Chrzciny gdzie w Sochaczewie?

/ 34 odpowiedzi

eff

Jedynie co mogę jeszcze dodać to powodzenia w szukaniu odpowiedniego lokalu :)

(2011/05/25 14:14)

Te ceny, to chyba jakaś pomyłka???

Rosół + drugie danie + ciasto + kawa/herbata + przekąski to koszt ok. 100zł od osoby. Pisze oczywiscie o restauracjach a nie jakiś barach mlecznych.

Robiąc poczęstunek 3 lata temu płaciłam 85zł /os "Pod Wierzbami" w Żelazowej Woli, gdzie obecnie znajduje się restauracja Polka.

(2011/05/25 15:28)
Nie po to ten wątek został założony,żeby krytykować,tylko raczej doradzić.Każdy najlepiej zna swoją sytuację,zarówno finansową jak i mieszkaniową i wie co robi,więc nie w tym rzecz,żeby głupio kogoś krytykować i narzucać,gdzie ma zrobić chrzciny swojego dziecka,tylko doradzić,polecić miejsce miłe,ciekawe i niedrogie.Strasznie mnie irytują takie zdewociałe i złośliwe teksty.

(2011/05/25 17:53)
aha czyli ja mam gnieździć moich gości przy stoliku kawowym na którym się nawet wszystkie talerze nie zmieszczą żeby ktoś nie uważał mnie za snobkę? Fajne macie podejście naprawdę jak ktoś chce zrobić inaczej niż od wieków się dzieje to zaraz w taką skrajność popadacie w swoich uwagach że aż żal za tak ciasne poglądy, a nawet jakby ktoś chciał zrobić z chrzcin wesele to nie powód by się na nim wyżywać a może to zazdrość? Ja tam nie zazdroszczę nikomu jak go stać to niech robi za 50 tyś. Nie wiem jakie są ceny u nas bo nie pytałam się jeszcze w restauracjach znam tę cenę od znajomej być może miała jakieś dojścia nie wiem ale nawet wydać na obiad 1000 zł na kilka osób to moim zdaniem nie dużo a jak ktoś nie może inaczej to tak robi. Ja ludzie jak zwykle najlepsi są w krytykowaniu.

(2011/05/25 18:09)

Nie rozumiem tego zalewu złośliwości pod adresem osoby chcącej zorganizować rodzinną uroczystość w lokalu!

Fakty są takie, że nie każdy ma duże mieszkanie a w nim duży pokój a nawet jak ma... Załóżmy, że na chrzciny przyjdą tylko chrzestni, rodzeństwo rodziców z rodzinami i dziadkowie - nie trzeba specjalnie dużej rodziny, żeby uzbierało się co najmniej kilkanaście osób. Teraz KTOŚ musi przygotować dla nich obiad, jakieś ciacho do kawy a potem wszystko umyć i posprzątać - mówimy o wariancie bez aboslutnie żadnych wodotrysków! Czy nie jest przypadkiem tak, że jeśli zajmą się tym rodzice maleństwa (muszą to jeszcze potrafić!), to sam fakt chrztu spadnie do rangi jakiegoś drobnego zabiegu w Kościele, po między gotowaniem a zmywaniem? Decydując się na lokal można skupić się tylko na wpłaceniu odpowiedniej kwoty i uzgodnieniu menu, całą uwagę kierując na istotę uroczystości, dla której ów uroczysty obiad ma być dodatkiem. Nie chciałbym tutaj przesądzać o tym, co jest lepsze - zależnie od osobistych talentów i możliwości może być różnie, ale tym bardziej jestem przeciwny wieszaniu psów na tych, co chcą być gościem na własnej imprezie.

Nasi rodzice i dziadkowie nie mieli z tym problemu aby pomieścić całą rodzinę w domu, niezależnie od jego wielkości, ale to tak na marginesie. Myślę, że ludzie stali się trochę leniwi, rozumiem Komunie organizować w lokalu ale chrzciny?  Zawsze dobrze jest popytać na forum, ale tak naprawdę to najlepiej ruszyć tyłek z przed komputera i iść się samemu zorientować. Poza tym "miło i smacznie" nie idzie w parze z opcją "tanio". Wiadomo - jak się chce mieć dobrą "imprezę" to koszty trzeba ponieść. Niestety nie mogę doradzić lokalu na chrzciny, bo wszystkie na jakich byłam odbywały się w domach :)

(2011/05/25 18:10)
hmm to może idąc śladem dziadków i rodziców kupujmy sobie wszyscy te same meble bo innych kiedyś nie było w sklepach, stójmy w kolejce po parę dni za mięsem i otwórzmy znowu pewexy... ludzie świat idzie na przód i to nie lenistwo a postęp a jak ktoś ma warunki o super bo ja nie mam.

(2011/05/25 18:16)
"tak naprawdę to najlepiej ruszyć tyłek z przed komputera i iść się samemu zorientować"? Niby tak, ale w ten sposób to można zapytać w knajpie ile co kosztuje i czy mają termin. A o tym, jak wygląda wszystko "w praniu", czy obsługa się sprawdza, czy nie ma jakiś problemów? Przypadkowych ludzi zaczepiać? O takie rzeczy właśnie warto zapytać zarówno znajomych jak i na takim forum i tak rozumiem owe "Gdzie najlepsze miejsce?" z pierwszej wiadomości.

(2011/05/25 22:37)
Hej, wiecie moze jak ma na nazwisko właścicielka ,,Dworka Magnat"?

(2013/01/06 19:44)
Jeśli chodzi o wybór lokalu to polecam zajrzeć na stronę http://chrzcinyikomunie.pl/ lista lokali z całej Polski.

(2019/03/29 09:29)