Ceny wody i C.O. w Sochaczewie

/ 28 odpowiedzi
Witam serdecznie, mam do Was drodzy mieszkańcy pytanie jak w temacie. Jakie macie ceny za metr wody i ile/jak płacicie za centralne ogrzewanie? Pisze ten post, bo niesamowicie wkurza mnie czynsz w wysokości 980 zł w mieszkaniu gdzie egzystują 3 osoby (ja, żona, dziecko). Ok, chałupa ma prawie 80 metrów (mieszkanie w bloku) ale czy to normalne że w miesiącach letnich płaci się za ogrzewanie 350 zł ZADATKU? wszędzie tak jest, czy tylko na burżuazyjnej Victorii?!Nadmienię, że w okresie grzewczym, gdzie czynsz jest tej samej wysokości faktycznie kaloryfery pracują tylko w 2 pomieszczeniach (z 5). Piszę w dwóch, bo w pokoju dziecka oczywiście kaloryfer na "5" jest rozkręcony, ale w sypialni i gościnnym już na 3-2,5 co sumarycznie daje dwa powiedzmy pokoje rozkręcone na maxa. 
to jeszcze mało płacisz . Zobaczysz jakie stawki za wodę wprowadzi Osiecki po wyborach gdyby je wygrał . Namawiam wszystkich aby nie głosować na tego człowieka.Wtedy miasto zacznie żyć , a nie umierać.

(2014/07/22 19:06)
Osiecki wyższych niż poprzednia ekipa to raczej nie wprowadzi ;)

(2014/07/24 11:59)
Panie Reage77 klepie Pan kłamstwa. Oto zestawienie pokazujące ceny za wodę i ścieki ustalane za kadencji obu burmistrzów. Umiarkowane podwyżki za burmistrza Czubackiego były dla mieszkańców łagodzone dopłatami osłonowymi do cen wody i ścieków. Miały one funkcjonować do czasu zakończenia inwestycji i wykonania planowanych przyłączy, co z kolei pozwoliłoby ustabilizować ceny na niższym poziomie.Burmistrz Osiecki zmienił całkowicie tę politykę. Wprowadził znaczne podwyżki i zniósł dopłaty dla mieszkańców. Przyłączanie do kanalizacji idzie marnie, a ZWiK potrzebuje finansowego wsparcia miasta. Na 2014 rok zaplanowano dokapitalizowanie spółki kwotą ok. 2,6 mln zł.

2009 r.woda - 3,00 zł + 0,40 zł dopłata; ścieki - 4,89 zł + 1.00 zł dopłata
2010 r.
woda - 3,09 zł + 0,40 zł dopłata; ścieki - 5,18 zł + 1,49 zł dopłata
2011 r.
woda - 3,09 zł + 0,40 zł dopłata; ścieki - 5,37 zł + 1,49 zł dopłata

na kolejne lata ceny ustalał już burmistrz Osiecki:

2012 r.
woda - 3,78 zł; ścieki - 8,61 zł
2013 r.
woda - 3,78 zł; ścieki - 8,26 zł
2014 r. 
woda - 3,78 zł; ścieki - 8,26 zł

Dla sprawdzenia:http://www.cena-wody.pl/index.php?p=1&t=1&co=d&id=150&Kol=4&iw=a&lu=&da=gd&po=2

(2014/07/27 20:29)
Należy jeszcze pamiętać o opłatach abonamentowych, które ponosi odbiorca usług wod-kan. co miesiąc. Ich drastyczny wzrost nastąpił również w 2012 roku.

(2014/07/27 20:47)
to jeszcze mało płacisz . Zobaczysz jakie stawki za wodę wprowadzi Osiecki po wyborach gdyby je wygrał . Namawiam wszystkich aby nie głosować na tego człowieka.Wtedy miasto zacznie żyć , a nie umierać.Halo, pogotowie wodociągowe?
- Tak, co się stało?
Z mojego kranu płynie woda!
- A czego się pan spodziewał?
Patrząc na rachunek to co najmniej Heinekena

(2014/07/28 06:54)
A gdzie stara śpiewka rzecznika burmistrza o manipulacjach?

(2014/07/29 17:19)
Pan Małolepszy pewnie drukuje nową talie kart aby asa z rękawa wyciągnąć lub jakiegoś farbowanego królika z kapelusza novoosieckiego wyciągnie wkońcu...
czy tylko ja zaczynam się o niego martwić no... takiej absencji na forum nie miał jeszcze podczas swoich rządów :) Jak polityka nie widać to zazwyczaj knuje i rozrabia co w jego przypadku może być bardzo niebezpieczne hehehe
Szanowny Panie ''jerzyk2205'' w tym temacie każdy obywatel płacący rachunek za wodę i ścieki jest doskonałym ekspertem, tym większym o ile przyłącze zrobił pozbywając się przydomowego szamba, tą oszukaną grupę społeczną można nazwać sponsorami ZWiK-u i Novoosieckich rządów w naszym ''DROGIM Novoosieckim Mieście'' ze średnich kosztów 120zł wskoczyć na 250-450zł a jak domownicy nie będą oszczędzać to i 600 złociszków ze skruchą i bólem serca trzeba zapłacić i żadne odwołania nie pomogą bo wszyscy dostali baaardzo drogie i precyzyjne ''wodomierze'' aby ''wodokradzież'' nie miała miejsca :)  

(2014/07/29 17:47)
Za wszystko się płaci, normalka. Niektórzy panowie próbują  wywoływać jakieś niestworzone sensacje tylko kogo to obchodzi oprócz ich lekarzy

(2014/08/03 00:18)

WIT
Najlepszy numer ZWiK to nie tylko horrendalne ceny (to jest właśnie główny powód że ludzie nie chcą się przyłączać), ale ten ABONAMENT , np. osoba starsza mieszka sama  (utrzymuje się z 1050 zł emerytury), i musi płacić ten abonament w takiej samej wysokości jak i rodziny gdzie mieszka kilka pracujących osób. To jest wg prezesa ZWIK uczciwe i sprawiedliwe. Oni mają to gdzieś , abonament jest od sztuki przyłącza i gitara. 

(2014/08/04 20:47)
To się zgadza ale z drugiej strony, jaki ma wpływ miasto na to ile osób w rodzinie mieszka , jakie maja mieszkanie/metraż,w danym mieszkaniu/domu/, ile pracuje, czy np. jest to rodzina wielopokoleniowa gdzie są emeryci, pracujący rodzice i dzieci w różnym wieku, czasami te starsze już pracujący i wtedy jest łatwiej. O tym już jednak każdy sam decyduje: Volenti non fit iniuria. Niestety ponadto uzależnieni jesteśmy od cen na rynkach światowych, i często ktoś krzyczy i płacze  że tak drogo, a przecieżwszyscy płacimy tak samo. Jak ktoś jak piszesz samotny emeryt i płaci za dużo to niech zamieni sobie mieszkanie na mniejsze, będzie mu lżej, znam już parę takich przypadków w Sochaczewie, ludzie pozamieniali wielkie apartamenty na mniejsze mieszkania i żyje się im lepiej.Ludzie ocieplaja domy, zmieniają piece na bardziej ekonomiczne na eko groszek lub inne formy  alternatywnego ogrzewania. Ceny CO w Sochaczewie w przypadku ogrzewania zbiorowego mogą wynikać z nieodpowiedniej technologi generującej duże straty, niska efektywność  i w końcu wysokie koszta takiego ogrzewania, zamiast tu pisać zainteresujcie się sprawa rzeczowo dochodząc do sedna sprawy dlaczego tak jest i z czego konkretnie to wynika?

(2014/08/04 23:54)
''Subara'' tylko osoba która nigdy nie zapłaciła za wodę i ścieki może pisać takie idiotyzmy (o zamianach mieszkań; cenach i rynkach światowych co za chora wyobraźnia podpowiada takie ''stwory'' myślowe... ) człowiek który płaci rachunki nigdy by nie pisał takich bzdur, różne pisałeś bzdety ale ten post teraz jest mistrzostwem skrajnej głupoty... 
Szanowny ''Wit'' naturalnie masz rację ten abonament to wyciąganie kasy i nic więcej bo wiadomo że zrezygnować z wody się nie da i tutaj nas Novoosiecki włodarz-yk miejski trzyma za gardło a wyrwać się nie da z tych objęć... zupełnie patowa sytuacja... Ceny uchwali jeszcze wyższe ale po wyborach jak uda mu się wygrać bo trzyma za jaja 11 bez-Radnych uzależnionych na garnuszku z całymi rodzinami i to na kilku etatach, kasa z obligacji niedługo się skończy bo jej wydawanie w festiwalu  wyborczym trwa... każda obecnie wydana złotówka to 2 złote które będziemy musieli wpłacić w zwiększonych opłatach za wodę ścieki i w podatku od nieruchomości jako rachunek za rozrzutność i niegospodarność oraz matactwa medialne naszej obecnej władzy... 


(2014/08/05 00:49)
subara napisała może i bzdety jak sądzi tadeusz ale po części ma rację,za cały stan rzeczy że nas nie stać na wiele luksusów odpowiada nasz rząd,a co do abonamentów to jeszcze płacimy za światło,gaz wszędzie doliczana jest opłata przesyłowa ,z wodą to można sobie studnie własną wykopać będzie taniej o to jedno ,wszystko by było dobrze tylko zamiast przykładowo 1500 zaróbmy chociaż ze 4000 i ceny obecne mogą zostać bez zmian.

(2014/08/05 08:06)
Subara to nikt inny niż Olaf - lokalny głupek.

Jeżeli w okolicznych miejscowości za ciepłą woda płaci się od 25 do 39 zł a u nas nawet 57 zł. to żle to świadczy o obecnym burmistrzu któremu podlegają miejskie wodociągi.
Czy ciepła woda w obecnych czasach jest luksusem ? Takie myślenie kojarzy mi się z wyborcami pis-ów, ludzi delikatnie mówiąc zacofanych :)

A już wpis Subary o możliwości wykopania sobie studni ( 90 % mieszkańców Sochaczewa mieszka w blokach ) to szczyt głupoty :).

(2014/08/05 11:40)

"Ceny wody i C.O. w Sochaczewie"

''wszystkieryśki....'' niestety w Sochaczewie cenę wody zawdzięczamy obecnemu burmistrzowi... śmiało trzeba nazwać ją towarem luksusowym... wielu mieszkańców nie stać na opłacenie rachunków szczególnie podczas tak uciążliwych upałów podczas których oszczędzanie na wodzie nie jest możliwe... higiena osobista w naszym mieście słono kosztuje każdego obywatela, tak jak całe rządy Novoosieckie odpowiedzialne za obecny stan rzeczy... całe szczęście do listopada nie jest daleko wystarczy pominąć ich podczas wyborów.

(2014/08/11 22:24)
a co w listopadzie cena wody zmaleje czy ze wzgledu na porę roku nie trzeba bedzie się tak czesto myć?

(2014/08/11 22:28)
Drogi ''dragon36'' w listopadzie będziesz miał okazje wybrać takiego burmistrza który pozwoli na zmniejszenie opłat za wodę... co z kolei zmniejszy rachunki, więcej kasy zostanie w portfelu... A kąpiel przestanie być luksusem... wszyscy dosłownie odczujemypoprawę jadąc autobusem miejskim w którym to doskonale czuć że wielu mieszkańców oszczędza na kąpieli. 

(2014/08/12 00:27)
to co burmistrzem zostanie prezes wodociągów i zrobi mieszkańcom prezent w postaci tańszej wody?,akurat wodę mam ze studni ,autobusami jeżdżę sporadycznie,z wyborem burmistrza bym się tak nie podniecał.

(2014/08/12 07:57)
Dokładnie. A jak zostanie Burmistrzem ten Oszołom z PO to będzie tanio i prawie za darmo NP. KOMUNIKACJA MIEJSKA, bo pieniądze będą z Amber Gold  a także 55 miliardów z ograbienia Polaków w OFE. Normalnie mlekiem i miodem Sochaczew popłynie

(2014/08/14 11:03)

WIT
odp. dla Subara: zmiana mieszkania nie wchodzi w grę , gdyż chodzi w tym przypadku o prywatny mały dom, gdzie mama zamieszkuje sama, w dzielnicy Chodaków jest wiele takich posesji gdzie mieszka 1 lub 2 osoby, a ten złodziejski abonament trzeba płacić. To jest ukryty podatek.!

(2014/08/15 15:39)
subara 
Są jeszcze inni , ale na pewno burmistrzem nie zostanie Osiecki , to jest pewne.

(2014/08/15 16:48)
tadeusz, ty jesteś niedorozwinięty jakiś chyba, jak można nie płacić za wodę i ścieki? To fakt że czynszu nie płacę bo mieszkam na swoim ale wszystko inne tak. Ceny są dobre, jak ci mało to idź do Tuska , On dużo ma to na pewno ci da. RUSKIE MÓWIĄ ŻE TUSK DOBRY  ŻE U NAS DOBROBYT A TY MALKONTENCIE POTRAFISZ TYLKO NARZEKAĆ NA WSZYSTKO.

(2014/08/15 22:21)
ciacho a co mnie to obchodzi kto zostanie Burmistrzem, ja oddam swój głos i cześć?

(2014/08/15 22:23)
Szanowny użytkowniku ''subara'' po twoich wpisach jasno widać że masz problem z czytaniem... z czytaniem ze zrozumieniem... zastanawiam się jak Ci pomóc... to musi stanowić duży życiowy problem... nie mówię o tobie... jak widze ty nie zdajesz sobie z tego sprawy jak zresztą z wielu rzeczy które wypisujesz...   

(2014/08/15 22:37)
tanie woda i ścieki w\g tadeusza -  wykopta se studnie woda bedzie tańsza ,chodzta sr...ć za stodołe ,ścieki beda tańsze,myć się jak deszcz pada darmowa woda.W taki sposob obnizy sie koszty,bo jak dotąd nikt nie napisał jak to zrobi a jeszcze komunikacja,no to hulajnoga albo rower darmo? jest darmo.

(2014/08/16 11:57)
Szanowny ''Ruter'' pisząc takie kłamliwe bzdury na forum dotyczącym Sochaczewa i jego mieszkańców sam jednocześnie będąc z Rybna dajesz do myślenia... skąd bierze się taka postawa... jakie powody kierują twoją osobą... 
Człowieku z Rybna... naucz się proszę czytać zanim zaczniesz komentować....
Każdy mój wpis zwraca uwagę na Novoosieckie niegospodarne wykorzystywanie mieszkańców Sochaczewa....
Zadziwiające jest to jak Novoosieckiego i jego bractwa bronią ludzie z poza naszego miasta...
Teoretycznie olbrzymie ceny ścieków i wody jakie zafundował nam Osiecki nie powinny ich obchodzić, Teoretycznie zadłużenie jakiego sprawcami są Novoosieccy też obcych nie powinno interesować... 
Nasuwa się jedna konkluzja... 
''router'' wraz z Novoosieckimi po wyborach 17 listopada straci źródełko z którego czerpie kasę... strach przed utratą wygodnego życia i przejście na kuroniówkę zagląda w oczy ''routera''... Łatwe pieniążki się skończą dla nieudolnych Novoosieckich... 

(2014/08/16 12:29)