Biżuteryjki dla WOŚP :)

/ 64 odpowiedzi / 4 zdjęć
Witajcie,W związku ze zbliżającym się finałem WOŚP chciałam poruszyc temat, któremu również ja poświęciłam wiele uwagi. 500 artystek z całej Polski - „Biżuteryjki dla WOŚP” – już po raz trzeci przygotowało niezwykłą biżuterię na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na licytacjach pojawią się: wielokolorowy gorset stworzony przez 200 osób, naszyjniki – każdy tworzony przez około 50 osób, torebki i bransoletki. Zgodnie z ideą projektu, każda artystka przygotowała po jednym elemencie danego przedmiotu, który następnie został złożony w całość przez wybraną osobę. Do akcji włączyły się polskie Gwiazdy, które wystąpiły pro bono w sesji zdjęciowej promującej biżuterię. Powstało wiele przepięknych dzieł, które tylko czekają na dobre serduszka
Chciałabym rozpromowac tą ideę :) W naszym mieście na pewno jest dużo zdolnych osób :)

Ja również brałam udział w tegorocznej akcji Biżuteryjek, moje sutaszowe elementy pojawiły się w niesamowitym gorsecie Supernova :)
Zapraszam na stronę: http://bizuteryjkidlawosp.pl/oraz na nasze aukcje: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=7825961

Ostatnio pojawiają się takie anty akcje, dużo jest tego w sieci, ponoć idea pada trochę po informacjach jak jej lider w zeszłym roku nie rozliczył się z 10 mln.

(2014/01/10 21:50)
chcę-daję,nie chcę-nie daję-proste?

(2014/01/11 10:45)
Tak, dokładnie ale wiesz jak to jest ludzie myślą motłochem, większość przyłącza się do większości. tzw. efekt kuli śnieżnej i takie różne kampanie robią swoje.

(2014/01/11 12:09)
rydzyk naciąga emerytów na przynajmniej 24 mln rocznie i co?

(2014/01/11 14:53)
Ja tam nie wiem kto kogo naciaga tylko mówię jak jest. A to niby w jaki sposób rydzyk naciąga? Bo z tego co wiem to sa dobrowolne datki i wszystkie osoby które wpłacają są potem czytane na antenie, to w pewnym sensie  działacze samorzadowi np. PIS kupują sobie pewien rodzaj reklamy, im częściej razy w mediach pojawia się twoje nazwisko tym większe potem masz szanse np. w wyborach samorządowych, gdzie tu widzisz naciągactwo?.

Nikt też nie podważa słuszności wośp, z tym tylko że istnieją poważne podejrzenia że część tej kasy nie trafia tam gdzie powinna.

Jakieś te twoje informacje Grzech to chyba z sufitu, zeznanie roczne Agory wynosi 4 mln podatku do zapłaty, a RM mogło by funkcjonować za taka kwotę 30 lat. Chyba ci się coś pomyliło z fundacja lux veritas , gdzie utrzymuje się z tego jeszcze TV TRWAM i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. 24 mln skad ty to wytrzasnołęś, gdyby mieli takie pieniądze |Dworok nie podważył by zdolności finansowej i  przyznał by koncesję na multipleksie tv trwam, i właśnie o to chodzi że jego media nie utrzymują się z reklam i  nie gwarantują wielkich przychodów finansowych.
 Grzech chciałeś tak jakoś agresywnie pojechać, ale jakoś ci nie wyszło :)))

(2014/01/11 19:45)

Koszty działalności Caritasu sięgają 70% !.

Olafie nie bądź jak szczuje Karnowscy

(2014/01/11 20:27)
Ja tam nie wiem kto kogo naciaga tylko mówię jak jest. A to niby w jaki sposób rydzyk naciąga? Bo z tego co wiem to sa dobrowolne datki i wszystkie osoby które wpłacają są potem czytane na antenie, 

tu też są dobrowolne datki-chcesz dajesz ,nie chcesz nie dajesz .
gdyby nie sprzęt zakupiony przez wośp moje dziewięcioletnie teraz dziecko mogło by nie żyć po porodzie ...

(2014/01/11 20:35)

iks

Tutaj wiele nie możemy zrobić z wpisami takimi jakie reprezentuje np. Olaf, ale duża prośba o reakcje na facebook'u. Ja od kilku dni po każdym takim wpisie (o zgrozo moich znajomych, których się teraz wstydzę) wysyłam info do facebook'a o spamie czy obraźliwych treściach. Wiem, że facebook reaguje na to jeśli jest tego dużo blokując takich użytkowników albo przynajmniej treści, które prezentują. A i jeszcze propozycja do ludzi typu Olaf, tak się was namnożyło, że myślę, że już czas abyście założyli najwspanialszą fundację na świecie i pomagali ludziom w sposób najuczciwszy i jedynie słuszny. Do roboty.

PS. Mam też nadzieję, że napiszecie sobie karteczkę i włożycie do portfela: "Nie ratujcie mnie na sprzęcie zakupionym przez WOŚP bo się go brzydzę".

(2014/01/11 22:26)
iks bardzo dobrze napisane!!! Popieram!!! Tylko ciekawe czy ci wszyscy krytykujący i podejrzewający wszędzie kłamstwa, spiski i machloje, mieli by odwagę napisać takie oświadczenie. Ja już szybko odpowiadam, że nie! Co więcej brali by pełnymi zakłamanymi łapskami bez podziękowania. Ja osobiście dziękuje z całego serca WOŚP i Owsiakowi, bo jak rodził się mój syn, na sprzęcie od WOŚP zostały wykonane pierwsze badania. Ponadto jak leżał w CZD w stanie bardzo ciężkim, to właśnie dzięki urządzeniom WOŚP lekarze praktycznie uratowali mu życie i dziś jest z nami. Mam nadzieje, że coś takiego nigdy nie spotka tych krytykantów, ale może coś takiego jest potrzebne, by niektórym otworzyć oczy...

(2014/01/12 10:57)
Jakieś te twoje informacje Grzech to chyba z sufitu, zeznanie roczne Agory wynosi 4 mln podatku do zapłaty, a RM mogło by funkcjonować za taka kwotę 30 lat. Chyba ci się coś pomyliło z fundacja lux veritas , gdzie utrzymuje się z tego jeszcze TV TRWAM i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. 24 mln skad ty to wytrzasnołęś, gdyby mieli takie pieniądze |Dworok nie podważył by zdolności finansowej i  przyznał by koncesję na multipleksie tv trwam, i właśnie o to chodzi że jego media nie utrzymują się z reklam i  nie gwarantują wielkich przychodów finansowych.
 Grzech chciałeś tak jakoś agresywnie pojechać, ale jakoś ci nie wyszło :)))

No niestety to słowa ojca dyrektora narzekającego na skromność datków. Sam mówił że utrzymanie radio maryja i tv trwam na multipleksie to 2mln miesięcznie.

(2014/01/12 11:25)
 No ba, wszystko kosztuje, zapewne działalność tv twam kosztuje znacznie więcej niż samo radio Maryja.

Hitlerowi też przeszkadzało to że Żydzi żyją,  a w zasadzie ich nie dyskryminował tylko po prostu likwidował. Ten obłakany i szalony geniusz militarny był człowiekiem zakompleksionym z takiego powodu że Żydzi byli po prostu od niego lepsi. Jak więc daleko jesteście w stanie się posunąć w swoim szaleństwie i obłąkaniu?

(2014/01/12 11:36)
A świat się śmieje że Polacy płacą grosze na Ubezpieczenie Zdrowotne a potem Dziaduje się na ulicach, a chamstwo Polaków nie zna granic i dzisiaj Dziaduje wośp nawet w Brukseli.

Ja osobiście jestem wdzięczny bo zdarzyło się mi i mojej rodzinie korzystać ze sprzętu zakupionego przez WOŚP, tylko czy tak powinno wyglądać finansowanie Służby Zdrowia?

No, No jeke, jeke, ru, róbta co chce  chceta i sie be be bedzie dziaoo.

No to to to sie  sie siema ma cze cze ść

(2014/01/12 11:40)
Sprostowanie dla tych wszystkich Gamoni którzy nie czytają ze zrozumieniem:

Ja nigdzie nie napisałem że jestem przeciwnikiem tych akcji, tylko informuję że jest coraz więcej takich anty i ruch się nasila

Anty Owsiak

(2014/01/12 11:53)
olaf omnibusie i medrco wszytkich medrcow zamknij pysk i nie bruzdzij owsiakowi... uczestnicze w orkiestrze jako wolontariusz od 2 finalu, bylem w osrodku szkoleniowym i w wielu innych miejscach WOSP... widze co robia dla innych wiec nie pier***l glupot... wogole moze moglbys zabierac glos jakbys zrobil 1/10000000 tego co owsiak.
najgorsze sa takie komentarze ciemniakow - nic nie wiedza, uslysza tylko plote wypluta z ust zawistnych hipokrytow spod znaku ojca biznesmena dyrektora i sieja ploty.

(2014/01/12 12:15)
Weź się wypchaj ze swoimi kocopołami kacpersky, ja nie napisałem ani jednego negatywnego postu o Owsiaku i dałem nawet całe 2 zeta  do puszki. Dla mnie to ty możesz przekazać całoroczny dochód , twoja sprawa a mnie do tego nie mieszaj.

(2014/01/12 22:22)

Cały ten "ruch anty WOŚP", jak to Olaf określa, jest nakręcany przez propagandę katolicką i tzw. "niezależne media" (czytaj: zależne od PiS)

Wcale się nie dziwię, że księżom gul skacze. Cała ta kasa mogła przecież wylądować na ich tacy wspierając tłustych pedofili, a przez takiego Owsiaka pójdzie na tak bezbożne i antykatolickie cele jak wyposażenie naszych szpitali.

Ciekawe jest to, że przecież za rządów wielkiego Jarosława też działał WOŚP i wtedy jakoś prawicowa propaganda nie huczała, że takie rzeczy powinny być finansowane przez rząd.

Dlaczego prawica nie znosi Owsiaka?

(2014/01/13 08:17)
Wielu księży czekają bezsenne noce... tyle kasy im przeszło koło nosa ;)

(2014/01/13 08:21)
 Ty chory umysłowo jesteś? Co tu ma kler, co pis co Prezes i ja z tym anty Owsiakowym manifestem?. Są różni głupi ludzie i nawet słyszałem takie teksty że ktoś  nie pójdzie do Kościoła bo będą zbierać. Wysokość datków jest dobrowolna i jak ktoś da tylko kilka złociszy to nikt nie będzie miał do takiego kogoś pretensji.

Ale wiesz co, czy cie nie wkur.. że tylko część tej kasy idzie na nowy sprzęt specjalistyczny, bo znaczna część pokrywa jakieś bieżące niedostatki, typu : strzykawki, wenflony, przetoki itp. czyli to co powinno być sfinansowane z NFZ?, a ten dureń Płemieł jeszcze Arłukowicza za jaja nie powiesił. Prawda jest taka że Owsiak powinien im nasłać parę h...w bo marnują jego idee i ciężką,żmudną pracę tysięcy ludzi.
 No i nie mów mi czasem tylko że rząd nie kradnie, bo kradły wszystkie przed i po 89r.

(2014/01/13 08:33)

Olaf, nie przypisuj komuś swoich chorób.

Chyba jesteś na tyle świadomy żeby wiedzieć że całą tą propagandę przeciwko Owsiakowi szerzą posłowie PiS oraz księża z ambon? A część narodu jest na tyle naiwna, że łyka wszystko co mu "niezależne" media podsuną.

Co ma ruch anty WOŚP z PiS i kościołem? A na przykład to:

Pawłowicz ostro o WOŚP. "Pranie mózgu, gwardia antykatolicka"

5 powodów dla których nie należy wspierać Owsiaka

"Wolontariusze WOŚP muszą mieć niezły tupet, kiedy przychodzą kwestować pod kościołami"

Jak czytam te wypociny posłów PiS oraz księży to po prostu ręce mi opadają. A najbardziej przerażające jest to jak wielu ludzi daje sobie wyprać mózg przez takich debili.

(2014/01/13 09:00)
Gdzie ty czerpiesz te rewelacje? Masz już chyba jakąś obsesję na punkcie pisu, srysu, narodowców itd., mnie w to w każdym razie nie mieszaj,  ja nie wiem kto za tym stoi ale w każdym razie do żadnej głupoty nie zamierzam się przyłączać , to co pisałem wcześniej to tylko moje osobiste odczucia, uważam że pieniądze te powinny być lepiej wykorzystanie a  nie dla zapełnienia rozkradzionej dziury w NFZ.

(2014/01/13 09:16)
Druga sprawa że ci tzw. Anty Owsiakowcy maja też prawo do wyrażania swoich poglądów  słusznych czy niesłusznych to już inna sprawa ale przeczytaj jak to motywują, z częścią tych punktów się zgadzam. Część jest po prostu zwykłą chorą paranoją moherów.

Druga sprawa iż nawet gdyby Owsiak brał z tej kasy część dla siebie to czy za Taką Robotę nic mu się nie należy? Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść?

Argumenty Anty Owsiakowców

Gdzie są faktury?

(2014/01/13 09:36)

Obsesje to raczej oni mają.

Skąd czerpie te rewelacje? Z internetu, gazet, telewizji... są ogólnodostępne. Podałem ci linki z dokładnymi blockquoteami posłów PiS oraz przedstawicieli kościoła.

Najbardziej żenujące jest to, że nie cofną się przed niczym żeby ubić kapitał polityczny i podzielić Polaków. Ze wszystkiego zrobią sprawę polityczną. Najpierw "jechali" na Smoleńsku teraz wciągnęli też WOŚP w swoje gierki.

Niech ci wszyscy krytykanci założą własną lepszą fundację i pokażą jak to powinno się prawidłowo robić. Najłatwiej jest tylko krytykować to co ktoś robi. Sami nie robią NIC pożytecznego tylko przeżerają pieniądze z tacy i jeszcze krytykują innych którzy coś robią.

I jeszcze raz zadam pytanie: GDZIE BYLI CI WSZYSCY KRZYKACZE KIEDY RZĄDZIŁ PiS???? DLACZEGO TERAZ CHCĄ ZADAWAĆ PYTANIA TUSKOWI (na temat NFZ itd.) A WTEDY NIE CHCIELI ICH ZADAWAĆ KACZYŃSKIEMU?????

(2014/01/13 09:37)

Nie dyskutujcie z tym PiS-cem Olafem naczelnym gruchomanem miasta, powiatu a może nawet świata, bo to nie ma sensu....

(2014/01/13 10:31)