Bilety MZK brak punktów dystrybucji

/ 14 odpowiedzi
dlaczego  od stacji PKP gdzie są kioski aż do ul.Okrzei po ul.1Maja gdzie też  dopiero są najbliższe kioski nie można kupić biletów MZK ????Czy dyrekcja tej instytucji  chce zarabiać na pasażerach  i tak ciężko wprowadzić  sprzedaż  w DELIKATESACH CENTRUM lub w GRAM MARKECIE przy 15- go Sierpnia ??? a wiecie ,że kupując u kierowcy słono przepłacamy , kierowca robi łaskę, że  przyjmie  drobniaki bo za drobno  nie chce też  " grubych ' pieniążków bo nie ma wydać .Może ktoś mnie poprze a MZK sochaczewskie pomyśli ,że skoro przy ul. Łuszczewskich  są dwa przystanki to trzeba pomyśleć o podróżnych  i w najbliższej okolicy wprowadzić sprzedaż  biletów !

ja popieram! :) 60 gr extra za zakup biletu i kierowcy?? 21% oplata manipulacyjna?? 

ja pier**

a poza tym informacja ogolnie dostepna to ze moge nabyc bilet u kierowcy i nie ma zadnych wytycznych kiedy tego nie moge zrobic a z drugiej strony informacja ze brak mozliwosci zakupu biletu u kierowcy nie zwalnia z odpowiedzialnosci za przejazd bez biletu.

moim zdaniem ten zapis jest sprzeczny z prawem a co najmniej nie sprecyzowany odpowiednio i ewidentnie umozliwia naciaganie podroznych. bo taki kierwoca zawsze moze powiedziec ze nie ma wydac kasy i co zrobisz jak byles przygotowany ze kupisz bilet?? wytycznych kiedy tego nie mozesz zrobic brak wiec zakladasz ze jak masz pieniadze to mozesz nabyc ten bilet i..... nagle stawia cie w takiej sytuacji... a dalej idac kierowca wie ze dzis kanarzy chodza a czlowiek jak do pracy jedzie to przeciez nie wysiadzie.. i ch** i juz zkm 140 zeta zarabia..

co ciekawsze nie doczytalem sie sprecyzowanych info w zadnych przepisach naszych lokalnych: Uchwała Nr XXXVII, REGULAMIN PRZEWOZU ujednolicony, UCHWAŁA NR LVIII56702

a to ponizej odnosnie bandyckiego procederu kontroli biletow miedzy przystankami. wszyscy ktorzy zostali zlapani w ten sposob powinni sie odwolac do sadu jak nic :)

Rozdział  II

Przewóz osób

§ 6

1. Wsiadanie do pojazdu i wysiadanie z niego dozwolone jest tylko na przystankach po całkowitym zatrzymaniu się

pojazdu.

§ 14

W pojazdach zabrania się:

1)       otwierania drzwi pojazdu podczas jazdy lub podczas zatrzymywania poza przystankiem,

(2014/06/03 15:11)
Ja np. ostatnio się wykłuciłem z kanarami bo wsiadłem w środku przegubowego autobusu, chciałem skasować bilet ale kasownik się zjebał i nie szło dojść do innego bo tłok w autobusie gorszy niż w dzień targowy na rynku w Sochaczewie,na przytsnku wysiadło sporo osób i wsiadł kanar i odrazu do mnie o bilet ale jak usłyszał kilka ostrych słów w swoim kierunku, że autobus opóźniony, przepełniony i kasownik nie działa, to odstąpił od wykonywania czynności i bez sprawdzania wysiadł na następnym przystanku.

(2014/06/03 15:48)

bartosz w wawie jest jednak troche inna kultura kanarow.. nie maja takiego parcia za wszelka cene na gapowicza. zebyscie mnie dobrze zrozumieli. nie masz biletu - placisz ale jesli jest taka sytuacja niejasna jak pisze bartosz to raczej odpuszcza.

(2014/06/04 08:34)
To jest kwestia na jakiego kanara trafisz. Większość ma gdzieś Twoje tłumaczenia.

(2014/06/04 11:22)
no ja mam inne doswiadczenia :) kiedys w WKD (rzadko jezdze) kupilem bilet w kasie i myslalem ze to tak jak w pociagu. kupuje i koniec :) w momencie kiedy zobaczylem kanara to i zobaczylem kasownik.. mysle o k**** ale wtopa! no nic.. gosc sprawdza, przeszedl obok zula i podchodzi do mnie.. bilet prosze.. ja opisalem sytuacje ze to nie specjalnie itd.. i na koniec poprosilem zeby wczesniej sprawdzil bilet temu żulowi... ten argument go przekonal i poprosil mnie zebym skasowal ten bilet :) i sprawa zakonczyla sie polubownie :)

(2014/06/04 12:41)
Podpinam pod temat dla osób zainteresowanych. Niejednokrotnie byłam świadkiem sytuacji gdy kierowca nie zatrzymywał się na przystanku (nie na żądanie) a upomniany przez pasażera, który nie podniósł się wcześniej z miejsca , był opryskliwy i twierdził, że NIE MA OBOWIĄZKU się zatrzymać, a pasażer powinien wcześniej wstać z miejsca. Otóż wg procedur KIEROWCA MA OBOWIĄZEK zatrzymać pojazd na każdym zwyczajnym przystanku (zwłaszcza jeśli nie ma opóźnienia). T oficjalna informacja jaką otrzymałam od Dyrekcji ZKM. Przy okazji dziękuję Dyrekcji za szybką reakcję i odpowiedź na pismo.

(2014/06/10 13:22)

heeeelp me! :) nowy rozklad jazdy na e-socho mnie rozwalil.. albo nie potrafie sie po nim poruszac albo moja przegladarka cos nie tak odczytuje... jak moge sprawdzic w jednym miejscu rozklad wszystkich autobusow ze stacji PKP?????

nie interesuje mnie ktory k** jedzie do brochowa a ktory do mlyna.. chce jechac jeden przystanek i co? mam 10 razy kliknac zeby sprawdzic wszystkie linie jadace w kierunku miasta?

co mam zrobic zeby wyswietlic rozklad w takiej formie w jakiej wisi on na przystanku PKP?

(2014/06/12 09:05)
Jeśli w takiej formie jak wisi na przystanku to tu można pobrać katalog spakowany z rozkładami na wszystkie przystanki.

A najwygodniej to aplikacja LiveBus.

(2014/06/12 10:26)
Jeśli w takiej formie jak wisi na przystanku to tu można pobrać katalog spakowany z rozkładami na wszystkie przystanki.

A najwygodniej to aplikacja LiveBus.

lukzat rozwaliles mnie ta apka! dzieki! tego mi bylo trzeba.. polecam na adroidka sobie sciagnac.

(2014/06/12 12:56)
android tu
android tam
a windows 8.1 to co? Nie łaska?
;)

(2014/06/12 13:25)
Kiedyś taka sytuacja: jest wieczór, idę na przystanek przy pkp z nadzieją, że tam kupię bilet. Problem w tym że nie mam gotówki. W kiosku (cud, że po 18 był otwarty!) owszem bilety są, ale kartą nie zapłacę. W pobliskim sklepie co prawda zapłacę, ale tam nie mają w sprzedaży biletów. Bankomatu w pobliżu brak. Nie wiem czy coś w tej kwestii się zmieniło, bo ostatnio nie miałam tej przyjemności trafić na pasujący autobus...

(2014/12/11 12:24)

nic sie nie zmienilo... jestes w poblizu PKP nie wyjmiesz kasy z bankomatu bo takowego po prostu nie ma a karta nie zaplacisz bo brak terminali.

(2014/12/11 13:36)
Nawiązując do rozkładu jazdy... Nowy rozkład PKP od niedzieli, nowy rozkład autobusowy od poniedziałku. Pociąg z Wawy przyjeżdża o 19:16, autobus linii 3a odjeżdża 1 minute WCZESNIEJ. Pozostaje pogratulować...

(2014/12/16 19:41)
Wracając do wątku głównego, dwie rzeczy które można opisać, jedna na na plus i jedna na minus:+ -apka na telefon, jest w porządku, czytelna, funkcjonalna-  -dystrybucja biletów (jednorazowych jak i miesięcznych) fatalne, szczególnie miesięcznych, jedyne miejsce to baza ZKM. Do tego dochodzi kupowanie biletu od 1 dnia miesiąca do ostatniego. Tego nie rozumie już w ogóle. Jak by nie można sprzedać od np. 11.12 do 10.01. Jeśli potrzebujesz bilet miesięczny na 14 dni to i tak musisz kupić za dwa poprzedzające tygodnie- jakiś obłęd !

(2014/12/20 12:14)