Chrzest dziecka rodzice bez ślubu kościelnego

/ 69 odpowiedzi
Mam pytanie. Czy zna kotoś może księdza, który ochrzci dziecko, kiedy rodzice nie mają ślubu koscielnego. Bo niestety w Wawrzyńcu jest z tym problem.
witam,tez mielismy problem w wawrzyncu ale pojechalismy do kozlowa i spoksik;)nie wiem jak teraz.pozdrawiam

(2010/09/11 14:11)
Hm... niedługo i ja będę miała taki problem.... A do którego Kozłowa?

(2011/08/31 05:06)
W Wawrzyńcu nie było problemu. Co prawda najpierw stwierdzono, że potrzebna jest rozmowa z proboszczem a potem stwierdzono, że to nie prawda i że nie ma problemu. To zależy na kogo sie trafi w kancelarii. Myśmy nie mieli problemu...

(2011/08/31 07:39)
To nie parafia tylko Wy stanowicie problem, chcecie ochrzcć dziecko ale dlaczego nie wzięliście ślubu kościelnego? No chyba albo ktoś jest katolikiem albo nim nie jest.

(2011/08/31 07:57)

Dobry a nie wpadłeś na to, że nie każdy chce się chajtać?

Powodów może być kilka, ciąża mogła być tzw. wpadką, więc po co wiązać z kimś z kim się nie widzi przyszłości? Może być tak, że jedno z rodziców nie jest katolikiem, może być tak, że poprostu ktoś chce żyć bez ślubu. Mogą być sytuacje ekstremalne jak ciąża w wyniku gwałtu. Więc to nie jest problem w ludziach, ale w batmanach właśnie i skostniałej strukturze Kościoła. Zamiast przyciągać odpychają i dziwią się, że coraz więcej ludzi się od nich odwraca. Wraz z postępem utracili monopol na wszechwiedze i jeszcze to do nich nie dotarło.

(2011/08/31 08:28)
Dobry a czemu dziecko ma ponosić odpowiedzialność za rodziców? Co Ty w ogóle pleciesz.... Dzielisz ludzi na kategorie katolik nie katolik? Katolik cacy a pozostali be? Sam jesteś katolikiem? Jeśli tak, to marnym. Bo prawdziwy katolik powinien być ponad podziałami. Nie każdy może mieć ślub kościelny. A słyszałeś o czymś takim jak małżeństwa niesakramentalne, które są objęte opieką kościoła katolickiego? Poczytaj prawo kanoniczne zanim zaczniesz coś pisac o czym nie masz pojęcia.

(2011/08/31 08:42)
szalonymagazynier jeśli ktoś nie zamierza się"  chajtać" to po co  z nim idzie do łóżka uprawiać sex , to chore jest. To co mowisz to tylko propaganda ja nie zauwazyłem aby ludzie odwracali sie od kościoła poza tymi którzy nigdy w nim tak naprawdę nie byli. Powiem podobnie jakby powiedział szczawiu ale on jakoś ostatnio nie wchodzi, po jaką cholerę ten chrzest jeśli oni nie są katolikami , dla ludzi na pokaz dla rodziny bo taka presja społeczna jest?Nie gadaj bzdur, kościół jest strukturą w którą nie może ingerować państwo i nigdzie niema takiegoprawa że ksiądz musi  udzielać posługi. Musi ale w całkowitej zgodności z prawem kanonicznym , więc lepiej dowiedz się czy może ochrzcić dziecko ateistów. Proponowałbym zapytać księdza dlaczego taka decyzja, czy jest to jego wymysł czy prawo kościelne tego zabrania?

(2011/08/31 12:10)
dzielę ludzi,? nie ludzie sami się dzielą. Chrzest jest dobrowolny, kocieoczka to trzeba było od razu napisać że nie mogliście wziąć ślubu kościelnego , bo wyszło tak jakby to była wasza decyzja że nie chcecie ślubu w kościele dlatego zapytałem po co w takim razie chrzest? Ja nie znam dokładnie prawa kanonicznego i nigdzie nie twierdziłem ze je znam, jak ktoś jest zainteresowany daną kwestią wtedy szuka.

(2011/08/31 12:18)

szalonymagazynier jeśli ktoś nie zamierza się"  chajtać" to po co  z nim idzie do łóżka uprawiać sex , to chore jest. To co mowisz to tylko propaganda ja nie zauwazyłem aby ludzie odwracali sie od kościoła poza tymi którzy nigdy w nim tak naprawdę nie byli. Powiem podobnie jakby powiedział szczawiu ale on jakoś ostatnio nie wchodzi, po jaką cholerę ten chrzest jeśli oni nie są katolikami , dla ludzi na pokaz dla rodziny bo taka presja społeczna jest?Nie gadaj bzdur, kościół jest strukturą w którą nie może ingerować państwo i nigdzie niema takiegoprawa że ksiądz musi  udzielać posługi. Musi ale w całkowitej zgodności z prawem kanonicznym , więc lepiej dowiedz się czy może ochrzcić dziecko ateistów. Proponowałbym zapytać księdza dlaczego taka decyzja, czy jest to jego wymysł czy prawo kościelne tego zabrania?

Dobry, a wiesz co to jest biologia, popęd seksualny? Dla mnie jest to w pełni naturalne.
Chcesz mi powiedziać, że sex uprawiałeś tylko z żoną po ślubie? Jeżeli tak to pełen szacunek. Natomiast dla mnie wstrzemięźliwość seksualna przed ślubem jest nie zgodna z naturą człowieka-ssaka. Jest to dobry trening siły woli. Celibat to też głupota niczemu nie służąca poza zatrzymaniem majątku Kościoła w jego rękach.
Ja nigdzie nie pisałem o ingerencji w państwo i wdrugą stronę.
Dla mnie dobry ksiądz to ludzki ksiądz, z którego emanuje empatia niczym światło z żarówki.
Znam kilku takich księży i oni utrzymują moją wiare w instytucje Kościoła bo widze, że poza nawiedzonymi, nadętymi burkami, którzy uważają się za nie wiadomo kogo, znajdują się wśród nich ludzie, którzy pomagają ludziom, a nie patrzą czy dałeś na tace i ile jest w kopercie. I nie prawią bzdurnych kazań.

Chcesz mi powiedzieć, że ludzie nie odwracają się od Kościoła w momencie gdy słyszą, że np. dziecka mu nie ochrzczą bo rodzice nie są po ślubie? Albo zmarła Ci bliska osoba a kiecok wyszczeża morde i wyciąga łapkę po co łaska, nie mniej niż...
Nie wiem czy wiesz, ale niektórzy poważnie podchodzą do małżeństwa Kościelnego i dziecko dla tych ludzi nie jest wymówką do ślubu. 100 lat temu może i była, ale wtedy i zabory były.
Dziwny z Ciebie typ, mam wrażenie, że jesteś kimś w rodzaju męskiego odpowiednika dewotki.

(2011/08/31 19:33)
Ach.
Tyle czasu spokój na forum był.

Zacznijmy od tego Dobry , że ślub kościelny to wydatek ponad tysiąca złotych.
Do tego należy zakupić stroje , w których to wypadałoby stanąć przed "WSZECHMOGĄCYM" panem w sutannie.

Nie każdego stać na takie jednorazowe wydatki.

Więc może trochę wyrozumiałości dla innych.

Według pisma świętego Jezus Chrystus na równi traktował pogan jak i wierzących.
Obecnie popaprani fanatycy religijni zapomnieli na czym polega prawdziwa wiara.

Teraz liczy się pokazanie w kościele , rzucenie na tacę , wspomaganie finansowe parafii.
Dla mnie to takie same pazerne świnie jak i w rządzie.
Oczywiście są księża z powołania.
Chociażby proboszcz w Bramkach czy Księża i Braciszkowie z Niepokalanowa.

(2011/08/31 20:59)
Mam pytanie. Czy zna kotoś może księdza, który ochrzci dziecko, kiedy rodzice nie mają ślubu koscielnego. Bo niestety w Wawrzyńcu jest z tym problem.

Odwiedź Braciszków w Niepokalanowie.

U nich nie ma żadnych problemów z załatwieniem czegokolwiek.
I chyba tylko oni biorą PRAWDZIWE CO ŁASKA.

(2011/08/31 21:04)
Oj ludzie ludzie.....a czym jest dla was ten chrzest? Na księży psioczycie a chcecie od nich chrzest dla dzieci??? Jeśli chcesz ochrzcić dziecko w KK to znaczy że chcesz wychowywać go w wierze jaką ten kościół wyznaje. Jaki więc jest sens ochrzcić dziecko, przyrzekać wychowywać go w tej wierze jeśli samemu nie chce się właśnie tak żyć?Ja nie mówię o skrajnych przypadkach kiedy np. jedno z rodziców jest ateistą ale praktyka jest taka że np.jakaś para w ogóle nie uczestniczy w życiu KK(oczywiście deklarują się jako wierzący), rodzi się dziecko i chcą je ochrzcić - tylko po co??? Chrzest to nie sam rytuał - to też jednoznaczne wyrażenie chęci wychowywania dziecka w tej wierze - przede wszystkich dając przykład swoim życiem. A niestety wygląda to tak że dziecko jest ochrzczone potem długo nic aż wreszcie przychodzi czas I Komunii -trochę posiedzą w kościele i na tym koniec. Po co ta szopka pytam się?

Zacznijmy od tego Dobry , że ślub kościelny to wydatek ponad tysiąca złotych.
Do tego należy zakupić stroje , w których to wypadałoby stanąć przed "WSZECHMOGĄCYM" panem w sutannie. 

Nie każdego stać na takie jednorazowe wydatki. 
Niestety sami sobie to narzuciliśmy. A propos wydatek na suknię ślubną około 5 tyś.złotych nie oburza ale opłata za ślub 1000 zł już tak...

(2011/08/31 21:20)
j

(2011/08/31 21:24)
dzielę ludzi,? nie ludzie sami się dzielą. Chrzest jest dobrowolny, kocieoczka to trzeba było od razu napisać że nie mogliście wziąć ślubu kościelnego , bo wyszło tak jakby to była wasza decyzja że nie chcecie ślubu w kościele dlatego zapytałem po co w takim razie chrzest? Ja nie znam dokładnie prawa kanonicznego i nigdzie nie twierdziłem ze je znam, jak ktoś jest zainteresowany daną kwestią wtedy szuka.

Dobry... Odbiegamy od sedna sprawy ale czytaj proszę dokładnie a nie co piąte zdanie. Bo nie ja postawiłam pytanie. Poza tym chrzest tylko w teorii jest dobrowolny, ponieważ tak to już w tych czasach jest że chrzci się małe dzieci. Ich nikt o zdanie nie pyta. I nie one ustaliły, że do I-wszej komunii idzie się z reguły w II klasie podstawówki. Albo w 5-6 roku życia (jak w niektórych parafiach w Polsce). Nie sądzę aby 5-6 latek wiedział  o co w tym wszystkim chodzi i sam decydował o tym. To tak w kwestii formalnej. 

(2011/08/31 21:24)

Niestety sami sobie to narzuciliśmy. A propos wydatek na suknię ślubną około 5 tyś.złotych nie oburza ale opłata za ślub 1000 zł już tak...

No ciekawe gdyby para młoda poszła do ołtarza w zwykłych codziennych ubraniach.
Niektórym księżom to by nie przeszkadzało.

Ale do kościoła należy chodzić odświętnie ubranym. Nie prawda ?

poza tym najtańszy garnitur można kupić od 200 pln , a sukienkę wyglądającą przyzwoicie i schludnie od niewiele większej ceny.

Ja nie mówiłem o jakiś astronomicznych cenach ubioru.

Więc jakim cudem młoda para , w której  to kobieta musi siedzieć w domu zajmować się dzieckiem , a jej partner zarabiać na utrzymanie rodziny, wytrzepią około 2 tyś. PLN ?

W Sochaczewie i okolicach przy pracach chociażby magazynowych jak zarobi się 2 tyś. to jest dobrze.
Z tego opłaty około 500-800 ( jeżeli nie wynajmuje się mieszkania od osób prywatnych) , ubranie i wyżywienie.

I jeżeli taka para chce ochrzcić dziecko i ludzie ubliżają im od niewierzących , to ja mogę się zrzec tej wiary.

I tak na marginesie.
Ateiści są bardziej tolerancyjni niż katolicy.
Katolik każdego człowieka , który wyznaje inną wiarę zjedzie jak bura szma....

Pismo święte uczy , aby traktować bliźniego swego jak siebie samego.
Katolicy odbierają te słwoa tak : Traktuj katolika jak siebie samego , reszta to nie ludzie.
Własnie tak widzę cały ten nienormalny konflikt.

(2011/08/31 21:43)
NIEWIEM JAKIE SĄ OBECNIE KOSZTY OŻENKU ALE JEŚLI INNYCH NA TO STAĆ TO CHYBA NIE SĄ TO JAKIEŚ NIEOSIĄGALNE SPRAWY DLA PRZECIĘTNEGO CZŁOWIEKA. .a JEŚLI KOMUŚ BĘDZIE BRAKOWAŁO TE TYSIĄC ZŁOTYCH TO NIECH ZREZYGNUJE  NP. Z drogiej  WÓDKI CZY WEŹMIE TAŃSZĄ SALĘ NP. ALBO ZESPÓŁ. CZY WSZYSTKO MUSI BYĆ TAKIE NA POKAZ , suknia za 5 tys gdzie za połowę tej kwoty też można kupić) NA WYROST? Ale chyba nie o to tu chodzi. PONADTO CZYM INNYM JEST SEX PRZEDMAŁŻEŃSKI KTÓRY WG. NASZEJ OBYCZAJOWOŚCI JEST PRZYJĘTY JAKO DOPUSZCZALNY , A ZUPEŁNIE CZYM INNYM ROZWIĄZŁOŚĆ SEKSUALNA KTÓRA W NAWET NAJBARDZIEJ LIBERALNYCH KRAJACH TRAKTOWANA JAKO CHOROBA- SEXOHOLIZM. I to prowadzi do rozwodów z czego wynikają różne właśnie problemy
.Ksiądz jak ksiądz jeden bieże drozej , drugi taniej. Ktos tu mówił że powinien być cennik usług , no to nawet by może dobre było tylko niewiem jakie były by wedy ceny bo mogły by być nawet wyższe niż obecnie. :)

(2011/09/01 12:26)
Dobry.

Piszesz , że skoro większość stać na ślub itd. itp.

Większość ślubów i wesel są realizowane za kredyty , które młodzi ( bądź rodzice) spłacają przez wiele lat. 
To dlatego większość młodych par stać na śluby.

Co do cennika to moim zdaniem jest to dobry pomysł.
Ale powinien być jednakowy w całym kraju , a kościół powinien być opodatkowany .

My musimy płacić podatki od wygranych na loterii , darowizn od najbliższych.

Albo wprowadzić po prostu podatek od wiary .
Ten co nie płaci podatków ma zakaz wstępu do kościoła i nie przysługują mu żadne sakramenty.

Piszę trochę sarkastycznie , bo dla mnie osobiście kościoły to nic innego jak zwykłe instytucje zarabiające pieniądze.  Bo bez pieniędzy to nawet cię nie pochowają jak wiernego katolika.
Jeden wielki obłudny świat wiary rzymsko-katolickiej. 

(2011/09/01 13:48)
maestro fałsz i obłuda od ciebie aż bije. Przecież kościoły płacą ten tzw. haracz dla tuska inaczej zwany podatkiem. Co do cennika to chyba sam siebie nie czytałeś jakie bzdury piszesz. Toteż wyjaśniam , inne sa ceny np. za wodę i wogóle w stolicy inne gdzies na mazurach a jeszcze inne w zachodniopomorskiem i inna tez jest zasobność portfeli parafian w różnych regionach kraju, więc jak ty sobie wyobrażasz jednakowy cennik?.maestro chyba ci się pimyliły tematy a nie o tym rozmawiamy , może na haju jesteś , przyznaj się co ćpałeś , po czy takie idiotyzmy się wypisuje.

(2011/09/01 16:39)
To niech wezmą kredyt na chrzest. Niestety ten świat jest taki , wszystko kosztuje a wy wciąż w mentalności socjalistycznej. Kościół dożywia ubogich a wy jeszcze byście chcieli żeby wam do ślubu , wesela i chrzcin dokładał. Jest takie powiedzenie " Daj potrzymać za palec to chwytają całą rękę" No jeśli macie taką biedę to możecie się zgłosić do ostoi  św. Dominika w podziemiach kościoła pod warunkiem ze przyjdziecie trzeźwi a stosowną pomoc otrzymacie.

(2011/09/01 16:52)
maestro fałsz i obłuda od ciebie aż bije. Przecież kościoły płacą ten tzw. haracz dla tuska inaczej zwany podatkiem. Co do cennika to chyba sam siebie nie czytałeś jakie bzdury piszesz. Toteż wyjaśniam , inne sa ceny np. za wodę i wogóle w stolicy inne gdzies na mazurach a jeszcze inne w zachodniopomorskiem i inna tez jest zasobność portfeli parafian w różnych regionach kraju, więc jak ty sobie wyobrażasz jednakowy cennik?.maestro chyba ci się pimyliły tematy a nie o tym rozmawiamy , może na haju jesteś , przyznaj się co ćpałeś , po czy takie idiotyzmy się wypisuje.

Dobry... nie haracz dla Tuska a podatek idący do kasy Państwa. Nikt Tuskowi imiennie go nie płaci. Nie wyobrażasz sobie jednakowego cennika ? A czy Ty grając na weselu u kogoś traktujesz sprawę indywidualnie w zależności od zasobności portfela zleceniobiorcy, czy tylko od ilości godzin? Podejrzewam a w zasadzie jestem niemal pewna, że zasobność portfela Ciebie nie interesuje.  Na resztę odpowiedz sobie sam...

(2011/09/01 22:17)
.maestro chyba ci się pimyliły tematy a nie o tym rozmawiamy , może na haju jesteś , przyznaj się co ćpałeś , po czy takie idiotyzmy się wypisuje.

HAHAHA

Naćpany ?
Zapomniałeś dodać jeszcze  , że :
Jestem masonem , bandytą , oglądam tvn , że szatan się mną interesuje i że to wszystko wina Tuska.

Moim zdaniem  źle formułowałem swoje wypowiedzi , albo twój umysł jest zbyt ograniczony i nie dociera do niego że są ludzie , którzy mają inne poglądy niż Ty.

Poza tym jak dodawałem swoją niby " złotą myśl" to pisałem , że :  "a tak na marginesie"  . To oznacza ( przynajmniej według mnie ) , że udzielę wypowiedzi nie dotyczącej tematu .

Jednak osoby , które z tobą się tu użerały , dobrze zrobiły że dały sobie spokój.
Ja też widzę że jesteś człowiekiem , który nie toleruje ludzi z innymi poglądami.
Bezpodstawnie  oceniasz ich życie i ubliżasz im.

I wnioskuję że jesteś typowym "moherowym beretem" .
Żyjesz według ideologi prezesa Kaczyńskiego i  Ojca Rydzyka.
Bo inaczej nie nazwałbyś kogoś obcego ćpunem , tylko dlatego że nie rozumiesz jego wypowiedzi.

(2011/09/02 07:50)
Ja nazywam to haraczem ponieważ rząd nie realizuje  tych spraw na które te podatki są teoretycznie przeznaczone. Co innego gdy ja mam jakiś cennik usług uzależniony od pewnych czynników , a zupełnie co innego gdy datki na kosciół są dobrowolne tzw. " co łaska , więc nie mów że zasobność portfela niema tu znaczenia.maesto co skończyły się argumenty więc zaczynasz obrażać? . Typowe dla takich jak ty co ida wg. ideologi marks mediów, płytki poprawny politycznie człowieczku. Twoim zdaniem jeśli ktoś nie ustawia się jak wiatr zawieje i myśli samodzielnie  o razu jest moherowym beretem i poddaje się Rydzykowej manipulacji. Ze mną jest tak że nikt mnie nie zmanipuluje , nie będę ani po jednej ani po drugiej stronie barykady zwalczających się nawzajem DURNIÓW.

(2011/09/02 09:08)
Do Maestro Bzdura na resorach co piszesz. Jeżeli para chce wziąć ślub kościelny a koszty są dla nich wysokie i nie robią żadnej imprezy typu wesele, ksiądz udzieli ślubu bezpłatnie w każdej parafii ale w inny dzień tygodnia niż sobota- nauki przedmałżeńskie się kłaniają i częste pogadanki księży mszach. Także jeżeli ktoś chce wziąć ślub bo taka jest potrzeba jego ducha nie ma żadnych przeszkód.
 Dobry całkowicie Cie popieram, jest jakaś kolejność ślub ,chrzest. I ja również uważam że po co komu chrzest jak nie ma ślubu ? Będziecie żyć pod jednym dachem i być wzorową rodziną bo dziecko przecież ochrzczone? wow.

(2011/09/02 11:43)

Do Maestro Bzdura na resorach co piszesz. Jeżeli para chce wziąć ślub kościelny a koszty są dla nich wysokie i nie robią żadnej imprezy typu wesele, ksiądz udzieli ślubu bezpłatnie w każdej parafii ale w inny dzień tygodnia niż sobota- nauki przedmałżeńskie się kłaniają i częste pogadanki księży mszach. Także jeżeli ktoś chce wziąć ślub bo taka jest potrzeba jego ducha nie ma żadnych przeszkód.
 Dobry całkowicie Cie popieram, jest jakaś kolejność ślub ,chrzest. I ja również uważam że po co komu chrzest jak nie ma ślubu ? Będziecie żyć pod jednym dachem i być wzorową rodziną bo dziecko przecież ochrzczone? wow.

Trzeba byc idiota zeby tak gadac głupoty !!!!!!!!!!!!!!!!Zycze  ,aby ci sie kiedys swiat zawalił ,obys mial mozliwosc sprobowania załozenia nowej rodziny po rozwodzie i przeszedł probe ochrzczenia swego dziecka .Przeciez jestes katolikiem ????ciekawe co wtedy napiszesz

(2011/09/02 11:58)

eff

(2011/09/02 13:08)