Burmistrz Osiecki jako kandydat do Rady Powiatu - co jest grane?

/ 21 odpowiedzi / 2 zdjęć
Pan Osiecki startuje po raz kolejny w wyborach na burmistrza Sochaczewa ale dodatkowo startuje do Rady Powiatu, to ma byc takie wyjscie awaryjne? Jak nie burmistrz to radny powiarowy? Sprytne. I jak widze  na stronie www.piotrosiecki.pl wszyscy kandydaci z list burmistrza to pracownicy urzedu miejskiego oni takze staruja do rady powiatu!!!! Co sie dzieje w urzedzie miejskim? Dlaczego nie staruja do rady miasta? Czy oni wiedza cos czego my nie wiemy? Z tego co widze radni powiatowi staruja do powiatu czemu w miescie jest odwrotnie? 
MaciekOkrasa123
Znasz takie przysłowie , szczury uciekają pierwsze , z tonącego okrętu. Dotyczy to oczywiście szczurów.

(2014/10/22 09:38)
faktycznie to jest niezle.. gaik tez lapie dwie sroki za ogon. powiedzcie mi co sie stanie jak goscie dostana sie tu i tu? :) pan burmistrz bedzie zasiadal jednoczesnie w radzie? :) czy wspanialomyslnie zrezygnuje z urzedu burmistrza? no bo przeciez nie chodzi o kase prawda panowie kandydaci? :)

(2014/10/22 14:48)
Po to się startuje i tu i tam, żeby nałapać głosów na listę. tam gdzie kandydat na burmistrza jest pierwszy, trzeba patrzeć na nr 2, bo w razie wyboru, burmistrz elekt rezygnuje automatycznie z zasiadania w Radzie Powiatu. 

(2014/10/22 18:03)
Widzę, że muszę was uświadomić w tym kandydowaniu, do rady powiatu nazwisko jest we wszystkich okręgach więc można zebrać więcej głosów. Natomiast kandydując na radnego miasta jesteś tylko w jednym okręgu(zamieszkania= choć bywały przypadki że kandydaci na czas wyborów zmieniali meldunek) a więc mniej głosów. Patrząc na listy to na pierwszych miejscach są tzw asy ale i na ostatnich też, środkowe miejsca mogą też okazać się nieprzypadkowe. Najlepiej zrobić sobie analizę nazwisk i ich ugrupowań.

Karol

(2014/10/22 18:51)
a Pan Gaik nie kandyduje do Rady Powiatu i na fotel Burmistrza????

(2014/10/22 21:29)
Dzieki temu, że Piotr Osiecki został Burmistrzem w Radzie powiatu zasiadł Darek Dobrowolski który troche wprowadził zamieszania w spokojne obrady Rady:)

(2014/10/22 21:31)
Co to za bzdury, przecież Burmistrz po skończonej kadencji stanie się kandydatem, o ile wiem każdy kandydat na ten fotel kandyduje do Powiatu, więc nie bardzo wiem o co w ogóle toczy się dyskusja.

(2014/10/23 11:46)
I ja wtrącę Parę zdań . Otóż problem wygląda w/g mnie następująca :Starostę wybierają radni, jeżeli obecny burmistrz w co nie wierzę wprowadzi na radnych do powiatu np 11 radnych , więc ma przewagę i zostaje starostą . I po co mu wracać do zadłużonego miasta , gdzie będąc starostą 4 lata leży i drapie się po głowie , zadłużając też , ale już powiat. . Walka Panowie idzie o powiat a nie o miasto jeżeli chodzi o ustępującego burmistrza . I wtedy jego ludzie z miasta też idą do powiatu . A wtedy co się dzieje , o to jest pytanie. Ale odpowiedź prosta. 

(2014/10/23 12:19)

(2014/10/23 14:17)
Patrząc na te wybory z pozycji mieszkańca, jestem bardzo rozczarowany i zawiedziony. Niby nowe osoby a jakby nam dobrze znane. Niby nowe propozycje, które w rzeczywistości nie dają nam szans na rozwój naszego miasta. Przepychanki i zamiany stołkami świadczą o ciągłości marazmu w mieście by się tylko dobrze ulokować i tak co cztery lata. Coś ruszyć przed wyborami a po, to już sielanka i grzanie stołka. Włos się jeży, gdy się czyta a ten to, a tamten tamto, tylko gdzie są w tym wszystkim mieszkańcy? jerzyk zaciera ręce i przykleja się teraz do każdego i z każdym mu po drodze byle by dostać wymarzony stołek wicka. Komi-tragedia, szkoda gadać. Karol [2014-10-23 13:57:]

(2014/10/23 14:44)
Ten komedio dramat rozgrywa się tu na forum, jak na razie kampania jest totalną kichą i  oprócz nagonki szczujni lemingów  na Burmistrza nikt  żadnych programowych propozycji nie przedstawił. Jak powtarzam mojemu synowi żeby się uczył to mi odpowiada że dzisiaj studia  nawet największy idiota może skończyć, niestety ale to chyba jednak prawda! Potem nie wiedza co z tym zrobić i idą w politykę albo wyjeżdżają za granicę do pracy fizycznej.

(2014/10/23 21:45)
Wybaczcie, jako że startuję z innego ugrupowania niż ugrupowanie obecnego Burmistrza to może chociaż nie zostanę posądzony o stronniczość. W mojej ocenie jest to typowe zagranie i nie ma nad czym się rozwodzić. Zarówno Burmistrz jak i Pan Gaik liczą, że zwyciężą. Jednak od tego, ile głosów dostaną ich listy wyborach do Powiatu, będzie zależała ilość przyznanych radnych. Wyobrażacie sobie by lista bez Pana Osieckiego lub Pana Gaika otrzymała tyle samo głosów, co w sytuacji, gdy oni są na liście? Oczywiście, że odeszłoby sporo głosów właśnie na ich nazwiska. Podobnie robią też inni kandydaci. Najpierw lista (wszyscy kandydacie łącznie) ma dostać jak najwięcej głosów. Potem będziemy się zastanawiać, kto zostanie w radzie, a kto przejmie ewentualne stanowisko Burmistrza, wtedy zastąpi go kolejna (pod względem ilości głosów) osoba z listy. Nikt już nie będzie bawił się w odejmowanie liście głosów oddanych na kandydata na radnego powiatu, który został nowym Burmistrzem i wtedy określanie należących się liście miejsc w radzie. Tu chodzi o skuteczność i wprowadzenie jak najwięcej sojuszników do Rady Powiatu. Wydaje się to już standardem politycznym i nie jest charakterystyczne dla kandydatów sochaczewskich. Dlatego nie robiłbym z tego sensacji. Aczkolwiek jest to zagranie nieczytelne dla pewnej grupy wyborców, którzy mogę później się czuć oszukani, bo chcieli takiego radnego w Radzie Powiatu, a został Burmistrzem, mimo, że został wybrany skutecznie na radnego. A za niego jest już ktoś inny, kto może i dostał niewiele mniej głosów, ale zawsze to większa część, czyli ci którzy głosowali na jedynkę z listy, może poczuć się zdezorientowana.

(2014/10/23 22:47)
Panie Michale , młody człowiek wiekiem , a duży rozumem , gratuluję takiego postrzegania rzeczy . Dla mnie już Pan jest wielki. Gratuluje.

(2014/10/23 23:16)

jeden z nielicznych produktywnych wpisow w tej kampani wyborczej na tym forum :) wiecej takich ludzi!

(2014/10/24 07:56)
TA W OGÓLE CHODAKÓW STOLICĄ POLSKI MOŻE JESZCZE, Z TEGO CO SŁYSZAŁEM CHODAKÓW JEST ZA WSZYSTKIMI BURMISTRZAMI PO KOLEI.

(2014/10/24 11:14)