Centrum Handlowe

/ 25 odpowiedzi

Jaka jest opinia forumowiczów odnośnie Centrum Handlowego? Czy takie centrum zmieni obraz Sochaczewa w sposób pozytywny czy negatywny?
Czy w ten sposób (budując Centrum Handlowe) przyciągnie się innych do inwestowania w Sochaczewie?
P.S
Czy ktoś z forumowiczów dokonuje zakupów w Supermarkecie?
takie centrum w miasteczku o dużym bezrobociu, gdzie pewnie 20 procent ludzi żyje z handlu powiekszy bezrobocie. Na pewno nie da nowych miejsc pracy i nie przyciągnie innych inwestorów. To nie tego typu inwestycje nakręcają rozwój gospodarczy. Supermarekty raczej burzą niż budują gospodarkę w Polsce. O tym chyba wiedzialęś. Supetramarket to ostatnie podrygi Zgody, na załapanie się po raz ostatni na kasę. To wszystko na ten temat.

(2002/03/28 07:52)
A ja chcę żeby w mieście były supermarkety - choćby dla mojej własnej wygody - ja nie lubię chodzić po rynku i nie mam na to czasu. I nie rozumiem stwierdzenia, że nie da to nowych miejsc pracy! Jak to nie da? A poza tym warto pamiętać, że każde nowe miejsce pracy generuje kilka następnych, co w naszej sytuacji (6 tysięcy bezrobotnych) jest nie bez znaczenia.

(2002/03/28 10:53)
kobieto tłumaczę ci, ze taki supermarket zniszczy kilkadziesiąt sklepików.Zatem miejsc pracy nie przybędzie a ubędzie. Dla twojej wygody, rzecz jasna.

(2002/03/28 11:26)
Mieszkam w okolicach Globi i nie zauważyłam, żeby jakikolwiek sklepik w okolicy upadł od czasu otwarcia supermarketu. Wręcz przecownie - poszerzyły swoją działalność i naprawdę mają spory wybór towarów. Kiedyś do nich nie chodziłam a teraz tak.

(2002/03/28 12:12)
Prawda jest taka, ze ludzie duzo chetniej robia zakupy w centrach handlowych, chociazby z tego powodu, ze towary w duzych marketach sa duzo tansze niz w sklepikach osiedlowych,
wystarczy popatrzec ile osob przyjezdza na duze zakupy wlasnie do centrow handlowych. Nie mieszkam w Socho od paru lat i widze jak do hipermarketow w Warszawie ciagna tlumy z okolicznych miejscowosci.
Wystarczy popatrzec tylko, ile osob jest zatrudnionych w takich kompleksach, to nie dziesiatki, ale setki ludzi po to, aby wejsc w d... Klientom. I o to chodzi w tym calym biznesie.

To wszystko w interesie Klientow, a nie sklepikarzy. Chyba czasami ludzie zapominaja kto jest dla kogo.

(2002/03/28 14:24)
Wedlug mnie to centrum powinno powstac. O ile wiem powstanie po za miastem wiec sklepikarze nie ucirpia na tym. Ja na zakupy musze jezdzic az do Wawy badz Plocka.. wolalbym to robic w Socha. A ci ktorzy beda robili zakupy w przyszlym supermarkiecie sa to osby ktore teraz jezdza na zakupy do innych miast, wiec chyba lepiej zeby kasa zostala u nas a przy okazji wiecej osob mialo prace
pozdr.

(2002/03/28 20:29)
belcia,
jak padna kupcy,
którzy zatrudniają na czarno część mieszkańców
parku(ów) to ta cała cholota ruszy czyścic ci kieszenie ( mieszkania samochody,rowery, wózki dziecięce itd.)na ulicę. bedziesz miała wygodniej z superMARKIIETEM ale po zmierzchu nie wyjdziesz na ulicę. no i wdedy nie bedzie cie to kosztować 20 groszy więcej na kilogramie pomidorów, tylko rozumiesz belcia znacznie wiecej.

w socho jest ok 40 tys. mieszkanców.
połowa to dzieci i starcy.
czyli z 20 tys 6 nie ma pracy. belcia tzn co trzeci!!! coc ja jestem bliższy że co drugi.
A supermarkiiiet zatrudni 30 osób to zostanie nam jeszcze 5970 do zatrudnienia. ( dwieście supermarkiiietów?)

m.

(2002/03/29 10:03)
No to może w ogóle nic nie robić?
Skoro 20 osób, które dostaną pracę (plus ich rodziny) to jest nic? Zawsze to o 20 osób mniej.
A ja jako konsument chcę mieć prawo wyboru. Ty wybierasz rynek - twoje prawo. Tylko nie mieszajmy do tego zastraszania ludzi.

(2002/03/29 11:06)
jestes nierozsądna , a co z rodzinami kupców, ktorzy będą musieli zamknać swoje sklepy.

(2002/03/29 13:26)
A co z moją rodziną jeśli muszę przepłacać?

(2002/03/29 17:59)
O czym ty wogóle mówisz?
Jaka kasa ma zostać u nas? Czy kasa którą zarabia Globi zostaje u nas? Może Globi sponsoruje jakieś sochaczewskie imprezy? Może płaci podatek do urzędu miasta lub urzędu skarbowego?

Jedyna kasa która u nas zostaje to pensje zatrudnionych tam ludzi, i wiem, że jeśli chodzi o handel, są to najniższe pensje w Sochaczewie...

Podaj mi proszę przykład, gdzie zostaje ta kasa o której piszesz?

Pozdrawiam

(2002/03/31 09:19)
To miało iść pod post Skopka... Sorry...

(2002/03/31 09:20)
kurde jak to dziala rozpisalem sie a to dziadostwo mowi mi ze nie moglo wyslac :((((

(2002/03/31 22:24)
podatki jakies placi co nie? a najwazniejsze sa miejsca pracy przy obecnie panujacym bezrobociu ( a na moje oczko to bedzie tam troszkie miejsc pracy) co do plac w handlu to lepsze to niz zasilek.. sprobuj z niego wyzyc (ja znam pare osob bez pracy i jak bys mial ten problem to bys na to inaczej patrzyl oni chca pracowac nie chca wielkiej kasy. No i kolejny plus to taki ze zmieni to troszkie wyglad sochaczewa! jak chcecie to na sochaczew.pl jest projekt tej inwestycji pozdr.

(2002/03/31 22:35)
Niech nasi kochani sochaczewscy kupcy zaproponują rozwiazanie alternatywne dla supermarketu. Może zadaszyć ryneczek, albo pomalować budy na optymistyczny różowy kolor, albo .... - nie cen nie da się obniżyć bo przeciez obiży się stopa sochaczewskich elit tak bardzo troszczących się o miejsca pracy dla zwykłych współmieszkańców.
Kupowałem, kupuję i będę kupował w supermarketach nie dlatego że je lubię tylko dla własnej wygody i dla oszczędności.

(2002/04/04 08:34)
Chcę pracowaćw Sochaczewie. Twoja opinia to wyświechtane frazesy rodem z Samoobrony i LPR. Najchętniej otoczyłbyś Sochaczew zasiekami i rowami z wodą żeby broń Boże nikt nie otworzył konkurencyjnego interesu zagrażającego rodzimym handlowcom z łóżek polowych.

(2002/04/06 20:18)
chciałeś powiedzieć łóżek polowych na rynku którego nawet po sobie nie potraficie posprzątać.

(2002/04/06 20:21)
ja tez kupuje i bede kupowal w sumermarkecie!!!!!!

(2002/04/07 15:59)
Popieram wszelkie nowe inwestycje w naszym mieście. Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, iż nasze miasto popadło w szeroko zakrojony marazm, a władze do tej pory tańczyły Chocholi taniec.
Otwórzmy drogę inwestorom, ile ziemi leży odłogiem i wciąż niewykorzystanej w Sochaczewie...

(2002/04/10 15:15)
Własnie wyobraziłam sobie nasze miasto Sochaczew w przyszłości. Nadal szare, ponure i zaśmiecone reklamówkami z centrów handlowych, które okalaja miasto. Jest ich chyba z 10!!! o powierzchni 10-krotnie większej niż obecnie globi. UM ma nadzieję, że do kasy miasta wpłyną ogromne kwoty pieniężne z tytułu podatków. Niestety nie wpłyną. Zasilą one budżety miast, gdzie siedzibę ma zarząd korporacji handlowej, która zainwestowała w sochaczewskie centra. Na tyłach wspomnianych centrów zalegaja tony przeterminowanego i rozkładającego się towaru, którego nikt nie kupił - bo i za co. Czasami można napotkać bezrobotnego, który próbuje znaleźć coś jadalnego dla swojej rodziny w ogromnej górze odpadów, aby przeżyć kolejny dzień. Chodząc po mieście spotykam tylko błąkające się psy. Jedyne funkcjonujące instytucje w mieście to UM, ZUS, US i oczywiście banki. Dziwi mnie nieobecność mieszkańców. Nic dziwnego. Większość ruszyła w poszukiwaniu pracy do dużych miast bądź w rejony, gdzie jest rozwinięty przemysł produkcyjny. Niestety pojawienie się centrów handlowych nie przyciągnęło inwestorów ani polskich ani zagranicznych. Jedynymi inwestorami były korporacje handlowe, dzięki którym miasto się wyludniło. Świat biznesu uznał powiat sochaczewski za teren, na którym wszelkie inwestycje wcześniej czy później i tak przyniosą ogromne straty więc nie warto tu inwestować. Jedna z gazet donosi, że mieszkańcy Sochaczewa wolą, aby nadal powstawały tu nowe centra handlowe. Lecz zarządy korporacji handlowych, które mają udziały w sochaczewskich centrach, zaczynają wycofywać swój kapitał. Te, wcześniej przynoszące dochody markety, przynoszą wielomilionowe straty, na które korporacje nie mogą sobie pozwolić. Zaczynają się grupowe zwolnienia pracowników centrów. Bezrobocie w Sochaczewie wzrasta do 80%. Ludzie zaczynaja szukać pracy, lecz nigdzie w okolicach miasta nie ma zakładów produkcyjnych lub ogromnych magazynów spedycyjnych czy logistycznych gdzie można by ubiegać się o pracę. Przykry to widok. Brak pracy to brak pieniędzy, za które można utrzymać rodzinę. Czy nie lepiej było by zmienić zarząd miasta i obsadzić go młodymi, wykształconymi, kreatywnymi, pełnymi zapału ludźmi, którzy przyciągnęliby inwestorów strategicznych i dzięki temu pobudzili w powiecie rozwój gospodarczy? Dopiero potem "stawiać" centra handlowe.Pozdrawiam wszystkich gorąco:-)

(2002/04/12 21:01)
Hmmm...
Podatek od nieruchomości to raz.
To że mówi się o jednym centrum handlowym a nie kilku czy kilkunastu to dwa.
Może w ogóle nic nie robić, będzie najlepiej???
No i będą powody do narzekań że się nic nie robi.

(2002/04/13 09:59)
Pewnie,najlepiej nic nie robic, nie budowac, nie tworzyc bo i tak sie nie uda. W taki sposob do sprawy podchodza od kilku lat wladze sochaczewskie i jest jak jest w naszym miescie.Pieknie sie rozpisalas(les)Pelu,ale to nie na nasze polskie realia. Co rozumiesz przez stwierdzenie inwestor strategiczny?
Ja nadal popieram powstanie nowego centrum handlowego.Niektorzy narzekaja na Globiego, ze wyzysk, ze male pensje. Dla tych, co nic nie maja lepsze takie niz zadne. Ostatnio rozmawialam z kolezanka ktora prcuje w agencji posrednictwa pracy w Warszawie. Mowila mi, ze nawet o prace za 3,5zl brutto w magazynie ludzie sie prawie zabijali. Powiem, ze za 8 godzin Ukraincy(z postredniaka przy trasie poznanskiej)biora wiecej. Nie oszukujmy sie, jest coraz biedniej w naszym kraju i coraz wiecej ludzi docenia wartosc pieniazkow.

(2002/04/15 21:00)
popieram
PS
Ukraincy biora 2 zeta za h:)!

(2002/04/15 21:32)
tytus napisał(a):"takie centrum w miasteczku o dużym bezrobociu, gdzie pewnie 20 procent ludzi żyje z handlu powiekszy bezrobocie. Na pewno nie da nowych miejsc pracy i nie przyciągnie innych inwestorów. To nie tego typu inwestycje nakręcają rozwój gospodarczy. Supermarekty raczej burzą niż budują gospodarkę w Polsce. O tym chyba wiedzialęś. Supetramarket to ostatnie podrygi Zgody, na załapanie się po raz ostatni na kasę. To wszystko na ten temat."
Odpowiedź Jacek:Co za bzdury! Zupelnie jakbym slyszal przemowe prezesa PSS nawolujacego do bojkotowania Globiego. Niestety potrafi on tylko przemawiac a ceny w sklepach PSS sa chyba najwyzsze w calym Sochaczewie. I absolutnie nie zalezy im na obnizeniu kosztow wlasnych. Podam taki przyklad: znajomy ma hurtownie artykolow papierniczych. Dowiedzial sie, ze PSS placi duzo wiecej za takie artykuly niz on moglby im zaoferowac. W dodatku oni przywoza to na wlasny koszt z Wa-wy a on dowozilby im na miejsce. Probowal sie z nimi dogadac, ale niestety stwierdzili, ze sa juz przyzwyczajeni do zaopatrywania sie u starego dystrybutora i nie chce sie im go zmieniac. Podejrzewam, ze ktos ma udzialy w tym procederze. I tak funkcjonuje wiele rzeczy w Sochaczewie. Kiedy przybedzie konkurencja to bedzie musialo sie zmienic i uwazam to za dobry objaw.
Jezeli chodzi o Sochaczewskich kupcow to jakos nie widac zeby zle im sie powodzilo. Jestem przekonany, ze napewno sobie poradza. Trzeba bedzie poprostu bardziej walczyc o klienta, a w najgorszym przypadku zajac sie innym biznesem. W takich centrach handlowych natomiast znajda zatrudnienie najbiedniejsi ludzie, ktorzy nie maja szns na otrzymanie innej posady nie mowiac juz o otworzeniu wlasnego biznesu.
No i jeszcze jedna zaleta takiego centrum to oczywiscie wygoda klientow. Tak jak powiedzial Skopek, w tej chwili i tak mnostwo ludzi z Sochaczewa jezdzi na zakupy do Wa-wy. Takze po wybudowaniu centrum nie beda musieli robic tyle kilometrow.

(2002/04/20 11:58)
Centrum Handlowe.
Być może duże cehtra handlowe to nie jedyne rozwiązanie sposobu zakupów, ale od tej formy mieszkańcy Sochaczewa i okolic uciec nie mogą. Natomiast dla rozwoju miasta to szansa. Inaczej pobudują w Żyrardowie, Skierniewicach, Łowiczu, ba w Błoniu czy Wyszogrodzie, z całym szacunkiem dla tych nieco mniejszych miast. A Sochaczew, no cóż będzie enklawą handlu z minionego wieku, zakurzonych towarów targowiska.

(2002/04/26 08:47)