Burmistrz Osiecki proponuje św. Jana Pawła II na patrona nowego mostu

/ 43 odpowiedzi / 5 zdjęć

rondo kaczyńskiego, most JPII - zcalym szacunkiem do wymienionych ale powiedzcie czy nie mamy lokalnych bohaterów ktorych nazwiskiem warto by nazwac most by uczcic ich pamiec? rondo JPII jest juz w chodakowie, jakis skwer JPII tez nawet jest. kaczynskich tysiące w całej polsce..

co ty czlowieku robisz? nie masz lokalnych bohaterów, osób które na prawde poswieciły sie dla tego miasta? a idź pan... na pokaz, aby na pokaz, i włazic w dupsko wyżej. nic nie pomyslisz o mieście, o jego mieszkańcach. nic!

weź pan zrób do tego jeszcze konsultacje takie jak w przypadku nazwy ronda i bedzie komplet. to nawet juz smieszne nie jest.

Nazwiska w Polsce pisze się z dużej litery, szanujmy się trochę.

(2018/02/19 21:41)

Tylko sie nie popłacz. Nic Ci człowieku nie pasuje. Bliscy pewnie mają już Ciędość, chyba, że już wszyscy poszli ;)

Ciągle tylko - to nie tak, tamto nie tak.

Zamiast sie cieszyć, że nie Kaczyńskiego to marudzisz ;)

(2018/02/19 22:46)

jazłowiak, wszystko pisze z malej, po kropkach, swoja ksywe itd wiec to nie jest brak szacunku. taka forma wypowiedzi na forum. nie uzywam tez polskich znakow. jak ty mowisz to tez mowisz wielkim literami? forum to nie wypracowanie z polskiego, wiersz, list milosny ani pismo urzedowe. poza tym to chyba nie jest tematem przewodnim tego watku.

mitutoyo wymien to nic i ile tego jest? bo pisanie nic nie pasuje albo wszystko mnie wkurza to przypadlosc ludzi ktorzy nie maja nic do powiedzenia, brak argumentow ale chca pozaczepiac albo sie pokłocic.

chociaz masz troche racji, opisuje duzo problemow a rzadko cos chwale.... hmmmm ale chyba mamy taką rzeczywistość sochaczewska. miej raczej pretensje o to do swoich wlodarzy ze nie potrafia nic dobrze zrobic... przepraszam, moze czasem cos sie uda. no dobra moze wyciagnij mnie z tego marazmu, z tej depresji sochaczewskiej, zmien moj punkt widzenia, napisz prosze co sie udało tak na 100% bez fuszerek, działa jak powinno i wszyscy sa zadowoleni aaa no i jeszcze dobrze by było zeby to słuzyło wszsytkim mieszkancom, moze ile obiektow rekraacyjno turystycznych pwstalo w naszym miescie? w koncu burmistrz tak promuje turystyke chopinowską. czekam z niecierpliwoscia.

(2018/02/20 07:48)

iks

To jest jakiś dramat. Niedługo żeby wpisać właściwy adres w nawigacji będzie trzeba przejść 5 stron z Kaczyńskim i JPII.

(2018/02/20 09:24)

burmistrz proponuje ,Kaczmarek pragnie,Małecki coś tam innego ,fajnie to wszystko wygląda,i wszyscy sie na wszystko jednogłośnie  zgadzaja .

(2018/02/20 09:25)

yyyyyy a ja tak gwoli poprawności językowej dodam tylko Panowie, że nie "z dużej/wielkiej" czy "z małej" a "dużą/wielką" lub "małą". "Z dużej/wielkiej" to rusycyzm :)

kacperskyy języka polskiego należy używać poprawnie wszędzie. Niezaleznie od tego czy to " wypracowanie z polskiego, wiersz, list milosny [...] pismo urzedowe" więc tłumaczenie trochę z czapy bym powiedział :) Oczywiście nikt Ci głowy nie urwie za pisanie nazwiska małą literą, tak samo jak skręcisz w prawo przy znaku zakazu, ale zasady są po to by ich jednak przestrzegać. Tak jak na ulicy tak i w używaniu ojczystego języka :)

No a co do patronów w tym naszym smutnym jak pizda PiSowskim mieście to całkowicie się z Toba zgdzam. Kiedyś wszędzie wieszano obrazy wodzów, stawiano pomniki i nazywano ulice, parki teraz wszystko nazywa się imieniem Lecha Kaczyńskiego, bo Jana Pawła II to już od dawna. Tylko czekać na publiczne toalety imieniem któregoś z nich :(
Tak samo jednak mam już dość nazywania ich imieniem wszystkiego wokół jak nazywania wszystkiego wokół sochaczewskimi bohaterami. Nie może być "Most na Bzurze" a rondo, park czy jeszcze coś jakiegoś np. Misia Uszatka czy nie wiem "4 strony swiata"
Coś kompletnie neutralnego?

(2018/02/20 10:13)

Ja bym proponował Most im. Piotra Osieckiego :)

(2018/02/20 10:15)

no i lepszy niz kaczynski i JPII bo przynajmniej jest burmistrzem sochaczewa, nawet dwie kadencje :) mieszka w nowej suchej co prawda ale blizej mu do  sochaczewa niz kaczynskiemu wiec jesli nie ma innych sochaczewian ktorych imie warto upamietnic w ten sposób to dla mnie ok.

(2018/02/20 12:25)

Stan pewnych osób można rozpoznać po ich zachowaniu na sesjach.
Dla przykładu, słyszałem, że podczas wspólnej sesji gminy, miasta i powiatu przewodniczący Kaczmarek, zawnioskował, żeby odśpiewać "Barkę". :)

(2018/02/20 13:31)

Czy nie macie wrażenia ze wszyskie te pomysły magistratu to sa jakieś ruchy pozorowane - oni sie skupiają na totalnych pierdołach, nie tworzac nic konkretnego ,  a to hejnał nic nie wnoszący, a to zmiana nazwy dni Sochaczewa , a to patron dla mostu który powstanie najwczesniej za 2 lata.

Czy Wy naprawde nie macie bardziej sensownych zadań w urzędzie miejskim?

niech w końcu mieszkańcy miasta odczują że jesteście po to aby im pomagać.

(2018/02/20 19:12)

Ja bym proponował Most im. Piotra Osieckiego :)

Albo imienia "Bidona"... tez w sumie fajnie

(2018/02/22 07:52)

@Ajakos

Bardziej na miejscu byłaby jednak odśpiewana przez uczestników sesji zacna pieśń Elektrycznych Gitar pt.I co ja robię tu, ze szczególnym naciskiem na solo przewodniczącego w refrenie:

Już każdy powiedział to co wiedział
Trzy razy wysłuchał dobrze mnie
Wszyscy zgadzają się ze sobą
A będzie nadal tak jak jest

(2018/02/23 15:32)

@Kacperskyy

Nie wyszło z rondem "mikrofonowym", tomoże jednak tutaj da się przeforsować obywatelski projekt nazwy dla mostu: Most im. Mieczysława Fogga.

Neutralnie i z uchonorowaniem WIELKIEGO ARTYSTY ŚPIEWAKA.

Mam jeszcze inny pomysł, ale spodziewam się, że obecna konfiguracja decydentów nie przełknęłaby Władysława Bartoszewskiego, choć most w Jego przypadku to bardzo wymowny i znaczący symbol, szczególnie w kontekście "mostów"wysadzanych przez obecnie nam panującą ekipę "wstających z kolan" dyplomatołków.

(2018/02/23 15:55)

Redakcjo Droga,

niechże weżmie się do roboty jakiś deweloper i pozbawi nas znaku"Â" z naszych postów.

No chyba, że to tylko ja widzę ten znak, więc na wszelki wypadek udam się do okulisty i psychologa.

(2018/02/23 15:59)

Most im. Kaczora Donalda, i PiS syty i PO na zarte,

(2018/02/23 23:49)

kiedyś Karol Wojtyła oponował kiedy nazywano go "Ojcem Świętym" nie jestem ani ojcem ani świętym ,ale głupota idiotek z kółek różańcowych ,które nie zaqprzestały  nazywaqć go ""ojcem świętym " zwyciężyła i dalej idoioci zarażeni od idiotów śpiewqają,szepcą i gadają o "ojcu świętym",a pazerni na władzę wszystko co jest do nazwania chcą nazwać,albo JP II,albo królowej dziewicy maryii,albo Lecha  K. byłego prezydenta,który zniknąłby w cieniu historii gdyby nie szczęśliwy traf z wypadkiem lotniczym, i pazerny na sławę jego brat,Jarosław,bo już się powinno mówić-Lech,brat Jarosława

(2018/02/24 00:02)

A ja mam inne propozycję na patronów Nowego mostu:

1. Most im. Kacperskyy

2. Most im. Robroy

3. Most im. Wbienko

4. Most im. Liny

5. Most im. Nov Jan

6. Most im. Ajakos

7. Most im. rafal-Wojnarowski

8. Most im. Iks (były milicjant, przepraszam policjant)

Mógłbym jeszcze tak trochę wymieniać, ale ktoś z Was na pewno byłby zadowolony :)

Ogólnie mam z Was bekę w tym temacie.

Większość rodaków uważa JP2 za wielkiego Polaka, ale wy jak widzicie że wasi wrogowie polityczni chcą jego imieniem nazwać most, to już uważacie że to jest złe.

Wiecie co to znaczy je...nąć baranka?

Tak? - to do dzieła.

Nie?- to poszukajcie instrukcji obsługi U wujka Google !!!

(2018/02/24 02:05)

A najlepiej byłoby nazwać most imieniem "uciemiężonych internautów e-Sochaczew żyjących pod dyktaturą pisowską" :)

(2018/02/24 02:22)

Jak poczytałem to co napisaliście, to nie dziwię się że jesteście w mniejszości.

Na tym forum macie większość i każdego możecie zagonić w kąt. Ale tylko na forum.

Nie wiem czy jesteście aż tak ograniczeni umysłowo, czy zaślepieni polityką, ale dla mnie jesteście zwykłymi .... i tu nasuwają mi się same niecenzuralne słowa.

Polityką polityką. Ale to co wy robicie to szczyt bezczelności i chamstwa wobec większości rodaków ceniących sobie autorytety pokroju Jana Pawła 2.

W imię polityki niżej upaść już chyba nie można.

I jak nie zauważyliście, wasza opinia mnie nie interesuje.

Więc to co naskrobiecie poniżej mam w głębokim poważaniu.

(2018/02/24 02:44)

@jarl,-ja się nie zgadzam aby most był nazwany moim imieniem,mostek moze i wypasiony,ale rozkopali ,poszeżyli koryto strumyka zeby uzasadnić jego wielkość,sztuka dla sztuki za parę milionów,howgh-rzekłem

(2018/02/24 10:37)

Twoim imieniem nazwiemy szalet miejski.Szalet imienia Gówienko.

(2018/02/24 11:28)

@waldek-tomek,ty chyba nawet nie masz z kimś iść na piwo?

(2018/02/24 18:51)

przestańcie szukać patronów w tejzdegenerowanej grupie zawodowej

(2018/02/25 08:39)

@jarl

"Nie wiem czy jesteście aż tak ograniczeni umysłowo, czy zaślepieni polityką, ale dla mnie jesteście zwykłymi .... i tu nasuwają mi się same niecenzuralne słowa"

"I jak nie zauważyliście, wasza opinia mnie nie interesuje".

Człowieku, nie wyczuwasz dna? Wymyślasz sobie rzeczy, których nie ma a potem na bazie tych urojeń obrażasz wszystkich wokół. Po co?

(2018/02/25 13:04)

u nas już usunęli te barbarzyńskie daty 17 i 19 stycznia?

(2018/02/25 17:22)