Beztroskie życie w POWIECIE - ile nas kosztują "urzędnicy"!

/ 49 odpowiedzi / 7 zdjęć
Ostatnie lata były wyjątkowe "tłuste" dla POWIATU, tzn. jego "zasłużonych" pracowników. W sytuacji gdy na rynku pracy panuje kryzys, Panowie z Powiatu dzielnie wynagradzali dobrze opłacanymi posadkami wiernych i lojalnych pracowników. Starosta, vice starosta, koalicyjna rada powiatu hojną ręką dawała podwyżki. Niestety, to im się teraz skończyło, więc jest run na miasto, a dokładnie na fotel burmistrza i inne posadki dyrektorskie.
Tabela poniżej nie wymaga komentarza.

niezłe pensyjki,szczególnie Szenk

(2014/11/26 23:11)
@sister
Sytuacji Szenka po prostu nie rozumiem biorąc pod uwagę TRAGICZNĄ sytuację szpitala. Ale kwota powala na kolana - może to kwestia kontraktu, ALE KWOTA SZOKUJE. Za to sytuacja reszty jest wyjątkowo klarowna - oto narodziła się w Sochaczewie "wyższa klasa urzędnicza"! Po prostu szejkowie z ul. Piłsudskiego! Widać jak panowie Koryś i Ciura "kupowali" sobie lojalność urzędników. Pytanie gdzie był w tym czasie ekspert samorządowy z MWS, radny powiatu - pan Jerzy?! Czy widział i nie grzmiał, czy może przymykał oko na te WAŁKI!

(2014/11/26 23:40)
@Zirgu2
A wygrzeb że i z miasta taka listę, bo ni jak nie mogę na BIP-ie tego znaleźć. Chyba nie jest tajna? Też powinno być ciekawie.

(2014/11/26 23:43)
Dwóch Panów z końca listy to klasyczna "posada za poparcie". Młode chłopaki, bez doświadczenia zawodowego, dostali stanowiska dyrektorskie więc się o pensję już tak bardzo nie kłócili ;)

(2014/11/26 23:46)
wbienko - prosisz i masz ;)http://sochaczew.pl/home/www/1238?title=Oswiadczenia-majatkowe&filterId=5&tabId=17&pid=1238&sochaczew
Wertowałem - nie szokuje tak jak powiat ;)

(2014/11/26 23:48)
ja tu widzę co najmniej 5 sztuk takich jak Zirgu2 widzisz na liście powiatowej :)

(2014/11/27 00:05)
To dawaj!To są jawne dane!

(2014/11/27 00:20)
Ale z panią z DPS z Młodzieszyna nawet burmistrz przegrywa! 

(2014/11/27 00:23)

30 tysiecy gosciu bierze pensji miesiecznie a ty w tej umieralni nie masz szans na podstawowe badania bo "to kosztuje" ??? przeswietlenia nie chca ci zrobic .... robia po pol roku jak czujesz sie fatalnie i dowiadujesz sie ze "aaa jakby pan zrlobil przeswietlenie pol roku temu to byla by szansa"

noz w kieszeni sie otwiera

(2014/11/27 08:06)
Skala tego "przekrętu" lepiej pozwala zrozumieć jak to się stało, że "wydatki na administrację publiczną", czyli m.in. pensje i uposażenia w latach 2010-13 wzrosły w POWIECIE o 3,8 mln zł, czyli 52%! W tym czasie w MIEŚCIE o 0,8 mln zł, czyli 9% (poziom inflacji tak naprawdę).

Gdzie była RADA POWIATU! Gdzie był PAN JERZY ŻELICHOWSKI!

Czy taką samą "POLITYKĘ" chce wprowadzić w mieście?!

(2014/11/27 09:43)
Ręce opadają jak się słyszy od dyrektora szpitala że w służbie zdrowia żle się dzieje.
Bezczelny i arogancki typ.

(2014/11/27 09:53)
Mieć do niego pretensje, to jak do karpia, że głosuje za przełożeniem świąt.

Kto mu takie pieniądze DAŁ?!
Gdzie była RADA MIASTA, która winna tych spraw pilnować!?
Gdzie był pan JERZY ŻELICHOWSKI gdy podpisywano takie kontrakty?!

Czeka nas powtórka w mieście po wyborze na burmistrza CZUBACKIEGO?
Czy za 4 lata okaże się, że mieliśmy również najdroższych urzędników w mieście.

(2014/11/27 10:07)
tyle kasy na ludzi nie produkcyjnych to nie dziwne że dziura jest i bieda wszędzie a drogi i inne rzeczy tragiczne.

(2014/11/27 11:41)
Zirgu a mógłbyś przytoczyć dane ile etatów stworzył po wyborach osiecki dla swoich i jakie to stanowiło obciążenie dla miasta . Po drugie po co w radzie nadzorczej trzyma spadochroniarzy z Płocka i ile to kosztuje miasto. to też rzutuje ciemne światło na obecnie zarządzających miastem.

(2014/11/27 12:13)
Ach, nie tylko ręce opadają ale i szczęka...:) i oni pchają się jeszcze do rad miejskich i powiatowych. Cieszy mnie jednak brak pewnych Pań, które lansowały się przy każdej imprezie kulturalnej...:) czarnej i czerwonej...:)
Karol

(2014/11/27 12:41)
@mopseko
Rzecznik wypowiadał się nt. wzrostu liczby pracowników za kadencji obu panów:
- Czubacki - 35 osób (8 lat)
- Osiecki - 17 osób (4 lata)
Wzrost wydatków w ciągu 4 lat w mieście i powiecie widać jak na dłoni na wykresie (odpowiednio 9% i 52%). W radach nadzorczych zarabiają "śrubki", ale podam Ci zestawienie WŁADZ POWIATU:

Tadeusz Koryś - Starosta - 157 926 zł + 67 995 zł = 225 921 zł
Janusz Ciura - vice Starosta - 176 640 zł
Przemysław Gaik - "płatny" członek Zarządu - 127 001 zł

i dla porównania: Piotr Osiecki - Burmistrz - 154 882 zł

Zwróć uwagę, że to Powiat ma budżet o 1/4 niższy, a nie odwrotnie.
Wszystkie dane dostępne w BIP.
Pozdrawiam.

(2014/11/27 12:55)
Serce rośnie jak "sympatycznie" żyją sobie nasi drodzy urzędnicy w Powiecie. A tu kolejny "rodzynek" - przekrój oświadczeń majątkowych anonimowego pracownika na przestrzeni lat 2007-2013. Ale to już chyba przypadek dla Urzędu Skarbowego.

(2014/11/27 14:00)

Zirgu nie do końca anonimowy bo w poście:

Pierwsza sesja Rady Powiatu

można sobie to sprawdzić  - wystarczy porównać kwotę z 2013 roku w jednym i drugim i już wiemy o kim mowa

ale prawie 60% wzrost zarobków przez 6 lata - tylko pozazdrościć - zwłaszcza ze po drodze były dwa kryzysy ale jak widać to nie było przeszkodą

novjan

(2014/11/27 14:39)
Do Zirgu2: czy Pan zajmuje się tym śledztwem w godzinach pracy? Mam nadzieję, że nie urzędniczej. Przeglądam Pana wpisy od jakiegoś czasu, bardziej z przymusu, niż zainteresowania, bo bardzo, jak dla mnie za bardzo, uaktywnił się Pan od zeszłego tygodnia, i dochodzę do wniosku, że cierpi Pan na jakieś obsesje. To bardzo męczące. Mam prośbę, by troszkę odpuścił Pan temu forum, bo pana nadaktywność zakrawa na trolling i wzbudza pan zwyczajnie niechęć wobec swojej osoby, jak i wszystkiego, co Pan wypisuje. Niestety, tymi zakrojonymi już na pół miasta zarzutami, może Pan wywołać odwrotny efekt do założonego i Pan Osiecki nie będzie miał za co Panu być wdzięczny. 

(2014/11/27 14:51)
Dla porównania zarobki w innych sąsiednich powiatach:
- łowicki: starosta 128 648 zł / vice starosta 99 990 zł
- skierniewicki: starosta 122 355 zł / vice starosta 92 075 zł
- płocki: starosta 139 310 zł / vice starosta 112 0297 zł
- żyrardowski: starosta 159 651 zł / vice starosta 145 708 zł

Czyli co, tam RADA POWIATU skuteczniej niż u nas pilnowała szaleństwa urzędników?

(2014/11/27 14:58)
@Jorik
Ależ oczywiście, że władza, urzędnicy bardzo nie lubią jak im się patrzy na lepkie paluszki. No ale niestety, jest coś takiego jak BIP, gdzie wszystkie zaprezentowane informacje są dostępne.
TO NIE SĄ ZARZUTY - TO OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE PRACOWNIKÓW POWIATU!
Ja jestem tylko "posłańcem". Chyba warto, aby ludzie wiedzieli jak i na co wydawane są pieniądze z naszych podatków, prawda? No chyba, że masz w tym interes, aby TO zostało ukryte gdzieś głęboko i było niedostępne, masz?

PS. Nie, nie musisz łożyć na mnie ze swoich podatków.
PS.PS. Jakoś będę musiał żyć z Twoją niechęcią do mojej osoby.

(2014/11/27 15:15)
Jorik, a co powiesz na taki przykład?

ANONIMOWY pracownik powiatu na przestrzeni 6 lat – w okresie 2007-2013 - potroił swoje zarobki nie zmieniając stanowiska?
O ile w 2007 roku wynosiły one 50 200 zł, o tyle już w roku 2013 wyniosły 148 511 zł.
To jest wzrost o 195%!

To jest rekord świata w zachłanności URZĘDNIKÓW W POWIECIE I JEGO ZARZĄDU!
Czy dalej uważasz, że należy na takie rzeczy przymykać oczy i zamiatać temat pod dywan?

(2014/11/27 16:10)

(2014/11/27 16:17)
Panu zelichowskiemu brakuje argumentów?Tylko tyle e tym temacie?  W końcu był pan samorządowcem od 16 lat.Ostatnio zasiadał pan w powiecie i na ten temat wstawia pan obrazek w odpowiedzi?
Żadnych konkretów. Aby nie tracić czasu na rozprawy,  to opinie na pana temat zostawiam dla siebie ( podzielę się ze znajomymi pokazując ten wpis)

(2014/11/27 16:40)
Panie Jerzy, a tak konkretnie? Co jest kłamstwem, bo to są LICZBY z oświadczeń majątkowych urzędników, nad którymi z racji pełnionego stanowiska i bycia w koalicji rządzącej powiatem miał pan OBOWIĄZEK SPRAWOWAĆ KONTROLĘ! Czy mam się już bać o pieniądze w mieście?! Tak samo "skutecznie" będzie Pan nimi zarządzał i je kontrolował?

(2014/11/27 16:49)