BRT Warszawa - Sochaczew

/ 10 odpowiedzi

Za Transport-Publiczny:

Kiedyś mówiło się o budowie tramwaju bądź lekkiej kolei dla obsługi pasa zachodniego Mazowsza. Ostatecznie eksperci zarekomendowali budowę szybkiego autobusu (BRT) pomiędzy Warszawą a Sochaczewem. – Samorządy są zainteresowane, trwają przygotowania planistyczne. Proponuję trzymać kciuki – mówi Andrzej Brzeziński z Politechniki Warszawskiej. Realizacją projektu, w ramach rozszerzenia działalności, miałaby zająć się WKD.

Kilka lat temu samorządy lokalne zleciły wykonanie studium wykonalności obsługi komunikacyjnej pasma zachodniego województwa mazowieckiego w korytarzu Warszawa – Stare Babice – Ożarów Mazowiecki – Leszno – Błonie – Kampinos – Sochaczew. Pod koniec grudnia 2014 r. firma IMS zakończyła swoje analizy. W sumie rozważano pięć wariantów. Pierwszy z nich zakładał poprawę jakości obsługi z wykorzystaniem istniejącej linii kolejowej nr 3 i linii dowozowych. Kolejny przewidywał wydzielonej drogi szybkiej komunikacji autobusowej (BRT – Bus Rapid Transit). Wariant trzeci obejmował wytyczenie wydzielonej trasy autobusu torowego. Kolejne propozycje przewidywały budowę jednotorowej i dwutorowej linii lekkiej kolei (rozważano tramwaj regionalny i lekki pociąg aglomeracyjny), nazywanej „WKD-bis”.

Całosc http://wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.php?f=36&t=10521&view=unread#unread

Pan Brzeziński jest "maniakiem BRT"  wieć nie podchodziłbym do analizy zbyt poważnie.  Narazie to mrzonki.

Zsynchronizowanie autobusów miejskich z pociągami ich przerasta a co dopiero taki kawał roboty.

(2016/05/05 12:21)

Pmiętam jak w 2005 roku czytałam, że w 2009 r. ma powstać SKM Sochaczew-Warszawa, a pociągi do WAW bedą jeździły w 30 min. Wtedy sobie myślałam, że do 2009 to jeszcze tyle czasu... Mamy 2016 r. a pociągi KM telepią się do Waw w 56 min, a i nawet 1:04 h. I tyle z pięknych wizji pozostało.

(2016/05/05 13:34)

Już dawno miałam pomysł, żeby puścić metro z Warszawy do Socho :)

(2016/05/05 19:17)

a tu mamy nowy pomysł :)

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,kolej-stawia-na-autobus-br-buspasem-do-sochaczewa,202100.html

(2016/05/11 10:31)

IC jeździ w 25minut do Zachodniej i 30 minut do centralnej.
Problemem jest tylko ich mała ilość, nierównomierne rozłożenie w czasie i brak zunifikowanego biletu abonamentowego na wszystkich przewoźników.

(2016/05/11 11:31)

grzechu mysle ze to ideal nie do spelnienia :/

mazowieckie nie dogadaja sie nigdy z IC a druga sprawa stanowisko IC do zatrzymywania sie pociagów na tzw krotkich dystansach (do 50km). mamy jeszcze 3 rozwiazanie - niech koleje uruchomią pociagi 2,3 w godzinach szczytu ktore beda zatrzymywac sie tylko WAW-SOCH, nie mieli by zarobku? spokojnie! ale tu tez jest problem - twierdza ze to domena IC i koło błędne sie zamyka.

(2016/05/11 12:26)

Kilka IC się już zatrzymuje. Jest to raczej kwestia samorządu który do takiego zatrzymania musiałby dopłacić.

To z domeną IC to bullshit. ;)

(2016/05/11 13:48)

taka odpowiedz otrzymalem kiedys na moje pismo, ale fakt cos pamietam ze byla gadka o doplacie do pospiechow przez miasto, chyba pozalowali wtedy kasy na mieszkancow?

a tak malecki, blaszczyk i osiecki walczyli o kolej i nie mogli patrzec na rozłąkę sochaczewskich rodzin :) nie mogli.... ale tylko przed wyborami :)

(2016/05/11 14:39)

tak, przed wyborami... szkoda, że po wyborach ludzie nadal mają ten sam problem. Dla mnie największym udogodnieniem byłby wspólny bilet.

(2016/05/11 16:14)