Cena położenia 1m2 terakoty.

/ 11 odpowiedzi
Czy ktoś orientuje się ile kosztuje położenie 1m2 terakoty? Będę  wdzięczny za info.
35zł dobry fachowiec

(2010/11/21 10:34)
A są i tacy którzy biorą 50-65zł

(2010/11/21 10:41)
To wcale nie jest trudne - jeżeli Ci szkoda pieniędzy, zawsze możesz spróbować samemu, ale żeby mieć pewność, że jest to dobrze zrobione, trzeba fachowca - 35-45pln/m2

(2010/11/21 15:43)

SMA
cena zależy od ilości metrów, od tego gdzie ją kładziesz ( schody, parapety podłoga, blaty kuchenne) bo to wyznacza ilośc cięć i ewentualnego szlifowania. Jezeli nie umiesz sam to weź glazurnika. Najlepiej z polecenia. jak juz go weźmiesz to masz przynajmniej pewność że w przypadku "choroby" to nie ty spartoliłeś i jest komu poprawiać. 4 dychy za metr to dobra cena za dobrego fachowca.pozdrawiam m.

(2010/11/21 19:05)
Wpływ na cenę ma również sposób położenia płytek ilość cięć , czy będą szlifowane pod kątem  ich rodzaj oraz ilość tzw. dekorów .
Te ostatnie są zwykle liczone od sztuki, i jeśli nie dogadasz się wcześniej , to można się przy płaceniu bardzo zdziwić :-(
Nie standardowe prace np. obudowa wanny , nie są liczone z metra.
Wykańczałem dom dwa lata temu , i ceny które teraz podajecie są bardzo niskie, wtedy było 60 z z m2, w rodzinie fachowiec policzył mi 50 zł zm2- widocznie teraz jest taniej !
Ten sam człowiek w stolicy liczy cenę metra od wartości ceny metra płytki - jeśli płytki po 120 zł to tyle kosztuje metr położenia,  ale nie mniej niż 65 zł - oczywiście mówię o samej robociźnie.
Jeśli zażądasz faktury to musisz doliczyć wat.

(2010/11/21 19:58)
Bardzo dziękuję za te wyczerpujące informacje. Pozdrawiam.

(2010/11/21 22:26)

Tidżeju - ceny w wielu usługach spadły przez wkroczenie na rynek "pseudofachowców". Ja pamiętam jak za dobrego glazurnika płaciło się nawet 65pln/m2. Od kilku lat mamy spore bezrobocie, więc każdy chłopak, który ma zdolne ręce zaczyna układać terakoty, malować, gipsować, tapetować itd itp. I tacy ludzie zadowalają się niską płacą, żeby tylko wyłapać klienta. Można powiedzieć, że trochę popsuli rynek, ale to chwilowe, bo jakość pracy takich "domowych speców" z czasem wyeliminuje ich z rynku i do łask wrócą ludzie, którzy robią to od lat i z dokładnością do połowy milimetra :)

Taki sam wysyp zrobił się np na fotografie ślubną - co drugi amator z lepszym aparatem od razu ma firmę fotograficzną, ale jakość zdjęć (ujęć) jest tak fatalna, aż dziwię się, że ludzie za to chcą płacić. Poza fotografią ceny za gipsowanie i malowanie w stosunku do 2006 roku spadły o 50%, a usługi napraw komputerów są teraz praktycznie darmowe. Itd. itp... Na rynku roi się od domorosłych spryciarzy, ale czas wszystko zweryfikuje.

Nie ma się co dziwić, że niektóre branże nagle "potaniały". Po prostu amatorzy chwilowo wypierają profesjonalistów, jednak oni zawsze będą potrzebni - i jak ktoś powyżej napisał - zazwyczaj docieramy do nich z polecenia.

(2010/11/23 13:40)
40-50 zeta

(2010/12/10 18:35)
zgadzam sie w 100 procentach,ale prawda jest taka ze pseudofachury nas wykoncza jak ludzie sie nie obudza.pozdro

(2010/12/10 18:41)

...każdy chłopak, który ma zdolne ręce zaczyna układać terakoty, malować, gipsować, tapetować itd itp.

Obawiam się, że z glazurnictwem jest podobnie jak z fotografią, o której piszesz dalej w swoim poście. Jest teraz wielu pseudofachowców i partaczy, którzy biorą się za to, zakładają sobie firmy a jak już Ci położą glazurę to liczysz tylko ile jeszcze musisz dokupić płytek. Ja robiłem niedawno remont w domu i mozaikę z tzw. geberitu (obudowa na sedesie podwieszanym) zrywałem dwa razy. W końcu za trzecim razem nowy człowiek położył tak jak być powinno. Żeby było śmieszniej to znajomi spieprzyli a obcy facet z ogłoszenia tu na e-sochaczew zrobił wszystko na cacy.
Co do ceny to nie było mowy ile za metr tylko za całość. Wszystko zależy od czynników o których pisali tu SMA i TIDŻEJ

(2010/12/10 20:04)

Panowie,sam jestem glazaurnikiem i uwiezcie-tu liczy sie doświadczenie.Nikt nie ułoży dobrze glazury,kto robi to drugi czy trzeci raz.Tak jak kierowca z rocznym stażem,nie jest doświadczonym kierowcom.Niestety inwestor rzadko zwraca na to uwagę!

(2010/12/11 08:24)