BEZPŁATNY PARKING PRZY SZPITUALU - można? Tak, można!

/ 13 odpowiedzi
Parking przy szpitalu będzie bezpłatny.

Biorąc pod uwagę opinię społeczną Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, poprosiła dyrektora szpitala Piotra Szenka o ponowne rozpatrzenie umowy na płatny parking przy Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie. Parking będzie ogólnodostępny, bezpłatny dla wszystkich ponownie w ostatnich dniach marca 2015 roku.

Przypomnijmy. Na początku października br., z końcem poprzedniej kadencji Rady Powiatu i Zarządu Powiatu przed Szpitalem Powiatowym w Sochaczewie utworzono płatny parking. Wśród znacznej liczby pacjentów, szczególnie mieszkańców powiatu sochaczewskiego, decyzja ta wzbudziła niemałe zaskoczenie i oburzenie. Na ostatniej sesji Rady Powiatu, 18 grudnia, starosta Jolanta Gonta poinformowała, że umowa najemcy została wypowiedziana w normalnym trzymiesięcznym trybie. Wynika z tego, iż z końcem marca parking będzie ogólnodostępny dla wszystkich pacjentów, korzystających z usług Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, jak również przychodni przyszpitalnej, a co najważniejsze – bezpłatny dla wszystkich pacjentów. Tak, jak miało to miejsce wcześniej.

Dzierżawcą terenu parkingu, pobierającym opłaty za jego użytkowanie, jest firma z łodzi „Pol-Park Elżbieta Żabicka”. Łączna powierzchnia dzierżawy wynosi 3051 m2 i obejmuje trzy małe utwardzone parkingi przy wejściu głównym do budynku szpitalnego, jak również obszar postojowy za bramą przy budynku prosektorium i warsztatów. Powierzchnia objęta dzierżawą to także teren bezpośrednio sąsiadujący z ulicą medyczna i trzema parkingami szpitala – po lewej stronie wyjeżdżając od ulicy Batalionów Chłopskich. Tak więc, jeszcze przez trzy miesiące kierowcy przejeżdżający przez bramkę zobowiązani będą do pobrania biletu parkingowego.

pełen artykuł na www.sochaczewianin.pl
link: http://www.sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=31942
W jakim celu uprawiasz tą agitację?Ta stronniczość zaczyna się ulewać.

(2014/12/22 14:21)
W jakim celu uprawiasz tą agitację?Ta stronniczość zaczyna się ulewać.

Szanse na to, iż taka informacja znajdzie się na SG tego portalu jest mniej więcej taka, jak to, że w najbliższym losowaniu LOTTO trafię szóstkę! Znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że powstanie kolejny elaborat o dziurze w jezdni czy psich odchodach z metafizyczną paralelą do obecnej władzy. A to jest chyba znacznie ważniejszy temat, nie sądzisz?

(2014/12/22 15:30)
Szanowny ''Zirgu2'' takie ''cuda'' jak ten parking to tylko w Sochaczewie... Powstał podczas kampanii wyborczej jako ''niedźwiedzia'' przysługa dla zarządu powiatu tak ja to odebrałem idąc w myśl zasady że w kampanii nigdy nie ma zbiegów okoliczności... Jeśli chodzi o jego likwidacje to klasyczny mieszkaniec naszego miasta zawsze będzie unikał opłat parkingowych woli zostawić auto na tyle w bezpiecznej odległości aby uniknąć płacenia... 
Przykład? : to parking obok Urzędu Miasta... całe miasto może być zawalone do ostatniego miejsca a ten płatny obok urzędu zawsze będzie prawie pusty jeśli jest pobierana opłata... 

(2014/12/22 17:29)
To zupełnie naturalne że ten parking teraz zniknie... 

(2014/12/22 17:34)
To nie zbieg okoliczności i "czyjaś" niedźwiedzia przysługa - to konkretni ludzie. 
Decyzję o powstaniu płatnego parkingu podjęła Rada Społeczna Zespołu Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.
Rada Społeczna działająca w Zespole Opieki Zdrowotnej „Szpitala Powiatowego” w Sochaczewie jest organem inicjującym, doradczym oraz opiniującym podmiotu tworzącego i Dyrektora Szpitala.
Została ona powołana przez Radę Powiatu w Sochaczewie uchwałą nr VI/29/2011 z dnia 6 czerwca 2011 roku w następującym składzie:
Janusz Ciura – Przewodniczący Rady Społecznej, Wicestarosta SochaczewskiUrszula Pawlak – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Wojewody Mazowieckiego Jerzy Żelichowski – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Rady Powiatu w SochaczewieMarek Fergiński – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Miasta SochaczewCzesław Ćwikliński – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Gminy SochaczewRenata Jackowska – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Gminy BrochówRoman Kujawa – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Gminy IłówGabriela Duplicka – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Gminy MłodzieszynAlfred Nowiński – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Gminy Nowa SuchaGrzegorz Kropiak – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Gminy RybnoAntonina Gigier – członek Rady Społecznej, przedstawiciel Gminy Teresin

(2014/12/22 19:34)
@zirgu2Jak piszesz o czymś to pisz dokładnie.Rada Społeczna ZOZ Sochaczew zgodnie z ustawą jestorganem inicjującym i opiniującym podmiotu stanowiącego(Starostwo) oraz doradczym Dyrektora Szpitala.Rada społeczna nie podjęła decyzji o powstaniu parkingu. wydała tylko pozytywną opinię . Mogłaby również wydać negatywną. Ale nie ma to większego znaczenia bo ostateczna decyzja zależy od Dyrektora ( to jest wyłącznie jego domena ). 

(2014/12/22 20:22)
A kto nadzoruje dyrektora szpitala i jest jego przełożonym? Krasnoludki. 

(2014/12/22 20:59)
A wspominana p. Gonta teraz się obudziła , gdzie była kiedy ponoszono koszty z uruchomieniem parkingu , kiedy przyjmowano ludzi do pracy , czy ta pani wywalczy też bezpłatne parkowanie w centrum miasta ???? zwykła rozgrywka polityczna - wszędzie parkingi przy ważnych instytucjach są płatne a u nas znów pokrzykiwania jednych burzą to co weszło z sensem  w życie -  wrzucone pieniądze !!!!!!!!

(2014/12/22 21:11)
To jednak była ''Niedźwiedzia Przysługa'' ''Zirgu2'' Robert-cik epatujesz po novoosiecku półprawdą czyli starasz się manipulować opinią na temat który śmierdzi polityką magistracką z daleka... mimo że magistrat teoretycznie nie ma z tym nic wspólnego... jednak nie w obecnej sytuacji politycznej Sochaczewa... Tu brudna polityka zastąpiła przyjazny samorząd... a nawijanie makaronu na e-sochaczew.pl możesz sobie darować takie numery przejdą w Ziemi... może w kościółku na zebraniu kółka różańcowego ale nie tu... 

(2014/12/22 21:31)
Drogi Zirgu2 nie rozróżniasz różnicy między jednostkami organizacyjnymi powiatu a powiatową jednostką organizacyjną ( szpital ). Dyrektora Szpitala  organ stanowiący ( Powiat) powołuje w drodze konkursu  ( może go równie odwołać ). Dyrektor jest odpowiedzialny i tylko on  za wykonanie zadania jednostki na terenie powiatu i jest przełożonym wszystkich pracowników szpitala.Dlatego Pani Starosta prosiła a nie kazała. Daj sobie spokój, wszyscy w urzędach świętują a ty musisz  przy kompie, tak Ci nie zapłacą za nadgodziny.Spokojnych świąt i zabawy w Sylwestra.

(2014/12/22 22:02)
Szanowny ''Grabiec'' użytkownik ''Zirgu2'' wszystko rozróżnia... Z premedytacją przedstawia zaplanowane ''widzimisie'' Novoosieckie... 

(2014/12/22 22:37)
Obu Panom powyżej życzę zdrowych i spokojnych świąt! :)

(2014/12/23 08:37)
Czysty populizm ze strony starostwa.

(2014/12/23 09:12)