Budżet Obywatelski - przekręt?

/ 7 odpowiedzi
Budżet Obywatelski: 31 wniosków pod głosowanie

I stało się to czego się spodziewałem.
Burmistrz wyciął (niczym drzewa w Chodakowie) z propozycji do budżetu obywatelskiego propozycje rewitalizacji parku przy muszli.
Jedyny projekt na który chciałem głosować. Tak samo jak większość moich znajomych.
Mam nadzieje że wnioskodawca złoży zapytanie do magistratu z jakiego powodu projekt został odrzucony.

A tu wpis na blogu Pana Pawła Masłowskiego

Nowy miejski park
Nie jestem zwolennikiem obecnego burmistrza, ale nie dajmy się zwariować, niebawem zaczniecie mówić że przez Osieckiego krowy zepsute mleko dają... Być może projekt ten nie spełniał jakiś wymogów formalnych, myślę że gdybyś wystosował ze znajomymi pismo do komisji czemu odrzucili projekt rewitalizacji parku to miałbyś szansę uzyskać odpowiedź.

(2014/09/11 16:30)
Chociaż widzę też projekty które powinno się z góry odrzucić, bo powinny być realizowane z innej puli środków miejskich, niemożna dopuścić żeby z budżetu obywatelskiego realizowano inwestycje które miasto powinno robić z własnych środków.

(2014/09/11 16:38)
Wymieniłem tu burmistrza Osieckiego nie z powodu że go nie lubię, ale z powodu takiego że już nie raz pisał na e-sochaczew o planach sprzedarzy większości parku pod odbudowę kamienic.

Czyli defacto usunięcie największego terenu zielonego w centrum miasta.
Aukcja z ofertą sprzedarzy dalej wisi w internecie.

I jakoś ciężko mi uwierzyć że Pan Masłowski popełnił jakiś błąd formalny który wykluczył ten projekt.

(2014/09/11 17:14)
bartosz9
Oj Bartoszu nie doczekałbyś się odpowiedzi . Ale tak dla sprawdzenia wyślij coś z zapytaniem do Osieckiego . Potem jak będziesz miał chęć powiedz Nam co się stało .

(2014/09/11 21:31)
niemożna dopuścić żeby z budżetu obywatelskiego realizowano inwestycje które miasto powinno robić z własnych środków.

dobrze gada chlopak.

(2014/09/12 08:20)
Znamy powód odrzucenia wniosku do SBO o rewitalizację parku.

O to informacja ze strony UM:

blockquote "..(...Zadanie niemożliwe do realizacji w jednym roku. Teren objęty ścisłą opieką konserwatora zabytków, wymaga szczególnego trybu uzgodnień. Dodatkowo na terenie wskazanym przez wnioskodawcę obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje realizację Południowej Pierzei, która nawiązywać będzie do historycznej zabudowy tego terenu....)..

Czyli park przestanie istnieć w takim kształcie jakim go teraz znamy. Nie bez znaczenia jest oferta sprzedaży ternu na którym jest park.
Był park, nie będzie parku. Szkoda.

(2014/09/18 10:52)
Czy w takim razie możemy się spodziewać, że w razie przegranych wyborów obecny burmistrz sprzeda za bezcen teren parku i zasiądzie w radzie nadzorczej dewelopera?

Panie Pawle,

Czy nie ma jakichś mechanizmów które moglibyśmy wykorzystać?
Wniosek o referendum w sprawie parku i planu zagospodarowania dla niego?

(2014/09/18 16:07)