CAŁA WŁADZA W RĘCE RAD MOHEROWYCH I KOŚCIELNYCH?

/ 16 odpowiedzi
 W minionym stuleciu pewien bolszewicki oszołom zwany Leninem, rozpoczął tak zwaną rewolucję pod hasłem "Cała władza w ręce Rad, Robotniczych i Rzołnierskich". Idea chwyciła i dokonał przewrotu, zaraz pozbywając się w brutalny sposób przeciwników politycznych. Doszło wówczas w Rosji do dyktatury proletariatu, czyli jedno-władzy, uwzględniającej tylko jedną prawdę, jedną grupę uprawnionych i jedną ideologię. Jak dalej potoczyła się ta historia ? Partia Komunistyczna w Rosji i krajach demoludów upadła po 70 latach, a  demoludy wraz z partia i jej jedynie słuszną drogą. Dziś mamy 21 wiek i taka sytuacja wydaje się nie do pomyślenia, a demokratyczny system ponoć ma wypracowane metody kontroli władzy. Ale Czy system jedno-władzy w mieście i powiecie, nawet z obecnością tak zwanej opozycji jest dla miasta dobry ?Czy tyle władzy w rękach kilku zaledwie osób z jednego ugrupowania to nie za wiele ?Czy nas obywateli stać nas na taką nonszalancję ? Pamiętając o próbach kneblowania komentarzy czy krytyki ze strony opozycji ?
Rotor,to tylko ludzie,a pokusy duże.Władza absolutna jest zawsze niebezpieczna.

(2014/11/26 14:45)
Nie do pomyślenia?
Widać to w każdym wystąpieniu Kaczyńskiego i jego popleczników.
Wrogiem publicznym jest inteligencja, ludzie postępowi i tolerancyjni.
Kto nie jest z Kaczyńskim ten nie jest prawdziwym Polakiem.

Czerpie garściami z Lenina który był o ile się nie mylę tematem jego pracy doktorskiej.

(2014/11/26 14:49)
No tak władza absolutna działa tak że demoralizuje absolutnie. 

(2014/11/26 14:50)
Zdaje się że Ekonomia Socjalistyczna, przecież nasz Pan Jaro sprawiedliwy zdobył szkołę za PRL, a dyplomu nie oddał więc musiał być po linii. Inaczej gówno by skończył, słowem nieboszczka komuna wciąż żywa tylko szaty zmienione na narodowo prawicowe . 

(2014/11/26 14:54)
Socjalizm, nacjonalizm, komunizm, totalitaryzm to jedna wielka rodzina.

(2014/11/26 14:59)
Nic mnie tak nie przeraża, jak fanatyzm. Nieważne z której strony...

Może jeszcze jakiś przykład z Hitlerem?

Jak dla mnie każda sytuacja ma plusy i minusy. Nie żyjemy już w monarchii ani w komunizmie. Jeśli komuś odbije palma z nadmiaru władzy, to w krótkim czasie (zaledwie cztery lata) wyborcy mu podziękują.

Co więcej nad zapędami ludzi "u władzy" czuwa jeszcze prokuratura i sąd. Nie musisz się tak bać.

A już zupełnie poza tym bardzo mi się nie podoba, jak sochaczewskie PO przyjmuje wszystko co najgorsze z obu wiodących krajowych partii. Z jednej strony straszenie przeciwnikiem polityczny. Z drugiej podważanie zaufania do organów Państwa. Co będzie następne? Znikające pluszaki? Puste lodówki?

Może sochaczewskie PO powinno dopatrywać się powodów swojej porażki w ostatnich wyborach właśnie we własnym postępowaniu, a nie "głupich, podstarzałych wyborcach" lub bliżej nieokreślonym "układzie niszczącym życie uczciwego kandydata".

(2014/11/26 15:03)
Niestety ale efektem rewolucji do której chce doprowadzić Kaczyński jest wyrżnięcie w pień całej opozycji i zmiana władzy.
Sądy i prokuratura nic tu nie będą miały do znaczenia.

(2014/11/26 15:07)
 Święte słowa Deth17 - 4 lata i dziękujemy Osieckiemu.

(2014/11/26 15:09)


Czerpie garściami z Lenina który był o ile się nie mylę tematem jego pracy doktorskiej.


GRZECH, jego brata Lecha.

(2014/11/26 15:10)
Jeden czort ;)

(2014/11/26 15:25)
Towarzystwo wzajemnej adoracji.
GŁOSUJCIE NA KANDYDATA NAJLEPSZEGO, GŁOSUJCIE NA OSIECKIEGO!

(2014/11/26 15:25)
Niestety ale efektem rewolucji do której chce doprowadzić Kaczyński jest wyrżnięcie w pień całej opozycji i zmiana władzy.
Sądy i prokuratura nic tu nie będą miały do znaczenia.

Demokracja to ustrój po 25 latach już dość mocno osadzony w naszym kraju. PiS już raz był u władzy i rzeczywiście doszło do dziwnych akcji wynikiem których była choćby śmierć Barbary Blidy, czy lekarz którego Ziobro musiał potem przepraszać(Należy jednak pamiętać, że sochaczewski PiS jest zupełnie innym PiSem niż partia pana Kaczyńskiego). Wtedy sejm rozsypał się po 2 latach. Ustrój nie wytrzymał nawet okresu czteroletniej kadencji.

Gwarantami naszej demokracji są: Konstytucja do zmienienia której potrzebne jest referendum, czyli zgoda większości obywateli. Niezawisłe sądy i prokuratura. Wreszcie, gdyby tamte instytucje zawiodły, wojsko. Gdyby to wszystko jakimś cudem zawiodło, pozostaje UE. Sankcje nałożone na Polskę szybko skończyłyby się wynoszeniem polityków na taczkach i nowym rozdaniem. Ludzie przyzwyczajeni do pewnego poziomu bytowania źle reagują, jeśli nagle, praktycznie z dnia na dzień są go pozbawiani (taki byłby efekt tych będących ostatecznością sankcji)

Tylko że tego typu dyskusje są jałowe. Mamy warunki sochaczewskie. Tu, choćby prokuratura,  działa. Jeśli ktoś nie stosuje się do reguł demokratycznych, niezależnie jakie stanowisko by piastował, zostanie zdyscyplinowany przez wymiar sprawiedliwości. Przykład, kolejne dwie osoby ze starostwa które usłyszą w tym lub przyszłym tygodniu zarzuty.

(2014/11/26 15:38)
Z całym szacunkiem dla wymiaru sprawiedliwości, ale prokuratorzy nie budują mostów i nie realizują projektów modernizacji. Mają stać na straży prawa. O czym będzie rozmawiał starosta z PIS z marszałkiem z PSL czy ministrem z PO ? ano o niczym, zero pieniędzy na inwestycje, co najwyżej jakiś żłobek czy przedszkole, słowem ochłapy. Zero na remonty dróg, a o mostach można będzie zapomnieć. Taka oto czeka nas przyszłość i to już niebawem. Tak się skończy "Leninizm", w naszym wydaniu. A i bidonizm rozleje się na cały powiat. 

(2014/11/26 18:43)
Uspokoję Cię.

Z tego co słyszałem (pewne źródło) PSL jest gotów do współpracy dla dobra Sochaczewa:)

(2014/11/26 20:03)
Jakoś mi tak dziwnie wychodzi, że e-sochaczew samo blokuje, to, co mu niewygodne. Takie wredne prawo komercji. ale to podobno portal dla wszystkich, więc jeśli nie chcecie stracić czytelników, to zacznijcie myśleć.

(2014/11/26 20:40)
Jak ludzie nie wykorzystają szansy na dywersyfikację władzy, czyli zapewnienie minimum rywalizacji i dyskursu politycznego w mieście i powiecie to jak przewiduję czeka nas jedno - władza i monopartia rodem z PRL. A jak to się kończy to już pewnie niektórzy zapomnieli, ale widoczniej niektórzy wyborcy wolniej się uczą i mają trudności z pamięcią.

(2014/11/27 13:41)