Budowa domu jednorodzinnego

/ 15 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam, chciałabym postawić domek ok. 75m2 mam 150tys czy jest to do zrealizowania? Jeśli tak proszę o konkretne firmy budowlane, projekty domków i wszystko co jest mi do ego potrzebne. Czytałam dużo na temat domów szkieletowych, podobno są tańsze, czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i może mi go przybliżyć? 
jeżeli wiekszosc prac wykonasz sama to jest do zrealizowania. poza tym zależy co rozumiesz przez twierdzenie "postawić" bo w stanie surowym, bez działki, bez uzbrajania w hydraulike i elektryke piec itp na pewno postawisz tylko mieszkac w nim sie nie da raczej. 

(2014/10/06 10:29)
dzięki za odpowiedź, ale chodzi mi o domek do 80m2 dodam że mam już działkę a jeśli chodzi o cenę to zależy mi żeby było to góra 140tys za deweloperski 

(2014/10/06 17:43)

Cześć,

szacunkowa cena za wybudowanie 1 m2   PUM, [powierzchnia użytkowa mieszkalna]  w stanie deweloperskim  to  ok. 2 tys zł/m2 , więc 150 tys . powinno starczyć  , przy realizacji systemem gospodarczym  w technologii tradycyjnej.

przy ściśle określonym  budżecie , należy wszystko  dokładnie zaplanować  bo dzięki temu można dużo zaoszczędzić , np. jeśli bierzesz firmę do wykopów to  dobrze dogadać z nią dostawę piasku i wykonanie zasypek , kompleksowo będzie taniej,.podobnie z materiałami  , jeśli kupujesz bloczki  betonowe  , to można też  kupić z Budokruszu  strop Teriva i beton na fundamenty.. też będzie rabat ... warto wcześniej zasięgnąć informacji  i  ponegocjować ceny.

w zależności od warunków gruntowych należy  dobrać izolację na fundamenty.  jeżeli sa piaski i jest sucho to wystarczy Dysperbit [ nie jest drogi]  ale jeśli jest glina i wysoka woda gruntowa to izolacja będzie droższa...[np. ICOPAL]

Powodzenia

.

(2014/10/06 20:00)
http://www.tooba.pl/projekt-domu-Hoczew-mk11/a,s_pd,idp,20875.html?mirrorView=1bardzo spodobał mi się ten projekt, czy jesteście w stanie polecić jakąś firme która go wykona w miarę tanio?

(2014/10/07 21:53)
Budowa domu jednorodzinnego może wydać się banalnie prosta. Niestety, kiedy zabieramy się do pracy napotykamy kolejne przeszkody. Aby się nie rozczarować warto w pierwszej kolejności przeczytać artykuł MG Projekt dotyczący budowy domu, który znajduje się tutaj http://www.mgprojekt.com.pl/blog/budowa-domu-jednorodzinnego-czesc-1/#axzz3O3fPvbrf Są w nim zawarte odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

(2015/01/06 17:59)

Może trochę odświeżę temat bo szukam wykonawcy,który wybuduje mi dom w technologii szkieletowej może ktoś stawiał taki dom i może kogoś polecić?Działka,projekt,pozwolenia wszystko już pozałatwiane został tylko wykonawca dom o pow.82m2 lokalizacja Sochaczew.

(2016/12/22 12:16)
Marceli masz nagrode złotego szpadla i górnika roku. Zeby umiescic reklame wykopałes temat z 2014roku.... !!!

(2019/05/09 14:01)
dopisek

(2019/05/09 18:32)
może pierdnąć na to wszystko i wyjechać w Bieszczady?

(2019/05/10 09:42)