Chodaków patologiczne miejsce !!!

/ 77 odpowiedzi / 3 zdjęć

Chodaków patologicznie zaniedbane przez wszystkich burmistrzów miejsce na mapie Sochaczewa aż dziw bierze że tak urokliwa dzielnica pełna zieleni zamieszkała przez lokalnych patriotów o każdej porze roku jest po macoszemu traktowana, jak zapadły koniec świata, piękna lokalizacja z którą się nic nie robi... temat rzeka...

Podsuwajmy BURMISTRZOWI i kandydatom na jego miejsce pomysły!!! 

POPRZEDNIE WŁADZE I OBECNE NIE RADZĄ SOBIE !!!

wszak każdemu BURMISTRZOWI do Chodakowa było nie po drodze od kiedy Chodaków stracił prawa miejskie nie ma swojego „(BURMISTRZA)- Prawdziwego Gospodarza” od tamtej pory Chodaków jest można powiedzieć rządzony przez OBCYCH którym nie zależy na jego prężnym rozwoju !!!

Kiedy wreszcie Chodaków przestanie być zapadłą niedocenianą zrujnowaną i niebezpieczną dziurą na mapie miejskiej !!!  

Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości , są plany , a nie obietnice bez pokrycia , i to co mówił ksiądz w swoim świątecznym przemówieniu kobieta potrafi i może więcej niż mężczyzna.

(2014/04/23 22:49)

obieta potrafi i może więcej niż mężczyzna"święta racja tyle co moja była zrobiła nie ogarnął by żaden facet zgodzi się ze mną każdy kto miał swoją byłą ... to był czort nie kobieta hehehe sam poród jest potwierdzeniem tej tezy nie wspominając o tych bardziej niebiańskich i czort ich wie tematach hehehe

Ale na poważnie bo temat jest jak najbardziej poważny piszcie...:

(2014/04/23 23:04)
Kiedy wreszcie Chodaków przestanie być zapadłą niedocenianą zrujnowaną i niebezpieczną dziurą na mapie miejskiej !!!  

(2014/04/23 23:11)
po zrzuceniu atomowki

(2014/04/24 07:55)

Szanowny Tadeuszu, fajny wątek założyłeś. W poście widzę kilka rzeczy do których warto się odnieść. Tak szybciutko w kilku punktach.

- „… patologicznie zaniedbane” – mocne słowa. Z drugiej strony brak nowych chodników, nowych asfaltowych ulic, ulice takie jak Grunwaldzka czy Ogrodowa po budowie kanalizacji pozostawione w strasznym stanie. Jednym słowem faktycznie dramat.

- „… urokliwa dzielnica” – bez dwóch zdań.

- „… zamieszkała przez lokalnych patriotów” – dużo patriotów, ale ci ludzie już się przekonali, że sitwy tylko żrą z koryta, ale ludziom nie pomagają. Problem nie tylko Chodakowa czy Sochaczewa raczej ogólnopolski. Warto zauważyć, że Chodaków już dawno nie miał żadnego, nawet jednego reprezentanta, który cokolwiek robi dla dzielnicy. Chodaków reprezentuje Trojanów i okolice ul. Wyszogrockiej. Czy ktokolwiek słyszał ostatnio o jakiejkolwiek inicjatywie Chodakowskich radnych? Chyba nawet jednego wniosku nie złożyli państwo do SBO.

Jacy radni taka dzielnica można powiedzieć.

- „… niebezpieczną dziurą” – tak, to niestety prawda. Podobno są ty kamery;) Pytam gdzie i ile? Ja oczywiście znam odpowiedź na to pytanie, ale mieszkańcy na pewno nie. Dość powiedzieć, że w listopadzie 2013 roku złożyłem wniosek do burmistrza z prośbą o zamontowanie kamery monitoringu miejskiego w okolicach Młyna państwa Repsz. Odpowiedź powaliła mnie na kolana. Wniosek został przesłany do policji, która ma ocenić czy jest zasadny. Żaden urzędnik z miasta nie zadał sobie nawet  trudu wsadzenia tyłka w samochód żeby zbadać zasadność mojego wniosku mimo, że wcześniej pobito na pętli autobusowej kierowcę, notorycznie dewastowany jest pojemnik na zbiórkę odzieży, a młode wyrostki systematycznie urządzają sobie tam popijawki. Do tej pory cisza i nic nie wskazuje na to, że coś się zmieni.

W tym miejscu warto spojrzeć na realizację SBO 2013. Dwa konkurencyjne wnioski na budowę boisk dla Zespołu Szkół. Wygrywa opcja bliższa magistratowi, bo niby ma bieżnie. A jak wygląda realizacja. Ano okazuje się, że lepsza okazała się lokalizacja wskazana przez projekt odrzucony, nawierzchnia miała być wykonana z sztucznej trawy, będzie z trawy naturalnej, która za dwa lata wyschnie na pieprz chyba że UM da szkole 10 tys. zł / rok dodatkowej kasy na jej pielęgnację (kosiarka, paliwo, woda itd.). Niby lepszy, ale nie we wszystkim ;)

Jestem jeszcze ciekaw jaką kwotą zamknie się całkowity bilans inwestycji, bo o tym  na razie cisza. Sądzę, że zamiast 80 tys. UM wyda nie więcej niż 600 tys. zł. Pytanie, czy pozostała kwota zostanie przeznaczona na szkołę w Chodakowie? Mam nadzieję, że tak, bo jeśli nie to będzie oznaczało, że ktoś oszczędza na dzieciakach z naszej dzielnicy. Taka autorefleksja.

Dopóki Chodaków nie ma solidnej reprezentacji, dopóty będzie traktowany po macoszemu.

Ot, tyle w temacie!

(2014/04/24 13:09)
Kurde, jak to jest, że tu wszyscy się znają mimo, że niby anonimy?

Jak można się dowiedzieć kto jest kim? ;)

(2014/04/24 14:43)
Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie powrót do meritum sprawy czyli Chodakowa!
Miłego dnia.

(2014/04/24 15:32)
Chodaków, rodzima dzielnica Burmistrza Cubackiego, 2ie kadencje pana Burmistrza a jaki efekt? Notabene Trojanów też nie kwitnie. I co wcale nie pochwalę tym razem pana Osieckiego który zapomniał raczej o Boryszewie gdzie zdobył najwięcej głosów, natomiast dworzec PKP niczym Choaków dawno zapomniany, a kandydaci przypominają sobie o tych miejscach tylko przy okazji Kampani Wyborczej!

(2014/04/24 15:36)
Cóż, taki mamy ... Sochaczew. :(

Prośba do "Tadeusza" - załóż nowy wątek przyjacielu, bo temat warty głębszej uwagi, a tu już tylko awantura.

(2014/04/25 14:31)
taka nasza natura niestety polaków jest że z każdego tematu robimy awantury i zbaczamy na tematy polityczne... choroba wie czym to jest spowodowane, ale to już zaczyna być męczące.Wracając do tematu, pamiętam z opowieści osób starszych, że kiedyś w chodaksie tętniło życiem. Niestety po upadku Chemitexu stało się to miejsce zapomniane... Szkoda... Ciekawe czy nie dało by się czegoś zrobić na terenach byłej fabryki? Parę lat temu głośno było o sprawie skażenia terenu i budynków. Ciekawe czy możliwe jest uprzątnięcie tego terenu i jakie to są koszty? Swoja drogą chyba trzeba się za to w końcu zabrać, bo przecież wkoło mieszkają ludzie i chyba im to na zdrowie nie wychodzi!? 
P.S. Wracając do naszej narodowej cechy, którą niestety tu dalej podtrzymam, nie omieszkam odpowiedzieć k(iepskiemu)acperskemu  : co by ci nie napisać i podać paragrafy i podstawy prawne, to ty i tak to przegadasz, bo nie obrażając nikogo, ale chłopaki mastersiaki są de best i zawsze mają rację, więc nie będę pisać nic :) przypomnę tylko słowa kiedyś zasłyszane: że każde dobro i zło do nas wraca z podwójną mocą...pozdrawiam

(2014/04/25 21:06)

(2014/04/25 22:21)

Reage77 napisał : Szanowny Tadeuszu, fajny wątek założyłeś. W poście widzę kilka rzeczy do których warto się odnieść. Tak szybciutko w kilku punktach.

- „… patologicznie zaniedbane” – mocne słowa. Z drugiej strony brak nowych chodników, nowych asfaltowych ulic, ulice takie jak Grunwaldzka czy Ogrodowa po budowie kanalizacji pozostawione w strasznym stanie. Jednym słowem faktycznie dramat.

- „… zamieszkała przez lokalnych patriotów” – dużo patriotów, ale ci ludzie już się przekonali, że sitwy tylko żrą z koryta, ale ludziom nie pomagają. Problem nie tylko Chodakowa czy Sochaczewa raczej ogólnopolski. Warto zauważyć, że Chodaków już dawno nie miał żadnego, nawet jednego reprezentanta, który cokolwiek robi dla dzielnicy. Chodaków reprezentuje Trojanów i okolice ul. Wyszogrockiej. Czy ktokolwiek słyszał ostatnio o jakiejkolwiek inicjatywie Chodakowskich radnych? Chyba nawet jednego wniosku nie złożyli państwo do SBO.

- „… niebezpieczną dziurą” – tak, to niestety prawda. Podobno są ty kamery;) Pytam gdzie i ile? Ja oczywiście znam odpowiedź na to pytanie, ale mieszkańcy na pewno nie. Dość powiedzieć, że w listopadzie 2013 roku złożyłem wniosek do burmistrza z prośbą o zamontowanie kamery monitoringu miejskiego w okolicach Młyna państwa Repsz. Odpowiedź powaliła mnie na kolana. Wniosek został przesłany do policji, która ma ocenić czy jest zasadny. Żaden urzędnik z miasta nie zadał sobie nawet  trudu wsadzenia tyłka w samochód żeby zbadać zasadność mojego wniosku mimo, że wcześniej pobito na pętli autobusowej kierowcę, notorycznie dewastowany jest pojemnik na zbiórkę odzieży, a młode wyrostki systematycznie urządzają sobie tam popijawki. Do tej pory cisza i nic nie wskazuje na to, że coś się zmieni.

W tym miejscu warto spojrzeć na realizację SBO 2013. Dwa konkurencyjne wnioski na budowę boisk dla Zespołu Szkół. Wygrywa opcja bliższa magistratowi, bo niby ma bieżnie. A jak wygląda realizacja. Ano okazuje się, że lepsza okazała się lokalizacja wskazana przez projekt odrzucony, nawierzchnia miała być wykonana z sztucznej trawy, będzie z trawy naturalnej, która za dwa lata wyschnie na pieprz chyba że UM da szkole 10 tys. zł / rok dodatkowej kasy na jej pielęgnację (kosiarka, paliwo, woda itd.). Niby lepszy, ale nie we wszystkim ;)

Jestem jeszcze ciekaw jaką kwotą zamknie się całkowity bilans inwestycji, bo o tym  na razie cisza. Sądzę, że zamiast 80 tys. UM wyda nie więcej niż 600 tys. zł. Pytanie, czy pozostała kwota zostanie przeznaczona na szkołę w Chodakowie? Mam nadzieję, że tak, bo jeśli nie to będzie oznaczało, że ktoś oszczędza na dzieciakach z naszej dzielnicy. Taka autorefleksja.

Dopóki Chodaków nie ma solidnej reprezentacji, dopóty będzie traktowany po macoszemu.

Ot, tyle w temacie!

(2014/04/26 00:50)
stonka76 napisała : ...Wracając do tematu, pamiętam z opowieści osób starszych, że kiedyś w chodaksie tętniło życiem. Niestety po upadku Chemitexu stało się to miejsce zapomniane... Szkoda... Ciekawe czy nie dało by się czegoś zrobić na terenach byłej fabryki? Parę lat temu głośno było o sprawie skażenia terenu i budynków. Ciekawe czy możliwe jest uprzątnięcie tego terenu i jakie to są koszty? Swoja drogą chyba trzeba się za to w końcu zabrać, bo przecież wkoło mieszkają ludzie i chyba im to na zdrowie nie wychodzi!? 

(2014/04/26 00:54)
 No tak ale po pierwsze sam upadek  tego truciciela Chemitexu to zbawienny wpływ na środowisko, po drugie z tego co słyszałem były audycje na antenie radia fama, koszty  były by ogromne. Raczej nie widzę szans aby Chodaków jak dawniej mógł jeszcze kiedyś tętnić życiem, więc niech to będzie spokojna,czysta,pachnąca świeżym powietrzem dzielnica!

(2014/04/26 09:51)
metro-w stu procentach popieram,ale pewnie zaraz obudzi się kacperskyy i on powie swoją wersję.Ja uważam że Chodaków jest taką częścią miasta że sam podejmie decyzję oczywiście bez Pana BB i zadecyduje co jest dla niego najlepsze.

(2014/04/26 10:14)

(2014/05/02 16:53)

Chodaków patologicznie zaniedbane przez wszystkich burmistrzów miejsce na mapie Sochaczewa aż dziw bierze że tak urokliwa dzielnica pełna zieleni zamieszkała przez lokalnych patriotów o każdej porze roku jest po macoszemu traktowana, jak zapadły koniec świata, piękna lokalizacja z którą się nic nie robi... temat rzeka...

Podsuwajmy BURMISTRZOWI i kandydatom na jego miejsce pomysły!!! 

POPRZEDNIE WŁADZE I OBECNE NIE RADZĄ SOBIE !!!

wszak każdemu BURMISTRZOWI do Chodakowa było nie po drodze od kiedy Chodaków stracił prawa miejskie nie ma swojego „(BURMISTRZA)- Prawdziwego Gospodarza” od tamtej pory Chodaków jest można powiedzieć rządzony przez OBCYCH którym nie zależy na jego prężnym rozwoju !!!

(2014/05/02 16:55)

Reage77 napisał : Szanowny Tadeuszu, fajny wątek założyłeś. W poście widzę kilka rzeczy do których warto się odnieść. Tak szybciutko w kilku punktach.

Ot, tyle w temacie!

(2014/05/02 16:56)
stonka76 napisała : ...Wracając do tematu, pamiętam z opowieści osób starszych, że kiedyś w chodaksie tętniło życiem. Niestety po upadku Chemitexu stało się to miejsce zapomniane... Szkoda... Ciekawe czy nie dało by się czegoś zrobić na terenach byłej fabryki? Parę lat temu głośno było o sprawie skażenia terenu i budynków. Ciekawe czy możliwe jest uprzątnięcie tego terenu i jakie to są koszty? Swoja drogą chyba trzeba się za to w końcu zabrać, bo przecież wkoło mieszkają ludzie i chyba im to na zdrowie nie wychodzi!? 

(2014/05/02 16:57)
do- tadeusz,-mówiłem -S P O W O L N I J,przestań ględzić!!

(2014/05/02 18:48)
Tadeusz ja też uważam że ględzisz,jak ci nie pasuje to się przeprowadz.Kiedyś Chodaków to był raj a teraz co?-została chemia.

(2014/05/02 20:50)
Urodziłem się i wychowałem w Chodakowie, czy kiedyś tętnił życiem?, coś się działo ale nie było to nic wielkiego. Knajpa Relax, klubokawiarnia, różne sekcje sportowe, kino, kawiarnia Saga ( był czas że ludzie czekali na zewnątrz w kolejce do stolika, i to wszystko. Nam młodym chłopakom było nudno to jeździło się do stolycy.
p.s. jak czytam wypowiedzi niektórych forumowiczów to zastanawiam się co myślą mieszkańcy innych miast o sochaczewianach jak wejdą na nasze forum, zgroza i wstyd.

pozdrawiam chodakowian

(2014/05/02 21:11)
Słuchac sie was nie da i normalnie strach sie bac sika sie po nogach jak tu straszycie ale mam rozwiazanie forum GIMBAZY 

(2014/05/07 17:55)
Fragment iNFO ze strony bronicz.pl      http://www.bronicz.pl/index.php?artykul=413

CHODAKOWSKIE NEONY 

Dzisiaj zupełnie zapomniane , a przecież prawie pięćdziesiąt lat temu rozświetlały szare ulice Chodakowa ... Tak naprawdę były namiastką wielkiego świata , który zawitał do małej miejscowości niedaleko Sochaczewa. Ówczesna władza z całą pieczołowitością o nie dbała choć nie miały nic wspólnego z powszechnie deklarowanym ustrojem . Dzisiaj ślad o nich zaginął . Nawet trudno byłoby odnaleźć ślady po kolorowych lampach , znakach graficznych i napisach pięknie wkomponowanych w obiekty , które rozświetlały. Nie wiadomo także kto je zaprojektował. A były to naprawdę prawdziwe arcydzieła sztuki. ...

Pierwszy chodakowski neon widniał nad bramą wjazdową do fabryki jedwabiu w Chodakowie . Obok napisu JEDWAB CHODAKÓW było umieszczone logo fabryki z charakterystycznym stożkiem jedwabiu . Neon powstał na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych . Nad neonem zamontowano stylowy zegar pokazujący aktualnie odmierzany czas Kolejny neon znajdował się nad wejściem do Klubu Techniki i Racjonalizacji w pobliskim drewnianym obiekcie na obecnej ulicy Chodakowskiej , tuż za parkingiem dla rowerów i motorów. Był to kolorowy napis informujący o Klubie Techniki i Racjonalizacji , w którym codziennie spotykali się pracownicy fabryki aby obejrzeć telewizję , pograć w bilard , rozegrać partię brydża lub pokera. W tamtych czasach nie każdy miał w domu telewizor, tak więc spotkania towarzyskie upływały zwykle w licznym gronie. Zawsze można było napić się herbaty lub kawy oraz zjeść ciastka z pobliskiej piekarni.

Na początku lat sześćdziesiątych pobudowano na ulicy Chopina w części dawnego parku nowoczesny jak na tamte czasy budynek , który obok lokali mieszkalnych miał na parterze lokale użytkowe. W jednym z nich znajdowała się kawiarnia , w kolejnym biblioteka i czytelnia a w ostatnim, równie często odwiedzanym jak poprzednie , sklep ze sprzedażą telewizorów i radioodbiorników. Dwa pierwsze lokale miały piękne neony . Kawiarnia nosiła nazwę „ Klubowa” , a nad jej wejściem świecił neon w kształcie filiżanki do kawy z napisem Kawiarnia Klubowa. Także biblioteka i czytelnia miały swoje neony z napisami „ Biblioteka” i „Czytelnia”. W kawiarni bardzo często odbywały się spotkania z pisarzami , aktorami czy sportowcami. Odbywały się tu także spotkania korespondentów „Głosu Chodakowa” , oraz inne imprezy z udziałem dyrekcji fabryki. Duża w tym zasługa Tadeusza Kowalewskiego redaktora naczelnego chodakowskiego pisma , który zawsze był jednym z animatorów życia kulturalnego w fabryce. Przy licznych stolikach można było spotkać pracowników fabryki z ich rodzinami, którzy przychodzili zjeść smakowite ciasteczka , galaretki, cukierki i czekoladki , których często brakowało w okolicznych sklepach . Kawiarnia miała dwa pomieszczenia . Pierwsze w którym znajdował się bufet i stylowe stoliki i krzesełka było pomieszczeniem dla osób palących , drugie było pomieszczeniem dla niepalących równie urokliwie urządzonym.

W pomieszczeniach bibliotecznych i czytelni oprócz wypożyczania książek odbywały się zajęcia z rysunku i malowania dla dziećmi oraz przygotowania do występów reblockquoteorskich.

Życie płynęło powoli , jak nigdy i trudno byłoby porównać je z dzisiejszymi czasami......................

(2014/05/07 18:43)
  Życie płynęło powoli , jak nigdy i trudno byłoby porównać je z dzisiejszymi czasami...................... dlatego założyłem ten wątek, pragnę aby chodaków był ostoją spokoju i ciepła dla wszystkich jego obecnych i przyszłych mieszkańców , aby się rozwijał i przyciągał nowych inwestorów abyśmy zaczęli myśleć o swojej ziemi i postawili na swoich ludzi którzy mieszkają wśród nas i tak jak ja pragną bezpieczeństwa ciszy ciepła kultury i szacunku na co dzień tego wszystkiego sobie życzmy i zacznijmy tego wszystkiego wymagać od władz które żądzą źle i nieudolnie więc postarajmy się weźmy sprawy w nasze ręce ... 

(2014/05/07 18:56)