Cała prawda o kandydatach na burmistrza

/ 10 odpowiedzi

Znalezione na stronie pana Tomasza Kocimskiego. Wreszcie ktoś miał odwagę napisać całą prawdę. 

"Wtedy to zacząłem przyglądać się wnikliwie konstrukcji władzy w powiecie, której podstawowym trzonem okazało się stowarzyszenie „Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej” wraz z PSL i z kilkoma członkami innych stowarzyszeń i partii wchodzących w skład koalicji rządzącej. Taka konstrukcja władzy stworzyła wręcz idealne warunki do obsadzania ważnych stanowisk w powiecie wyłącznie własnymi wiernymi ludźmi. Ci z kolei czując się bezpieczne i bezkarnie, mając nad sobą bezpieczny koalicyjny parasol trzymany przez kolegów i koleżanki z Zarządu i Prezydium Rady Powiatu podjęli i prowadzili od kilku lat ohydny proceder oszustw, okradania i zastraszania ludzi starszych, schorowanych oraz własnych pracowników.

Dlaczego Ja ? – bo chcę, jeśli zdobędę Państwa zaufanie doprowadzić, aby przestały istnieć takie patologie, by przestały funkcjonować dotychczasowe, zakorzenione już od lat układy, powiązania i wzajemne zależności, bo taka jest prawda, bardzo czytelna w szczególności w strukturach władzy naszego powiatu, a także miasta i niektórych gminach. To wszystko dzieje się tu i teraz. Takie warunki stwarza demokracja, która ma wiele odmian. Można z niej korzystać czerpiąc najważniejsze wartości jak wolność, uczciwość, równość, sprawiedliwość i odpowiedzialność. Bez tych wartości nawet najbardziej zacne założenia demokracji będą zatracane. To wszystko zależy od ludzi, którzy się tą demokracja posługują.

Dlaczego Ja ? – bo mam nadzieję, że zostaną w tych wyborach wyeliminowani ludzie, którzy nie znają tych wartości. Tylko wtedy będzie można stworzyć warunki dla realnego rozwoju i realizacji zadań, umożliwiających prawdziwy rozwój miasta i całego powiatu.

Dlaczego Ja ? – ponieważ mam nadzieję, że przedstawiona poniżej moja krótka synteza lokalnej sceny politycznej ułatwi Państwu podjęcie decyzji podczas głosowania w wyborach do samorządów w dniu 16 listopada tego roku.

Pragnę przypomnieć, że sprawowanie lokalnej władzy oparte jest na porozumieniach koalicyjnych różnych szczebli władzy samorządowej. Efektem tego faktu jest podział stanowisk decyzyjnych na szczeblu gmin, miasta i powiatu pomiędzy osoby wywodzące się z poszczególnych partii i stowarzyszeń. Dostają władzę najmocniejsi liczbowo w koalicji, jak się później okazuje przeważnie niekompetentni do wypełniania otrzymanych funkcji i stanowisk.

Sprawdzają się jedynie wobec siebie i tych wszystkich, których wokół siebie umocowali. Wspierają się wzajemnie i przez całą 4-letnią kadencję kompletują i uzależniają coraz większy krąg osób, aby utrzymać swoje pozycje na następną kadencję.

Wręcz flagowym przykładem takiego wzajemnego przenikania się partii i stowarzyszeń jest nasz powiat na czele z „Porozumieniem Ziemi Sochaczewskiej”, którego twórcą jest V-ce Starosta Janusz Ciura. Prezesem tego Stowarzyszenia jest Szef sochaczewskiego PSL i Wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński.

Większość członków PSL na czele ze Starostą Tadeuszem Korysiem, Przewodniczącą Rady Powiatu Haliną Pędziejewską, członkiem Zarządu PowiatuRyszardem Ambroziakiem, to też aktywni działacze „Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej”- otwierający listy wyborcze do Rady Powiatu z tego Stowarzyszenia.

Dla zabezpieczenia utrzymania ciągłości władzy w naszym powiecie w następnej kadencji w jednym szeregu z „Porozumieniem Ziemi Sochaczewskiej” stoi także Stowarzyszenie „Przyjazny Samorząd” na czele z urzędującym członkiem Zarządu Powiatu Przemysławem Gaikiem z Platformy Obywatelskiej, także kandydatem na Burmistrza.

W parze z Przemysławem Gaikiem na czele listy kandydatów z tegoż Stowarzyszenia o mandat do Rady Powiatu ubiega się V-ce Przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Popiołek, która porzuciła szeregi SLD dla dobra dotychczasowego koalicyjnego układu sił, mającego ciągłe parcie na władzę. Pani Jolanta Popiołek zapomniała już chyba, że była Senatorem RP V Kadencji z ramienia SLD.

Dla jeszcze większego zagmatwania geografii wyborczej dla przeciętnego lokalnego wyborcy - na czele listy Stowarzyszenia „Mazowiecka Wspólnota Samorządowa” stoi obecny koalicjant Janusza Ciury - Jerzy Żelichowski wraz z kandydatem na Burmistrza Bogumiłem Czubackim.

Z obserwacji wynika również, że bardzo blisko tego układu znajduje się jeszcze jedno Stowarzyszenie pod nazwą „Porozumienie Obywatelskie Sochaczew”, którego listę do powiatu otwiera Urszula Pawlak, niegdyś działaczka Platformy Obywatelskiej, która również kandyduje na funkcję Burmistrza.

Dla uwiarygodnienia się w oczach wyborców na listach wyborczych do Rady Powiatu znalazły się również znane nazwiska. Przykładem niech będzie Pan Jerzy Krupa, były radny Sejmiku Mazowieckiego, który znajduje się w czołówce listy „Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej” Janusza Ciury.

Dlaczego Ja ? - bo mam nadzieję, że urzędujący Starosta i Przewodniczący Zarządu Powiatu Tadeusz Koryś jeszcze przed wyborami wyjaśni mnie i wyborcom dlaczego, mimo nacisku radnych i oczekiwań ze strony społeczeństwa nadal utrzymuje bezkarnie Janusza Ciurę na stanowisku V-ce Starosty.

Cały Sochaczew o tym mówi: Wicestarostą odpowiedzialnym za nadzór nad DPS w czasie kiedy miały się zacząć domniemane nieprawidłowości był nie kto inny jak Piotr Osiecki, będący wtedy z Ciurą w koalicji. 


(2014/10/24 12:30)
Faktycznie prasa już pisała o tym że sprawa możliwych nieprawidłowości w DPS jest badana już od roku 2006 i dalej. Tak więc obejmuje również czas rządów w Powiecie Pana Wicestarosty Osieckiego. Podobno nie kontrolował tego, co się miało dziać wtedy w DPS.

(2014/10/24 12:42)
Pewnie,że kontrolował. Przecież był odpowiedzialny za nadzór nad tą placówką. Wszyscy o tym wiedzą, całe miasto o tym mówi. 

(2014/10/24 12:45)
A czemu Pani po lewej ma zamazaną twarz?

(2014/10/24 13:42)
Ma zamazaną twarz, bo przez całe dwa lata objęte śledztwem podlegała pod nadzór Piotra Osieckiego jako wicestarosty. 

(2014/10/24 14:15)
Ładna fotka ,TERAZ CHYBA BURMISTRZ CHĘTNIE BY JĄ WYRETUSZOWAŁ.

(2014/10/24 15:27)
daniellow-
widzisz? Ogony pod siebie i szczekanie zza węgła. Co by nie mówić, to Kocimski prawdę pisze. Oczywiście dyskusji nie będzie. Będzie szczekanie i opluwanie.

(2014/10/24 18:47)
Pan Kocimski pisze to o czym wszyscy wiemy a skoro chce zmian to oznacza ze po wyborze jego na np. Burmistrza wymieni wszystkich pracownikow urzedu miasta a moze i powiatu czyli tzw nowa miotla. I co ?obsadzi stanowiska swoimi? Tylko ciekawe kim? Ma tylu ziomkow' rodzine, przyjaciol? A nie:-)  zapewne wiekszosc stanowisk obsadi kolegami z partii sld' laczac sie tak jak to robili jego poprzednicy w koalicje z innym ugrupowaniem. Czyli tak naprawde nic sie nie zmieni oprocz obsady.:-)  wiec takie opisy sytuacji  w organach samorzadowych niczemu nie sluza. Warto byloby zastanowic sie co zmienic a nie kogo zmienic. Bo system demokratycznych wyborow jest do .......ale jak do tej pory nic lepszego nie wymyslono. No moze teraz ta zmiana okregow jednomandatowych. Historia oceni.

(2014/10/24 21:15)
Tys prowda! Polityczny ekosystem nie znosi próżni. Jeden układ zastąpi drugi. Niby prawo jest: nabór publiczny, konkursy. Jednak kto by tego przestrzegał. Niestety, w wyborach systemu się nie zmieni. Nowy parlament może coś zrobi z tym bałaganem, albo i nie zrobi nic.Nam pozostaje iść do urn po głębokim zastanowieniu. Nowa szansa na zmiany będzie dopiero za 4 lata.

(2014/10/24 22:11)
z pełnym przekonaniem zagłosuję na Panią Pawlak. to jedyna osoba z kandydatów, która wykracza poza zaściankowość. i takiej osoby miastu potrzeba. przestańmy być prawicową zatęchłą dziurą. wpuśćmy w końcu tu powietrze, bo udusimy się od kurzu rekonstrukcji historycznych i tandety w wydaniu osieckiego.

(2014/10/26 10:01)