Brak Gospodarza plus Przerośnięte Gałęzie = Śmiertelne zagrożenie dla mieszkańców miasta.

/ 39 odpowiedzi / 4 zdjęć
Czy musi stać się tragedia aby władze miasta zrozumiały że brak opieki nad miejskimi drzewami może doprowadzić do wielkiej tragedii. Czy władzy wydaje się że trzeba wyłącznie wycinać całe piękne drzewa? Tak się nie da... Potrzebna jest osoba która na co dzień będzie prowadzić kosmetykę drzew aby nie dochodziło do sytuacji że natura w swojej sile będzie łamała przerośnięte drzewa i gałęzie które spadają zagrażając życiu i zdrowiu nas wszystkich... 

Ja się podpisuję obiema łapami. Za każdym razem jak idę chodnikiem wzdłuż parku Garwolewskich, gdzie na całej linii rosną akacje, głupie drzewa, które przy byle wietrze łamią się jak zapałki, to mam duszę na ramieniu. W samym parku zresztą nie lepiej. Wszyscy pamiętamy drzewo powalone rok temu podczas ulewy stulecia, kórego przez 10 miesięcy nie było komu usunąć z alejki. Jego kora do dziś wtopiona jest w asfalt.

(2014/07/29 22:32)
Prawdę mówiąc, nie myślałem, że jakieś drzewo może być głupie. 

(2014/07/29 23:39)
tadeusz tu opisał dobry pomysł,powinno się wyciąć co zagraża i przyciąć co jest niebezpieczne.

(2014/07/30 08:28)
do -fiolka- drzewa nie są głupie,o drzewa trzeba dbać,przycinać wtedy rosną zdrowe i nie zagrażają nikomu,ty też włosy przycinasz? a po co? żeby nie wyglądać jak mietła w którą pieron strzelił !

(2014/07/30 10:27)
A tam zaraz łapanie za słówka. :-) Nie są głupie, nie są. Ale osobiście nie przepadam za tymi gatunkami, bo wolę w parkach przy drogach drzewa szlachetne  - graby, jawory, buki itp. Akacje i wierzby są strasznie łamliwe, szybko usychają, a nie wiem, czy u nas ktokolwiek je w ogóle kontroluje. Mam oczywiście świadomość, że jedynym rozwiązaniem Gospodarza byłoby je wyciąć w pień, ale to raczej tez nie o to chodzi. 

(2014/07/30 10:57)
Ja nie miałem zamiaru łapać za słówka, Kaśka, ale uważam, że problem jest i głębszy i szerszy, niż się na ogół uznaje. Bo to jest taka ludzka perspektywa, że są gatunki lepsze, gorsze. Prowadzi to do tępienia gatunków, w tym drzew. Takim tępionym gatunkiem jest choćby topola. Czy świat będzie lepszy bez topól? W praktyce, jeżeli powie się, że jakieś drzew czemuż zagraża jest to pretekst do wycięcia wszystkiego i rozdysponowania wyciętego drewna w bliżej nieokreślony sposób i posadzenia dwóch krzaków, które drzewami nie staną się nigdy, bo polscy samorządowcy nie pozwolą na to, żeby drzewo miało więcej niż dwa metry. To instrumentalne traktowanie przyrody jest dla mnie czymś głęboko ludzkim, w jak najgorszym sensie słowa ludzki. 

(2014/07/30 16:24)

(2014/07/30 16:53)
do -fiolka - to jest tak jak ja mam z dziewczynami-tu lubisz szlachetne drzewa,graby,jawory buki,-ja nawet ich nie rozróżniam -,a ja wolę szczupłe blondynki,ze średnim biustem ,z przemiłym uśmiechem i co-te grube z doopą jak szafa ,szczerbate ,mam utylizować? w przyrodzie wszystko ma swoje miejsce,są róże , są i pokrzywy,jednolite i piękne to jest tylko pole jałowcowe,naprawdę! pozdrawiam:-))

(2014/07/30 20:54)

(2014/07/30 21:01)
Wsiadłem na rower objechałem Sochaczew polecam podnieść głowę do góry miejskim urzędnikom i się rozejrzeć... Kilka punktów w mieście wygląda jak by ktoś chodził wyłącznie z nosem przy ziemi szczególnie ładnie prezentują się tereny spółdzielni mieszkaniowej ( miłe zaskoczenie ) 
Natomiast drzewa przy chodnikach i ulicy mimo że majestatyczne zdrowe i przepiękne większość przerośnięta w niekontrolowany sposób... Po ostatniej wichurze wszyscy mijamy przewrócone zdrowe drzewa mamy je wszędzie po ostatniej wichurze żadne z tych drzew nie przewróciło by się gdyby w zeszłym roku w czasie zgodnym z prawem drzewa te zostały by przycięte... i oczyszczone z wyschniętych gałęzi... 
Panie burmistrzu na co pan czeka? Na tragedię ?  Czy uważa Pan że wiatr zawsze będzie sprzyjał novoosieckim? proszę nie lekceważyć siły natury.Jak sięgnę pamięcią drzewa przycinane są wyłącznie tam gdzie gałęzie zaczepiają o linię wysokiego napięcia...
Urzędasy zacznijcie dbać o przyrodę jej zdrowie i estetykę bez polityki wycinania w pień wszystkiego co się da, i rozdania tego dobra kolegom!!!    zacznijcie dbać o nasze bezpieczeństwo!!! 
Zwykłych obywateli potraficie karać za byle gówno!!!
Na siebie macie zamknięte klapki na oczach i potraficie pięknie o sobie pisać w gazetkach wychwalać wyimaginowane sukcesy w artykułach szastać pięknym słowem polskim ale jako banda leni kiedyś powinniście wziąć się do roboty choć w roku wyborczym na litość boską przestańcie udawać że coś robicie dla mieszkańców po prostu zróbcie coś wreszcie pożytecznego zamiast szkodzić....

(2014/07/31 23:39)
Powinniście mieć Państwo świadomość, że rozpoczęcie jakichkolwiek szerszych "zabiegów pielęgnacyjnych" przez samorząd będzie równać się całkowitemu zniszczeniu zieleni w mieście, nie mówiąc o tym, że zostanie ono oddane za darmo firmom wykonującym te - pożal się Boże - zabiegi. 

(2014/08/01 07:33)
moim zdaniem powinno się wyciąć wszystkie drzewa na cmentarzu przy ulicy Traugutta,gawrony brudzą okropnie i duże są szanse na zniszczenie pomników w czasie wichury.Stanowczo opowiadam się za wycięciem drzew.

(2014/08/01 10:55)
Zdecydowanie będzie bardzo miło siedzieć i modlić się w 40 stopniach przy grobie bliskich. Wyciąć i zabić wszystko. 

(2014/08/01 11:09)
na pewno będzie miło jak drzewo się przewróci i połamie pomnik na który ktoś zbierał pieniądze kilka miesięcy,a co do siedzenia to tam nie ma gdzie bo ciasnota okropna .

(2014/08/01 11:14)
Sam cmentarz jego przestrzenne zagospodarowanie i ogólny haos jest przykładem bezmyślności i pazerności zarządcy... nie widziałem nigdzie indziej po za Sochaczewem aby tak na ''ciukane'' było jeden przy drugim grób do tego stopnia że nie ma gdzie się pomodlić aby nie profanować innych mogił...
A jeśli chodzi o wycinkę to ''dragon36'' nikt przy zdrowych zmysłach nie wycina zdrowych pięknych drzew chyba że ma w tym jakąś ''prywatę'' drzewa się przycina podobnie jak trawę aby wyglądała estetycznie... przerośnięta trawa daje schronienie 4ro-krotnie większej liczbie owadów które w ciągu dnia i w nocy uprzykrzały by nam życie..Drzewa... o drzewa trzeba się troszczyć Włodarkowi Miejskiemu wydaje się że one tak sobie będą same rosły a jak któreś sprawi problem to się wytnie ...Jeden ze znajomych przypomniał mi temat zniszczonych drzew na Orkanie... Pamiętacie piękne ogromne drzewa na Orkanie dające cudowny cień na trybuny i część boiska? Dziwnie ich nieudolne podcięcie które doprowadziło do ich uschnięcia zbiegło się w czasie z powrotem z Francji popularnego zawodnika a obecnie najważniejszego człowieka w mieście który po swoim przyjeździe od ręki zaczął niszczyć wszystko wokół siebie...

(2014/08/01 11:38)
dobra tam tadeusz,miejskie drzewa inna sprawa ,ale drzewa na cmentarzu powinni wyciąć i tyle.

(2014/08/01 12:22)
Szanowny ''dragon36'' jak można by było wyciąć takie drzewa zważywszy że są to zdrowe i piękne okazy ale inny aspekt tego miejsca jest ważny.Drzewa te wyrosły czerpiąc soki i substancje odżywcze z prochów naszych bliskich, naszych przodków zatem będąc na ziemi świętej jakim jest cmentarz same powinny przez nas równie ze świętością być traktowane, a ich wyjątkowość nie podlega dyskusji moim zdaniem.  

(2014/08/01 15:58)
Szanowny ''dragon36'' jak można by było wyciąć takie drzewa zważywszy że są to zdrowe i piękne okazy ale inny aspekt tego miejsca jest ważny.Drzewa te wyrosły czerpiąc soki i substancje odżywcze z prochów naszych bliskich, naszych przodków zatem będąc na ziemi świętej jakim jest cmentarz same powinny przez nas równie ze świętością być traktowane, a ich wyjątkowość nie podlega dyskusji moim zdaniem.  

Święte słowa, Tadeusz!

(2014/08/01 19:23)
do -Tadeusz i Gąsior cytuję--Drzewa te wyrosły czerpiąc soki i substancje odżywcze z prochów naszych bliskich, naszych przodków zatem będąc na ziemi świętej jakim jest cmentarz same powinny przez nas równie ze świętością być traktowane, a ich wyjątkowość nie podlega dyskusji moim zdaniem.chłopaki co ćpacie ?  no bez jaj,to dzisiejsze ulice Warszawy są pokryte 250 000 cywilnych ofiar głupoty dowództwa AK (przepraszam za zmianę tematu),ale jeszcze ten sam  fragment-muszę !!! Drzewa te wyrosły czerpiąc soki i substancje odżywcze z prochów naszych bliskich, naszych przodków,normalnie jak mam 2 promilki we krwi trzeźwiej myślę jak wy,nie popierdywać głupotą !!

(2014/08/01 19:47)
Chyba bierzesz to zbyt serio, Robroy. 

(2014/08/01 19:53)

(2014/08/01 20:02)

dobra chłopaki,spać czas !,jak mnie się obniży do 1,98 promila to staję się agresywny,hey! tak na marginesie polecam obejrzeć (dzisiejsze obchody P.W).www.youtube.com/watch?v=OZM8yV8pnPs

(2014/08/01 20:36)
Novoosieccy wycinają drzewa bo ich brak od ręki rzuca się w oczy co z kolei daje złudne wrażenie że się coś dzieje, oczywiście wrażenie nie jest złudne krajobraz się zmienia rusza propaganda wmawiająca zmiany które są zmianami zubożającymi nasze miasto na kilkadziesiąt lat, marnuje się tym samym kapitał zielonej przyrody, trwoni się i rozdaje to co z niej pozostało. Taka niegospodarność wymaga głębokiego przemyślenia i nasuwa myśl, jakie są prawdziwe powody działania NovoOsieckiego Magistratu.

(2014/08/01 20:41)
Teraz trafiłeś w sedno, Tadeusz. 

(2014/08/01 20:47)
tadeuszu teraz to mnie rozbawiłeś lepiej niż swymi dowcipami,to jak juz drzewa powinny być powycinane na cmentarzu a spalone w księdza piecu to by było najlepiej,normalnie tu się robi po mału średniowiecze z tym wszystkim.Na tym kończę i nie pisze nic,i proszę nie odpowiadaj nic mi.

(2014/08/01 22:21)