecznicy naszej Pani Kasi ludzie przynieśli kota. Znaleźli go leżącego w rowie. Kot miał sznurek przewiązany przez tułów, a do niego przywiązana była cegła. Kocina musiał przez jakiś czas wlec za sobą ten ciężar, bo sznurek werżnął mu się głęboko w ciało. Rana jest bardzo rozległa. Gdyby nie pomoc tych ludzi, którzy nie pozostawili rannego zwierzaka - kot nie miał szansy na przeżycie. 

W naszym mieście jest sporo miłośników kotów, ale są też miłosnicy gołębi. Jeden gatunek zwierzaka nie bardzo współgra z drugim. Koty niestety bardzo lubią polować na ptaki i stąd prawdopodobnie wynika nienawiść gołębiarzy do kotów. Czy to jednak jest usprawiedliwieniem dla sposobu w jaki gołębiarze próbują pozbywać się kotów?Proszę sobie wyobrazić kociaka, któremu rozcięto brzuch i którego wrzucono na dach domku letniskowego. Po co? pewnie po to by umierał śmiercia powolną i okrutną. Kocina wlukł za soba wnętrzności godzinami po tym dchu nim skonał.
Wiecie, wczoraj byli u mnie znajomi. Przyjechali po raz pierwszy i prowadziłam ich przez telefon do mojego domu. Czy wiecie, że niemal na każdym skrzyżowani stoi kapliczka?Nie, ja nie mam nic przeciwko kalpliczkom. Natomiast znajomi znajomi nazwali Sochaczew  "świętym miastem". Święte miasto, w którym co krok napotykam na taka zbrodnię? Dziś niedziela - zerknijcie w bok na człowiek modlącego się obok Was w kościele - może to ten człowiek, który przywiązał sznurek, z może ten, który rozciął brzuch kociakowi, a może ten który obciął kotu łapy. Miłego dnia.   

(2013/12/15 08:18)

(2013/12/15 08:18)
w brew rozsądnemu myśleniu takich ludzi jest więcej. Czasem zastanawiam się czy nie powinnyśmy bać się wychodzić na ulice. Niestety, pracując w świecie zwierząt spotykam sie z różnymi, wyrafinowanymi zbrodniami. Niestety, pomysłowość ludzka w zadawaniu cierpienia nie zna granic.

(2013/12/15 09:27)
takie bydle nie czyta i nie ogląda artykułów na forum,były już przecież zamieszczane zdjęcia obrazujące znęcanie się nad zwierzętami,jedynie rozklejenie takich fotek na całym mieście (ze względu na drastyczność może to być podpadające pod jaki paragraf),może bydle (może jego dzieci lub znajomi)zobaczy swojego niegdyś kota i zrozumie co zrobił?,chociaż wątpię. Wiem wiem,pieniądze,sam jestem w stanie wydrukować i oprawić w koszulkę jakieś 20 zdjęć z opisem-gdzie i kiedy znaleziono,może jeszcze drukarnie w Sochaczewie się dołączą?tylko pokazywanie tego bestialstwa może może pomóc następnym psom,kotom

(2013/12/15 10:06)
Oglądając co się dzieje ,to można powiedzieć ze świat idzie ku zagładzie ,bestialskie mordowanie zwierząt nie liczenie się z nikim i z niczym .

(2013/12/15 10:28)
Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować po obejrzeniu tego bestialstwa.

(2013/12/15 11:05)
Mam nadzieję, że kotek wróci do zdrowia, szkoda tylko, że prawdopodobnie po takim czymś już nigdy nie zaufa żadnemu człowiekowi. Szokuje mnie do czego może być zdolny człowiek i zastanawia co nim kieruje.

(2013/12/15 11:31)
Jessy, mylisz się, zwierzaki są na tyle głupie, że mimo krzywd doznanych z naszych rąk nadal trwaja przy człowieku i chcą być głaskane, przytulane, nadal ufają.Ten kot żyje i dzięki interwencji lekarza rany goją się. Ma też już dom - zabierze go z lecznicy Pani, która go znalazła. Nie ma jedynie pewności czy oprawca nie złapie drugiego kota i nie zrobi mu coś podobnego.Ogrom krzywd doznawanych przez zwierzęta z rąk człowieka jest bezgraniczny. Bite, głodzone, porzucane, zabijane - i ciągle nas kochają, trwają przy nas, liżą nasze ręce. 

(2013/12/15 12:51)
Właśnie siedzi teraz na moich kolanach koteczka, którą wraz z pięcioma kociakami zebrałam z chodnika w parku w Chodakowie.Kazała ją wyrzucić z piwnicy, w której się okociła, zarządczyni bloku opodal parku. Koteczki się odchowały na działce i poszły do adopcji, a mama została wyleczona, bo była już bardzo wycieńczona, wysterylizowana i została u mnie.Jest taka milutka, taka wdzięczna, daje tyle radości.Jak można dokuczać takim puszkom-okruszkom?

(2013/12/15 16:42)
Rok temu wzięliśmy połamanego psa ze schroniska.Nie oddałabym go nigdy za jego wierny i cudowny wzrok.W sierpniu wzięliśmy do domu tygodniowego kotka którego odrzuciła matka.Karmiliśmy butelką i udało się,mimo,że sika gdzie popadnie tylko nie w kuwetę nie oddam nikomu.Oba zwierzaki mieszkają w domu mimo dużego podwórka.I mam szczerą nadzieję,że nie jestem jedną z nielicznych.Uczmy swoje dzieci miłosci i szacunku do zwierząt bo nie będzie nam miał kto na starość podać szklanki wody...

(2013/12/15 17:13)
czy są jakieś podejrzenia kto coś takiego zrobił?

(2013/12/15 17:34)
Za takie rzeczy powinni karać tak samo jak za zrobienie krzywdy człowiekowi !!!!
Naprawdę trzeba być chorym psycholem żeby coś takiego zrobić !!!!

(2013/12/15 18:01)
no cóż wstyd ,że jestem człowiekiem !!!! a tu święta za moment - co w wigilijną noc powie ten  kocina -  chyba lepiej abyśmy tego nie usłyszeli ....

(2013/12/15 18:16)
Już 2500 lat temu pewien mędrzec pisał, że naprawdę szlachetne są tylko zwierzęta.Gdyby nie ludzie, żyłyby sobie szczęśliwie na Ziemi a człowiek niszczy je i siebie zarazem.

(2013/12/15 18:49)
To bestialstwo bierze się właśnie z tej szczerej nienawiści.To co napisałeś wstrząsnęło mną nie mniej niż  te przerażające zdjęcia. Proszę Cie, przełam się, przytul jakiegoś małego kotka, poczuj jego bijące serduszko, poczuj w ręku to miękkie futerko.Ja wcześniej nigdy nie myślałam, żeby mieć kota. Los sprawił, że w mroźny wieczór, na moich oczach kobieta wyrzuciła z torby małego kotka. Miałam pieska, więc pomyślałam, że kotka wezmę do domu i może komuś oddam.Zawojował moje serce i mojego męża od razu. Nie szukałam mu już innego domu.Już nie żyje,została kotka też uratowana.Daje nam tyle radości, szczególnie wtedy, kiedy ludzie zawiodą, nawet najbliżsi. Ona przyjdzie na kolana,pogłaszczesz i już ci lepiej.Proszę Cie, pozbądź się tej nienawiści. Przecież nic Ci one nie zrobiły złego, maja prawo żyć na tym świecie jak każda inna istota.

(2013/12/15 23:30)

shitmonster dobrze gada.. jemu chodzi o oprawcow a nie zwierze.

policja nic nie zrobi.. jesli sami nie urwiemy łaba takiemu skur**** to nikt nic nie zrobi.. policja sie kurw** nadaje do wypisywania mandatow za przekroczenie predkosci o 10km/h i nic wiecej

spalic takiemu sukinsynowi samochod, powybijac okna, polamac nogi.

(2013/12/16 07:48)
Ciekawe w jakie miejscowości został znaleziony ten kotek?

(2013/12/16 08:59)
W SOCHACZEWIE, na ul. Płockiej

(2013/12/16 09:13)
Jest taki film pt."Wiosna, lato, jesień, zima, wiosna", który opowiada mędrcu, który żył wraz z małym chłopcem i białym kotem w domku zbudowanym na środku jeziora.Pewnego razu chłopiec zabawiał się przywiązywaniem kamieni do zwierząt /żaby, rybki, węża/ i puszczał je z tym obciążeniem. Nie wiedział, że jego zabawę obserwuje mędrzec.W nocy podczas snu przywiązał chłopcu do pleców duży kamień. Rano, gdy chłopiec się przebudził nie mógł się ruszyć, przygniatał go ciężar kamienia. Gdy chłopiec uwolnił się z tego pobiegł nad brzeg jeziora, by uwolnić zwierzęta od ciężaru kamieni. Niestety rybka już nie żyła,zamęczyła się, żaba ledwo żywa, nie wiadomo,czy przeżyje no i wąż jakby w trochę lepszym stanie.Przydałoby się, żeby ta ludzka bestia pochodziła z tą cegłą, przywiązaną do jego szyi.

(2013/12/16 09:57)
Robroy deklarował, że może wydrukować trochę zdjęć z tego bestialstwa. Może  powiesić na Płockiej, być może ta bestia  tam gdzieś mieszka.

(2013/12/16 11:50)
Ja chętnie, choć mieszkam w innej dzielnicy miasta, pomogę rozwiesić te wydruki. Proszę jakby co o kontakt przez esochaczew.

(2013/12/17 06:24)
Straszne zdjęcia i straszne okrucieństwo!
Ludzie nie mają litości nawet dla bezbronnych zwierząt, a co tu mówić dla siebie nawzajem.
Absolutnie kara musi być stosowna do winy i cierpienia zwierzaka!

Mam jednak prośbę do piszących. Nie używajcie wulgaryzmów na forum!

Dzieciaki to oglądają. Już fama poszła o tych zdjęciach wśród małoletnich, więc i komentarze też pewnie czytają.

Hamujmy się troszkę!

(2013/12/17 08:20)
Nie używam wulgaryzmów, ale też nie uważam za coś złego,jak ktoś nawet w ten sposób okreslił czyn zwyrodnialaca. Nie ma co przesadzać. 

(2013/12/17 09:21)
sorry :) ale po prostu krew sie zagotowala jak to zobczylem... powiem wam ze wcale to nie jest pewne czy to ktos dorosly... rozni sa popaprancy zaczynajac juz od nieletnich.... od dawna wyznaje zasade: chamstwo chamstwemm, okrucienstwo okrucienstwem.. nie ma inaczej! co gosc mandacik dostanie za to?? i co? splynie po nim.. a jak powisi na drzewie powieszony za noge 15 min i leb mu bedzie pekal na pol z nadmiaru krwi to nastepnym razem sie zastanowi 10x zanim cos takiego zrobi.

(2013/12/17 10:11)
Też nie przepadam za kotami, chociaż od jakiegoś czasu się odrobinę przekonuję... Jednak coś takiego powinno być karane poprzez.... a chociażby! Wyrafinowane oddanie tym samym. Wyobraźmy sobie drzewo, obok drzewa osoba która dopuściła się tego czynu wobec kota, a nieopodal, trochę dalej tej osoby w prostej linii z drzewem auto terenowe z wyciągarką. bierzemy linkę od wyciągarki, owijamy bestialską osobę raz tą linką i dalej przypinamy ją do drzewa. Następnie pozwalamy by wyciągarka przyciągnęła auto do drzewa. wot, torturka...

(2013/12/17 13:01)