Budowa koło Carrefoura - nowe miejsca pracy?

/ 39 odpowiedzi
Nie do końca zgodzę się z tym co napisałeś. Miejsca pracy z pewnością będą, i można by je najpewniej kategoryzować w następujący sposób: - etap budowy: formuły projektowe / wykonawcy lub podwykonawcy z branży budowlanej / wykończeniowej dla infrastruktury / budynków i poszczególnych lokali; - etap po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie: osoby zatrudnione w sklepach (obsługa / sprzedawcy / kierownictwo placówek); zarządzanie obiektem (firmy sprzątające / ochroniarskie / cały facility management / najpewniej kilka stanowisk stacjonarnych stanowiących kierownictwo wraz z zapleczem markeringowo PRowym).
W moim odczuciu łącznie powinno to być kilkaset stanowisk pracy i to nie ulega wątpliwości. 
Problem raczej widziałbym w tym, iż raczej nie będą to stanowiska specjalistyczne, wymagające wykwalifikowanej wiedzy, a co za tym idzie mogące w zamian zapewnić intratne pensje, co raczej stanowiska proste, z których wynagrodzenie oscylować będzie pomiędzy płacą minimalną a co najwyżej średnią krajową.
Pozdrawiam, PF

(2011/12/17 11:33)
Miejsc pracy będzie dla około 100 osób plus oczywiście  które chciały by pracować w ochronie...

(2011/12/18 21:16)
A obok Media Ekspert to co tam powstaje?kolejny supermarket?

(2011/12/23 20:05)

smt
Mam nadzieje , że w CH powstanie Empik , Cropp i House. No i naturalnie kino.

(2011/12/27 19:16)
Kina to raczej nie będzie ze względu na ograniczoną powierzchnię oraz na fakt że wyposażenie i wykończenie kilku sal kinowych wiąże się ze znacznymi kosztami. A taka inwestycja nie ma prawa zwrócić się zbyt szybko w tak małym mieście jak nasze. Zresztą jest już jedna sala kinowa w Chodakowie i widać jakie ma obłożenie... Nikt nie będzie charytatywnie inwestował kilku milionów złotych przeciez :)

Najważniejsze że pogoda dobra i nie ma przestoju w pracy więc w przyszłym roku obi już bedzie.

(2011/12/27 20:02)
A w obi to pewnie za darmo będą dawać,ceny mają kosmos..

(2011/12/27 21:12)

Budowa tak wielkiego centrum handlowe tuż na rogatkach miasta jest tylko wybiegiem w celu jego dopuszczenia ze względu na powierzchnię handlową. Pomijając że gro zysku zostanie wypompowanych dla angielskiego właściciela korzyści finansowe z tytułu podatków od tak dużych obiektów przypadną dla administracyjnej gminy. Mowa o podatkach od budynków bo z innych są na wiele lat zwolnieni. Markiet spowoduje zwiększenie bezrobocia spadek stopy życiowej, niedogodności komunikacyjne. Koszty do udźwignięcia w całości spadną na miasto, które może juz ich nie udźwignąć. Anglicy jak i Francuzi pomogli nam w drugiej wojnie światowej wbijając nuż w plecy, jak i teraz nie rwą się do płacenia na rzecz UE aby utrzymać w unii mocną pozycję euro.

Budowa marketów to tak jak zakładanie kolonii.

Jak ten kraj będzie funkcjonował w którym buduje się markety i magazyny. Nikt nie przychodzi z konkretną inwestycją

(2011/12/29 20:27)
1. Dlaczego market ma spowodować zwiększenie bezrobocia czy nawet spadek stopy życiowej? Jeśli chodzi o drobne osiedlowe sklepy to już od dawna wiadomo że większość nie przetrwa (dla właścicieli to problem) ale za to ile ludzi będzie miało prace w nowych obiektach. A przecież pracując w sklepikach osiedlowych dużo więcej człowiek na kasie nie zarobi niż ten co w supermarkecie.
 
2. Myślę że większe problemy komunikacyjne w mieście spowodowane by były lokalizacją takiej inwestycji w centrum miasta (np. targowisko na Pokoju - chyba kiedyś planowano galerię handlową zrobić?) czy np. na polach czerwonkowskich. Korkowanie obwodnicy związane jest ze zbyt mały rondem na łowicz więc ta inwestycja moim skromnym zdaniem nie wpłynie na to czy więcej samochodów będzie omijać obwodnicę jadąc przez centrum miasta.
 
3. Czemu wójt ma się przejmować miastem i hamować zainteresowanie inwestorów swoimi gminnymi terenami? Wyobraźmy sobie że taki inwestor który chce zbudować retail park przyjeżdża, ogląda tereny w gminie. Natomiast wójt mu mówi: słuchajcie u nas nie budujcie nic poszukajcie terenu w granicach miasta bo dzięki temu miasto na tym zarobi. Totalny bezsens...

4. Co to znaczy konkretna inwestycja Jansoch? Inwestycje są różne: magazyny, supermarkety, zakłady produkcyjne, elektrownie wiatrowe i wszystkie są złe, negatywnie wpłyną na wszystko. Ludziom zawsze przeszkadza jak inny coś buduje i ma mieć z tego korzyści a już nie do pomyślenia jest to jak ktoś ma zarobić pieniądze na swojej inwestycji, co jest normalne bo przecież nikt nie inwestuje charytatywnie milionów złotych...

5. Tak poza tym to nie przesadzajmy bywają większe retail parki w Polsce -> http://www.urbanity.pl/budynek3390/park-handlowy-europa-centralna .

(2011/12/29 21:44)

@mat22
1. Z państwa stajemy się poddaństwem. Media i prowadzona polityka zmierza do wynarodowienia, zatracenia tożsamości narodowej. Bardzo jest ten lud otępiały i otumaniony jeżeli nie pojmuje podstawowych zasad ekonomii i normalną jest sprawą że takie giganty jak markety są zwalniane z podatków na lata. Później niejednokrotnie zmienia się szyldy albo zamienia się lokalami i dalej kręci się lody. Sklepikom osiedlowym wkrótce dołoży się jeszcze wyższy wat. Niech pan spróbuje na tej samej zasadzie niepłacenia podatków jak anglik w Polsce otworzyć na taką samą skalę biznes w Anglii. Po prostu pukali by się w głowę i pokładali ze śmiechu.

Jeżeli będą takie zasady ekonomi to z żadnego zadłużenia nigdy nie wyjdziemy. Zadłużamy się tak jak byśmy pożyczali od gangsterów. Chory liberalizm doprowadził nas nie tylko do obniżenia stopy życiowej ale do ubóstwa i zniechęcenia, poziom życia i zdrowotność spadła. Futrują ludzi teraz tymi produktami marketowymi "szynkami" gdzie mięsa jest 10% i każą się cieszyć bo tańsza ładnie zabarwiona, komponenty smakowe dobrze dobrane. Tajemnica produktów jak przy coca-coli gdzie patent przekazuje dziadek wnuczkowi. To już za komuny wiedzieli ile mogą ukraść ale nie mogli pogorszyć wyrobu, nawet karę śmierci otrzymywał delikwent jak udoskonalali recepturę i do pasztetowej dodawali papier toaletowy. Sławnej mortadeli było bliżej do szynki niż to co jest nią teraz. O czekoladzie czy serach nawet nie ma co mówić bo to juz całkowita porażka. Bez porównania ile kiedyś za przeciętną wypłatę można było kupić benzyny, gazu, prawdziwego sera, prawdziwej kiełbasy. Ile płaciło się za leki za komorne i ile można było zużyć wody za drobną opłatę.

 

2.Na zachodzie inaczej są budowane drogi w Niemczech są wjazdy i wyjazdy poprzez bezkolizyjne wiadukty, we Włoszech budowane ronda są tak durze że swobodnie można włączyć się do ruchu nie ograniczają przepustowości.

Wójt powinien się przejmować miastem bo miasto nie ogranicza gminie korzystania z dobrodziejstw miejskich. Budując markety w gminie na rogatkach miasta gmina staje się miastem. Zatraca charakter rolniczy. Produkty poprzez zwiększenie ruchu komunikacyjnego stają się gorszej jakości a nawet toksyczne. Nie powinien chłop wypasać krowy na rowie gdzie tyle przejeżdża samochodów. Więc takie tereny a szczególnie graniczące z miastem powinny być wyłączone z produkcji rolniczej z konsekwencjami nie pobierania dopłat rolniczych i zakazem skupu i sprzedaży produktów rolniczych. O ile chłopi nie zgadzają się na przekształcenie powinni płacić podatki gruntowe większe lub co najmniej takie jak w mieście. W takiej sytuacji chłopom powiano wtedy zależeć na przyłączeniu się do miasta gdyż wtedy ich tereny jako miejskie zyskują na wartości. To jest temat dla pana posła Małeckiego.


3. <Czemu wójt ma się przejmować miastem i hamować zainteresowanie inwestorów swoimi gminnymi terenami?>

Właśnie tak jak wyjaśniłem wyżej wtedy by się przejmował i rozważał a tak to jest na zasadzie ,,czemu koń ma się przejmować jak mu się wóz przewróci’’

 

4. konkretne inwestycje to inwestycje produkcyjne uniezależniające gospodarczo i spekulacyjnie inwestycje takie które jako strategiczne dla kraju zostały wytrzebione.

 

5. <Tak poza tym to nie przesadzajmy bywają większe retail parki w Polsce ->

Z tymi większymi to mam na myśli ,,Park Jurajski’’ w którym są Nergale, Palikoty i

Babo-Chłopy:))

(2011/12/30 21:26)

Gratuluję dobrego samopoczucia tym, którzy pieją hymn pochwalny na temat budowy centrum handlowego na urodzajnych ziemiach jakich mało w okół Socho. Kochani, kryzys pędzie, czy ktoś chce tego czy nie. Znaczy to, że Państwo (średnio) będziecie mieć mniej pieniędzy. Tort jakim jest kawałek handlu w Socho, podzieli się nieproporcjonalnie. Ludzie z okolic zawitają w nowym, potężnym centrum handlowym i o tyle  będzie ich mniej w mieście. Mieszkańcy miasta też tam pojadą. Dochody firm handlowych na terenie Socho drastycznie zmiejszą się. Konsekwencją tego będą zwolnienia pracowników i likwidacja firm. Do UM wpłynie mniej podatków, zaś gmina otrzyma kolejny zastrzyk gotówy. Burmistrz swego czasu zlecił opracowanie studium na temat równowagi handlowej w mieście. Jasno z tego wynikało, że więcej dużych placówek handlowych nam nie potrzeba (nad konkurencyjność). A tu proszę, gminy to nie interesuje. Właściwie po co ta gmina, która jest sztucznym tworem duszącym miasto. Na Kuznocinie przy obwodnicy jest zaś wspaniałe mniejsce do tego typu inwestycji. Nie żyzne pola, a miejsce po dawnym wysypisku śmieci. 

Pozdrawiam i życzę , aby 2012 roku nie musieli się Państwo lękać ostatnich dni miesiąca.

(2012/01/04 20:18)

Efekty niegospodarności w tym szkodliwego wpływu na gospodarkę marketów są już coraz bardziej widoczne i odczuwalne. Wieloletnie zwolnienia podatkowe marketów i wypływ pieniędzy zubaża społeczeństwo i odbija się mniejszym wpływem pieniędzy do budżetu. Wymusza to nadmierne zadłużanie jak i cięcia. Wmusza reorganizacje prowadzącą do likwidacji i zwolnień nie tylko osób zatrudnionych w miejscowym handlu, ale też osób z likwidowanych sądów, prokuratur, policji, szpitali, szkół. Zapłacimy w markecie pozornie taniej za towar, lecz niczego niema za darmo. Nie dokona Donek cudów gospodarczych podnosząc akcyzę i podatki bo nie żyjemy na palmach na Zielonej Wyspie.

(2012/01/05 09:19)

Gratuluję dobrego samopoczucia tym, którzy pieją hymn pochwalny na temat budowy centrum handlowego na urodzajnych ziemiach jakich mało w okół Socho.


Nie zamierzam odnosić się w jakikolwiek sposób do ogólnej myśli Twojej wypowiedzi, natomiast chcę zwrócić również Twoją uwagę na fakt, że nawet najurodzajniejsza ziemia na świecie w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej drogi, na przykład DK2, jest (a przynajmniej powinna być) bezwartościowa dla produkcji spożywczej.

(2012/01/05 14:11)

Dodajmy jeszcze, że ta ziemia była własnością prywatną.


(2012/01/06 08:22)
"A obok Media Ekspert to co tam powstaje?kolejny supermarket?
"

Obok Media powstaje "budynek wielofunkcyjny z 19 miejscami parkingowymi" a inwestorami są Państwo Tadeusikowie - zapewne chcą poszerzyć swoją działalność.

Takie informacje wyczytane zostały na tablicy informacyjnej.

(2012/01/06 12:47)