Była Europa, został brud i chaos. Sukces ich przer

/ 10 odpowiedzi

Podpisuję się pod tym artykułem...dokładny opis wyglądu obecnej Żelazówki...

Karol

(2011/08/22 11:08)

prd

Takze popieram tezy zawarte w artykule.

Tlumaczenie P.Owczuka nt materialow i braku czystosci jest po prostu ponizej jakiejkolwiek debaty.

Moze czas na zmiany we wladzach dworku......

(2011/08/22 14:07)
Krytyczny tekst na wyborczej o Żelazowej Woli:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10148224,Byla_Europa__zostal_brud_i_chaos__Sukces_ich_przerosl_.html

Komentarze internautów (w tym mój) dość dokładnie negują tezy artykułu. Ktoś sugerował, że pismak nie raczył nawet odwiedzić Żelazowej Woli, oparł się może tylko na opinii osoby, która akurat była w złym nastroju i źle trafiła.
Nie chcę tu piać z zachwytu nad całokształtem, ale, szczerze mówiąc, w naszych realiach, park w Żelazowej Woli jawi się jako wręcz perełka na tle sochaczewskiej szarości. No bo jeśli nie Żelazową Wolą, to czym możemy się pochwalić???

(2011/08/23 08:45)

Perałka z obskurnym wyglądem bez eksponatów to dopiero nowina

Karol

(2011/08/23 09:58)

Perałka z obskurnym wyglądem bez eksponatów to dopiero nowina

Karol

(2011/08/23 09:59)
ManfredBee-perełka?ty chyba masz - minus 15 dioptrii,tak samo będziesz wychwalał NOWOCZESNE KRAMNICE  na Warszawskiej w otoczeniu nieotynkowanych kamienic i dostaniesz orgazmu na widok białych ścian i kolumn odbudowanego  za  8 milionów wątpliwego zabytku,na rogu Warszawskiej-1-go Maja,tylko nie rozglądaj się po ścianach innych kamienuic bo Twoje poczucie ładu,porządku i artyzmu szlag trafi

(2011/08/23 16:17)
ManfredBee-perełka?ty chyba masz - minus 15 dioptrii

Napisałem:
wręcz perełka na tle sochaczewskiej szarości

i nie próbujcie mi przypisywać innych treści!!!

Ponieważ jednak niektórzy mają istotne problemy z czytaniem ze zrozumieniem i piszą szybciej niż myślą, wyjaśniam:
Uważam, że w samym Sochaczewie z atrakcji turystycznych praktycznie istnieje wyłącznie kolejka wąskotorowa. Stąd potrzeba dopisania na listę "naszych" atrakcji pobliskiej Żelazowej Woli i nieco odleglejszego Niepokalanowa - ale to już dla ściśle określonego profilu "turysty". Mając na uwadze żadną ofertę turystyczną ziemi sochaczewskiej stwierdziłem jw.

(2011/08/24 09:16)

Mand..coś tam chyba sam nie rozumiesz co piszesz i jak stwierdził Ptaszek masz coś ze wzrokiem. Żelazowa Wola od dawna nie jest przypisana do Sochaczewa a jej obecny stan to pomyłka architekta i strata kasy. Ta perełka to pusta miniaturka stojąca w ogołoconym parku przy okalających ją nowoczesnych budynkach. I nie musisz już nic tłumaczyć, widzimy i wiemy jak jest w rzeczywistości. Chyba sam nierozumiesz własnego tekstu.

Karol

(2011/08/24 09:31)
Karol-10/10!

(2011/08/24 19:54)

Dzięki Ptaszku... bardzo wkurza mnie już tłumaczenie obecnego wyglądu tej perełki...popieram wszystko z wyjątkiem absurdów...:)

Karol

(2011/08/25 09:29)