Bzdura roku 2014 w wykonaniu duetu Czubacki & Żelichowski

/ 33 odpowiedzi

Bzdura roku

Bzdura roku – plebiscyt organizowany corocznie od 1996 roku przez Gazetę Wyborczą i Radio Eska[1]. Jest to konkurs na najgłupsze lub najbardziej absurdalne wydarzenie lub pomysł, jaki został w danym roku wprowadzony w Polsce. Do 2000 roku włącznie wybierano tylko bzdurę łódzką. Propozycje zgłaszają sami czytelnicy i słuchacze. Zwycięska osoba lub instytucja otrzymuje pomalowaną na złoto muszlę klozetową.

2006 r. Bogumił Czubacki, burmistrz Sochaczewa, za protest, który podpisał sam przeciwko sobie[5].


2014r. Jerzy Żelichowski - Sochaczewski Kłamca i Krętacz Roku !


Ja i mieszkańcy Sochaczewa to pamiętamy !

Dorota
w.g mnie i nie tylko zdecydowanie największym kłamcą jest duet Osiecki i jego rzecznik . 

(2014/11/21 22:31)
Pierwsza bzdura roku:
Piotr Osiecki: zakup 8 parkometrów i jednoczesne wciskanie ludziom (publikacje m. in. w "Ziemi Sochaczewskiej"), że burmistrz jeszcze się zastanowi, czy jest sens utworzenia strefy płatnego parkowania wokół pl. Armii Ludowej (ups, dziś Obrońców Sochaczewa). Dodam, że tylko pod warunkiem utworzenia takiej strefy, udzielono pożyczki - nie dotacji - na przebudowę pl. Armii Ludowej (ups, Obrońców Sochaczewa). Zgodnie z umową ratusz ma czas do końca grudnia na montaż parkometrów. Ciekawe, czy do tego czasu nie minie okres gwarancji na zakupione tyle miesięcy temu parkometry?

(2014/11/22 00:13)
Druga bzdura roku:
2. Piotr Osiecki: budowa parkingu przy PKP oraz zakup działki od PKP na ten cel ze środków budżetu miasta, podczas gdy: Urząd Marszałkowski obiecał kasę na budowę tego parkingu (wstrzymał inwestycję do czasu rozstrzygnięcia tzw. janosikowego, który to podatek zamroził kasę województwa, ale niedawno temat został rozstrzygnięty na korzyść województwa, więc kasa by była). I pytanie, po co kupować działkę od PKP na cel, który wzbogaca ofertę PKP, czyli uatrakcyjnia ich ofertę? Każdy burmistrz wynegocjowałby darmowe korzystanie z działki (toż to wzbogacenie infrastruktury kolei), ale nie Piotr Osiecki. 
Innymi słowy - mógł być parking za darmo, ale trzeba było dać kiełbasę wyborczą, więc sfinansowano go z budżetu miasta, zatem z kieszeni wszystkich mieszkańców Sochaczewa - a można było dać te bez potrzeby wydane pieniądze na dopłaty do nienormalnych cen wody ścieków w Sochaczewie.

(2014/11/22 00:16)
Bzdura roku 3:
3. Dopuszczenie do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego zadań leżących w obowiązku samorządu miejskiego, które mogą być finansowane np. ze środków rządowych, jak budowa boisk przy zespole szkół w Chodakowie (zwycięzca I edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego), czy kafelki w ubikacjach tej samej szkoły (zwycięzca II edycji SBO). Piotr Osiecki nie postarał się o przeznaczone na tego typu cele środki z programów rządowych np., z których masowo korzystają gminy powiatu sochaczewskiego, pozwolił, by w rankingu SBO przepadły tak obywatelskie projekty, jak przebudowa muszli koncertowej na Podzamczu czy budowa plaży miejskiej nad Bzurą.

(2014/11/22 00:28)
Bzdura roku 4:
4. Pozbawiona drzew, zdewastowana ulica Staszica. W 2012 roku burmistrz Piotr Osiecki obiecał, że w 2013 roku będziemy mieć wyremontowaną ulicę Staszica. Mimo że to droga powiatowa, nie miejska. W ramach tej dziwnej osobistej (bo podyktowanej niechęcią do starosty) deklaracji, podniósł wszystkim mieszkańcom miasta podatek od nieruchomości, bo w ciągu roku chciał uzbierać 1 mln złotych na ten remont. Mamy rok 2014, nadal płacimy wyższe podatki, a remontu Staszica, jak nie było, tak nie ma. Tylko drzew ubyło. A burmistrz nadal nie lubi starosty... 

(2014/11/22 00:37)
Bzdura roku 5:
5. Na początku kadencji burmistrz Piotr Osiecki przyklepał wzrost cen wody i ścieków w Sochaczewie, a następnie zaprzestał dopłat z budżetu miasta do tych cen. Piotr Osiecki zdecydował, że sochaczewianie płacą dziś dwa razy tyle za wodę, co cztery lata temu, argumentując, że w całym kraju mamy kryzys, trwa budowa kanalizacji w Sochaczewie i tak musi być. Burmistrz Piotr Osiecki nie rozumie mieszkańców Sochaczewa i ich problemów z domowym budżetem, bo sam jest mieszkańcem gminy Nowa Sucha, gdzie za wodę płaci się jakąś jedną ósmą tego co w Sochaczewie.

(2014/11/22 00:48)
Pan kostecki chyba ledwo po 20 tce musi być bo to tak stara informacja, kto o tym nie pamięta? Myślałam że nie ma takich

(2014/11/22 00:51)
Mogłabym tak do rana

(2014/11/22 00:52)
No to proszę dalej :) ja spać nie mogę, chętnie poczytam kolejne bzdury:) pozdrawiam

(2014/11/22 01:18)
No to proszę dalej :) ja spać nie mogę, chętnie poczytam kolejne bzdury:) pozdrawiam


Przyłączam się do prośby ;)

(2014/11/22 01:42)
"kaludyna" -  chyba temat ci się wyczerpał bo jednak do rana nie było.

Parkomaty zakupiono - pewnie musiały być kupione jak to w projektach unijnych bywa ale utrzymywać 8 parkomatów. Albo zrobić ich więcej albo wcale. Ja rozumiem dylemat ! Zobaczcie  co się dzieje pod szpitalem - parking pusty a ulica zastawiona. 

Parking PKP - ty palnęłaś bzdurę roku. I tak moglibyśmy czekać na Marszałka............... Super podejście gratuluję ! Osiecki ma "jaja" i coś robi ! Nie tylko parking - Żłobek, Hala Sp4, boisko w Chodakowie,place zabaw,  kilometry dróg...... i wiele innych.
 SBO - mamy demokrację !, można zgłaszać więc ludzie, dzieci zgłaszają i angażują się, a ich projekty przechodzą ! Sama głosowałam na projekt dzieci z Chodakowa - ile one pracy w to włożyły !. Tylko pozazdrościć !
Staszica - wszyscy byliśmy świadkami tego co robił starosta i vicestarosta !, Ty ich pewnie lubisz czyli popierasz, no oczywiście! to Osiecki okradał staruszki. Miasto dawało kasę na Staszica od początku -  tak samo jak teraz ją wykłada ! Jeżeli ciebie interesuje kogo lubi lub nie lubi burmistrz to załóż oddzielny wątek !.
Woda ! - tego już nie rozumiem...... Wszyscy widzieli prognozy i ile miała kosztować woda ( około 20 zł) w tym roku jak Czubacki był burmistrzem !.  Tylko dzięki gospodarności władz uniknęliśmy podwyżek. Ja nie wiem czy są dopłaty czy nie. Ale pamiętam publikowane dane i cieszę się, że nie płace 20 zł za m wody !
Ludzie znają prawdę !!!!
(2014/11/22 08:10)
DORATA - jesteś super w przekręcaniu faktów , jak Bidon zrezygnuje będziesz super rzecznikiem burmistrza  fakty - z nim się nie dyskutuje , takie są : - Staszica gdy potrzebny by podpis burmistrza pod aplikację o środki europejskie ,   najpierw zwlekał , potem wyjechał , tak uciekł termin - parkometry będą wprowadzone tylko skończy się kompania wyborcza , inaczej    trzeba zwrócić jednorazowo . - parking przy szpitalu , PIS ma większość w mieście , ciekawe czy zniesie opłaty ,    łatwo mówić gdy decyzje nie są twoje .- żłobek środki były przyznane poprzedniej władzy , Osiecki tylko przecinał wstęgę .    Jeśli to mało możemy podyskutować o faktach , nie bajdurzeniu . 

(2014/11/22 10:01)
Dorota, popieram to co piszesz.A Klaudyna to najpierw niech przeczyta regulamin no.SBO a potem komentuje.Bo widze ze pretenduje także do nagrody Bzdura Roku

(2014/11/22 10:03)
Oj widzę ,że nowoosieccy zaczynają się bać, Teraz to już przegracie wybory, a cała ta grupka wzajemnej adoracji pójdzie do powiatu skąd i za cztery lata Was wywalą na zbitą mordę . I tak Osiecki i jego ludzie pożegnają się z polityką.Będzie ciekawie i zobaczymy jakie etaty otrzymają świniak , kramnicowa i bidon oraz pozostali.

(2014/11/22 18:49)
Jakie to słabe! Wymyślanie od nowoosieckich... kogo to rusza. Nie ważne, kto, komu jak przywali. Liczy się rezultat. Zarówno przywalenia, jak i ostateczny. Jak widać zjednoczone siły opluwaczy obecnego burmistrza, razem wzięte, nic nie wskórały. To nieskuteczne. Tak trudno to zrozumieć? W każdym wątku następuje odejście od tematu. Przez właśnie takie głupawe wpisy.

(2014/11/22 21:15)


======Obniżę ceny wody ........                      Tak obniży ceny wody !!aahhhha.....ggrryyyyaahhhahh               Czuj czui Czubaka.... !


(2014/11/22 21:31)
@dorata 
"projekt dzieci z Chodakowa" ????? Możesz, to powtórzyć??? A dlaczego "dzieci z Chodakowa" nie poszły pod stosowny urząd protestować, że nie wypełnia on swoich obowiązków i nie dba o przynależne mu zasoby z powierzonego na te cele budżetu i z tego powodu mają kiepawe kibelki, marną instalację wodną i elektryczną i coś tam jeszcze?

(2014/11/23 17:55)

klaudyna

tylko osoby zaslepione blaskiem aury otaczajacej przemoznego wladce tego miasta nie widza prawdy w tym co piszesz..

ciemnogrod z inteligencja na poziomie ameby, kleczacy na kolanach z otwartymi gebami i cieknaca slina zaprogramowany na żreć, iść do pracy (lub odbrac zasilek, emeryture), dac na tace, włączyć tv, wysrać sie i tak wkolo... to jest elektorat pana i wladcy

(2014/11/24 08:09)
Olaf ciśnie się na usta:i kto to pisze.

(2014/11/24 14:01)
Bzdura Roku 6:zatrudnienie na stanowisku rzecznika prasowego burmistrza Roberta Małolepszego.

(2014/11/25 11:52)
Bzdura Roku 7:Sprzedaż ostatnich działek miejskich przy Urzędzie Miasta prywatnym podmiotom, w wyniku czego zamiast reprezentacyjnego skweru przy UM, mamy klepisko, budę i szlaban (płatny parking).

(2014/11/25 12:35)
Bzdura Roku 8:Wyemitowanie przez P. Osieckiego 27 milionów złotych obligacji, bo budżet nie dawał już możliwości kredytowania inwestycji. Pytanie: dlaczego aż tyle?

(2014/11/25 12:40)
Bzdura Roku 9:Zatrudnienie za 3,5 tysiąca złotych miesięcznie doradcy P. Osieckiego z zewnątrz w celu m. in. sprowadzenia na Pola Czerwonkowskie inwestorów (w ramach ŁSSE). Doradca opłacony był z budżetu miejskiego (pieniądze nas wszystkich). Efekt jaki jest - każdy widzi.

(2014/11/25 12:47)
Bzdura Roku 10:pogrzebanie tradycji i marki tygodnika samorządowego "Ziemia Sochaczewska" (dotowanego z kasy miejskiej - naszej) - czytaj: zmiana gazety w typ: propagadnowo-brukowy na rzecz promocji P. Osieckiego oraz członków PiS.

(2014/11/25 12:52)
Bzdura Roku 11:Próba (na szczęście nieudana) wprowadzenia do szkół cateringu. 

(2014/11/25 12:53)