Biuro nieruchomości

/ 4 odpowiedzi
Witam, chce sprzedac mieszkanie, ktora agencje nieruchomosci polecacie? Czy ktos korzystal przy kupnie mieszkania i czy placil prowizje, bo podobno placa ja sprzedajacy, ale moja znajoma placila jako kupujaca? Znaczy to, ze pobieraja podwojna prowizje???

A dlaczego nie zwrócisz się po PEWNĄ  informację do właściwego biura nieruchomości?

czy masz pewność ,ża ktoś z forumowiczów da Ci  wiążącą odpowiedź?

(2014/02/26 21:01)
No na pewno jak pójdę i zapytam czy biorą podwójną prowizję to mi odpowiedzą, że NIE. A jeśli kilka osób kupujących mieszkania przez agencje napisze, że nie płacili przy podpisaniu umowy nic to dla mnie bardziej wiarygodne. 

(2014/02/27 09:21)
Jak pójdziesz do biura, to tak jak mówisz, prawdopodobnie powiedzą ci, że tylko od jednej strony biorą prowizję.

Podpisując umowę będziesz miała zapis, że prowizja pobierana od sprzedającego wynosi xxxx.

Nie masz nigdy pewności, że agencja nie podpisze w kupującym umowy, w której też będzie chciała prowizję pobrać.

Z drugiej strony nie powinno cię interesować, czy biuro weźmie kasę od ciebie jako sprzedającej czy też od kupującego, bo tak czy siak, to ty jako sprzedająca i tak płacisz.
To w interesie kupującego powinno być, żeby nie dać sobie wcisnąć, że kupujący też musi płacić, jeśli biuro reklamuje się, że prowizja jest tylko od sprzedającego.

A jeśli chodzi o polecanie usług/firm to nie zawsze forum jest dobrym pomysłem, bo nigdy nie wiesz, czy przedstawiciele konkretnej firmy nie będą pisali pozytywnych opinii o sobie, a jechali po konkurencji.

Pozdrawiam

(2014/02/27 12:18)
Święta racja! Forum nie jest dobrym źródłem, ale każdy Klient ma prawo wiedzieć czy sam jako Sprzedjący pokrywa wynagrodzenie pośrednika, można żądać od firmy pisma potwierdzającego czy Kupujący płacą także prowizję, jako Klient ma prawo do wszystkiego, nawet do wzglądu dokumentacji strony Kupującej, nabywającej nieruchomość. Obecna sytuacja na naszym lokalnym rynku sochaczewskim jest bardzo ciekawa, trudno rozpozać dobrych pośredników, trzeba skorzystać osobiście z usług, aby się przekonać kto zasłużył wogóle na prowizję. Pamiętajmy o jednym KONSUMENT MA WIĘKSZE PRAWA NIŻ FIRMA - szybko wyjdzie kto uczciwie i prawne  świadczy usługi.

(2014/02/27 17:34)