Browar w Sochaczewie

/ 9 odpowiedzi

Słuchajcie, słyszałem ze w Sochaczewie ma powstać jakiś Browar. 

Czy wiecie cos na ten temat? Kiedy bedzie można kupić ich piwo? Co myślicie na ten temat - cos nowego przynajmniej...  

jeszcze jedno-skopiowane ze stronki

W 2016 roku na piwnej mapie Polski pojawi się kolejny browar rzemieślniczy z zachodniego Mazowsza. Będzie to Browar Socho z miejscowości Kożuszki-Parcel. 

nie ma za co :-))

(2016/03/18 19:05)

właśnie przed chwilą czytałem ranking piw -okazuje się że pod nosem-Błoniem- mamy lidera,wklejam

Za najlepszego RIS-a na i jedno z najlepszych piw na świecie uchodzi Black produkowany przez Duńczyków z browaru Mikkeller. Od czwartku najlepszym polskim piwem jest Samiec Alfa - imperialny stout z Błonia pod Warszawą. 

To niezwykła produkcja Artezana, wzbogacona płatkami z dębowej beczki, w której leżakowano bourbona, błyskawicznie zawojowała podniebienia polskich miłośników piw z najwyższej półki. W aromacie i smaku tego imperialnego stouta uderza wanilia wzbogacona kawą. Aksamitne i oleiste w smaku zawiera 24,3 ekstraktu i 10 proc. alkoholu. 

Ten szlachetny gatunek piwa pierwotnie warzony był na terenie Anglii i eksportowany dokrajów nadbałtyckich i Rosji. Jego wielką amatorką była caryca Katarzyna II Wielka. Dla podkreślenia wielkiej atencji, jaką się cieszył na rosyjskim dworze, nadano mu nazwę rosyjski imperialny stout (ang. russian imperial stout - RIS). 

Obok porteru jest jednym z tych gatunków piwa, które podobnie jak wino można leżakować w butelkach przez kilka lat. Dojrzały w ten sposób trunek staje się bardziej ułożony i harmonijny, a w smaku pojawia słodycz charakterystyczna dla win porto i sherry. 

Samiec Alfa otrzymał też nagrodę dla Najlepszego Debiutu 2015 r.

(2016/03/19 17:31)

Smaku narobiłeś:) A gdzie nabyć ten zacny trunek?

(2016/03/19 19:18)

browar Artezan,z linku "gdzie kupić to tylko Warszawa,może w Browarze w Błoniu jeszcze jest sklep?http://artezan.pl/

(2016/03/20 04:25)

ul. Grodziska 15, hala 10; 05-870 Błonie

(2016/03/20 04:28)

Browar mamy jeszcze w bednarach, a w latach 70-tych na ul. Staszica były jeszcze pozostałości po browarze "Trojanów"?  Ale po Katarzynie II to bym się piwa nie napił-nie dość że paskudna i garbata to jeszcze psy i poniatowski jej tyłek lizali.(nie pomyłka , poniat...  z małej litery!)

(2016/03/20 13:09)

Browar o który pytasz ma powstać w Jezioranach. Z tego co wiem to człowiek za to odpowiedzialny jest na etapie komletowania aparatury potrzebnej do warzenia.

(2016/03/20 13:19)

Browar w Sochowood super !!!

Po tych wszystkich walkach ktore ja stoczylem to teraz lubie sie najeb...c i byc na wyzynie !!!

(2016/03/20 20:19)