Blokowanie demokracji

/ 269 odpowiedzi / 43 zdjęć
Internet stał się interaktywnym medium komunikacji w samorządach lokalnych. Burmistrz Osiecki kontynuując zapoczątkowaną w poprzedniej kadencji budowę społeczeństwa informacyjnego w Sochaczewie, upowszechnia korzystanie z Internetu, ale równocześnie pokazuje, że nikt nie ma prawa go krytykować, słusznie, czy nie. 
To, że istnieje możliwość komentowania pod artykułem jest oczywistą i wykorzystywaną przez Internautów funkcjąJuż w maju 2013 r. pisałem o blokowaniu komentarzy pod artykułami miejskimi. Metoda stała się wizytówką miejskiej propagandy. Komunikacja medialna jest jednostronna, wg.wschodnich wzorców, gdzie "nasza miejska prawda jest jedyną".
Nie ma miejsca na dyskurs z burmistrzem?

Aktualnie sytuacja wygląda następująco. Tygodnik "Ziemia Sochaczewska" wydawany przez Urząd Miejski zablokowany, portal miejski zablokowany, artykuły miejskie na stronie e-sochaczew zablokowane. Jednostki organizacyjne miasta, mające swoje strony internetowe i mogące na nich publikować tylko to co przepuści administrator w Urzędzie Miejskim, też blokowane. 
A to, że blokuje się komentarze, kiedy już kilka z nich pojawiło się pod artykułem jest bezczelnym eliminowaniem z portalu cudzych myśli, które nie są przecież własnością autora blokującego artykuł. Jeden z Internautów wyraził nadzieję, że z Nowym Rokiem zaprzestano tej kneblującej praktyki. Niestety okazało się, że to było tylko chwilowe zamroczenie, zanim uruchomiono funkcję:  Autor tego artykułu: "Tygodnik Ziemia Sochaczewska" wyłączył możliwość komentowania. 

Pod artykułem " Budżet powiatu bez pieniędzy na Staszica" skasowano 3 wpisy, ale przeczuwając zdążyłem je skopiować:

jerzyk2205

jerzyk2205:

Szkoda, że tygodnik cytuje tak wybiórczo. Podczas sesji odpowiedziałem radnemu, że zgłaszając poprawkę do budżetu, aby wprowadzić ul. Staszica jako zadanie na 2014 rok, miałem na uwadze możliwość ponownego zgłoszenia wspólnego wniosku do schetynówek we wrześniu. Zabezpieczanie pieniędzy w tym momencie nie jest istotne. Zarząd decydując się na wprowadzenie zadania do Wieloletniego Programu Finansowego, zadeklarował pozyskanie środków niezbędnych do złożenia wniosku. Nie mam powodu, aby wątpić w dobre intencje Zarządu, skoro wprowadzono ulicę do budżetu 2014. Sugerowałem też radnemu Dobrowolskiemu, aby nie pozorował już starań o tę ulicę, a nakłonił burmistrza Osieckiego do wspólnego złożenia wniosku we wrześniu.

Mówiłem również o wspólnych planach aktywizacji i integracji społecznej wokół Traktu Pamięci 1939, który przebiega drogą Młodzieszyn - Iłów. Powiat rozmawia ze Stowarzyszeniem "Droga 3838 W - Trakt Pamięci 1939" (jestem jego członkiem) o przygotowaniu wspólnego kompleksowego projektu unijnego, którego elementem będzie również droga. W tym celu będą jeszcze prowadzone rozmowy o partnerstwie z gminami Młodzieszyn i Iłów.

Natomiast propozycja zgłoszona w imieniu radnych opozycyjnych burzyła plany Powiatowego Zarządu Dróg w zakresie bieżącego utrzymania wszystkich dróg powiatowych. Nazwałem ją pretekstem dla głosowania przeciwko proponowanemu projektowi budżetu. 

[2014-01-06 21:40]

Novjan:

urząd miasta nie zablokował komentarzy - czy to dobry prognostyk na 2014 rok?

raczej wątpię bo artykuł dotyczy konkurencji wiec nie blokujemy - niech się forumowicze pastwią.

a teraz do artykułu : żałośni jesteście jak i te wasze miastowo/powiatowe podjazdowe gierki - wywalić was wszystkich bez wyjątku w następnych wyborach - niech przyjdą totalnie nowe twarze i do takich wyborów będę zachęcał wszystkich swoich znajomych.

niszczycie to miasto swoim kłótniami - Osiecki w programie deklarował wzajemną dobra współprace deklarując:

" Miasto Sochaczew, gminy i powiat wspólnie pracują na sukces swych mieszkańców

Sochaczew jako miasto ma gigantyczny potencjał. Ale Ziemia Sochaczewska ma jeszcze większy. Wspólna promocja, wspólne pozyskiwanie inwestorów, wspólne inwestycje – wyliczać można dalej. Zgodna współpraca z gminami i powiatem to będzie kolejny priorytet tej kadencji."

zacznijcie coś w końcu robić dla tego miasta a nie dla siebie i układów. Moim marzeniem jest przyjście jakieś "miotły" która wyczyści do cna ten nasz grajdołek z tych wszystkich kolesi i pociotków zarówno miejskich jak i powiatowych.

Novjan[2014-01-06 22:29]  

Pod artykułem "Co z tym zamkiem?" zablokowano dwa komentarze. Pamiętam tylko jeden, swój:

jerzyk2205: 

Zdumiewające! Dotychczas w sprawie zamku zabierał głos burmistrz i jego rzecznik. Pracownicy merytorycznego wydziału byli w ich cieniu. Teraz, jak są problemy, obydwaj dumni Panowie zniknęli, a tarczą dla nich jest Pani Naczelnik! 

[2014-01-04 17:18]

Praktyki stosowane przez propagandę miejską są żenujące i pokazują rzeczywisty obraz praktyk stosowanych przez obecną ekipę z magistratu w Sochaczewie.

Co sądzą Internauci?

o tej polityce to juz wiemy od dawna.. ten portal dawno stracil wiarygodnosc.. artykuly pisane sa tendencyjnie.. jak mozna bylo opublikowac art pana burzynskiego o firmie falck... czy ktos wogole ma nad tym piecze czy pseudo redaktorzy bezkarnie wypluwaja swoje mysli w swiat?

blokowanie komentarzy na stronach urzedow to blokowanie swobodnej wypowiedzi.. innymi slowa komuchy wracaja. a kasowanie komentarzy to juz kompletna zenada i cenzura... niech nasze urzedasy pomysla o tym zeby cenzurowac artykuly wlasnych pismakow pokroju pana burzynskiego... niech najpier sie temu przyjza. ale aparat bezpieczenstwa dziala jak za komuny... no bo co wam to przypomina.. prokuratura, media, policja, urzedasy - jedna klika

(2014/01/09 08:12)
Niestety taka jest nasza dzisiejsza Sochaczewska rzeczywistość. Dla nich liczy się propaganda i laurki. Nie są zainteresowani zdaniem mieszkańców. 
Odnoszę takie wrażenie, że chyba mieszańcy im przeszkadzają tylko w rządzeniu:
Sochaczew byłby taki piękny gdyby nie oni, nie byłoby problemów z miejscami parkingowymi gdyby mieszkańcy nie jeździli samochodami, jakby się wyprowadzili bezrobotni to by w Sochaczewie nie było bezrobocia i przestaliby narzekać na brak miejsc pracy i inwestorów. 
A jakby w kraju rządziła eurosceptyczna partia Prawica Rzeczpospolitej, do której należy burmistrz to Polska wystąpiłaby z Unii Europejskiej i mieszkańcy przestaliby narzekać na to, że Sochaczew nie pozyskuje środków z unii na inwestycje bo nikt by tego nie robił.

(2014/01/09 08:45)
Jak widać portal e-sochaczew nie jest interaktywnym medium a jedynie tablicą informacyjną.
Nawet jeśli mieszkańcy miasta mają swoje zdanie na jakiś temat, miasto sobie wyraźnie nie życzy, aby to zdanie publicznie przedstawiać. Brutalnie mówiąc - mordy w kubeł i cieszcie się, ze nie jest gorzej. 

(2014/01/09 09:35)
dokladnie

(2014/01/09 10:49)
To jest KACZYZM ;

(2014/01/09 11:10)
Ogólnie portal ma związane ręce.
Ma narzędzie blokowania komentarzy i miasto wraz z podległymi mu jednostkami skrzętnie z tego korzystają.

To nie wina zarządców portalu.

Swoją drogą e-sochaczew mogłoby dodać funkcje w ustawieniach profilu użytkownika blokowania artykułów produkowanych przez niektóre jednostki.
Chętnie zablokowałbym sobie wszystko co produkuje urząd miasta czy ziemia sochaczewska.

Teraz pierwsze co robię to patrze czy jest możliwość komentowania.
Jak zablokowane komentarze to nawet nie czytam artykułu.

(2014/01/09 11:30)
robie dokladnie tak samo. a z ta ulica staszica to po prostu skandal.. wyrabali drzewa, ulica teraz wyglada co najmnniej jak po lekkich zamieszkach... zdezelowana. ale wiecie ze burminio juz sie tym nie przejmuje.... cos gdzies jakas plotke uslyszalem ze ma juz miejscoweczke ciepla w radzie nadzorczej czy zarzadzie petrochemii lub orlenu.. kto bardziej dociekliwy niech poweszy :)

(2014/01/09 12:21)
Może wypowie się na ten temat rzecznik Urzędu Miasta Pan Małolepszy? Zapraszamy do dyskusji :)

(2014/01/09 18:43)
Zgadzam się z Grzechem, to nie portal stosuje cenzurę.Zauważyłem, że blokada komentarzy zaczęła funkcjonować od momentu przejęcia administracji stronami wszystkich zlinkowanych z portalem miejskim jednostek miejskich, w tym Ziemi Sochaczewskiej, przez dyspozytora w magistracie. Sądzę, że sprawa dojrzała, aby zajęli się tym radni. Społeczność internetowa powinna poznać prawdę!Totalna blokada komentarzy jest faktem. Czy to nie w imieniu burmistrza stosuje się ten proceder? Jeśli tak jest, to wstyd, że samorząd lokalny za pieniądze publiczne tak buduje społeczeństwo obywatelskie.

(2014/01/09 19:06)
Na stronie Urzędu Miasta na Facebooku też jest stosowana cenzura. Próba kwestionowania oficjalnej linii propagandowej przyjętej przez burmistrza spotyka się z natychmiastowym kasowaniem komentarzy i blokadą użytkownika mający inny pogląd.
Ale jeżeli chcecie coś złego napisać na starostwo lub ludzi niepopierających obecnego burmistrza to bardzo chętnie cenzorzy puszczają, czy wręcz zachęcają do tego typu wpisów.

(2014/01/09 19:15)
Reportaż TTV "Blisko Ludzi" o sytuacji na wzgórzu zamkowym poszedł dziś w Polskę. Martwi mnie, że Sochaczew znowu pokazywany jest z negatywnej strony.
Nasuwa się też konstatacja w świetle stosowanej przez magistrat blokady miejskich komunikatorów, że tv w tej chwili to jedyne medium, którego magistrat nie jest w stanie zablokować.

(2014/01/09 19:46)
Panie ArkadiuszuM, potwierdzam Pańskie spostrzeżenie. Mnie również na stronie Miasto Sochaczew na facebooku udało się raz wpisać jakiś krytyczny, ale kulturalny komentarz. Natychmiast dostałem bana i zostałem trwale zablokowany. Oto reakcja propagandy miejskiej, której jak widać brakuje argumentów. Ironią losu jest, że tacy taktowni ludzie wprowadzają w Sochaczewie budżet obywatelski!

(2014/01/11 07:41)
Kneblowanie opinii publicznej, szczególnie krytycznej wobec Burmiszcza Osickiego, próby zakrzykiwania opozycji, to zagrożenie dla demokracji i naszej wolności. Ludzie to widzą i coraz bardziej ich to wkurza że władza zawłaszcza naszą wolność i to za publiczne pieniądze. Taka władza szybko musi się skończyć. 

(2014/01/11 13:16)
Blokowanie demokracji przede wszystkim można zaobserwować po tym co wyprawia rzad przez ostatnie dwie kadencji Parlamentu!!! Masz racje to musi się skończyć.

(2014/01/13 08:19)
A możesz wyjaśnić co to jest za funkcja "burmiszcz"? Coś może z "miszczostwami" związana? :))
A i jeszcze może przedstaw wszystkim pana Osickiego, chętnie go poznamy, kim jest, czym się zajmuje, co lubi.

(2014/01/13 10:45)
To się sama zapytaj, ja  nie jestem i nie piszę się za  rzecznika, inni sa od tego.  Chcesz się dowiedzieć więcej wejź na www.sochaczew.pl

(2014/01/13 11:19)
Autor tego artykułu: "Urząd Miasta w Sochaczewie" wyłączył możliwość komentowania.

Autor tego artykułu: "Tygodnik Ziemia Sochaczewska" wyłączył możliwość komentowania. 
Autor tego artykułu: "Miejski Ośrodek Kultury" wyłączył możliwość komentowania.

Autor tego artykułu: "Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji" wyłączył możliwość komentowania.

(2014/01/13 18:48)
Do Valiean;
Prawo do tytułowania mianem Burmistrz, obecny pełniący obowiązki włodarza miasta Pan, utracił w chwili mianowania gościa skazanego w Sądzie Pracy za molestowanie sprzątaczki, Dyrektorem Szkoły.  Czyli odpowiedzialnym za kształcenie i wychowanie dzieci. Co w mojej ocenie jak i rodziców jest nie dopuszczalne. Narażając rażąco autorytet, pełnionego przez siebie Urzędu Burmistrza Miasta Sochaczew. Za rządów żadnego z poprzedników do takich żenujących i bulwersujących historii nie dochodziło. Staliśmy się pośmiewiskiem w oczach kraju.     

(2014/01/14 09:07)
Rozmawiałem z wieloma rodzicami z tej szkoły i jakoś nie widza wielkiego problemu, mówią że nie obchodzą ich plotki i jakieś wojenki polityczne Samorządowców. Uważają tę sprawę za błachą, niegodną zbytniej uwagi, widocznie nic się takiego nie wydarzyło a cała sprawa została rozdmuchana przez wrogów Politycznych.

O to taki mamy obraz  Ubekistanu PO w naszym mieście, wojny, awantury, szukanie afer i wydarzeń tam gdzie ich niema.

Dobrze że w tym mieście mieszkają oprócz takich jeszcze rozumni ludzie.

(2014/01/14 09:27)
Szanowni Państwo - od dziś już oficjalnie możemy Was zaprosić do komentowania wszelkich miejskich wiadomości na oficjalnym portalu miasta - Sochaczew.pl. 
Więcej szczegółów znajdziedzie właśnie tam. 

(2014/01/14 10:44)
Panie Robercie prosimy o odblokowanie komentarzy na e-sochaczew.
Tu jest portal gdzie mamy zbiór informacji od wielu instytucji i dobrze by było aby pod każdą informacją można było się wypowiadać.
Proszę nas nie kneblować.

(2014/01/14 11:38)
Dłuższy czas śledzę dyskusję na tym naszym forum i nie mogę wyjść ze zdziwienia, jak oto w Państwie prawa ludzie nie mogą się doprosić od władzy tego by za ich pieniądze, raczyła wysłuchać komentarzy swoich wyborców. Mieszkałem jakiś czas poza krajem i takich cudów jak w Sochaczewie, z blokowaniem mediów to nie widziałem. Panowie którzy boją się dyskusji z wyborcami na forum, utrzymywani z podatków, czym prędzej powinni zostać odwołani gdyż to zaprzecza zasadom demokracji, może warto całą sprawą zainteresować instytucje Europejskie, broniące praw obywateli?

(2014/01/14 12:56)
Gdyby było to legalne to zaproponowałbym akcje obywatelską zamalowywania plakatów wyborczych ludzi z ramienia burmistrza i wszystkich go popierających napisami:
"wyborcy zablokowali możliwość kandydowania"

(2014/01/14 13:53)
Zapewne większość rozmówców na tym forum oburza ta sytuacja blokowania komentarzy ale przypomnę jak poprzednicy nie odpowiadali na żadne apele Mieszkańców a teraz proszę jest kandydat na stołeczek i ma czas na komentowanie pewnych spraw zarządzania Miastem a co porabiał wcześniej? Niech każdy sobie odpowie na to pytanie.

Karol

(2014/01/14 14:17)
Szanowni Państwo 
Jeszcze raz zapraszam na sochaczew.pl
Tam każdy może skomentować każdą miejską informację. 
Różnica jest tylko taka, że na portalu miejskim nie można występować anonimowo. Każdy będzie więc odpowiadał za to co pisze. 
Na portalu miejskim będą egzekwowane następujące zasady:

1. Komentować newsy mogą wszyscy, którzy mają konto na facebooku, pod warunkiem, że jest to konto autentyczne, przypisane do prawdziwej osoby. By móc komentować newsy na Sochaczew.pl w swoim koncie na facebooku należy umieścić autentyczne zdjęcie, imię i nazwisko, tak by można było zidentyfikować osobę komentującą.
  2. Wszyscy komentujący newsy na Sochaczew.pl zobowiązani są do przestrzegania powszechnie obowiązujących zasad współżycia społecznego.
  3. Nie będziemy tolerować wpisów obraźliwych, naruszających dobra osobiste, szerzących agresję i pogardę.
  4. Nie będziemy tolerować także osób, które dla własnych celów będą na forum podawać nieprawdę, manipulować  faktami, podburzać innych do zachowań niezgodnych z powszechnie panującymi kanonami dobrego wychowania, zasad współżycia społecznego i wymiany poglądów.
  5. Administratorzy portalu Sochaczew.pl  zastrzegają sobie możliwość eliminowania ze społeczności komentatorów newsów  wszystkich osób, które naruszają dobra osobiste innych, łamią ogólnie przyjęte normy społeczne, naruszają przepisy obowiązującego prawa i pozostałe wskazane powyżej zasady obowiązujące na portalu Sochaczew.pl.

Z wyrazami szacunku 
Robert Małolepszy
rzecznik prasowy UM

(2014/01/14 14:45)